Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022 година. - Продължение


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 12 минути, tantin said:

А ако умножим тези цифри по 10 получаваме украинските данни за поражения по противника.  Аз съм склонен да приема украинската версия.

Нормално е, всички сме се люшкали по темата с бойните загуби - да ги делим ли, да ги умножаваме ли. Много трупове трябва да минат през монитора, но...

 

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 5,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител

Аналазиторите от самото начало коментираха, че от военна гледна точка е глупаво руснаците
да атакуват по две направления едновременно (север и юг) вместо да се фокусират първо върху
Киев, а после върху други градове.

Очевидното обяснение на тази тактика е очакването, че Украйна ще капитулира веднага ... при
което има смисъл руснаците да имат войска навсякъде, за да потушат евентуални локални
бунтове.

След като Украйна не капитулира, обаче, руската тактиката се показа като напълно грешна.

Новините от днес показват, че руската армия най-накрая се командва от военни, които знаят
какво правят. А това означава, че за украинците ще стане доста трудно да си вземат Донбас,
за съжаление.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

сори за ОТ с цел да поуспокоите нервата:

Вернулся Петр I из первого заграничного путешествия и стал рассказывать в боярской думе о том, что интересного он увидел.
— Вот, бояре, есть там такая штука ПОРТВЕЙН называется.
— А что такое?
— Да вроде браги нашей, только вкуснее и голова от него по утрам не так сильно болит. Будем завозить?
— Будем, царь-батюшка, вези портвейн!!!
— А еще есть там такая штука ПРЕЗЕРВАТИВ называется.
— А что такое?
— Да вроде мешка, на срам надевается, отлюбил боярыню — да не обрюхатил, с девками блудливыми погулял — да на конец ничего не намотал.
— Хорошая штука. Вези презервативы, царь-батюшка!!!
— Только одно что-то завезти можно, выбирайте бояре.
Крики, шум, шлепки и ругань, одни кричат презервативы, другие за портвейн.
— Вот что бояре, есть еще такая штука ГОЛОСОВАНИЕ…
— Правильно, царь-батюшка, как совали голыми так и будем совать! Портвейн вези!

  • Благодаря! 1
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Путин има 6 двойника.

Наскоро трима мъже си дадоха среща с техните ядрени куфарчета. Президентът Владимир Путин, шефът на Генералния щаб на армията Валери Герасимов и министърът на отбраната Сергей Шойгу. И тримата фигурират в списъка на лицата с наложени санкции от САЩ.

Има съмнение ,че е направен опит за задействуване на част от ядреният  арсенал,но другите двама са го възпрепятсвали....

Путин най-вероятно ще бъде ликвидиран.....   След 41 м.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 35 минути, gmladenov said:

Няма разкъсване.

Руснаците обявиха, че първият етап от спец-операцията е приключил и от сега нататък
ще се фокусират върху "освобождението на Донбас": https://tass.ru/armiya-i-opk/14188667

Според мен това означава, че те ще се изтеглят от всички останали части на Украйна
и ще останат само в Донбас. Тоест, те ще се фокусират върху анексацията на Донбас.

Е, и от Крим не биха се изтеглили. Накрая обаче и Крим ще бъде под украински контрол.

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, Кухулин said:

Бежанци.

 

Абе ти от къде ги намираш тези пропаганди? Гледам, не за пръв път - няколко пъти до сега видео от канали, които имат само един абонат, този има 45 подписани. И като погледнеш останалите сложени видеа там - половината са чеченска пропаганда.

Малко повече здрав разум :) влагай.

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Плямпалото Арестович разправя колко много обича Израел и как си помагат с израелците..

Само че в случая не си говори с Нетаняху, а с най-обикновен журналист.

Тоя човек или приказва врели некипели, или издава държавни тайни. Отделно за пророческите му заложби в стил Ванга... Отделно че бил Велик Хипнотизатор и успокоител на цяла Украйна .

С такъв съветник Зеленски няма да се пречупи скоро.  Почвам да си мисля за сектите и онези секти-самоубийци. Арестович е малко от тия смахнатите.

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Янков said:

Стига с този проводник на руски лъжи. Само заглавията им като виждам послдните месеци няма едно нещо, което да е вярно. Те тия същите твърдяха, че Путин никога няма да влезе в Украйна, че за седмица ще падне Киев, че украинските военни се борят срещу нацистите в Киев, че армията на Украйна ще се разпадне щом влезе руски войник в страната им и още десетки или стотици лъжи. Мислех, че по-сериозно подхождаш към информационните източници. Поглед инфо си е проруски и финансиран от русия портал. От там тръгнаха и много от опорките на руските тролове, които после масово се подхвърляха във фейса...

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 59 минути, scaner said:

Вероятно е фейк.
 

P.S. Както и предполагах, журналистическа експресия :)

Новините от Пентагона звучат така: руската войска вече няма пълен контрол над Херсон.

Абе и аз прочетох че украинците са си върнали Херсон....

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, tantin said:

Това е някаква руска опозиционерка, вероятно общински избраник в градчето СемиЛуки до Воронеж в Русия.

Най-обикновенни политически препирни между опозиция и привърженици на официалния режим.

Ми не,не е,Член на КПРФ, комунистка,член на управляващите. Опозиционерка викаш!:ag:

 

Преди 1 час, Янков said:

Ти пък намери медииния орган на Русия у нас. Там няма една думичка истина.

  • Харесва ми! 1
  • Благодаря! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, resavsky said:

Абе и аз прочетох че украинците са си върнали Херсон....

Не знам. То там наблизо няма много украински войски за някаква сериозна промяна. Всичките ми източици си мълчат за нещо съществено около Херсон, освен информацията от Пентагона, която наистина е тяхна - че руснаците вече нямат пълен контрол. Но колко непълен им е контролът, не става ясно.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Вечерен бюлетин.

Новото: започват да създават военно-граждански комитети (управление) в завзетите територии.

Там където местната териториална отбрана откаже да се предаде - ще ги пречупват със сила 

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Янков said:

Достоверността на този сайт е все едно да се очаква обективност от нова македония по отношение на България!

  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 минути, scaner said:

Абе ти от къде ги намираш тези пропаганди? Гледам, не за пръв път - няколко пъти до сега видео от канали, които имат само един абонат, този има 45 подписани. И като погледнеш останалите сложени видеа там - половината са чеченска пропаганда.

Малко повече здрав разум :) влагай.

Това са дублажи от телеграм в тубата, каналите нямат никакво значение. Пускам тях, защото някои съфорумци се оплакаха, че не могат да отворят телеграм.

Колкото до здравия разум, именно за това става дума. А не за вяра в авторитета на един или друг канал.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 5 минути, tantin said:

Вечерен бюлетин.

Новото: започват да създават военно-граждански комитети (управление) в завзетите територии.

Там където местната териториална отбрана откаже да се предаде - ще ги пречупват със сила 

Те ги пречупват от един месец....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, scaner said:

Не знам. То там наблизо няма много украински войски за някаква сериозна промяна. Всичките ми източици си мълчат за нещо съществено около Херсон, освен информацията от Пентагона, която наистина е тяхна - че руснаците вече нямат пълен контрол. Но колко непълен им е контролът, не става ясно.

Вчера обкръжиха руснаците край Киев, днес това... В някоя паралелна вселена силите за териториална отбрана, въоръжени с шпагин и БТР-60 може и да си върнат Херсон, но не и в тази!

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, tantin said:

Новото: започват да създават военно-граждански комитети (управление) в завзетите територии.

Там където местната териториална отбрана откаже да се предаде - ще ги пречупват със сила 

Аз се запасявам с пуканки за след към 3 седмици, стига украинците да издържат до тогава. Тогава се раззеленява и нищо вече няма да спира партизаните. А партизаните там имат силни традиции :)

 

Just now, Кухулин said:

Това са дублажи от телеграм в тубата, каналите нямат никакво значение. Пускам тях, защото някои съфорумци се оплакаха, че не могат да отворят телеграм.

Да де, но самата подборка на канала говори сама за себе си. Човека колекционира пропаганда. Сигурно му харесва, казва ли ти някой. Но това намалява силно рейтинга на подобна информация, колкото и разплакващо да е поднесена.

Преди 2 минути, Кухулин said:

Колкото до здравия разум, именно за това става дума. А не за вяра в авторитета на един или друг канал.

Така е, авторитетът на даден канал не е гаранция за 100% достоверност. Но в случая пък процентите са отчаайващо малко... Така че трябва да се избира по-малкото зло.

  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, scaner said:

Аз се запасявам с пуканки за след към 3 седмици, стига украинците да издържат до тогава. Тогава се раззеленява и нищо вече няма да спира партизаните. А партизаните там имат силни традиции :)

Там са махновците. Започва махновщина

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, scaner said:

Да де, но самата подборка на канала говори сама за себе си. Човека колекционира пропаганда. Сигурно му харесва, казва ли ти някой. Но това намалява силно рейтинга на подобна информация, колкото и разплакващо да е поднесена.

Така е, авторитетът на даден канал не е гаранция за 100% достоверност. Но в случая пък процентите са отчаайващо малко... Така че трябва да се избира по-малкото зло.

Добре, човек, свободен си да не вярваш в пропагандата, която пускам. Има достатъчно други клипове в темата, гледай тях.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Кухулин said:

Добре, човек, свободен си да не вярваш в пропагандата, която пускам. Има достатъчно други клипове в темата, гледай тях.

Абе аз така и така не ги гледам повечето, но други са изложени на риск, затова и коментирам...

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, scaner said:

Абе аз така и така не ги гледам повечето, но други са изложени на риск, затова и коментирам...

Е ти ли ще ги спасиш от риска, дето не разбираш две копейки в темата :D Е в момента седя пред компа и се хиля, благодаря ти :D 

  • ХаХа 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, resavsky said:

Те ги пречупват от един месец....

Още от самото начало Юрий и Михаил предупредиха че това ще е дълга и бавна операция. Заблудата беше във ФСБ и службите на Путин. Хората от Донецк знаеха от самото начало какво ще стане. ( Оня клип с чеченците, дето отишли за ПР.)

 

Преди 4 минути, scaner said:

Аз се запасявам с пуканки за след към 3 седмици, стига украинците да издържат до тогава. Тогава се раззеленява и нищо вече няма да спира партизаните. А партизаните там имат силни традиции :)

Ако режима на Зеленски-Арестович падне, което ми се струва малко вероятно -би могло да се договори някакъв мир. Но сегашния режим се радва еднакво и на победите и на загубите. Победите доказват колко са силни и непримирими Украинците. Загубите и смъртта на бойци и цивилни доказва какви варвари и агресори е Русия.

Богът на войната Арес в момента е на почит в Украйна. ( Затова и Алексей си е избрал такъв псевдоним: Арес-тович)

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, scaner said:

Вероятно е фейк.
 

P.S. Както и предполагах, журналистическа експресия :)

Новините от Пентагона звучат така: руската войска вече няма пълен контрол над Херсон.

Да битката започва сега .Поне не успях да намеря потвърждение за тази новина.

Редактирано от Сармат
  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...