Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022 година. - Продължение


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 24 минути, Кухулин said:

Най-мощният укрепрайон в момента е около Киев. Той е от съветско време със задачата да задържи НАТО, а сега го щурмуват руснаците. И доста псуват по този повод :)  

Следващият е Мариупол - градската застройка, Азовсталь и т. н. Примерно 1/3 от територията вече е руска.

Най-слабите укрепления към днешна дата са в Донбас. Преди бяха най-големия проблем, но вече по-голямата част от тях паднаха, а останалите ги смила тежката артилерия (Авдеевка).

Така ли? Гледай какви стратези са били по социализма,щом са знаели,че НАТО ще нападне от посока Москва!:ag: Направо съм потресен:ag: Да не бъркаш с укрепленията от ВСВ? Щото ще те разочаровам отдавна още в 50те са ги зарили, а после никаква отбрана не се е предвиждала, стратегията беше настъпление до дупка. Даже тука в България се разпространяват някакви глупости,че видиш ли трябвало да отбраняваме границата, от турци и гърци!:ag: Пък на нас друго ни разправяха фуражките, на 5я ден трябваше да си измием краката в Мраморно и Егейско море. Та мани тия глупости с укрепленията. То поне като говориш за укрепления нещо да покажеш видео някакво от тоя Киевски УР ? Нямаш? Знам.:ag:

Редактирано от bulgaroid
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 5,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 1 час, scaner said:

А защо да излизат на полева операция? Това да не е битка от преди 1000 години, с римските легиони един срещу друг на голо поле? Всеки се бие така, че да получи максимална изгода за себе си. Именно по тая причина руснаците няма да могат да превземат големите градове, да ги задържат пък хептен. Тоест още от сега са загубили войната.

От тактическа гледна точка, действията на украинската армия са правилни. От морална гледна точка обаче, да се "окопаеш" в райони с преобладаващо цивилно население и после да обвиняваш че има цивилни жертви когато стрелят по теб,  е неоправдано. Както Русия, така и Украйна, носят еднаква вина за цивилните жертви.

Преди 2 часа, Сармат said:

https://fb.watch/bQAqqhkOYy/

Контранастъпление на украйнската армия около Киев

 

Без да съм военен специалист, но с оглед на това че съм стрелял с автомат калашник в БА, бих казал че в този клип са използвани халосни патрони. Да не говорим за другите режисирани моменти.

Преди 1 час, deaf said:

Путин е поискал военна помощ от Китай. Въпросът е може ли една армия да се нарича "непобедима",когато още в началото на войната иска оръжия и храни от съюзниците си? Без ленд-лийза навремето,Червената армия нямаше да стигне до Берлин. Днес същата армия пак иска ленд-лийз,този път от Китай.

Източник? И този източник проверен ли е? Или са поредните слухове породени от мръсната пропагандна война, която двете страни на конфликта водят в момента.

 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 минути, bulgaroid said:

Така ли? Гледай какви стратези са били по социализма,щом са знаели,че НАТО ще нападне от посока Москва!:ag: Направо съм потресен:ag: Да не бъркаш с укрепленията от ВСВ? Щото ще те разочаровам отдавна още в 50те са ги зарили, а после никаква отбрана не се е предвиждала, стратегията беше настъпление до дупка. Даже тука в България се разпространяват някакви глупости,че видиш ли трябвало да отбраняваме границата, от турци и гърци!:ag: Пък на нас друго ни разправяха фуражките, на 5я ден трябваше да си измием краката в Мраморно и Егейско море. Та мани тия глупости с укрепленията. То поне като говориш за укрепления нещо да покажеш видео някакво от тоя Киевски УР ? Нямаш? Знам.:ag:

Не знам в кой вид войски си служил, но аз съм служил в Гранични войски на БА. Впоследствие, поради професионални ангажименти , съм обикалял част от границите на България. Така че, бъди така добър да не ми казваш, че това което съм виждал с очите си, не е вярно.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 18 минути, Янков said:

Не знам в кой вид войски си служил, но аз съм служил в Гранични войски на БА. Впоследствие, поради професионални ангажименти , съм обикалял част от границите на България. Така че, бъди така добър да не ми казваш, че това което съм виждал с очите си, не е вярно.

Кое?

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 32 минути, Янков said:
Преди 1 час, deaf said:

Путин е поискал военна помощ от Китай. Въпросът е може ли една армия да се нарича "непобедима",когато още в началото на войната иска оръжия и храни от съюзниците си? Без ленд-лийза навремето,Червената армия нямаше да стигне до Берлин. Днес същата армия пак иска ленд-лийз,този път от Китай.

Източник? И този източник проверен ли е? Или са поредните слухове породени от мръсната пропагандна война, която двете страни на конфликта водят в момента.

https://www.politico.eu/article/eu-has-very-reliable-evidence-china-is-considering-military-aid-for-russia/

По-късно Си Дзипин в разговорът с Байдън отрече, че Китай се кани да дава помощ...

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

https://www.facebook.com/100006442660293/posts/3167495473475177/

Генерал лейтенант май украйнците са ликвидирали

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, Сармат said:

Генерал лейтенант май украйнците са ликвидирали

Аха.

"Командующий 8-ой общевойсковой армией Южного военного округа ВС РФ гвардии генерал-лейтенант Андрей Мордвичёв."

Май шести генерал от началото на бойните действия.

https://theins.ru/news/249409

Редактирано от scaner
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 22 минути, scaner said:

Аха.

"Командующий 8-ой общевойсковой армией Южного военного округа ВС РФ гвардии генерал-лейтенант Андрей Мордвичёв."

Май шести генерал от началото на бойните действия.

https://theins.ru/news/249409

Току що и Арестович го каза това за унищожаването на ганерала командващ 8 армия.

Арестович признава за грешката им с Мариопол. И дори отива една стъпка напред - с половин уста сам поема някакъв вид отговорност. Отделно Арестович коментира за преговорите и си става ясно че тия преговори са болшлаф работа. Украинците пак си клонят за НАТО, но се обсъждало нещо си за Виена, не го разбрах добре в тази му част от казаното .

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 28 минути, scaner said:

Аха.

"Командующий 8-ой общевойсковой армией Южного военного округа ВС РФ гвардии генерал-лейтенант Андрей Мордвичёв."

Май шести генерал от началото на бойните действия.

https://theins.ru/news/249409

"У нас много" беше циничният отговор, когато възразили на Сталин, че с ужасно количество човешки загуби осъществява военните си маневри... 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, tantin said:

Току що и Арестович го каза това за унищожаването на ганерала командващ 8 армия.

Арестович признава за грешката им с Мариопол. И дори отива една стъпка напред - с половин уста сам поема някакъв вид отговорност. Отделно Арестович коментира за преговорите и си става ясно че тия преговори са болшлаф работа. Украинците пак си клонят за НАТО, но се обсъждало нещо си за Виена, не го разбрах добре в тази му част от казаното .

Бях чул в радиото, че Путин говорил с Ердоган и там се изказъл, че за него е приемно Украина за в бъдеще да бъде страна като Австрия след ВСВ.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 22 минути, bulgaroid said:

Кое?

 

Което!

На такъв въпрос, такъв отговор.

Преди 15 минути, scaner said:

https://www.politico.eu/article/eu-has-very-reliable-evidence-china-is-considering-military-aid-for-russia/

По-късно Си Дзипин в разговорът с Байдън отрече, че Китай се кани да дава помощ...

Ами ,не знам много английски, така че разчитам на гугъл преводач:

"Лидерите на ЕС притежават "много надеждни доказателства", че Китай обмисля военна помощ на Русия, каза висш служител на ЕС пред POLITICO, заплашвайки с потенциални търговски мерки, ако доставките на оръжия продължат. Следва подобно предупреждение от американски служители по-рано тази седмица, че руското правителство е поискало от Китай военно оборудване и друга подкрепа, както POLITICO и други медии съобщиха. В последващ доклад на Financial Times се казва, че Китай е сигнализирал за откритост към искането. Не е ясно веднага дали последната информация за ЕС е от същите източници или от собственото разузнаване на Европа. "Лидерите на ЕС разполагат с много надеждни доказателства, че Китай обмисля предоставянето на военна помощ на Русия. Всички лидери са много наясно какво се случва", каза висшият служител на ЕС, пожелал анонимност, тъй като не е бил упълномощен да говори публично за поверителна информация. Той не каза каква помощ е поискала Москва. „Загрижени сме от факта, че Китай флиртува с руснаците“, добави той. ЕС ще „наложи търговски бариери срещу Китай“, ако Пекин пристъпи към искането на Русия, каза той, тъй като „това е единственият език, който Пекин разбира“. Срещата на върха ЕС-Китай, насрочена за 1 април с председателя Си Дзинпин, ще продължи по график, както беше потвърдено на среща с висши представители на всички страни от ЕС в Брюксел в петък. Задълбочаващата се криза в Украйна се разглежда като тест за силата на отношенията Русия-Китай. Пекин многократно отхвърляше съобщенията на САЩ за участието си в украинската криза като „дезинформация."

Болдналото е от мен. Какво означава "много надеждни доказателства"? Аз например, разполагам с "много надеждни доказателства, че тази война е правокирана от извънземни". Но, поради секретност на тези данни, мога само да заявя, че имам "много надеждни доказателства". Сещаш ли се за какво говоря?

Това, което ме ужасява в тази война, е липсата на критичен поглед към нея в обществото. Всичко е черно-бяло. Русия е зъл агресор и имаме добри бранители на демокрацията.

От другата страна - Русия е права и тя воюва с нацисти. Резултата - нула точки за човечеството, 1 милион точки за гарваните.

Жестоката истина е, че в тази война, няма значевие кой ще спечели и кой ще изгуби. Защото няма печелвши, има само губещи.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, Янков said:

На такъв въпрос, такъв отговор.

Не ти разбрах словореда, нещо се опита да кажеш,или просто да споменеш,че си бил в ГВ,не разбрах!Радваме се за теб. 

Редактирано от bulgaroid
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

НИКОЛАЕВ РАКЕТНЫЙ ОБCТРЕЛ ПО СОЛЯНЫМ! ПОСЛЕДСТВИЯ!

Това са казарми , ударен е също склада с оръжие.

Редактирано от tantin
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Янков said:

Болдналото е от мен. Какво означава "много надеждни доказателства"? Аз например, разполагам с "много надеждни доказателства, че тази война е правокирана от извънземни". Но, поради секретност на тези данни, мога само да заявя, че имам "много надеждни доказателства". Сещаш ли се за какво говоря?

Тука трябва да се проследи цялата история.

Да почна с това - в този конфликт нямаме 100% проверена информация. Всеки източник може да лъже, по една или друга причина. Какво правим?

Можем да въведем "коефициент на достоверност" на източнника. И по този коефициент да оценяваме "верността" на информацията. Като този коефициент се определя чрез съпоставяне с други източници, проверки на кръстосано засичане, този коефициент не е окончателен и може да се променя с времето, обикновено намалявайки - т.е. можем по-лесно да се разочароваме от източника, и по-трудно да си връщаме доверието към него. Това е схема, която се адаптира в движение.

По тая схема, най-ниско доверие заслужават случайни автори, на снимки и на видео.  На единични случайни информации не трябва да се вярва. Едва след проверки, може да се оценява - този източник е обективен, този не.

Следващо ниво - журналисти. Сравнително бързо може да се установи кой журналист дава обективна информация, кой манипулира. С повече усилие може да се хванат и "спящи клетки" - човекът уж дава обективна информация, и изведнъж обръща палачинката.

После бих класирал официалните източници на двете страни - ВСУ на Украйна и Генералният щаб на Русия. Тук сравнително бързо може да се направи оценка гледайки целият поток информация. Някак трудно е да се повярва, че Украйна има толкова огромни запаси с малинов сироп, че да прави толкова фейкове колкото я обвинява Захарова например... За мен руската официална инфоррмация е с коефициент на истинност около нула, украинската е малко по-висока - към 40%. И там се хващат изцепки, но доста по-рядко. Ниската оценка на руската се определя от много допълнителни фактори, параноичната секретност в Русия например, която автоматичо изкривява информацията и изключва обективността, и други.

После следват медиите - CNN, Bloomberg, Politico, NYT, каквото се сетиш. Всяко от тях си има досие с история, може да се оцени, засичайки информацията. Обикновено тези медии имат по-висок коефициент, макар че и те праввят изцепки. В повечето такива медии има разследващи журналисти с висок рейтинг. Но винаги информацията трябва да се проверява.

Следващо ниво са вече институции - Пентагон, Белият дом, Байден, ЕС. Тук също не може да се вярва на 100% (понякога се провеждат умишлени замъгляващи информационни операции, така да ги наречем), но все пак информацията от тях заслужава повече доверие от преди споменатите. Гласността тук е много по-голяма отколкото в официалните руски институции.


Та да се върнем на темата от която тръгнахме. Това което ти цитирах е информация от Politico, свързана с ЕС. Това може да се провери и по други източници, и да се засече с друга информация  например тази:

Biden warns China of consequences if it helps Russia in Ukraine

Russia asked China for military equipment, U.S. official says

Това директно свързва разговорът на Байден с информацията че ЕС притежават "много надеждни доказателства". Засичането ни дава възможност да заключим, че наистина е имало някаква причина, която да накара Байден да комуникира извънредно с Китай. Какви са тези "много надеждни доказателства", не знаем, но коефициентът на истинност на тази новина е доста висок, в резултат на рейтинга на участващите източници и засичането на информацията. Затова и предложих онзи линк, като част от цялата вече утъпкана верига. Но всеки път да се излага цялата верига, усложнява силно живота...

Но на 100% истина не може да се разчита, а трябва някак да се справяме :)

  • Харесва ми! 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Алексей Арестович: Грозить нам авиацией уже безнаказанно не получится

342,284 views
10 Apr 2019
Арестович ??? Полезен или вреден?  Издател на държавни тайни, или истинския стратег?
Погледайте го, послушайте го.. Той си казва цялата истина какво се случва на фронтовата линия на Донбас-Луганск.. Едва ли някой от вас се интересува от клаузите на Минския Договор.. Все пак тоя договор е договор за мир. Целта на тоя договор е да се установи мир, да няма стрелба, да не се стрелят хората..
 Обаче въпреки договора през 8-те години фронтовата линия или линията на разделение е зона на активни бойни действия. Кой е виновен?  Според Арестович - единственото което те направили е да вкарат в употреба умните снаряди с висока точност и така увеличили пораженията в отсрещната страна.  По тоя начин достигнали до съотношение 3:1  загуби за противника.
Тоест той си признава че действията на украинските сили са увеличили загубите на противнниковата страна, (това според мен не способства за Мир и за Мински споразумения).. В отговор донецките сили применили (използвали) някакъв си вид "калибр", дето уж били забранени от Минск,  и които не били точни, но били по-мощни и по тоя начин постигали съответно равнозначни загуби при украинците...  Вижда се че ескалацията на конфликта тръгва от високоточни оръжия и преминава към по-мощни и по-малко прецизни..
 
После в това си Интервю стратегическия гении на ВСУ разправя на дълго и на широко за новите ракети на Украйна, колко били добри и как щели да предотвратят десанта на руските сили по море.. И т.н. И т.н.
 
Аз обаче си задавам въпроси:
- Е ли това стратегия за възпиране?  Показваш сила за да уплашиш и възпреш врага?
- Не е ли това като мултипликационните филми на Путин със свръхзвуковите ракети, дето съществуват само на хартия и само в анимации по ЮТуб?
- Арестович говори и за разработка на някакви стратечически ракети, дето биха могли да носят дори и ядрен заряд.. Дори имали вече 2 страни кандидат купувачи за подобни технологиии.. (остава да се сетим и що за страни ще да са това. ))
 
1. По западните стандарти и по стандартите на НАТО:  това си е разгласяване на държавни тайни.. Ако Арестович беше професионален военен - то той щеше да е минал по всички нива на военната подготовка и щеше да знае за кое може да говори и за кое изобщо не трябва да споменава.
2. Словоохотливостта на Арестович е до голяма степен патологична - да се похвали, да изкара желаното за реално, да покаже колко е велика страната му и той самия....
3. Арестович се изявява и в ролята на Кашпировски.. Имаше един такъв самопровъзгласен гении на прехода преди идването на Горбачов, дето успя да облъчи целия Варшавски Договор с големите си способности да внушава, да лекува, да вкарва публиката в психоза... С идването на промените обаче се появиха толкова много шарлатани, че за Кашпировски се забрави по-бързо отколкото беше възхода му.
4. Арестович е професионален психолог..  Откъде идва тази му страст или хоби да се изявява за стратег, за военен, за съветник, че и за говорител на президента?
 
На практика това което наблюдаваме: една шепа хора с премного ангажименти и свръх власт в момента решава съдбата на целия Украински Народ..  Арестович, Зеленски и оня другия от Азов - Андрей Билецкий.  Разбирам го азовеца Андрей Билецки, щото сега когато Мариопол пада , на него сърцето му се къса в Киев. Но положението не е по-розово и в самия Киев, нито в Николаев.
Само с внушения и психоза няма как да се променят нещата. Украинските управляващи ще трябва да вземат все пак някакви решения.. Днешните признания на Арестович не вършат никаква работа. Хората умират, инфраструктурата бива разрушавана.  Путин не иска и няма да разговаря с тия като Арестович.   Това е пределно ясно. Преводач не им трябва, щото и двамата идеолози: Арестович и Билецки са оригинално руско говорящи.. В това число трябва да добавим дори и Зеленски.. 
Проблема между "нациската" група и Путин е повече от ясен.  Кулеба може да се нарече малко по-умерен, но заповедите ги дават Арестович и Билецки..    За Билецки вече знаем - той не се подчинява на главното командване и на президента....
Не ни остава друго освен да запитаме за пореден път: има ли пилот в самолета??   Или по-точно : след като има поне 3-ма пилота - кой всъщност е истинския пилот и накъде лети самолета?
Редактирано от tantin
  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Погледнах какво казват Андрей Билецки за днес.  Той ни дава препратка към Националния корпус (тоест Азов).

https://t.me/s/national_corp_kyiv

https://t.me/nationalcorps/11586

Единствената алтернатива според националния корпус било капитулацията на агресора.

(тия хора дават ли си сметка че все пак това е война, че на тая война умират и други хора.  А за собствена капитулация не могат ли да помислят?   Няма нищо срамно в това да предадеш града и позицията си, да спасиш живота на мирните хора,   капитулацията не е слабост, а е приемане на реалносттите такива каквито са. Все пак живота трябва да продължи. .  )

Ако града бъде тотално разрушен, то оставането им на сегашните им позиции едва ли нещо кой знае колко ще измени. За момента руските сили не са зачистили сума ти други градове.  Но вижда се че украинските бойци са решени да се сражават до последно, до смърт..

Цитирай

Письменники брати Капранови стверджують, що сьогодні в Маріуполі рф вчиняє злочини проти людяності, які треба негайно зупинити:

"Маріуполь треба захистити. Місто ‒ деблокувати попри все. Єдиним компромісом із окупантом може бути його повна капітуляція. Україна самостійно обиратиме власне майбутнє і самостійно прийматиме рішення щодо військово-політичних блоків", ‒ наголосили Капранови.

Кои са тия двама братя Капранови? 

https://ru.wikipedia.org/wiki/Братья_Капрановы

Това са молдовци.

За мен по-смущаващото е друго:   до тука всичките про-украински националисти  , най-крайните, най-отявлените са реално не-украинци, хора за които украинския "полски диалект" дори не е майчин език,  език дето те са научили на възраст около 20 годишни че и по-късно..

Почти всичките украински националисти и фашисти дето виждам за момента са си поначало руско-езични,  но някак си се крият зад полския диалект, обличат цялата си омраза към политическото устройство на руския мир в тоя "полски диалект".  Подобно тия братя Капранови  - може ли някой да ми докаже че Украинския се говори в Молдова? Поляците по принцип са миролюбиви и приятни хора,  тези католиците са също добре възпитани и уважаващи.  

Но тези ново-поляците,  новите украинци, пръкнали се от Източната Украйна и самопровъзгласили се за строителите на Нова Украйна  - до тука забелязвам все хора от единия Руски Мир,  тръгнали да се борят с другия Руски Мир...   

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 часа, bulgaroid said:

Така ли? Гледай какви стратези са били по социализма,щом са знаели,че НАТО ще нападне от посока Москва!:ag:

Руснаците не нападат от посока Москва, булгароиде.

Преди 7 часа, bulgaroid said:

То поне като говориш за укрепления нещо да покажеш видео някакво от тоя Киевски УР ? Нямаш? Знам.:ag:

Ако вземат УРа, ще има клипове. Засега снимат само артилерийския обстрел.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Zelensky tells Moscow ‘This is the time to meet, to talk’

Да му вярваме или да не му вярваме на Зеленски?  Зеленски продължава да се изявява като "артист"  а не като политик.  От многото му изказвания последните дни нищо особено не се е случило и променило.  Дори и в това му изказване: време е да се срещнем и да преговаряме...

Реално Зеленски не прави нищо за сключване на примирие:  той си иска териториалната цялост за страната си, иска изтегляне на руснаците, твърди че руснаците ще бъдат пратени в Хага, твърди че много поколения руснаци щели да плащат за пораженията от тая война.    (Руснаците ще платят толкова много на украинците, колкото вероятно заплатиха САЩ на Сирия, Ирак, Афганистан и Либия.).

Ежедневните и ежечасните изяви на Зеленски не помагат особено на обкръжените в Мариопол или в Николаев.  Като прочетох заглавието - че било настанало време за преговори - за малко да го повярвам, но като изслушах Зеленски - за пореден път виждам че това са празни приказки.   Зеленски е готов да жертва най-ценното си - хората си - за да запази онова парче суха и неплодородна земя в Крим..   Голямата политика изисква да се правят големи компромиси, особено в моментите в които света ти е обърнал гръб и ситуацията е безнадеждна. 

  • ХаХа 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, scaner said:

Можем да въведем "коефициент на достоверност" на източнника. И по този коефициент да оценяваме "верността" на информацията.

Този подход не може да ти даде реална картина, защото "коефициентът на достоверност" не е константа. Във всеки конкретен случай неговата стойност зависи от това как информацията се отнася към мотивите и целите на източника. По тази линия може да се формулира най-грубо следното правило: колкото по-голям ущърб нанася дадена информация върху някой източник, толкова по-висока е нейната достоверност. Мисля, че и в правото има подобен принцип, когато се анализират свидетелски показания. Ако има тук някой юрист, може да коментира.

А като цяло, независимо от източника, степента на достоверност се определя от начина, по който новата информация се вписва в модела на бойните действия и изобщо на конфликта. Но за тази цел трябва да боравим с достатъчно добър модел. Тук, мисля, няма нужда да пиша повече, тези неща са ти пределно ясни :) Просто за разлика от физиката, където данните са сравнително ограничени, във военната област човечеството ги е трупало хилядолетия в пределно интензивен режим.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, Димитър Йорданов said:

Позволявам си да споделя едно видео с Владимир Жириновски. 
Замислете се каква част от русофилите покрай вас мислят по подобен начин. И каква част от вашите приятели живеещи в Русия. 
Защото лично аз виждайки във фейсбук русофилски коментари на българи се ужасявам от злобата, невежеството и чуждопреклонничеството, което изпъчват (повечето). За тях Русия е ПРЕД България. Като приоритет, любов в сърцата им, вярност към държавата. Това е просто ужасяващо и граничещо с национално предателство и пълна незаинтресованост към хората с които живеят. А много при сблъсък или търкания  между България и Русия винаги са на страната на Русия. 
А докато гледах това видео и го слушах просто се ужасих, че може да има такива хора с власт...

https://www.facebook.com/idjokov/videos/1864333027100729/

Не се ужасявай. Той е руският Ле Пен. Само, че не е пукнал още. Фащист на н-та степен...При авганистанската война беше се изказвал, че руснаците един ден ще си мият ботушите в Индийският океан......Ахмак. Сега пак се излюпи от някъде? 🤣😂😂

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 минути, tantin said:

Zelensky tells Moscow ‘This is the time to meet, to talk’

Да му вярваме или да не му вярваме на Зеленски?  Зеленски продължава да се изявява като "артист"  а не като политик.  От многото му изказвания последните дни нищо особено не се е случило и променило.  Дори и в това му изказване: време е да се срещнем и да преговаряме...

Реално Зеленски не прави нищо за сключване на примирие:  той си иска териториалната цялост за страната си, иска изтегляне на руснаците, твърди че руснаците ще бъдат пратени в Хага, твърди че много поколения руснаци щели да плащат за пораженията от тая война.    (Руснаците ще платят толкова много на украинците, колкото вероятно заплатиха САЩ на Сирия, Ирак, Афганистан и Либия.).

Ежедневните и ежечасните изяви на Зеленски не помагат особено на обкръжените в Мариопол или в Николаев.  Като прочетох заглавието - че било настанало време за преговори - за малко да го повярвам, но като изслушах Зеленски - за пореден път виждам че това са празни приказки.   Зеленски е готов да жертва най-ценното си - хората си - за да запази онова парче суха и неплодородна земя в Крим..   Голямата политика изисква да се правят големи компромиси, особено в моментите в които света ти е обърнал гръб и ситуацията е безнадеждна. 

Опасявам се, че ще изиграе пиесата, до край....Едно го спасява ако руските воени и олигархи решът сука Путина да го отстранят....

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...