Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022 година. - Продължение


Recommended Posts

  • Мнения 5,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 3 минути, bulgaroid said:

И как да стане,наследената от комунизма корупция си остана с преставителите и. Като гледам нещата там са придобили чудовищни размери.Системата е толкова прогнила,че нищо не може да я спаси. А нашата е точно копие на тяхната. Пред очите ни е жив пример как рухват империите, точно така е било в Рим.

Корупцията е следствие,а не причина за сриването на империите...

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
 
Преди малко е арестуван ген. Роман Гаврилов , зам. началник на Росгвардия на РФ. Обвинен е в шпионска дейност и изтичане на секретна информация.
Това, заедно с трескаво напускащите Москва правителствени самолети, на Росгвардията, въздушния команден пунк , юрнали се далеко на изток ми звучи много тревожно.
 
---------------------------------------------
 
Чета публиикацииите на въпросната дама (приятели сме във ФБ), и съм  останал с разбирането, че тя получава информация "от вътре". "Тревожното" за нея е тревожно и за мен..
Най-малкото касае и спестяванията ми във валута, които при ядрен конфликт ще се обезценят.
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Шпага said:

По време, в което са убивани хора -- деца, жени, старци -- няма място за "умерени" фигури. Какво е било преди тези убийства, кой, как и с какво е провокирал убийците ВЕЧЕ не е от значение. Фактът е, че в момента са налице убийци и невинни жертви. Това е черното и бялото, а т.нар. "умерено" е пак черно, но неумело замаскирано под някаква псевдообективност.

Знаеш ли, аз съм склонен да се съглася с теб. Това е една идея, съществувала през целия период на човешката история и залегнала в много нравствени системи а.к.а религии. А именно - светът е черен. Злото властва навсякъде. Белите петна са до голяма степен абстракция. Човек може да ги търси и дори да си внуши, че ги е открил. Но... дяволът е лукав.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 40 минути, Кухулин said:

Знаеш ли, аз съм склонен да се съглася с теб. Това е една идея, съществувала през целия период на човешката история и залегнала в много нравствени системи а.к.а религии. А именно - светът е черен. Злото властва навсякъде. Белите петна са до голяма степен абстракция. Човек може да ги търси и дори да си внуши, че ги е открил. Но... дяволът е лукав.

Тази идея е отражение на реалността. Човекът е изключение, доброто за него е също изключение. Той е творецът на белите петна.

ДОбре изразява това фразата на Робърт Пен Уорън: "Ти си длъжен да правиш добро от злото, защото то няма от какво друго вече да се прави.".

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, scaner said:

Тази идея е отражение на реалността. Човекът е изключение, доброто за него е също изключение. Той е творецът на белите петна.

ДОбре изразява това фразата на Робърт Пен Уорън: "Ти си длъжен да правиш добро от злото, защото то няма от какво друго вече да се прави.".

Така е, длъжни сме да полагаме усилия, но в коя посока? Има ли доброта тук или напротив - всичко е черно?

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Възможно ли е Путин да не пуска изтребителите над Украйна, за да ги пази за евентуални по-големи битки с НАТО? Или е по-скоро, за да не падат бомби над руското население в Украйна?

И възможно ли е операцията на Путин да буксува не защото не може да напредва, а защото просто дава възможност на украинците да избягат от територии, които смята да присвои към Русия?!

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Свалили са руски бомбардировач Су-34 със Стингър, край Киев.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 7 минути, makebulgar said:

Възможно ли е Путин да не пуска изтребителите над Украйна, за да ги пази за евентуални по-големи битки с НАТО? Или е по-скоро, за да не падат бомби над руското население в Украйна?

И възможно ли е операцията на Путин да буксува не защото не може да напредва, а защото просто дава възможност на украинците да избягат от територии, които смята да присвои към Русия?!

И на двата въпроса отговора ти е не.Поне според мене.

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, makebulgar said:

Възможно ли е Путин да не пуска изтребителите над Украйна, за да ги пази за евентуални по-големи битки с НАТО? Или е по-скоро, за да не падат бомби над руското население в Украйна?

И възможно ли е операцията на Путин да буксува не защото не може да напредва, а защото просто дава възможност на украинците да избягат от територии, които смята да присвои към Русия?!

Путин със сигурност пази сериозни ресурси за бой с НАТО, включително авиация.

Засега се избягват особено тежки бомбардировки, защото там цивилните стават на мармалад.

Операцията буксува по обективни причини (силно укрепени райони), а изтеглянето на украинците е страничен ефект.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 8 минути, Кухулин said:

 

Засега се избягват особено тежки бомбардировки, защото там цивилните стават на мармалад.

 

Нищо не избягват.Толкова си могат.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 минути, makebulgar said:

Възможно ли е Путин да не пуска изтребителите над Украйна, за да ги пази за евентуални по-големи битки с НАТО? Или е по-скоро, за да не падат бомби над руското население в Украйна?

И възможно ли е операцията на Путин да буксува не защото не може да напредва, а защото просто дава възможност на украинците да избягат от територии, които смята да присвои към Русия?!

И защото има ракети, които свалят самолетите и смениха концепцията.

И още много защота.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Вчера показваха доста от избомбената сграда на театъра в Мариупол, където са укривали деца от бомбардировките и надписи на поляната до сградата "ДЕТИ", така че да се вижда от въздуха. Руснаците твърдят, че азовците били взривили сградата, но от нея извадиха трупове и на войници и на цивилни.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 1 час, nik1 said:
 
 
Преди малко е арестуван ген. Роман Гаврилов , зам. началник на Росгвардия на РФ. Обвинен е в шпионска дейност и изтичане на секретна информация.
 

Ловът на вещици започна.Или търсенето на врага с партиен билет.Едно и също е.

  • Харесва ми! 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

https://www.facebook.com/147769755906213/posts/930098447673336/

От 112 изстрела с Джавелин 100 попадения. 

https://www.facebook.com/504269096420560/posts/2101519080028879/

Около Чернигов

Редактирано от Сармат
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 50 минути, Кухулин said:

Засега се избягват особено тежки бомбардировки, защото там цивилните стават на мармалад.

Иди разкажи това на жителите на Мариопол ,Изюм,Сума,Харков. 

 

Преди 50 минути, Кухулин said:

Операцията буксува по обективни причини (силно укрепени райони), а изтеглянето на украинците е страничен ефект.

Разбира се. Укрепления има само в Донбас. Другаде като гледам и окопи няма. А и не трябват,тактиката удар, отстъпление не предвижда окопи. 

 

Преди 42 минути, resavsky said:

Честно казано на Мариупол ще му трябват поне 20 години да се възстанови.

Ако изобщо се възтанови,гледах днес кадри там има само руини. Как изобщо има още живи не е ясно.

 

Редактирано от bulgaroid
  • Харесва ми! 3
  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 26 минути, makebulgar said:

Къде има снимки на Храков и Мариупол със избитото мирно население и разрушените сгради?! И колко са? 

В тая и предишната теми периодично се публикува целият ужас...

Ето ти разрушенията в Харков:

https://t.me/WarLife/8871

https://t.me/WarLife/8856

https://t.me/WarLife/8853

https://t.me/WarLife/8833

https://t.me/WarLife/8812

и това е само като боцвам последните новини...

Ей и от Мариупол, в момента няма здрава сграда:

https://t.me/WarLife/8733

Жертви няма да показвам тук, твърде кърваво е и за моите нерви... Съвсем предварителни оценки, от украинска страна, Харков до няколко стотин, в Мариупол 2500+, непроверено засега.

Ето около 10 март в Мариупол какво се случва, масови гробове по дворовете и в парковете правят...

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...