Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022 година. - Продължение


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 47 минути, scaner said:

Моли се, моли се. Може пък и да те чуе Господ и да направи нещо добро за тебе? Знае ли човек :)

Капитане, чета по-горе, че все около финансовата тема на коментарите се въртиш. Не били плащали на русофобите, и подобни заврънтулки. Това само ми говори, че имаш сериозен проблем с това. Че сам си навътре в схемата, но си яко прецакан, и се чудиш на кого да се оплачеш, белким някой те вземе за повече пари? Познах, нали?  Не можеш да си представиш да се коментира нещо без някой да ти плаща? Тежък живот живееш, само мога да те съжалявам, ако исках де :)

Господи колко е жалък този! 

 

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 5,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 2 минути, Capitainofmarine said:

Господи колко е жалък този! 

Нещо не ми послуша съвета, да се скриеш някъде и там да си плачеш на спокойствие? Къф е тоя мазохизъм?

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 минути, Capitainofmarine said:

Не бе приятелю, то това са азбучни открития.

Въпросът е че сега от тебе прозвуча като пропаганда за кръстоносен антируски поход?!

Че не почнаха ли братушките да употребяват старите империйски символи, даже танкистите които тъпчат украинската земясе кичят  с червените байраци на СССР?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 минути, Capitainofmarine said:

Ей сега ще те обвинят в използването на русизми 😀

Обясни че става въпрос дамба което е яз /старобългарска дума/ - или язовирна стена преграждаща и регулираща оттока на реката. Въпрос към тебе доколко е вярна и им ли го приписват. зщото си знаем ВСУ при бързите отстъпления вривява мостове язовирни стени и прочие за да забави преследващите части...

След редакция :

Ау-у-у! ИЗВИНЯВАЙ! очилата! Виновен съм пред тебе това го е казал нашият общ приятел за когото ми е жал! 

Прости!

В случая става дума за язовирна стена, в която има шлюзове. Тези шлюзове са взривени. Кой и защо ги е взривил - нека всеки реши за себе си. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Нова реч на Зеленски от тази вечер.  Първо на украински, после на английски, после минава на руски и накрая най-дългата част е пак на украински.

Според Зеленски утре(днес за ЕС)   ще има 3 много важни срещи в защита на Украйна: тези на ЕС, НАТО и още някаква (на голямата седморка) .  

Типично в стила си Зеленски обосновава сигурната победа на свободата над окупаторите, призовава за митинги по целия свят за мир,  призовава митингуващите да развяват непременно украинското знаме  и т.н.   От 1 месец Зеленски прави същото непрекъснато.  НАТО не е затворило небето,  съмнително дали и сега ще направят нещо конкретно на срещата на НАТО, най-вероятно ще отпуснат поредния транш от помощи, подобно на МВФ... 

Редактирано от tantin
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, Кухулин said:

В случая става дума за язовирна стена, в която има шлюзове. Тези шлюзове са взривени. Кой и защо ги е взривил - нека всеки реши за себе си. 

Ето новина от 26-ти февруари свързана с взривяването на тая дамба.

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Skubi said:

Един ден се случи неочакваното. Това което никой не предполагаше, че ще се случи веднъж...Побеснелият от загубите генерал натисна копчето. И? И нищо не стана. Защото техникът за поддържането на пултът и копчето, беше свързал на кратко контролната сигнализация за готовност на системата, защото му дотегна постоянно да я поправя, да сменя скапаните руски интегрални схеми с които замениха оригиналните на сигнетикс. Които заради ембаргото вече не се получаваха. Копчето беше деактивирано защото посребрените му контакти постоянно почерняваха даваха надежден контакт и на техника му омръзна постоянно да ги чисти....Па и кой ли бил такъв идиот, че да задейства атомният арзенал?🙄

По открити източници там има три "копчета" - президентско, в ГЩ и в 12-то управление на МО. Но съм сигурен, че добре се грижат за тях :) 

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, scaner said:

Ето новина от 26-ти февруари свързана с взривяването на тая дамба.

 

Въпросът не е в линка, а в това кой лъже - руснаците или украинците.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, scaner said:

Не става въпрос за лоялност. Ако САЩ инкасират ядрен удар, те ще отговорят. Колкото до Полша, няма да одобрят действията и и няма да я пуснат. Може би това шоу сега се разиграва с някаква тестова цел, проверява се някаква реакция, не знам, това са сложни въпроси.

То затова има ядрено оръжие в Германия да могат да отговорят. Не за друго.Ако ударят Полша и НАТО не отговори ,пиши го бегало. Ще отговорят при всички случай,затова го повтарят всеки ден това,да не би някой да не е чул.

 

Преди 1 час, Кухулин said:

Сложни са, няма спор. Но много хора мислят, че са прости, което само по себе си е опасно. Каквито и съюзници да имаш, винаги може да дойде момент, когато всеки отговаря за себе си.

При ядрената война няма,то и така е ясно всички са пътници.

Преди 1 час, Capitainofmarine said:

Разбирам и защо се опитвате да си придадете значимост и численост и да представяте платената си русофобията за българско явление. Тцъ не ви се получава, просто толкова пари не могат и не искат да налеят в България а и българино по романтично емоционалин начин генетично си остава русофил или поне доброжелател на руския народ, пък и на народа му е ясно че Путин е преходящ като червено знаме а вечното е руският народ.

Я ти да видиш. Кога ни нападат пак ли сме русофили ? Щото вече се е случвало няколко пъти? А кога правиха преврати и ги изгониха сигурно ще да е било от най-нежни чувства? А кога ни предадоха за Македония сигурно от любов е било? Да не говорим какви пишат за нас в нета,повече от нас мразят само украйнците. 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Обаче разпространението на така наречения Галицийски венец със закачени деца а дърво е фалшификат. Това е истински случай, но на една циганка, която в пристъп а безумие убила децата си:
https://ru.wikipedia.org/wiki/Долинская,_Марианна

 

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 35 минути, Capitainofmarine said:

й сега ще те обвинят в използването на русизми 😀

Обясни че става въпрос дамба което е яз /старобългарска дума/ - или язовирна стена преграждаща и регулираща оттока на реката. Въпрос към тебе доколко е вярна и им ли го приписват. зщото си знаем ВСУ при бързите отстъпления вривява мостове язовирни стени и прочие за да забави преследващите части...

Дамба идва от холандски,къде видя русизми ? Думата е международна има я дори в англииския.:ag:

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Един по един плъховете започват да се изнасят от потъващия кораб... 

 

Putin adviser Anatoly Chubais quits and leaves Russia over invasion of Ukraine

 

https://amp.theguardian.com/world/2022/mar/23/putin-adviser-anatoly-chubais-quits-leaves-russia-invasion-ukraine

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, Кухулин said:

Въпросът не е в линка, а в това кой лъже - руснаците или украинците.

А какво те кара да се усъмняваш?

Украинците са много коректни в това отношение. Каквото са взривили те, си признават, това си е пиар направо за тях. Например дамбата в Харков си признават че е тяхно дело. Нямат основание да се крият.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 29 минути, Skubi said:

Че не почнаха ли братушките да употребяват старите империйски символи, даже танкистите които тъпчат украинската земясе кичят  с червените байраци на СССР?

Да ползват ги! Това е знамето на победата над нацизма и при това епзнамето което ги е обединявало с украинците.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, bulgaroid said:

Дамба идва от холандски,къде видя русизми ? Думата е международна има я дори в англииския.:ag:

но ти заради недобългарския си произход откъде да знеш българския аналог на думата😀

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Capitainofmarine said:

Да ползват ги! Това е знамето на победата над нацизма и при това епзнамето което ги е обединявало с украинците.

Не. Това е мечтата им да възстановят старата византийска империя която скапа Сталин след ВСВ.👍

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Skubi said:

Не. Това е мечтата им да възстановят старата византийска империя която скапа Сталин след ВСВ.👍

чия мечта?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, scaner said:

А какво те кара да се усъмняваш?

Здравият разум.

Преди 5 минути, scaner said:

Украинците са много коректни в това отношение.

Мани мани. Аз затова не споря и не се занимавам с фейкове. Сто пъти да ти посоча украинските изцепки, ти пак си знаеш своето. За вярата няма бронебойни патрони, дето викат хората.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 минути, genefan said:

Не ми е ясно само защо поляците подкрепят толкова украинските националисти. Оказва се, че те са доста пострадали от етническите чистки, които УПА-ОУН са спретнали през ВСВ. Докато в западната преса се шумеше до бога за Хатин, където все пак са избити военни, то за Волинскав Резня не си спомням да се спомена в западната или даже българска преса.

Полското население в Западна Украйна е било подложено на геноцид. Цели села, включително жените и децата са избивани, често по варварски начин с брадви и вили. Участвали са не само бойците на УПА-ОУН, но и съседи - украински селяни, които после имали възможност спокойно да заграбят имуществото им. Обстановката се усложнявала от присъствието на полската Армия Крайова, която пък не позволявала на поляците да бягат, защото така щели да загубят базата си, както и претенции за територии след свършване на войната. Изобщо, ние си мислим, че на това са способни само негрите в Руанда. но са го вършили същото бели хора.

По някои оцени са избити до 50-60х, поляци. Евреите са били по-малко, защото голяма част вече са депортирани или избити от немците и ОУН не ги смятал за заплаха. Избити са само такива, включително и украинци, които са били враждебни на ОУН.

https://ru.wikipedia.org/wiki/Волынская_резня

 

Преди всичко мислят за собствената си отбрана. А и имат интерес към западната част на Украйна . Дали е загриженост за поляците там или нещо друго не е ясно.

https://www.cross.bg/ykraiina-rysiya-polsha-1687424.html#.YjusRDyxVH4

Що се отнася до исторически вражди, нищо не може да се сравни с омразата им към Русия.

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

По-рано в темата се говореше за убитите руски генерали и полковници. Днес попаднах на няколко пъти на ей това тук пускано от русофилиски тролове. Любопитно ми е само това сами ли са го измислили или им е спуснато от североизток. 

 

Няма налично описание на снимката.

 


П.С. Капитане, странно е да говориш за платени прозападни тролове, след като всеки от нас е пропищял вече от платени русофилски тролове. 
Една част от българите може и да са русофили, по по-голяма подкрепят ЕС и мястото ни в него. 
А днес приятелка рускиня като ме попита дали повечето българи подкрепят Русия или Украйна ѝ казах, че доста са за Русия, но срещу Путин. Че има и русофили, които са срещу войната започната от него. И тя онемя. Не можа да разбере как някой може да  русофил, но да не подкепя войната. И нещо което не ме изненадва когато си говоря с нея. Тя мисли, че ние извън Русия не знаем какво се случва в Украйна и само по Руската ТВ казва истината и всичко...

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...