Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022 година. - Продължение


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 2 минути, Евристей said:

Кажи  байо Либене, кажи....

Майтапът е, че и Израел се шашка.....между двата колоса

Не г-н Евристей,  Израел не се люшка между двата колоса, а обратното - Израел люшка тези 2 колоса и ги манипулира както желае и според целите си.  Американския колос  е изцяло в ръцете на една корпоративна върхушка, която пък се оказва че е свързана с Израел както с пъпната си връв. Руските олигарски пък и те по незнайно какво причини отдавна разполагат с израелски паспорти.. Дори преди 1 седмица съдиха някакъв си испански равин, дето си позволил да запише въпросния олигарх като член на местната религиозна общност..  Привидния неутралитет с само за да не се разсърдят руснаците, че тогава потоците с оръжие директно тръгват към Ливан и Палестина.. А стигне ли се до там - положението в Израел ще стане по-тежко от това в Украйна..   Като цяло знаем с кого е Израел и това няма да помръдне изобщо докато го има корпоративния САЩ. 

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 5,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 9 минути, Евристей said:

Байо Либене.....

не съм комунист, не съм фашист, не съм либерал-демократ, не съм расист, не съм русофил, не съм русофоб и.....прочие

Може ли да започна ? 

Така ли ще я караме ? Така ли ще обвиняваме несъгласните ? 

Излагаш се байо Либене, така. 

Аз се дразня на историческите изопачения които се преправят да обслужват днешни доктрини

Та ....Третия Рим който ти така (позволявам си на Ти, но ако държиш ще мина на Вие) размахваш е такъв за едни - но съвсем друг за втори и трети

Третият Рим няма никакви проблеми с мюсюлманските си поданици (изключая Чечня където през 19 век има бунтове) 

Разстоянието от Мракобесната Москва (Третия Рим според теб)  до Мюсюлмански Казан е около 800 км. 

Изчезнали ли са мюсюлманите там ? Избити ? Джамиите разрушени ли са ? 

А в Ташкент ?  Кавказ ? Средна Азия ? 

Финландия като Велико Княжество заличена ли е ? Католицизма забранен ли е ?  Армения, Грузия ?  Езикът им ? 

Така че какво плямпа Русия когато говори обърната на Запад е едно, а какво прави в задния си двор е съвсем друго 

 

Тегли една черта от Вашингтон ...800 км  на запад и виж колко аборигени са оцелели 

В Мюсюлманския свят кой се котира по добре -  Демократичните САЩ  или Православния Трети Рим ? 

Кажи  байо Либене, кажи....

Майтапът е, че и Израел се шашка.....между двата колоса

Само с една добавка. Третия Рим, изначално е Българска доктрина, а не Руска, Германска, Сръбска, Американска и пр. Така че, дали не е по-логично и коректно да говорим за Четвърти Рим???

Редактирано от Янков
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 21 минути, Янков said:

А ако една държава въоръжава и обучава пронацистки паравоенни формирования и това е признато от командира на едно от тези формирования и от Конгреса на САЩ, ти като каква би я определил?

Бих казал, че ти взимаш руската пропаганда много насериозно и вече съвсем си се объркал. 🙄

Украйна се готви за война с Русия от години, защото знае с кой си има работа. И както се вижда,
напълно основателно.

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 минути, gmladenov said:

Бих казал, че ти взимаш руската пропаганда много насериозно и вече съвсем си се объркал. 🙄

Украйна се готви за война с Русия от години, защото знае с кой си има работа. И както се вижда,
напълно основателно.

Или руската воената операция е резултат от дългогодишна подготовка на Украина ( с помоща на "колективния запад" ) за войната срещу Русия. Има доста видеозаписи на изказвания от украинското ръководство и власт-имащите как трябва да се нападне и уничтожава Русия ...

Да би мирно седяло, не би чудо видяло... ( Става въпрос за продадени украински управници)

Редактирано от Orbit
  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз може и да не съм прав, но вместо Гугъл ползвах Яндекс и проверих Шойгу:

Според нашата пресата , той се е обидил от критиката, получил инфаркт и въобще не му е добре.

Според руската днес е бил на съвещание.

Не знам какво става с тоя човек  - много динамика на стари години:)

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, esox22 said:

Аз може и да не съм прав, но вместо Гугъл ползвах Яндекс и проверих Шойгу:

Според нашата пресата , той се е обидил от критиката, получил инфаркт и въобще не му е добре.

Според руската днес е бил на съвещание.

Не знам какво става с тоя човек  - много динамика на стари години:)

По-скоро е инфаркт и неразположение. Човека е на възраст, мисля че сестра му имаше сериозни здравословни проблеми преди няколко месеца.  Реално ни един от обкръжението на Путин не е гениален стратег, командващ, силовик. Такъв е самия Путин. Путин се е обкръжил от клакьори в стил а-ла-бойко..

И затова сега си сърба попарата..  Аз виждам един единствен човек дето може да го наследи: Пушилин. Или евентуално Стрелков-Гиркин, но последния е в запас и немилост 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, esox22 said:

Не съм кардиолог , но при инфаркт си с опасност за живота по няколко дни в болницата.

 

Той си изкара вече седмицата в болница и под медикаменти. Сега вероятно Шойгу ще се включва в съвещанията под лекарско наблюдение.. Шойгу е от автономна република Тува -там говорят монголски. 

На тоя си пост Шойгу е дори по-дълго и от Путин. Човека отдавна е заслужил за пенсия, но както се казва Обстоятелствата не го позволяват...

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Orbit said:

Има доста видеозаписи на изказвания от украинското ръководство и власт-имащите как трябва да се нападне Русия ...

Това е един последните бисери на руската пропаганда ... който русофилите лапат като шаранчета.

Руската пропаганда първо ти казва колко неподима е Русия ... след което ти казва, че Украйна
възнамерява да нападне Русия.

Ако човек има малко акъл в главата трябва да се сети, че или украинците са много тъпи да нападнат
неподимата Русия ... или някой го будалка. :ai:

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, gmladenov said:

Това е един последните бисери на руската пропаганда ... който русофилите лапат като шаранчета.

Руската пропаганда първо ти казва колко неподима е Русия ... след което ти казва, че Украйна
възнамерява да нападне Русия.

Ако човек има малко акъл в главата трябва да се сети, че или украинците са много тъпи да нападнат
неподимата Русия ... или някой го будалка. :ai:

Ех приятелю!!! С тебе спорихме за Айнщайн и светлината.. Аз бях със Сканер.. Тука минахме в геополитиката. Оказа се че ти и Сканер сте единомишленици.  Формално и аз съм със Запада, с Демокрацията, с България и с цивилизационния избор. 

Подкрепата за Украйна- извинявайте, ама това ми прилича малко като онази подкрепа на нарко-бандите от Косово дето финансираха освободителната им борба и независимост .

България ловеше косовските наркотрафиканти и ги пращаше в затвора, но това не попречи на Костов да направи "правилния" избор.

То реално избора не беше на Костов, нашите следваха примера на балтийските страни .

Слагачеството е лош избор, но така се прогресира в кариерата, така едни изпреварват други.

България имаше тоя шанс да направи реформи, да направи свободен избор, да е член на Европа и на свободните държави. Аз съм дал моя скромен принос за това.  За България! За свободна и независима България! Не за България на Сорос и не за България на Путин! И не за България на Бойко! България на Айнщайн!! На Левски! На Ботев! На Стоичков! На мене и на тебе и на всички нас и тия след нас.

 

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 49 минути, Doris said:

Трябва да сме много благодарни на древните, средновековните и съвременните хроникьори и историци, че отразяват събитията, анализират и запазват информацията за тях. И все пак, аз мисля, че и едно време и сега няма кой знае каква обективност. Иначе защо щеше да се налага Прокопий Кесарийски да пише "Тайната история" ? 😊 И днес сравняваме информация от различни източници и все трябва да имаме едно на ум. Войната е гореща тема. Много пъти чух думите "време разделно". Тук обаче може да ни обедини желанието да научим повече за събитията.

Така е, но има и някои съмнения : 

Тайната История на Прокопий  среща сериозни обвинения, че не е писана от него. 

Но...и да е от него и така да са нещата, да видим какво Бог/съдбата/  отсъжда .....

Юстиниан получава на тепсия Империята като наследник и осиновен син на чичо си Юстин

Напук на всички взима за съпруга жена от най-долното съсловие - циркова актриса, (между впрочем той самият е с нисък/прост/произход - илирийско-тракийски селянин)

Теодора се оказва верен съратник и съветник ...дори и съ-управител . 

Юстиниан е поразен от чума, но я преболедува и доживява до ...83 годишна възраст ! 

Най-голямото му творение - Храма на Светата Божия Премъдрост  е най голямата сграда в продължение на столетия, а нейния архитект Исидор доживява 95 години.

Така че имаме противоречиви сведения : Тайната История и Съдбата  : 83 годишен старец преболедувал чума , но сбъднал мечтата на живота си : Построяване на храм по величав от Соломоновия и ...частично : възстановяване на Римската империя

 

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, gmladenov said:

Колега, отговори на следното:

Аз имам ли право да вляза във вас с автомат и да почна да стрелям на месо ... по причина на това,
че преди два дни ти също си си купил автомат?

Това е твоята сбъркана русофилска логика: щом Украйна се въоръжава, значи Русия може да нападне
Украйна и да убива цивилни и да бомбардира жилищни блокове. 🙄

Били бил така добър, да ме цитираш изцяло, а не само тази част, която според теб отговаря на твоята гледна точка и съответно изменяш смисъла на казаното от мен? Но едва ли.

Отговори първо на моите въпроси към теб и аз с удоволствие бих отговорил на твоите. Съмнявам се обаче, че имаш смелост и достойнство да направиш това.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, ДеДо Либен said:

И последно , да караме по класиците  - По-добре дъщеря курва/джендър , отколкото син русолюб.

Ех дедо Либене, голям си демократ. С тази ти логика ти ще залюбиш и идлиб и турското робство, важното е да са русофоби. 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, tantin said:

Подкрепата за Украйна- извинявайте, ама това ми прилича малко като онази подкрепа на нарко-бандите от Косово дето финансираха освободителната им борба и независимост .

Объркал си се, Тантине. Отговори си на следните въпроси: Русия демокрация ли е? А Украйна,
ЕС и САЩ демокрации ли са?

Аз лично нямам топли чувства към Запада ... но виждам с очите си какво става в момента.
Един самозабравил се сатрап е нападнал демократична страна. Как е възможно човек да си
криви душата и да си мисли, че правадата е на страната на сатрапа-агресор. 🙄

Редактирано от gmladenov
  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, skorpion1980 said:

Янков, явно много сериозно са ти промили мозъка или просто си от тези, които са си наумили, че един кагебистки сатрап е светец, чиито решения трябва да се приемат безусловно и толкоз. Или пък си от тези, които смятат, че Русия ни е освободила и дай да сме за нея. Само че явно тоталната ти русофилска слепота ти пречи да видиш истината. Значи първо, ако ще сме благодарни на някоя от тези две страни за Освобождението си, това е Украйна, защото в хиндерландите на Киев, Харков и Одеса живеят стотици хиляди, ако не и милиони потомци на войниците, пресекли Дунава през 1877, а признателност дължим на преди всичко на войниците от епохата и в далеч по-малка степен на политиците, камо ли на съвременните такива. В днешна Русия потомците на билите се във войната преди близо 145 години са в рамките на статистическата грешка. Второ, вземи научи що е то нацист, преди да го употребяваш за една малка част от украинските въоръжени сили. Трето, може би е добре да научиш какво е и фашист, защото до голяма степен управлението на Русия днес е фашистко. Да, за разлика от Италия на Мусолини поне има избори, има и зачитане на правата на малцинствата, но във всички други аспекти си е баш фашизъм - култ към личността и несъгласните са предатели и обект на преследване, див олигархичен капитализъм, като вождът при уж насърчаване на частната инициатива решава кой олигарх къде и за какво да си влага парите, ама по-зле от този при Мусолини, който поне се е справил с копупцията, докато при Путин тя цъфти. И разбира се тотална икономическа инвалидност при Путин, както обикновено. А това, че Украйна искала да нападне Русия и това било превантивно, си е поредната руска пропагандна лъжа. Даже Крим, където украинският суверенитет си е отдавна признат, не е атакуван от Украйна поне засега.

Явно нищо от това, което съм писал в по-предните си постове, не си разбрал. Хайде, бъди така добър, да цитираш моите постове с които изразявам мнение, потвърждаващо твоите обвинения към мен. Защото аз мога да ти цитирам множество мои постове, в които открито заявявам, че мястото на Путин е в Хага. Знаеш ли какво означава твърдението, че мястото на Путин е в Хага. Съмнявам се.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, gmladenov said:

Объркал си се, Тантине. Отговори си на следнитре въпроси: Русия демокрация ли е? А Укйрайна,
ЕС и САЩ демокрации ли са?

Аз лично нямам топли чувства към Запада ... но виждам с очите си какво става в момента.
Един самозабравил се сатрап е нападнал демократична страна. Как е възможно човек да си
криви душата и да си мисли, че правадата е на страната на сатрапа-агресор. 🙄

И Боже!? В тая твоя "демократична" страна връзват непослушните по стълбовете, свалят им гащите и ги бият с камшик на гол задник..

Егаси демокрацията...  Ами че те техните десисенти отдавна се изнесоха в Крим, Донбас и Русия. 

Ха се проявиш че си десисент- сега по новия закон директно 25 години затвор за сътрудничество с окупатора.  Там текат такива жестоки процеси че не искам да ги мисля.. има още много кръв да се лее.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, tantin said:

Ех дедо Либене, голям си демократ. С тази ти логика ти ще залюбиш и идлиб и турското робство, важното е да са русофоби. 

Тартарений , както винаги нищо не си разбрал , но това е един от минусите от назомбването с русоманска прапаганда.

Ако си прочел мнението ми (но ти като любител на ловци на белки и самури си писател , а не читател) може ли мюсюлманския свят да допринесе с нещо за съвременната цивилизация , нямаше да се чудиш кого мога да любя и кого не.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, Янков said:

Отговори първо на моите въпроси към теб и аз с удоволствие бих отговорил на твоите.

Имаш принципно погрешна логика, колега.

Тантин (от твоя отбор) пусна видео, в което Арестович преди три години (2019г) казва, че Русия
неизменно ще нападне Украйна.

Защо? Ами защото Путин е рваншист, който иска да възстанови СССР (или най-малкото величието
на Руската империя).

Само тази информация ти е достатъчна за да се разбере кой кого иска да нападне.

Никой не е толкова тъп да нападне по-гололям и по-силен от него протоивник. Това би било
самоубийство. Тогава защо да вряваме, че Украйна възнанерява да нападне по-голямата и
по-силна от нея Русия?? И какво ще постигне Украна като нападне Русия??

В същото време е факт, че Путин е властолюбив диктатор-реваншист, който иска да има още
повече власт и световно влияние ... което се постига ако Украйна стане васал на Русия.

Значи ако разсъждаваш трезво, веднага ти става ясно за кого работи тази война.

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 минути, Янков said:

Били бил така добър, да ме цитираш изцяло, а не само тази част, която според теб отговаря на твоята гледна точка и съответно изменяш смисъла на казаното от мен? Но едва ли.

Отговори първо на моите въпроси към теб и аз с удоволствие бих отговорил на твоите. Съмнявам се обаче, че имаш смелост и достойнство да направиш това.

Ти не познаваш Младенов..  Да спориш с Младенов е по-зле от спор с Телевизора.. Човека има теория за оборване на Айнщайн и СТО..  Когато веднъж Младенов застане на позиция -по скоро ще убедиш мариополски защитник да сдаде позиция, отколкото Младенов да измени своята. Но не мисля че има някакви особени идеологически причини, а по-скоро емоционално пристрастие стил Лески-ЦСКА.

  • ХаХа 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, tantin said:

... да сдаде позиция, отколкото Младенов да измени своята.

Бъркаш се, колега. В първите дни на войната аз в същност вярвах, че правдата е на страната на Русия.
След това смених боята ... защото видях кой какво прави и за какво се бори.

Ще ти помогна: няма такава кауза, която оправдава бомбардировките на жилищни блокове ... или това,
което Русия прави в момента.

Редактирано от gmladenov
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...