Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022 година. - Продължение


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 15 часа, gmladenov said:

Имаш принципно погрешна логика, колега.

Тантин (от твоя отбор) пусна видео, в което Арестович преди три години (2019г) казва, че Русия
неизменно ще нападне Украйна.

Защо? Ами защото Путин е рваншист, който иска да възстанови СССР (или най-малкото величието
на Руската империя).

Само тази информация ти е достатъчна за да се разбере кой кого иска да нападне.

Никой не е толкова тъп да нападне по-гололям и по-силен от него протоивник. Това би било
самоубийство. Тогава защо да вряваме, че Украйна възнанерява да нападне по-голямата и
по-силна от нея Русия?? И какво ще постигне Украна като нападне Русия??

В същото време е факт, че Путин е властолюбив диктатор-реваншист, който иска да има още
повече власт и световно влияние ... което се постига ако Украйна стане васал на Русия.

Значи ако разсъждаваш трезво, веднага ти става ясно за кого работи тази война.

 

Преди 14 часа, skorpion1980 said:

Това някаква шизофрения ли е?! Как тогава се съгласяваш с абсурдните му твърдения за нацизъм в Украйна, какъвто НЯМА?!

Аз есно говоря, вие си го тълкувате както ви изнася и след това очаквате да оборвам вашите идиотски твърдения. Поне прочетете какво съм написъл и след това коментирайте целия текст, а не само онези пасажи, които затвърждават шизофреничните ви твърдения.

И няма как да съм в един отбор с Тантин, поради простата причина, че отдавна съм го игнорирал и не виждам постовоте му. Но вие двамката се присъединявате към отбора на Тантин, т.е. на игнорираните от мен. Приятен ден.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 5,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 41 минути, Orbit said:

Това го обясни на Младенов.

Факт: някои стоки в Русия са поскъпнали десеторно ... което не било заради рублата, а по други причини.
Значи не съм посочил правилно защо е поскъпването. Това ли е проблемът на Рсуия в момента. 🤣

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, gmladenov said:

Факт: някои стоки в Русия са поскъпнали десеторно ... което не било заради рублата, а по други причини.
Значи не съм посочил правилно защо е поскъпването. Това ли е проблемът на Рсуия в момента. 🤣

Чак пък десеторно https://www.ozon.ru/seller/e-food-market-51951/produkty-pitaniya-9200/?miniapp=seller_51951

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, gmladenov said:

Факт: някои стоки в Русия са поскъпнали десеторно ... което не било заради рублата, а по други причини.
Значи не съм посочил правилно защо е поскъпването. Това ли е проблемът на Рсуия в момента. 🤣

За това казвам че с теб може да се води диалог. Защото признаваш неточност/грешка в постовете си. За разлика от някои непогрешими "специалисти". 

Не е в това е проблемът. Проблемът е в това че ти приемаш про-западна пропагнда ( понеже нямаш възможност да черпиш от източника на руски ) за истина. И идваш във форума и преразказваш тази пропаганда . Т.е разпространвяш пропаганда която ти нито можеш да провериш, а дори и не осмисляш (примерът с рублата). Замисли се какво правиш, и какъв се явяваш в това безумие ?

Редактирано от Orbit
  • Харесва ми! 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 32 минути, Capitainofmarine said:

С този си интелектуален онанизъм до финансов оргазъм има да почакаш!

По Рашето гледам само така си говорите,що така?Изпростяването  е тотално там.

Преди 31 минути, Capitainofmarine said:

Потоци и кранчета е в български ръце!?

Знаеш ли като ти чета изцепките спирам да вярвам на библията че са блажени нищите духом. Виждайки тебе разбирам жалки са!

Не знаеше нали? Имаше тука една карта виж откъде минава газа за Балканите. Много е трогателно.

 

Преди 9 минути, gmladenov said:

Факт: някои стоки в Русия са поскъпнали десеторно ... което не било заради рублата, а по други причини.
Значи не съм посочил правилно защо е поскъпването. Това ли е проблемът на Рсуия в момента. 🤣

Един от тях, и не най-малкия.

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, bulgaroid said:

По Рашето гледам само така си говорите,що така?Изпростяването  е тотално там.

Не знаеше нали? Имаше тука една карта виж откъде минава газа за Балканите. Много е трогателно.

 

Един от тях, и не най-малкия.

интелектуален онанизъм не е точната диагноза при тебе точната диагноза е пълна липса липса на интелект и остава само второто 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Зеленский: Россия делает все, чтобы в Украине состоялась деруссификация

Президент Владимир Зеленский в своем новом видеообращении заявил, что в Украине нет и никогда не
было проблемы с русским языком. Ее сейчас создает именно Россия, которая делает все, чтобы в Украине
состоялась дерусификация.

Зеленский сказал, что общался сегодня с защитниками Мариуполя по-русски.

"Потому что в Украине нет и никогда не было языковой проблемы. А вот теперь вы, российские оккупанты,
эту проблему создаете. Это вы делаете все, чтобы наши люди сами уходили от русского языка. Потому что
русский язык будет ассоциироваться именно с вами. Только с вами. С этими взрывами и убийствами.
С вашими преступлениями", – сказал президент.

https://news.liga.net/politics/news/rossiya-delaet-vse-chtoby-v-ukraine-sostoyalas-derusifikatsiya-prezident
https://www.pravda.com.ua/rus/news/2022/03/26/7334859/

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 минути, gmladenov said:

Руснаците те вкарват в затвора за 15г ако кажеш "война" вместо "спец-операция" ... и ти ми твърдиш,
че руските източници казват истината, а западните лъжат. 🙄

 

Това е нормално. Украина и Русия в момента не могат да си позволят да допускат вражеска пропаганда на територията си. Не трябва да сравняваш държавите които са в конфликт с държавите които не са. Има писани и неписани закони по военно време.  Не трябва да сравняваш становищата на руснаци и украинци с други котито не участват в конфликта. Да избереш страна в някакъв конфликт , значи да участваш в него . А това не помага за постигане на мир. 

И все пак , относно 15 години затвор за "война" вместо " спец-операция", ще те помоля за руски официален източник. Напълно допускам в момента да има таково положение. Но искам да го виядя. Ще бъдеш ли така добър ?

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, Orbit said:

Напълно допускам в момента да има таково положение. Но искам да го виядя. Ще бъдеш ли така добър ?

https://pravo.ru/story/239689/

А что будет, если написать «война» в личной переписке?

Вообще, пока это ограничение адресовал только Роскомнадзор и только к СМИ, а не гражданам, обращает внимание Казаков. 

По его словам, в личной переписке использование слов «война» или «вторжение» не отнесут к преступному деянию как раз потому, что это личная переписка. Но использование этих слов в группах с неопределенностью адресата могут расценить как заведомо ложную информацию, ведь в официальных российских источниках так не говорят.

Еще есть вариант, что эти слова расценят по статье о дискредитации вооруженных сил (ст. 280.3 УК),

Редактирано от gmladenov
  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 28 минути, gmladenov said:

Това което намерих :

В което се казва че в личната кореспонденция не се предвиждат някакви наказания.

Но в публично пространство без конкретен адресат, е възможно да се разглежда като лъжлива информация. 

В случая присъдата е в зависимост от последицити от нарушаването на даден закон. За обикновени граждани които нямат влияние върху голяма публика нама да има , а ако има - присъдата няма да е по голяма от парична глоба. 

Това е далеч от 15 години, и твърдението относно 15 години затвор е чиста пропаганда. 

Виждаш ли къде е предимството да разбираш руски ? Качествено отсичаш всякакви прозападни пропаганди. :)

 

 

"А что будет, если написать «война» в личной переписке?

Вообще, пока это ограничение адресовал только Роскомнадзор и только к СМИ, а не гражданам, обращает внимание Казаков. 

По его словам, в личной переписке использование слов «война» или «вторжение» не отнесут к преступному деянию как раз потому, что это личная переписка. Но использование этих слов в группах с неопределенностью адресата могут расценить как заведомо ложную информацию, ведь в официальных российских источниках так не говорят."

 

 

 

Редактирано от Orbit
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 45 минути, gmladenov said:

Руснаците те вкарват в затвора за 15г ако кажеш "война" вместо "спец-операция" ... и ти ми твърдиш,
че руските източници казват истината, а западните лъжат. 🙄

Последната опорка на руските пропагандисти:

Патриотичният руски лозунг е "мы за мир". Докато "нет войне" е нацистски лозунг, хитлеристите  го били ползвали, нацистска пропаганда значи...

Да им се начудиш на когнитивният дисонанс... "Руснаци, сър!"

  • Харесва ми! 2
  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 26.03.2022 г. at 11:30, bulgaroid said:

Можеш да се информираш,  ако искаш на сайта на Херсон. Пример:  "Държавни програми: - заетост на вътрешно разселени лица, - временно преместване на предприятия, - преглед на всички инициативи за преместване на предприятия Заемни програми: - кредитиране на предприятия по програмата 5-7-9%, - кредитиране на земеделски производители, - доп. подкрепа за фермерите. 👉🏻Експортна дейност: - изясняване на иновациите, - износ по време на войната. Също така на портала ще намерите информация за данъчни промени и подкрепа за предприемачи. Нека се обединим, за да победим!"

https://miskrada.kherson.ua/news/do-uvahy-khersonskykh-pidpryiemtsiv-na-portali-diia-biznes-zapustyly-novyj-rozdil/

Трябва да събираме опит, че да сме готови като дойдат да ни денацифицират и нас :)

Редактирано от Пандора
  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 17 минути, Orbit said:

В случая присъдата е в зависимост от последицити от нарушаването на даден закон. За обикновени граждани които нямат влияние върху голяма публика нама да има , а ако има присъдата няма да е по голяма от парична глоба.  Това е далеч от 15 години. И е чиста пропаганда.

Идеята на закона е, че ако излезеш пред Кремъл с плакат "Не на войната", можеш да получиш
до 15г затвор. Така демонтстрациите против войната стават на практика невъзможни.

Правителства се свалят с протести и демонстрации. Като пораснеш, ще ги разбереш тези неща.

Редактирано от gmladenov
  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 21 минути, Пандора said:

Трябва да събираме опит, че да сме готови като дойдат да ни денацифицират и нас :)

Няма да дойдат, вече не. От тук нататък влиянието на Русия върху България ще намалява, осезателно. И платената пропаганда по медиите ще изчезне.Най-после ще ни оставят на мира след,142 години непрекъснат натиск и тайна и явна война.

  • Харесва ми! 3
  • Неясен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Capitainofmarine said:

интелектуален онанизъм не е точната диагноза при тебе точната диагноза е пълна липса липса на интелект и остава само второто 

Ще ти мине болката с времето, може и да си спомниш тогава произхода. 

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 22 минути, gmladenov said:

Идеята на закона е, че ако излезеш пред Кремъл с плакат "Не на войната", можеш да получиш
до 15г затвор. Така демонтстрациите против войната стават на практика невъзможни.

Правителства се свалят с протести и демонстрации. Като пораснеш, ще ги разбереш тези неща.

Ти не четеш.

Пак ти казвам че в момента в Украина и Русия са нестандартни ситуации. Разбира се че и двете страни ще правят всичко възможно за да стабилизират ситуацията вътре в държавите си. Първата задача на този закон е адресирана към медии които могат да изкарат хората на демонстрации. След въвеждането на закона за лъжлива информация и фейковете свързани с конфликта , веднага всичките "свободните" прозападни медии изчезнаха от Русия. Защото тези "свободни" медии освен прозападна пропаганда голяма част от която е базирана върху фейковете, нищо друго не произвеждаха....

Ти по рано в поста си написа че всеки гражданин казал "война" вместо "спец-операция" ще лежи 15 години. Е оказа се че това не е така. Ти не го ли виждаш ? Ти сам го каза, а сега е било да излезнеш на протест... Не на войната !... :)

 

Редактирано от Orbit
  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, bulgaroid said:

Ще ти мине болката с времето, може и да си спомниш тогава произхода. 

Българин във всеки случай е мно-ого по-добре от българоподен .

Редактирано от Capitainofmarine
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 32 минути, Orbit said:

Ти по рано в поста си написа че всеки гражданин казал "война" вместо "спец-операция" ще лежи 15 години. Е оказа се че това не е така.

Цитирам какво казах ... и то е напълно вярно.

  • Руснаците те вкарват в затвора за 15г ако кажеш "война" вместо "спец-операция" ... и ти ми твърдиш,
    че руските източници казват истината, а западните лъжат.

След като на руските медии им е наложена цензура, ти си убеден, че именно те са източниците на истината.
Какво да кажа. Ти явно сам си търсиш да те лъжат.

Редактирано от gmladenov
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 часа, Doris said:

Този, който най-безцеремонно ни поставя като периферия и втора категория хора е именно той. Западът поне ни обещава някакво бъдеще и се държи любезно. 

В това положение сами се поставихме. Или по-точно ни поставиха. Колкото до някаквото бъдеще - те и комунягите го обещаваха и строяха ли, строяха ... То затова турците имат приказка - да им имам на българите акъла дето после им идва

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 50 минути, gmladenov said:

Правителства се свалят с протести и демонстрации. Като пораснеш, ще ги разбереш тези неща.

Затова ли в "демократичната" Канада, когато мирните демонстранти дойдоха пред парламента, обявиха извънредно положение и запорираха/конфискуваха банковите и крипто-сметките на някои от участниците?
Западната демокрация е само една празна лъскава фасада, която прикрива первезността и мръсотията отзад.

А съединението на държавата с медиите и корпорациите, особено технологичните, е класическата дефиниция за един "...изъм"

 

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 33 минути, gmladenov said:

Цитирам какво казах ... и то е напълно вярно.

  • Руснаците те вкарват в затвора за 15г ако кажеш "война" вместо "спец-операция" ... и ти ми твърдиш,
    че руските източници казват истината, а западните лъжат.

След като на руските медии им е наложена цензура, ти си убеден, че именно те са източниците на истината.
Какво да кажа. Ти явно сам си търсиш да те лъжат.

Пак ти превеждам какво пише в текста които ти самия посочи :

В което се казва че в личната кореспонденция не се предвиждат някакви наказания.

Но в публично пространство без конкретен адресат, е възможно да се разглежда като лъжлива информация. 

В случая присъдата е в зависимост от последицити от нарушаването на даден закон. За обикновени граждани които нямат влияние върху голяма публика нама да има , а ако има - присъдата няма да е по голяма от парична глоба. 

Това е далеч от 15 години, и твърдението относно 15 години затвор е чиста пропаганда. 

Виждаш ли къде е предимството да разбираш руски ? Качествено отсичаш всякакви прозападни пропаганди. :)

Къде виждаш тука 15 години за думата "война" за обикновен гражданин ?

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Orbit said:

Къде виждаш тука 15 години за думата "война" за обикновен гражданин ?

Продължаваш да не разбираш. Идеята на този закон е цензура за медиите и предотвратяване
на демонстрации от гражданите. Това имах предвид като го цитирах.

"Цензурирана истина" е оксиморон, колега. Медиите се цензурират именно за се скрие истината
... а ти спориш, че руските източници казват истината (докато западните са само пропаганда).

Няма пробем да четеш цензурирани източници ... но не се излагай да спориш, че те казват истината. 🙄

  • ХаХа 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...