Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022 година. - Продължение


Recommended Posts

  • Мнения 5,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 2 минути, scaner said:

Да де, ама ти се губи контекста. Ние казваме, че ако не се помага на Украйна, може да се случи това и онова. Само че се помага, и за това мечтите ти са само мечти :)

Колко самолета Миг 29 дадохте? Колко ЗРК ще дадете? Как лично ти помагаш? С дър-бър и един куп лъжи и виртуална реалност?

ВЗеми че се запиши доброволец в чуждестранния легион на Зеленски? Ето това ще е помощ.

Ти даже от шкембе чорбата си не си се лишил за да нахраниш бежанците от Украйна!

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Capitainofmarine said:

Колко самолета Миг 29 дадохте? Колко ЗРК ще дадете? Как лично ти помагаш? С дър-бър и един куп лъжи и виртуална реалност?

ВЗеми че се запиши доброволец в чуждестранния легион на Зеленски? Ето това ще е помощ.

Ти даже от шкембе чорбата си не си се лишил за да нахраниш бежанците от Украйна!

Ти мене не ме мисли. Гледай какво се случва на практика, и как почва да и се точи кръвчицата на руската армия. Резултата гледай, не си мечтай какъв би бил ако.... Това аргументиране с "а вие защо бесите негрите" е признак за крайно отчаяние в случая.

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, resavsky said:

https://dariknews.bg/novini/sviat/kiev-ruskite-vojski-ne-sa-naprednali-prez-dneshniia-den-2304168

"Киев: Руските войски не са напреднали през днешния ден"

То са е само през днешния...

От тука нататъка според мен целта им няма да е напредък, а да се задържат и да оцелеят там където са.  Съмнително дали ще им пратят подкрепления и нова техника.  Ще има още разрушения и бомбардировки - по това едва ли може да има съмнения, при това може да бъдат бомбардирани градове дето руснаците изобщо не са стъпили. И това с цел да се оказва натиск за преговори и за сключване на нов договор.  Вероятно натиска по Мариопол и превземането му ще бъдат доведени до край с цената на много жертви. Възможно е да се отвори фронт и в Одеса, но предвид огромните загуби превземането на Одеса може и да не се състои.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

И не трябва да се забравя, че само в Донецка и Луганска област има към 6 милиона население, а с Херсон и Запорожие стават към 9 милиона. Повечето от тях са руснаци. 

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

Преди 8 минути, makebulgar said:

И не трябва да се забравя, че само в Донецка и Луганска област има към 6 милиона население, а с Херсон и Запорожие стават към 9 милиона. Повечето от тях са руснаци. 

Въобще не е вярно, че повечето от тях са руснаци. Особено за Херсонска област или Запорожието.

Редактирано от Alexander000
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Алексей Арестович про Мариуполь. 18.03


Мариополь мы не стдадим!

Мариополь мы не стдадим!

Мариополь мы не стдадим!

--

Според Арсенович Мариопол нямало да падне.  Три пъти го повтяря, но дали наистина ще го удържат ? Иначе положението им е съвсем безнадеждно и се знае че помощ няма откъде да им дойде. 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, Alexander000 said:

Въобще не е вярно, че повечето от тях са руснаци. Особено за Херсонска област или Запорожието.

Много от тях се пишат украинци, но езика им е руски. В Одеса 65% езика им е руски, въпреки, че се пишат украинци. 

То е същото като с македонците. Пишат се македонци, но говорят предистогодишен български. 

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 минути, scaner said:

Ти мене не ме мисли. Гледай какво се случва на практика, и как почва да и се точи кръвчицата на руската армия. Резултата гледай, не си мечтай какъв би бил ако.... Това аргументиране с "а вие защо бесите негрите" е признак за крайно отчаяние в случая.

Както и да се извърташ си оставаш диванен бърборко в интернета. Колкото и кръв да пускаш на руската армия, всъщност си доста кръвожаден, тя си остава виртуална. 

Фактите са налице:

1 Украинските въоръжени сили се крият в градове и села и не излизат за полеви операции.

2 Въпреки че уж самолетите на украйна са свалили всички читави руски самолети то украински самолети  има само във виртуалното въздушно пространство.

3 Украинската бойна техника е напъхана в междублоковите пространства за да не бъде унищожена.

4 Украинският флот се самопотопи и предаде само без изстрел.

5 Партизанската война на украинските националисти се оказа фейк, особено след като спецбирагадата на кадиров тръгна да ги търси тия украински партизани по лесовете край Киев. 

6 Градовете които живеят в "руска окупация" започват да възстановяват мирния живот.

7 НАТО реална помощ не оказва и се надява на такива като тебе оперирани от смелост и оперирани от морал волонтьори в диванните войски.

 

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 15 минути, tantin said:

Алексей Арестович про Мариуполь. 18.03


Мариополь мы не стдадим!

Мариополь мы не стдадим!

Мариополь мы не стдадим!

--

Според Арсенович Мариопол нямало да падне.  Три пъти го повтяря, но дали наистина ще го удържат ? Иначе положението им е съвсем безнадеждно и се знае че помощ няма откъде да им дойде. 

Разбира се, че ще падне. 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 13 минути, makebulgar said:

Много от тях се пишат украинци, но езика им е руски. В Одеса 65% езика им е руски, въпреки, че се пишат украинци. 

То е същото като с македонците. Пишат се македонци, но говорят предистогодишен български. 

Но аз говоря за тяхното самосъзнание. Мнозинството се определят като украинци.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Capitainofmarine said:

1 Украинските въоръжени сили се крият в градове и села и не излизат за полеви операции.

А защо да излизат на полева операция? Това да не е битка от преди 1000 години, с римските легиони един срещу друг на голо поле? Всеки се бие така, че да получи максимална изгода за себе си. Именно по тая причина руснаците няма да могат да превземат големите градове, да ги задържат пък хептен. Тоест още от сега са загубили войната.

Преди 4 минути, Capitainofmarine said:

2 Въпреки че уж самолетите на украйна са свалили всички читави руски самолети то украински самолети  има само във виртуалното въздушно пространство.

Твърдял ли съм, че има украински самолети? не съм. Твърдя, че според украинците и Пентагона от 30 до 50% от приготвената за операцията руска авиация е аут. Над 100 брйки. Ама не ми влагай някакви твои мисли в устата де...

Преди 6 минути, Capitainofmarine said:

3 Украинската бойна техника е напъхана в междублоковите пространства за да не бъде унищожена.

Именно. Точка 1 по-горе. Печеливша тактика, нали?

Преди 6 минути, Capitainofmarine said:

5 Партизанската война на украинските националисти се оказа фейк, особено след като спецбирагадата на кадиров тръгна да ги търси тия украински партизани по лесовете край Киев. 

Хехе, от спецбригадата на Кадиров само трупове до сега се показаха, грам бойно действие няма. Освен рекламните клипчета как по мазета раздават помощи :)

Колкото за партианската война, само почакай някоя и друга седмица, да почне да се раззеленява природата. Сега в снега всичко е като на длан. Тогава ако още не са се предали руснацците, пак ще говорим.

Преди 9 минути, Capitainofmarine said:

6 Градовете които живеят в "руска окупация" започват да възстановяват мирния живот.

Това по руските пропагандни канали ли го видя? В Херсон караха с автобуси хора от Донбас, за да опитат да спретнат "референдум" за република, и нищо не се получи.  Защото хората не искат тоя "мирен живот", а своя си. И това почва да става големият проблем за руснаците - завзели са територия, и не могат да я управляват както искат. Колко пъти да повтарям - руската пропаганда е вредна. Промитият с нея мозък е невъзстановим.

Преди 14 минути, Capitainofmarine said:

7 НАТО реална помощ не оказва и се надява на такива като тебе оперирани от смелост и оперирани от морал волонтьори в диванните войски.

Това което прави, е достатъчно. И е съвсем реално :) Ако това което се случва с руската армия до сега е без помоща на НАТО, то сега с новите оръжия съвсем ще и се спече положението.

  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, scaner said:

Точка 1 по-горе. Печеливша тактика, нали?

Ти си опериран от съвест и морал, не за първи път го констатирам. Всъщност на тебе не ти пука за украинците, ти си водиш някаква твоя си въображаема война с Путин, без разбира се последният да знае за това, защото ако имаше мизерен шанс Путя да узнае за тебе то ти съвсем други зиванни теории щеше да защитаваш в тозши форум. Но Путин е нищо, само една личност която не  е вечна, другото което той в момента олицетворява плаши тебе и подобните ти...

Печеливша тактика казваш... Не никак даже не е печеливша, освен ако не си операн от съвест и морал. Знаеш ли защо не е печеливша точка. Дори и да победиш няма кой да ти оцени победата сами унищожават народа си. Преди дни ти пуснах видео от Харков в който жени изгониха нацитата от заета позиция до детската градина. А после реват руснаците унищожиха детската градина... 

С малкото непромит мозък който ти е останал можеш ли да схванеш че основната задача на войската е защита популационния потенциал на народа и чак това суверенитет и цялостност на териториите. 

Сбъркано ти е мисленето  от думата тотално. Нито си русофил, защото утре пръв ще се пребоядисаш, нито си демократ защото защитаваш нацистки и терористични начини за водене на война. При това четейки те става ясно че това ти доставя удоволствие.

Констатирам ти си за освидетествуване и поставяне под запрещение...

Апелирам към тебе запиши се доброволец и постъпи в чуждестранния легион към Зеленски, поне веднъж направи нещо в животеца си.

Ако не ти стига куража да поистъпиш като мъж и човек, да защитиш идеалите си то престани да замърсяваш интернета с лъжи.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В едно от последните видео-обръщения на Арестович:  говори се за паника сред висшите ешалони на ВСУ. Доколкото го разбирам: Украинската армия в момента е най-голямата по численост европейска армия, така казва той.  Но понеже сега нещата не са цветущи вече започват да се повдигат въпроси и настроения за предаване. Тоя избор обаче изобщо не стои пред Арестович. 

 

По повод Арестович, ще цитирам днешна статия от нюз.бг:  https://news.bg/int-politics/rusiya-stranite-maksimalno-sblizhiha-pozitsiite-za-neutraliteta-na-ukrayna.html

Цитирай

"Най-малко бих искал да коментирам призивите на Арестович, известен украински видеоблогър, който се представя като съветник на президента на Украйна, според мен, по въпросите на сигурността и войната. Неговите изказвания могат да се тълкуват като пряк призив към тероризъм ", подчерта Медински.

Именно този призив, излъчен по YouTube стана причина "Роскомназор" да обърне внимание на Google за съдържанието на платформата за видеосподеляне,а неназовани източници заявиха, че YouTube може да бъде спрян "другата седмица" или "още днес".

Обаче ние следящите събитията едва ли имам смисъл да подлагаме под съмнение осведомеността и връзките на Арестович със Зеленски и с висшото ръководство на Украйна. Това което казва Арестович е самата политика на Украйна, идеология, стратегия, действия.   Арестович се явява де-факто говорител на Украйна и на висшето и ръководство.  Артистичните изявления на Зеленски са достойни за ръкопляскания, но като всяко едно негово представление публиката му остава предоволна и след това всеки се връща да си върши работата и задачите.  

  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не останали пилоти в РА казвате, летят от подполковник нагоре казвате...

Поне вижте какво става а не бърборете празни приказки...

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Путин е поискал военна помощ от Китай. Въпросът е може ли една армия да се нарича "непобедима",когато още в началото на войната иска оръжия и храни от съюзниците си? Без ленд-лийза навремето,Червената армия нямаше да стигне до Берлин. Днес същата армия пак иска ленд-лийз,този път от Китай.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 32 минути, tantin said:

Обаче ние следящите събитията едва ли имам смисъл да подлагаме под съмнение осведомеността и връзките на Арестович със Зеленски и с висшото ръководство на Украйна. Това което казва Арестович е самата политика на Украйна, идеология, стратегия, действия.   Арестович се явява де-факто говорител на Украйна и на висшето и ръководство.  Артистичните изявления на Зеленски са достойни за ръкопляскания, но като всяко едно негово представление публиката му остава предоволна и след това всеки се връща да си върши работата и задачите.  

От 24 февруари 2022 г. Арестович е назначен да провежда ежедневни брифинги за текущата ситуация по отношение на руската инвазия в Украйна, като съветник на ръководителя на кабинета на президента на Украйна. Таака че очевидно е в час.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 59 минути, Сармат said:

https://fb.watch/bQAqqhkOYy/

Контранастъпление на украйнската армия около Киев

 

егаси киното! 

Ако я карат така, както в този филм е ясно защо загубиха войната.

Редактирано от Capitainofmarine
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 часа, bulgaroid said:

Укрепления има само в Донбас.

Най-мощният укрепрайон в момента е около Киев. Той е от съветско време със задачата да задържи НАТО, а сега го щурмуват руснаците. И доста псуват по този повод :)  

Следващият е Мариупол - градската застройка, Азовсталь и т. н. Примерно 1/3 от територията вече е руска.

Най-слабите укрепления към днешна дата са в Донбас. Преди бяха най-големия проблем, но вече по-голямата част от тях паднаха, а останалите ги смила тежката артилерия (Авдеевка).

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...