Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022 година. - Продължение


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 2 минути, scaner said:

Пожарът на кораба в Бердянс е бил бая сериозен. Ето видео от наблюдателна камера:

 

Корабът е бил препълнен с оръжия и взривни материали, бързали са да го потопят, щото ако е гръмнел най вероятно е щял да изравни със земята половината град,  почти като малка атомна бомба.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 5,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 23 минути, Янков said:

За плановете на Кремъл не знам, но украинските вече са ясни.

Че те отдавна са ясни - да бъдат върнати под контрола на Киев всички международно признати украински територии и граници такива, каквито бяха до 2014. Ако някак успеят да си върнат специално Крим, трофейни оръжия могат да се окажат и руските ядрени глави, разположени там и този път със сигурност няма да има втора Будапещенска конвенция.

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 1 час, vanevski said:
  •  
 

 

Започна настъпление на Украинската армия по всички направления. Харковска облас е освободена напълно. Херсон е обкръжен от три страни. На руските части в Херсон е даден 24 часов ултиматум да напуснат града и да се прехвърлят на левия бряг. След изтичането на ултиматума Украинската армия влиза в Херсон и няма да взема пленници в града, ако все още има руски части там. В района северно от Киев Украинската армия настъпва, като задачата е да изтласка окупаторите до границата с Русия и Беларус.

Първа задача на настъплението е отблъскване на руските войски от територията преди нахлуването. Втората задача е зачистване на Крим и Донбас.

Текат преговори между Молдова и Украйна за унищожаване на руските сили в Приднестровието.

Това ми звучи прекалено оптимистично.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Россия и Украина провели обмен военнопленными по формуле 10 на 10

https://www.kp.ru/online/news/4679013/

По оценки и двете страни имат около 500 военнопленници. Да видим колко ще  успеят да разменят.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 57 минути, gmladenov said:

Не знам за какви бомбардировки говориш.

Нека да е ясно, обаче, че етническите руснаци в Украйна са граждани на Украйна, а не на Русия.
Съответно Украйна решава как да се оправя с тях, а не Русия. Откъде-накъде Русия се бърка
във вътрешните работи на Украйна??

Последно: ти като русофил трябва да си наясно, че любовта ти към Русия все пак трябва да
има някакви човешки граници. Например, няма нужда да обичаш и подкрепяш руските серийни
убийци и психопати ... в това число и властолюбивото джудже Путин.

Чак такава любов към Русия не се изисква от теб.

Темата е войната в украйна. А не, кой от нас какъв е.

Значи щом са граждани на Украйна според Киев, може да бомбардират цивилното население колкото си искат!?

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ако четем между редовете, вероятно НАТО ще се намеси скоро. Дали под формата на миротворческа мисия или директен удар по руските позиции не е ясно. Но от начина на говорене се подразбира, че Путин разглежда използването на ядрено оръжие само ако има бойни действия на територията на РФ. Това се вижда от лидери като БоДжо и чрез опипване и втвърдяване на риториката, няма да се учудя ако влезне с части в Украйна или затвори небето в следващите някоя друга седмица.

 

The big thing that has emerged in the last month – the huge fact that the world now knows – is that the Ukrainian people will fight for their country,” he said.

“That was something we didn’t really know a month ago. We have a duty to help them protect themselves and their loved ones. And so the UK is stepping up again.”

Western officials said there must now be a consensus that Russia is pursuing such a “barbaric” strategy in places such as Mariupol that it should be considered to be an escalation in the war, that merits a new response.“The point I’m going to make today is … he’s already crossed a threshold of barbarism in the way he’s behaving,” Johnson said. “People talk about new red lines for chemical, biological, tactical nuclear weapons or whatever. For me the red line already has been crossed.”

https://www.theguardian.com/politics/2022/mar/24/west-could-target-russia-gold-reserves-over-ukraine-says-boris-johnson

 

Редактирано от БатеВаньо
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Иван Стойчев said:

Значи щом са граждани на Украйна според Киев, може да бомбардират цивилното население колкото си искат!?

Кой бомбардира цивилно население? И защо Русия трябва да се намесва в тези дела??
Когато Русия бомбардираше Чечня, някой нападна ли Русия?

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Иван Стойчев said:

Значи щом са граждани на Украйна според Киев, може да бомбардират цивилното население колкото си искат!?

Ако въпросното население стреля по хора, отрича всякаква държавна власт и изразява афинитет към чужда враждебна държава, тогава да. Един от вариантите е да се отговори с оръжие. 

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, Doris said:

Разбира се, че населението има значение, иначе нямаше де има информационна война. Още повече е от значение плодородната земя като ресурс.  За това с намаляването на шансовете на Русия за победа се увеличава опасността от прилагане на радиационно замърсяване, химическо и биологично оръжие, за които предупреждава Байдън. Като не може да бъдат превзети, остава да опитат да ги унищожат.

Ех, ядрена война няма да има, успокойте се. А в случая най-важна за Русия е територията, която според тях им дава стратегически предимства,населението е бонус.

Link to comment
Share on other sites

Преди 3 минути, Amazonski said:

Ако въпросното население стреля по хора, отрича всякаква държавна власт и изразява афинитет към чужда враждебна държава, тогава да. Един от вариантите е да се отговори с оръжие. 

Е защо тогава не използваха армията срещу Майдана?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, laplandetza said:

В политически план войната за Русия е неизбежна. Правилния ход е удар и силово изтласкване на Опонентите извън важните за руските стратези и кръгове територии и международни планове.
Украйна се превръщаше в клин посред евентуални добри отношения Европа-Русия.

Неизбежна само ако Русия следва доктрината за завладяването на проливите, което тя и прави. А иначе не.Според нея ние с Молдова сме следващите.  А Украйна  пречи само на Русия.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, bulgaroid said:

Ех, ядрена война няма да има, успокойте се.

Аз не съм толкова сигурен.

Представи си следното: Русия нанася малък "тактически" ядрен удар в Украйна.
Какво се прави тогава?

Ако НАТО отвърне на удара, става Трета световна война. Ако не отвърне, ТСВ може
евентуално да се избегне ... и затова НАТО може да реши да не отвръща удара.

Ако Путин разсъждава по този начин, току виж решил да удари.

Все пак си мисля, че ако Путин заповяда ядрен удар, той сам си подписва смъртна
присъда. Неговото обкръжение вече ще знае, че той е готов на всичко ... което ще е
заплаха за самите тях. Така че има шанс те самите да го убият, за да спасят себе си.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

https://fb.watch/bYi811jdbw/

Азов Мариопул 

https://www.facebook.com/100064801354213/posts/342209927949050/

Погледнете само ,колко деца има още в Черниговска област 40к. 

Започна и размяна на пленници. 

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1868490826670765&id=100005295963148

Редактирано от Сармат
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Иван Стойчев said:

Когато чета украинските СМИ,  си мисля, че са избили цялата руска армия и още малко ще минат по червеният площад. А и да не забравяме, че интересите на САЩ и така наречените му съюзници не са "почти целият свят".

Ами руските загуби се оценяват на 60 000, това е катастрофа.  А така наречените съюзници ,като САЩ, дори сега дават шанс на Путин да се измъкне почти сух от гьола, да не говорим,че му и помагаха. Добавяме както се оказа Израел,Германия,Франция и Турция заедно с Гърция и получаваме доста интересна картинка. Безкомпромисни са Великобритания, Скандинавските страни,Полша и Прибалтика и изненадващо Япония и Чехия.

 

Преди 2 часа, skorpion1980 said:

Между другото проверих на кое място в света е украинската армия за 2021 година и се оказа на 25то! Нещо май доста са ги подценили тези, които правят класацията. Очевидно е, че са доста по-напред откъм военни умения. Японци и корейци са в топ 10, ама хич не съм сигурен, че са толкова подготвени, най-малкото са далеч от бойния опит на украинците, въпреки че от друга страна имат много качествена бойна техника.

В тия класации гледат техниката,затова.

 

Преди 2 часа, Иван Стойчев said:

По-важното е кой е неутрален.

 

Ние

 

Преди 43 минути, Alexander000 said:

Изюм падна и окончателно е под пълният контрол на руснаците. Обкръжаването на украинската групировката в Донбас продължава и вероятно ще се засили.

Ами зависи кой слушаш,според някой не е.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Москва. 24 марта. INTERFAX.RU — Власти Украины упустили шанс сохранить страну в своих границах, заявила в четверг официальный представитель МИД РФ Мария Захарова.

Днес излезе информация, че руснаците започват изграждането на военно-граждански администрации. Подготвят почвата за анексиране на територии.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 минути, Alexander000 said:

Е защо тогава не използваха армията срещу Майдана?

Защото Украйна е демокрация затова.

 

Преди 9 минути, gmladenov said:

Аз не съм толкова сигурен.

Представи си следното: Русия нанася малък "тактически" ядрен удар в Украйна.
Какво се прави тогава?

Ако НАТО отвърне на удара, става Трета световна война. Ако не отвърне, ТСВ може
евентуално да се избегне ... и затова НАТО може да реши да не отвръща удара.

Ако Путин разсъждава по този начин, току виж решил да удари.

Все пак си мисля, че ако Путин заповяда ядрен удар, той сам си подписва смъртна
присъда. Неговото обкръжение вече ще знае, че той е готов на всичко ... което ще е
заплаха за самите тях. Така че има шанс те самите да го убият, за да спасят себе си.

Ако го направи е все едно умрял ще има тотална изолация и лов на вещици а да не забравяме.че Кабаева с децата му сега е в Швейцария както и щерките му са в Холандия. Един вид заложници.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Кухулин said:

Москва. 24 марта. INTERFAX.RU — Власти Украины упустили шанс сохранить страну в своих границах, заявила в четверг официальный представитель МИД РФ Мария Захарова.

Днес излезе информация, че руснаците започват изграждането на военно-граждански администрации. Подготвят почвата за анексиране на територии.

Горките руски чиновници, които ще отидат в окупираните територии да ги администрират. Дано се разминат само с плен и да не бъдат поредните убити цивилни.

  • Харесва ми! 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, Кухулин said:

Москва. 24 марта. INTERFAX.RU — Власти Украины упустили шанс сохранить страну в своих границах, заявила в четверг официальный представитель МИД РФ Мария Захарова.

Днес излезе информация, че руснаците започват изграждането на военно-граждански администрации. Подготвят почвата за анексиране на територии.

Украинските партизани сигурно вече се стягат за съпротива.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 минути, Кухулин said:

Москва. 24 марта. INTERFAX.RU — Власти Украины упустили шанс сохранить страну в своих границах, заявила в четверг официальный представитель МИД РФ Мария Захарова.

Днес излезе информация, че руснаците започват изграждането на военно-граждански администрации. Подготвят почвата за анексиране на територии.

Това е изключително важна информация и е много неприятно. Може да имаме “вечната война”. 

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, Amazonski said:

Това е изключително важна информация и е много неприятно. Може да имаме “вечната война”. 

Закономерно следствие от провала на първоначалните планове. Никой не искаше да се стига дотук, но се стигна.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, Кухулин said:

Закономерно следствие от провала на първоначалните планове. Никой не искаше да се стига дотук, но се стигна.

Да се има предвид, че руснаците не са спечелили войната. Даже има шанс Украйна да я спечели.
В такъв случай Русия ще трябва чинно да върне на Украйна всички завзети територии ... наред с
новата военно-гражданска администрация.

Редактирано от gmladenov
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, gmladenov said:

Да се има предвид, че руснаците не са спечелили войната. Даже има шанс Украйна да я спечели.
В такъв случай Русия ще трябва чинно да върне на Украйна всички завзети територии ... наред с
новата военно-гражданска администрация.

Как според теб трябва да се развият събитията, за да върне Русия Кримския канал? Или републиките да предадат обратно завоюваните територии, включително Мариупол. Какво точно трябва да се случи на бойното поле? 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...