Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022 година. - Продължение


Recommended Posts

  • Глобален Модератор
Преди 4 минути, Сармат said:

Да битката започва сега .Поне не успях да намеря потвърждение за тази новина.

Скоро ще я потвърдят.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 5,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 9 минути, resavsky said:

Скоро ще я потвърдят.

Арестович в момента споделя вечерната сводка, за другите фронтове каза по няколко думи, за Херсон опровергава пентагонската информация. Украинците само са притиснали леко руснаците, но без съществени промени за сега.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 17 минути, scaner said:

Арестович в момента споделя вечерната сводка, за другите фронтове каза по няколко думи, за Херсон опровергава пентагонската информация. Украинците само са притиснали леко руснаците, но без съществени промени за сега.

И аз току що изгледах Фейгин лайв- излъчвано на живо.  Доста предпазливо се изказа Арестович за Херсон. Същото и за Киев. За Изюм направо излъга, не щеше да признае за отстъплението от Изюм. Войската се изтеглила, прегрупирала се , но имало някакви части (вероятно от тези камикадзета роботи дето ще се бият до последно).

Иначе каза също: дайте ни желязо (оръжие), не ни давайте злато.(пари) 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, tantin said:

Иначе каза също: дайте ни желязо (оръжие), не ни давайте злато.(пари) 

Борис Джонсън подходи много дипломатично - щели да им дадат, като свърши войната. Да превъоръжат армията :) 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 35 минути, scaner said:

Струва ми се, че украинците се гласят след войната да канят НАТО в своя съюз :)

Горките хорица.. щом вече запяха старите съветски шлагери в нов аранжимент..   Русия ще приеме това като подигравка и предизвикателство към културно-историческото наследство на Русия и СССР. И то си е такова. Те така могат и хитлеристите маршове да си преведат на украинската мова.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 51 минути, tantin said:

Ако режима на Зеленски-Арестович падне, което ми се струва малко вероятно -би могло да се договори някакъв мир.

Ако пък режимът на Путин падне, мирът ще е напълно гарантиран.

Разбира се Путин няма да се даде лесно, но дните му са преброени (дори ако трябва
да се брои до 1000).

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, tantin said:

Горките хорица.. щом вече запяха старите съветски шлагери в нов аранжимент..   Русия ще приеме това като подигравка и предизвикателство към културно-историческото наследство на Русия и СССР. И то си е такова. Те така могат и хитлеристите маршове да си преведат на украинската мова.

Украйна също е наследник на културно-историческото наследство на СССР.

Точно тая песен не може да се нарече "шлагер". Какво точно целят е загадка за мен, но изглежда , че са сериозни.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, Кухулин said:

Съмнително. Зависи кой ще го смени.

Не вяряам да има по-голям идиот от Путинката, който да си мисли, че има смисъл да се завладява Украйна.

Редактирано от gmladenov
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, scaner said:

Че Путин да не е костенурка да живее до толкова? :)

Нали е имал 6 "двойника", така може да изкара и по дълго от костенурката ...:ag:

Редактирано от Orbit
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Orbit said:

Нали имал 6 "двойника", така може да изкара и по дълго от костенурката .

Ми смятай де. Ти да не би да им събираш възрастта? Къде са те учили толкова лошо?

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 минути, Doris said:

Ако двойниците са клонинги, може.

Абе каква е ползата на Путин, ако той умре а клонингите му останат? Нали те не са той? Язък за специалната операция тогава :)

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 минути, Димитър Йорданов said:

След кратко 15 минутно търсене единствените източници на български на това твърдение са Поглед инфо и фрог (където казват, че според руски източници Полша можело да завладее западна Украйна). Не срещнах никъде другаде и намек за това. Явно тече поредната руска простотия, може би в опит да накарат част от украинската армия да се стика до полската граница. Или просто внасят още хаос в информационния поток за да може по-трудно да се следи какво изобщо става. Дано само да не е "повод" да избомбят над или в Полша, че вече се нагледахме на фалшиви поводи за какво ли не от руска страна.

Полша стяга войски по границата, но днешното обостряне не е заради тях, а заради Байдън, който прати американските  парашутисти в Украйна :) Случват се такива неща.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ще покажа разговор с моя приятелка живееща в Русия. Уточнявам, че това е умна жена, редовно пътуваща в чужбина, работеща добра работа с добри доходи. Искам да покажа само каква информация достига до средния руски жител в момента от техните медии и какво чуват, виждат и четат те. Какво им се втълпява.
Ето така мислят голяма част от руснаците, така виждат Путин и войната. Така е проработила пропагандата при тях. 
Най-много ме подразни, че според нея ние се информираме само от западни медии и нямаме никакъв достъп до истината (държавните руски). Това го е споменавала в по-ранни наши разговори, когато ме е питала дали имаме достъп до руските държавни медии и истината за случващото се.
П.С. Използвал съм опцията за автоматичен превод на разговора ни в скайпа за удобство.

277077324_1312439062602893_2293685221829558491_n.jpg

277080559_3191504467738428_1816370715213633444_n.jpg

277084489_310252501204096_1054152174452282381_n.jpg

277150711_1534357846948650_7242079884429466209_n.jpg

277185796_1635282263477922_8991529956138651759_n.jpg

277188525_653511412428753_2224500231880229931_n.jpg

Редактирано от Димитър Йорданов
  • Харесва ми! 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

 

Кадри от Мариупол.

Украинската армия ползва български РПГ - на 4:30 минута.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...