Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022 година. - Продължение


Recommended Posts

  • Мнения 5,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 2 минути, др-бр said:

Даже, ако питат мен трябва да ги признаят.

Според мен трябва да ги признаят за автономни области или нещо такова и да оставят вратата
отворена за бъдещо решение.

Това естествено означава, че войната е била безсмислена и че Путин трябва да си ходи.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, gmladenov said:

Според мен трябва да ги признаят за автономни области или нещо такова и да оставят вратата
отворена за бъдещо решение.

Това естествено означава, че войната е била безсмислена и че Путин трябва да си ходи.

Не виждам как ще стане.

Едно от усовията в преговорите е резултатите да се гласуват на референдум, преди да се закрепят в конституцията. Като гледам народът как се е надъхал, съмнително е нещо по-малко от пълен контрол. За Крим евентуално може да се съгласят като автономна област, анонсират такива идеи.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Цитирай

Готови са неутрален статут, с добавка от тия дни гарантиран от няколко велики сили. Толкоз. 

За последните тридесет години на Украйна на два пъти й даваха международни гаранции и видяхме колко струват...
 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 минути, Absurde said:

А пропагандистите реват:  🤣
 

 

Както го каза Юрата: сега сме пред Минск 3.

А според Михаил : изглежда че руското политическо ръководство ще предаде интересите на милиони за да се постигне тая сделка. От руската страна също има привърженици на войната до дупка и пълна де-нацификация (де-полонизация) на Украйна.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Absurde said:

Тия преговори дойдоха дюшиш, руския мир рухна, направо капитулираха пред Киев, и за кво бяха тия 30+ дни война. Дебили ай  някой да го гръмне Путя и да се свършва

 

 

Capture.JPG

Въобще не е рухнал руския мир. Рухнаха националистите, рухнаха им фантазиите да си върнат Крим и Донбас, рухнаха им мечтите да са в НАТО и да влязат първи в Москва заедно с натовските си съюзници.

Сега националистите ще трябва да се простят с още територии, ще трябва да признаят не само загубата на досегашните ДНР и ЛНР, а вероятно и Мариупол.

Водната блокада на Крим приключи, Донецк и Крим вече ще са съединени. 

Успехите на южния фланг са заслуга най вече на бойците от ДНР.

Аз обаче изобщо не съм оптимист за такъв мир. Азовци няма да го позволят. Не знаем също дали това е съгласувано с САЩ.  Най-трудно и унизително ще е за Андрей Билецки, главатаря на Азов.

  • ХаХа 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 42 минути, resavsky said:

А никой никога вече няма да твърди че украинци и руснаци са братя,един народ и т.н.

Това много ме съмнява. Повечето са смешани с руснаците много и имат семейни връзки в Русия и Беларус. Но пък раната ще е дълбока. 

 

Редактирано от Absurde
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, scaner said:

Не знам дали си гледал последното интервю на Зеленски от оня ден, дето го даде за руските опозиционни медии дето са в немилост.

Интервюто беше на руски, но аз преброих поне 6 пъти, при които той се обръщаше към някой зад кадър, за да уточни терминът на някаква украинска дума на руски. Самият Зеленски е рускоезичен, и започна да набляга на украинският от както го избраха. Така че едва ли е забравил руският за две години. Това според мен показва майсторство в комуникацията, и голям артистичен талант за постигане на нужен ефект :)

Колкото до тея двамата, тоя спор е бил преди началото на войната. Сега войната невероятно обедини хората. Дори Гордон, който люто хулеше Арестович преди година, му се извини в ефир за това и помоли за прошка. Нещата се променят.

 

Аз бих казал че Зеленски и сега не може да говори на украински, неговите речи са предварително написани, чете ги или ги е наизустил.  Колко пъти Зеленски е дал интервю на украински в реално време ? Досега такова не съм гледал.  Зеленски няма как да е забравил руския, понеже това му е основния език, той не може да мисли на украински, евентуално би мислил на руски и си превежда фразите на украински, но не вярвам чак до толкова да е задобрял.. Тия неща не стават за една нощ.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

https://www.facebook.com/100069092624537/posts/283456813967404/

Общо взето руснаците се прегрупират в Донецк и Слобожански регион. Войната продължава в пълна сила. 

https://bg.m.wikipedia.org/wiki/Слободска_Украйна 

https://www.facebook.com/193089614048827/posts/5423426801015056/

Украинците причиняват загуби на 503 мотострелкови полк . Унищожени са командващият и началник щаба

Редактирано от Сармат
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Сармат said:

https://www.facebook.com/100069092624537/posts/283456813967404/

Общо взето руснаците се прегрупират в Донецк и Слобожански регион. Войната продължава в пълна сила. 

https://bg.m.wikipedia.org/wiki/Слободска_Украйна

А украинците дали пък няма също да се насочат към Донецк?

FPA-OrAXIBI2Lll?format=jpg&name=small

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Doris said:

А украинците дали пък няма също да се насочат към Донецк?

FPA-OrAXIBI2Lll?format=jpg&name=small

Разбира се зависи ,колко бързо руснаците ,ще предослицират войските си от Киев и Чернигов . Украйнската страна със сигурност вече действа.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...