Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022 година. - Продължение


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 8 минути, Skubi said:

Имаше един американски генерал, навлизайки в Германия става, със все по-силно убеждение,че ВСВ война се води срещу лош враг....Би било желателно да превъоражат немците и заедно в съюз с тях да унищожат заедно този гаден болшевишки цирей на тялото на Европа....другото се знае вече.....

 

Аз, като изявен "умерен русофоб", неведнъж съм споделял, че Щатите са изтървали много добър шанс в десетилетието след ВСВ. Трябвало е тогава да унищожат научно-техническия потенциал на СССР. Сега е късно. Русия  е силна, а САЩ отслабват. Надеждите са другаде :) 

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Operation_Dropshot

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 5,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител

https://www.facebook.com/photo/?fbid=1205680996906492&set=gm.5162723333785969

Научихме, че това е било хвърлено от руснаците
Окупаторите се оттеглиха и изоставиха командния пост на модерния комплекс РБ "Красуха-4". За справка, задача: Обхващащи командни пунктове, войски групи, техника за противовъздушна отбрана, важни промишлени Комплексът анализира вида сигнал и влияе на РЛС на противника с интерференционна радиация. Потискат шпионски спътници, наземни радари и самолетни системи
 
Швеция ще предостави на Украйна още 5000 единици противотанково оръжие - шведското министерство на отбраната.
 
 
  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, ДеДо Либен said:

И ти и те - рускоговорящи , Руский мир демек.

п.с. имаше на времето една при приказка и дойде време , доживяхме да я видим - СССР се бори за мир - и такава борба за мир падна , че не остана камък върху камък...

Днешна Русия не е СССР. Русия на Путин е Русия на олигархическия капитализъм. Путин подобно Лукашенко се ползва от разни хватки колкото да държи опозицията в страх. А за тези дето не го е страх - Новичок.

Сега полека лека бандата на Путин ще почне да се разпада. Кой с инфаркт, кой с инсулт, кой с Новичок. Но от това Световното Положение няма да стане по-леко. 

Когато един звяр е поставен до стената в безизходица - ще се бие най-ожесточено.  Можеха да си го оставят да си живее старините и да му плащат сметки за газ, вместо да го лишават от всичко накуп.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Вечерен бюлетин - карта на Мариупол южните фронтове.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 минути, ДеДо Либен said:

Мда , умерен естет- русофоб , любител на мира-тюрковъд(разкаял се тракоман) и Капитан-1бр

Така си знаех, дедо Либен брои 1, 3 останалите не ги вижда, съвсем като в анекдота...

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

 
Чернигов сегодня

WarLife 👈
---------
Чернигов е подложен на бомбардировки. 
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 46 минути, Skubi said:

Би било желателно да превъоражат немците и заедно в съюз с тях да унищожат заедно този гаден болшевишки цирей на тялото на Европа....другото се знае вече..

Ти нормален ли си?

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 56 минути, ДеДо Либен said:

А сега де , азовци и те като тебе Тартарений.... и ти си за дератизация.

Виждам че не само не можеш да държиш ниски топки но и си пуснал нивото до под мръсната черга. Овации!

  • ХаХа 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Забелязваме следната промяна: град Чернигов, през който руснаците минаха безпрепятствено за да стигнат до Киев сега е обект на бомбардировки, дори прекъснаха моста свързващ града с юг (Киев). Това усложнава доста северната страна,   понеже руските части до Киев ще се окажат откъснати от подкрепата им откъм Беларус.  Отделно че подобни съобщения има и за западната страна откъм Киев. Вижда се че украинската армия ще се опита да изолира и отблъсне обкръжението до Киев. Дали това ще им се отдаде ще видим.  В момента продължава зачистката на Мариупол.  До Николаев силите си нанасят съпоставими поражения едни други.  Около Киев - украинската армия има мощна групировка в града, а сега започва да се разгръща и чрез партизански действия на север към Белорусия. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Това което говорих преди дни за полското желание да поучаства във руско-украинската война / поляците са най-големите изхвърлячи сред славянствот,о не че имат куража да го направят, но ще бият барабан за пред глухите/ излиза реално. 

Американската позиция излиза същата икономически санкции и засилване на военното присъствие с страните НАТО граничещи с РФ. Който иска може да погледа това от самото начало и ще разбере. 

А пропо трябва да се учат езици учете руски ще ви потрябва. На едни зададен въпрсо от по нагоре ще подскажа и полски трябва да се оптивашда учиш. Най лесно става със секс партньорка...

 

  • ХаХа 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 23 минути, tantin said:

Вечерен бюлетин - карта на Мариупол южните фронтове.

Този за четвърти или пети път обявява Мариупол за превзет. На 27 февруари обяви че Харков е на  90процента под руски контрол. 

  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

От цялата тази патаклама,която сътвори Путин,най-дълготрайната негова грешка с лош ефект за Русия е,че той показа нагледно че руската армия не става и за чеп за зеле! Когато си слаб,се преструвай на силен,а не се впускай в битка. Американците (а и китайците) сега се спукват от смях като гледат немощните атаки на руската армия.

Във всяка тоталитарна държава,всички казват на тиранина това,което той иска да чуе,за да са в разкладката. Затова и Путин е загубил усета за реалността.

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

https://fb.watch/bXd68Q__nB/

Украйнска стугна 

https://fb.watch/bXdua1K_Ci/

Артилериски групировки

Редактирано от Сармат
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 57 минути, scaner said:

САЩ и НАТО по никакъв начин няма да позволят Русия да спечели войната

Като чета какво пишете  ми се иска да съм нежна душа като Й Йовков за да мога да възкликна " Боже колко мъка има на този свят "?

Заради това преписах този си пост и търпеливо като на човек който е спечелил уважението ми за оригиналното си мислене и който изпъква от сивата посредствена маса, ще ти отговоря търпеливо като на стар приятел от този форум...

Та прочее чадо, преди да  глаголиш това което си изразил в поста си  помисли как реално ще го направят без реално да участват във войната Русия-Украйна и без риск да я превърнат в термоядрена световна. Никак !

Ще ти обясня...

Ти явно не си наясно с руската военна доктрина, но-о престарелият дядо който тътри крака по дебелият килим в Белия дом е наясно с нея или най-малкото има неглупави военни съветници...

За да се използва тактическо ядрено оръжие от въоръжените сили на РФ не е необходимо главнокомандващият да натиска копчето или да дава някаква санкция. Руската военна доктрина допуска използването на тактическо ядрено оръжие по решение на командващият войскова групировка от ранга корпус-армия.

Тоест примерно командващият групировката юг на руските сили в Украйна е получил сведения че в Украйна е влязла вече полската бригада, която от две седмици е събрала военновременият си щат /запасняци и резерв тоест щата и е доведен до военновременен/. Тоест руската дипломация не е успяла да предотврати това навлизане на полски войски - дефакто провалила се. Дядото който по-горе ти описах  също не е успял да предотврати това и да спре реализацията на вечната полската мечта "от можа до можа". Та тази групировка бригада от няколко хиляди човека въоръжена с нови бронирани бойни коли и танкове полска модернизация на Леопард 2 А5 създава с присъствието си реална угроза за неговият на рускияг генерал  ляв фланг, унищожаване на голямо число от личният състав на поверените му войски и срив на плана за маневър по определено направление, обкръжаване на поредната войскова групировка на ВСУ, нейното унищожаване а после постепенно подтягане линията на фронта, укрепване на комуникациите и логистиката, попълване на боезапаса и личният съства преформиране на подразделенията и подготовка за нов маньовър. /Ако всички тези експерти дърдорещи за провален лицкриг си бяха направили да се поинтересуват кой е генерал Трендафилов какво е написал, какво пише в книжката му и върху какви трудове се градят руските военни планове от 1942 насам, то много умствена и словесна енергия нямаше да се харчи напразно. Но си мисля че вината за това е нещото което наричат шоу а то след наркотиците, след проституцията и след оръжията носи най-големите печалби в съвременния демократически свят./

Та прочее връщам се на руският генерал майор Иванов /условно/ и той без да звъни и иска разрешение от гравнокомандващия, от военният министър, от началника на генералния щаб на ВС на РФ просто отдава нужната заповед - апропо достатъчно е да е писменна до командването рода войски - и тактическите ядрени сили на РФ извършват оперативно-тактически ядрен удар по полската гупировка, която примерно се е съсредоточила пред разгръщане за заемане със своите "миротворчески" задачи...

Нататък САЩ ще забравят даже за точка 5 от устава на НАТО защото не искат да изгорят в термоядрена разбира се взаимноунищожаваща ядрена война. Именно заради това увеличват контингента си в Европа да им вдъхнат увереност и да ги предпазят от глупави крачки които ще доведат до "дъ урлд ис аут"...

Ще добавя...

С влизането в България на американски контингент който ще я усилва в момента впредвид заплахата за България от страна на Русия към нашата територия ще се прицелят много малка част от руските ядрени средства ще пренасочат управляеми руски военни шпионски маневриращи спътници и ще започнат плътно да контролират всяко движение на воъсковите групировки на българска земя. В момента го правят само при попадането на нашата територия в обективите на стандартните стационарни спътници...

Затова ще кажа много е прав цар Симеон III като перефразира политиката на баща си - "Винаги с ЕС никога против Росия". Това е било мотото на българската политика от времената когато сме имали и политика и политици...

Редактирано от Capitainofmarine
  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Capitainofmarine said:

Нататък САЩ ще забравят даже за точка % от устава на НАТО защото не искат да изгорят в термоядрена разбира се взаимноунищожаваща ядрена война. 

Много хора се надяват, че при ограничен руски удар да речем по Полша, САЩ със сигурност ще отвърнат с удар по Русия. Доктрини и прочее. Крайно са ми загадъчни тези надежди.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

 

 

Арестович @ФЕЙГИН LIVE 28 день войны. 23 марта

83,684 views
23 Mar 2022
 
 Главния идеолог и стратег.  Относно Киев:  потвърждава моите подозрения че обкръжаващата руска войска е малобройна и е сложена само за сплашване.  Около Киев по груби сметки съотношението е 1:10 или 1:20 в полза на Киев.  Задаваме си въпроса за какво превземане на Киев тогава може да се говори?  
(Аз вече го споменах - че обкръжаващата Киев групировка вероятно има за задача само да тормози и да задържа многобройната украинска армия в столицата, докато руските и Донбаските части зачистват Юг и Изток. )
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

https://www.kp.ru/video/embed/873076/

Рассказ эвакуированной из Мариуполя Любови Устиновой

Читайте на WWW.KP.RU: https://www.kp.ru/daily/27370/4562648/

https://www.kp.ru/daily/27370/4562648/?from=tg

 

Девушка рассказывает о нескольких знакомых националисты из нацбригады "Азов", которые издевались над мирными жителями, а также вспоминает, как приходилось собирать дождевую воду, чтобы напиться.

Любовь обратилась к жителям Мариуполя, которые до сих пор находятся в такой ситуации: "не бойтесь, вас примут в России, как своих родных".

Редактирано от tantin
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 минути, Кухулин said:

Много хора се надяват, че при ограничен руски удар да речем по Полша, САЩ със сигурност ще отвърнат с удар по Русия. Доктрини и прочее. Крайно са ми загадъчни тези надежди.

Ами, зависи от много неща. Една е ситуацията, когато Полша си седи на задника и си кротува зад границите си, съвсем друга е когато полско военно подразделение по заповед на правителството си, навлезе в чужда територия и влезе в пряк сблъсък с намираща се там армия.

В първата ситуация, НАТО е длъжно да реагира. Във втората - да го кажат по-запознатите.

Но, в своята същност, НАТО е пакт за взаимна отбрана. Не за взаимно нападение. Или по-точно казано - ако някой идиот е решил да обяви война, защо да му помагаве. Да си я води сам.

Според мен, всичко това е едно глупаво перчене, предназначено за феновете на фейковете.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...