Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022 година. - Продължение


Recommended Posts

  • Потребител

Какви разгроми, там николаевския Ким се чуди на кой свят е, още изравят трупове от калибровката. Преместиха оцелелите в хотела, руските гадове и хотела бухнаха :D Ама не, появят се на клиповете два камаза - айде разгром...

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 5,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

Преди 29 минути, bulgaroid said:

Ехее аз също съм против ваксините от Ковид чакай малко!

Нито съм антиваксър, нито путинофил. Аз съм лекар за бога!, какъв антиваксър!? . За мен е обида да ме наричат путинофил. Мисля се за русофил, имам някакво уважение към руския народ, но понятието русофил................ изглежда не е много подходящо. 

Обяснението - работя за моя, наша кауза и идеи , няма нищо смъртно и човешко по - голямо от нашите цели.

Редактирано от laplandetza
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 27 минути, Кухулин said:

Ще го развият, разбира се, но първи трябва да ликвидират силите в Мариупол. Освен това е излишно да бързат при Волноваха, преди руснаците да са тръгнали от север. Тоест преди да са ликвидирали напълно съпротивлението при Изюм.

Мариупол е далеч от падане.Много далеч.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, Кухулин said:

Какви разгроми, там николаевския Ким се чуди на кой свят е, още изравят трупове от калибровката. Преместиха оцелелите в хотела, руските гадове и хотела бухнаха :D Ама не, появят се на клиповете два камаза - айде разгром...

Ами такива https://www.unian.net/war/chernobaevka-7-ukrainskie-voennye-vnov-udarili-po-okkupantam-v-chernobaevke-novosti-vtorzheniya-rossii-na-ukrainu-11753698.html

Руските ВВС са в нокаут на това направление

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, bulgaroid said:

Ами такива https://www.unian.net/war/chernobaevka-7-ukrainskie-voennye-vnov-udarili-po-okkupantam-v-chernobaevke-novosti-vtorzheniya-rossii-na-ukrainu-11753698.html

Руските ВВС са в нокаут на това направление

Ами това са украинските мечти. Удариха по летището с РСЗО и унищожиха 4 вертолета. Това беше. Още 3 повредени, тях ги евакуираха. И клипове има.

А сега нужно ли е аз да давам линкове към удара по казармата, дето последва в отговор?

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 минути, Кухулин said:

Ами това са украинските мечти. Удариха по летището с РСЗО и унищожиха 4 вертолета. Това беше. Още 3 повредени, тях ги евакуираха. И клипове има.

А сега нужно ли е аз да давам линкове към удара по казармата, дето последва в отговор?

Разбира се,мечтателко. 

 

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 8 минути, БатеВаньо said:

Според мен долния пасаж е най голямата грешка на БГ управляващи за момента. Не ми е ясно на какво се дължи пасивността по въпроса за военна помощ, при положение, че БГ е производител и износител на военна екипировка за отбрана. В модерната световна конфигурация думата неутралитет е изпразнена от съдържание, а като че ли нашата позиция леко залита към точно това състояние. С всеки изминал ден ние губим част от доверието на нашите истински партньори, като страна член на Алианса и се позиционираме в графата ненадежни и непредвидими вътрешни субекти. Крайно време е Правителството с риск да изгуби червената партия от коалицията, да вземе решение за подкрепа на Украйна с военно оборудване.  

 

-  България се оказа и единствената страна, която отказа да даде военна помощ на Украйна, това не е ли лош знак за нашите съюзници в НАТО?

- Нали виждате каква паника настъпва у нас – няма да даваме военна помощ на Украйна, при все че дори Северна Македония даде военна помощ! Да не говорим, че неутрална Финландия даде военна помощ, както и Япония, която даже няма подписан мирен договор с Русия след Втората световна война заради Курилските острови. Ами вижте Турция, която е съюзник на Русия в много отношения, дава на Украйна бойни дронове „Байрактар“ и част от руските танкове бяха унищожени именно от тях. Обясненията, които дават Корнелия Нинова и министър-председателят за мен са напълно несъстоятелни. Още повече, че ние това, което може да дадем на Украйна, са отбранителни оръжия. С предоставянето на военна помощ реално вземаме страна в чисто морален план и геополитически защитаваме една страна, която ако падне под ботуша на Кремъл, на практика следваща цел сме ние – това е повече от ясно за всеки човек, който желае да мисли. Това двойно счетоводство не е добре за нас. България не бива повече да се снишава и да се чуди как да угоди на всички, как да не създаде остри ръбове, а трябва принципно да следва своите национални интереси и принципите на международното право. 
В този контекст искам да кажа на Костадин Костадинов и на неговите привърженици, които правят митинги „против войната“ – нека да ги правят пред руското посолство, а не пред нашето военно министерство. Мисля, че ако трябва да има антивоенен митинг, зареден с хуманизъм, пацифизъм, той трябва да бъде пред посолството на РФ, нека дори да е и пред всички посолства, но не с руски знамена и други откровени жестове на национално предателство. 

България е един от най-големите износители на оръжие към Украйна. Износа става по  познати <канали> чрез посредници, по същия начин , по който БГ олигарси и организирана Държавна престъпност изнасяха оръжие за демократичната и не съвсем такава, фанатизирана и обучавана в израелски и <западни>  <бази> Сирийска Опозиция.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, БатеВаньо said:

 България се оказа и единствената страна, която отказа да даде военна помощ на Украйна, това не е ли лош знак за нашите съюзници в НАТО?

Кой да даде? Радев или Курналия или плахото агне Кире ? Комунистите се върнаха скрили се под други маски не разбрахте ли? А когато те управляват ние сме в нокаут винаги. Кво излезе Славчо е подлога на комунетата заедно с ДСБ :ag:

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, bulgaroid said:

Кой да даде? Радев или Курналия или плахото агне Кире ? Комунистите се върнаха скрили се под други маски не разбрахте ли? А когато те управляват ние сме в нокаут винаги. Кво излезе Славчо е подлога на комунетата заедно с ДСБ :ag:

Напудрения Кирчо  и Радев , както и Корнела са пЪрче Капиталисти, на каишка при Другарката  Херо на мустафата.:D

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 30 минути, resavsky said:

Мариупол е далеч от падане.Много далеч.

Ще видим колко е далеч.  В момента продължава зачистването. За разлика от други градове зачистването на Мариопол няма да е половинчато. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, bulgaroid said:

Разбира се,мечтателко. 

 

Убиха 80 украински войници в Николаев

https://www.24chasa.bg/novini/article/11161141

Продължаваме играта. Искаш ли снимки на смазаните трупове?

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 49 минути, resavsky said:

По тоя повод опечаленият Путя заявил че ще си направи "куракири". 

Състои в преместване органа от левия в десния крачол...

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 37 минути, resavsky said:

Много остаряла информация, контраатаката на ВСУ беше през средата наминалата седмица и как печално завърши отдавна стана ясно!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Управлението на Зеленски може да го наречем още управление на артистите.  Голяма част от екипа му са свързани по един или друг начин с артистичните изяви на сцената.  Съветника му Арестович - освен че е полковник е също артист с участие по филмите , но също и психолог.

Специфична особеност на артистите:  могат да игнорират действителността, могат да се превъплатяват от реални хора в измислени герои, могат да изиграят до съвършенство това което е нужно,  могат да вкарат нужните чувства, емоции, всичко нужно за да изглежда представлението като истинско...

 

Ние в момента не знаем кое е истинския Зеленски и кое е артистично изпълнение на Зеленски.  Същото е и с приятеля му Арестович.  

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Вчера излезе това интервю с Андрей Пионтковский за това, какви са перспективите пред Путин и войната, за възможността от огреничени (и не) ядрени удари:

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, bulgaroid said:

Ехее аз също съм против ваксините от Ковид чакай малко!

КОрелацията между антиваксърство и путинофилство въпреки че е  отчетлива статистически, не е  стопроцентова. Дълбоката  причина  е, че и двете са антисистемни и засягат предимно едни и същи социални групи . Ето тук е добре обяснено:

https://www.dnevnik.bg/analizi/2022/03/06/4320250_otvud_obichainite_obiasneniia_zashto_edna_treta_ot/

Преди 1 час, БатеВаньо said:

Според мен долния пасаж е най голямата грешка на БГ управляващи за момента. Не ми е ясно на какво се дължи пасивността по въпроса за военна помощ, при положение, че БГ е производител и износител на военна екипировка за отбрана. В модерната световна конфигурация думата неутралитет е изпразнена от съдържание, а като че ли нашата позиция леко залита към точно това състояние. С всеки изминал ден ние губим част от доверието на нашите истински партньори, като страна член на Алианса и се позиционираме в графата ненадежни и непредвидими вътрешни субекти. Крайно време е Правителството с риск да изгуби червената партия от коалицията, да вземе решение за подкрепа на Украйна с военно оборудване.  

Една причина, освен очевидното нежелание на част от управляващите, според мен е това, че няма кой знае какво за даване.

 

Редактирано от Doris
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Най-странното в тая война е че украинците искат всички западни компании да спрат да работят в Русия, докато Русия все още доставя газ в Европа през украинската тръба, което значи че плаща на Украйна таксата.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, Doris said:

КОрелацията между антиваксърство и путинофилство въпреки че е  отчетлива статистически, не е  стопроцентова. Дълбоката  причина  е, че и двете са антисистемни и засягат предимно едни и същи социални групи . Ето тук е добре обяснено:

Няма такава корелация, това са не-свързани категории. Такива внушения - че анти-ваксърите били путинофили са манипулация.  

Обаче по отношение - системни/ антисистемни - вероятно и анти-ваксърите и путинофилите и ислямистите-джихадисти са все от анти-системните. Към тях може да добавите и зелените активисти като анти-системни.

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 минути, tantin said:

Няма такава корелация, това са не-свързани категории. Такива внушения - че анти-ваксърите били путинофили са манипулация.  

Обаче по отношение - системни/ антисистемни - вероятно и анти-ваксърите и путинофилите и ислямистите-джихадисти са все от анти-системните. Към тях може да добавите и зелените активисти като анти-системни.

В България зелените не са антисистемни за момента, даже са в управлението. Ислямисти-джихадисти слава Богу липсват, но пък се появиха фенове на чеченските главорези. И това е някакъв антисистемен феномен. 😁

Редактирано от Doris
  • Харесва ми! 3
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...