Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022 година. - Продължение


Recommended Posts

  • Потребител

Втора жертва на мъченията в лагерите на Азов се обади.  Тепърва има още много да се появат.  Предимно жени. Ако е имало мъже, то днес те вероятно са трупове.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 5,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 19 минути, esox22 said:

И Руснаци и украинци еволюционно произлизат от проекта "съветски човек" и са почти еднакви. Сега за двадесет години се оказва , колко много са различни и един друг си викат фашисти.

А всичко идва от нарушено споразумение САЩ и Русия да не водят "война на посредници" в Европа.

Ако не бяхме в НАТО и имахме граница с Украйна и им правим проблеми с газта или тяхно малцинство...щяхте да видите тогава какво е Слава Украинии..

Това споразумение май никой не го е виждал. 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, Евристей said:

Става въпрос за самата легитимност на Москва над руския свят.  За етимология с теб няма да споря ( признавам те ) ...но след като Киев пада под ударите на Бату, Североизтокът остава незавладян ...с един васалитет.  А именно Североизтока е Владимиро-Суздалското княжество част от Киевска Рус. Апанаж чиито владетели са в родствени връзки с владетеля от Киев и често заемат или предявяват претенции към трона.  И обратно - деца на Великия княз в Киев са изпращани за управители на Владимирското княжество.  

Самият Владимир отстои по далеч от столицата на Руския свят Киев от бъдещата Москва 

Владимирско-суздалското княжество през 1237

 

Тоест пада Центъра - Киев, остава периферията - Владимиро-Суздалския Апанаж. Да, Владетелския двор се мести в нова столица - Москва.  Какъв е проблемът Князете им да предяват петенции за ...Реконкиста ?  В това че ....впрягат за целта и не "славянски" племена какво пречи ? 

Аналогия/антология/ - 

Испания - пада столицата Толедо, съпротивата срещу арабите се премества в крайния северозапад (периферия) на полуострова - Астурия

България - пада Преслав, съпротивата срещу византийците се премества в крайния югозапад (периферия) на държавата - Охридско 

Франция в Стогодишната война - пада Париж, англичаните обсаждат центъра - Орлеан. Съпротивата се пръква в периферията - в крайния изток на пределите на разкапаното кралство се пръква селянката Жана д' Арк - по французойка от тези в Париж....и настава обрата

Какъв е проблемът след като пада Киев, Москва - периферия в Русия да предяви законни претенции за възстановяването ѝ ? 

 

Няма проблем през 13-14 век. Но това какво общо има с темата?

Виж, аз в тази помийна тема нямам намерение да дискутирам подобни въпроси. Ако искаш, може да си отворим друга и там да видим кой какъв е и на какви претенции има право или не.

Включването ми беше по една много проста причина, която явно ти е убягнала. Нека да я повторя: на фона на лавината от откровени дебилщини, които не само не подхождат на форум с думичката "наука" в името си, ами дори и на форум тийн проблем, за теб явно, така да се каже, "чашата преля", понеже някой (даже не знам и кой е) бил изопачил историята на Киевска Рус, Москва, Русия, Украйна или не знам си на кого точно. Поне аз с такова впечатление оставам. Мен това ми се вижда меко казано странно. Нищо повече от това.

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 26 минути, Янков said:

Явно нищо от това, което съм писал в по-предните си постове, не си разбрал. Хайде, бъди така добър, да цитираш моите постове с които изразявам мнение, потвърждаващо твоите обвинения към мен. Защото аз мога да ти цитирам множество мои постове, в които открито заявявам, че мястото на Путин е в Хага. Знаеш ли какво означава твърдението, че мястото на Путин е в Хага. Съмнявам се.

Това някаква шизофрения ли е?! Как тогава се съгласяваш с абсурдните му твърдения за нацизъм в Украйна, какъвто НЯМА?!

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 17 минути, ДеДо Либен said:

Гледа дедо ти Либен , че и ти като някои други потребители си ,,запалил моторетката,, ,

Грешиш байо Либене, грешиш......

Ти си този който не държи правия коловоз , а се люшкаш в крайности и се удряш в мантинелите ту в дясно ту в ляво....и стърже та стърже...

Ти прокламираш непрекъснато Третия Рим . Някой някъде си казал и...това е .. цел свиша ! 

Аз ти опонирам че това е теза за на Запада.  В Ташкент и Алма Ати не се прокламира Трети Рим, там се пее друга песен. 

В исторически аспект ..... мюсюлманите не са ...срещу ....Третия Рим, щото той нищо не им пречи !  Не ги мачка , не ги притеснява...И той самият не е срещу тях...

Ти си виждаш знамето на Панславизма и  Агресивното Православие навсякъде...

......................................................................................................................................................

Историята байо Либене, не бива да се замесва.  

Шайката Кремълски престъпници не са наследници на Иван IV Грозни, нито на Пьотр I Велики, нито на Елисавета нито на Екатерина II 

И не следват никакви "заръки" на Петър I ...както твърдят Булгароид и подобни, а си следват съвсем друга политика....

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 53 минути, gmladenov said:

Това е един последните бисери на руската пропаганда ... който русофилите лапат като шаранчета.

Руската пропаганда първо ти казва колко неподима е Русия ... след което ти казва, че Украйна
възнамерява да нападне Русия.

Ако човек има малко акъл в главата трябва да се сети, че или украинците са много тъпи да нападнат
неподимата Русия ... или някой го будалка. :ai:

В случая много акъл не е необходим, важното е да имаш очи и уши за да виждаш и слушаш украинските управници. А да, и да разбираш поне руският. Всичко останало са факти. 

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Евристей said:

Аз ти опонирам че това е теза за на Запада. 

Впервые подобная концепция была выдвинута митрополитом Зосимой в предисловии
к его труду «Изложение Пасхалии» (1492).

Източник: https://ru.wikipedia.org/wiki/Третий_Рим

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Orbit said:

В случая много акъл не е необходим, важното е да имаш очи и уши за да виждаш и слушаш украинските управници. А да, и да разбираш поне руският. Всичко останало са факти.

Фактите са такива, че няма военна доктрина, според която е смислено да нападаш по-голям и по-силен противник от теб.
Значи според фактите украинците трабва да са пълни идиоти, за да тръгнат да нападат Русия.

Освен това се поставя въпроса какво постига Украйна с нападението на Русия. Москва ще е украинска ли??
Към това ли се стремят украинците ... които открито заявяват, че искат в ЕС и в НАТО??

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, esox22 said:

То е неофициално и е имало много подобни.

Вероятно, но изглежда нелогично на негова база да се поставят официални претенции. Рейгън и Горбачов писали нещо върху салфетки, после ги изхвърлили с огризките от вечерята и след 30 години Путин се сеща, че има наследство. Че се и сърди. 😀

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, gmladenov said:

Фактите са такива, че няма военна доктрина, според която е смислено да нападаш по-голям и по-силен противник от теб.
Значи според фактите украинците трабва да са пълни идиоти, за да тръгнат да нападат Русия.

Освен това се поставя въпроса какво постига Украйна с нападението на Русия. Москва ще е украинска ли??
Към това ли се стремят украинците ... които открито заявяват, че искат в ЕС и в НАТО??

Това че Украина щеше да нападне Русия  е глупост която е отговор на твоята глупст която написа. Не се взимай много на сериозно в тази тема.  Сериозна дискуся по въпроса не е възможна в тази тема, така че имаме това което имаме ... 

На всяка прозападна пропагандна глупост ще се намери друга проруска пропагандна глупост. Така и ще я караме ... :)

Редактирано от Orbit
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, Doris said:

официални претенции.

Официалните неща са за бедните и глупавите и така е в цял свят.

Може би откакто има военни академии се изучава как да се лъже обществото и как да се лъжат те един друг..

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Orbit said:

На всяка прозападна пропагандна глупост ще се намери друга проруска глупост. Така и ще я караме ...:)

Няма да я караме така, защото има принципи и има пропаганда.

В Русия еднолично управялава гангстер, които е нападнал демократична страна ... която той
на всичкото отгоре не признава като нация (според Путин украинците не са никаква нация).

И сега ние еднакво трябва да вярваме (или не) както на гангстера, така и на другите.
Защото както всички знаем, гангстерите говорят истината и само истината. 🙄

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 33 минути, gmladenov said:

Бъркаш се, колега. В първите дни на войната аз в същност вярвах, че правдата е на страната на Русия.
След това смених боята ... защото видях кой какво прави и за какво се бори.

Ще ти помогна: няма такава кауза, която оправдава бомбардировките на жилищни блокове ... или това,
което Русия прави в момента.

Разочарова ме Младенов! Честно. Нима само с няколко снимки на разбобмени жилищни блокове и вече си сменил боята? А провери ли какви са снайперите и гранатомети те разположени по тия жилищни блокове?

Или си мислиш че руснаците има излишък на огнева мощ и обстрелват жилищните блокове така за кеф и терор?

Западната пропаганда сега само това прави -показва невинните блокове разрушени от варварите руснаци.  Правдата от тук нататък едва ли ще я узнаем.

Щото ако е имало 10 жертви, а заради тях се дадат 10 000 или 100 000 нови жертви - то тези първите жертви могат да са еднакви Велико-мъченици , или обратното - виновници и причинители за голямото зло..  Това ще го каже победителя.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, tantin said:

Нима само с няколко снимки на разбобмени жилищни блокове и вече си сменил боята?

Смених боята когато се усетих как "братушките" ни лъжат. Говорят едно, пък правят друго.
Отрасъл съм в семейство на русофили и ми трябваше време да приема какво става.

На теб явно ти не пука като те лъжат. Аз пък пусто не понасям.

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 минути, gmladenov said:

Няма да я караме така, защото има принципи и има пропаганда.

В Русия еднолично управялава гангстер, които е нападнал демократична страна ... която той
на всичкото отгоре не признава като нация (според Путин украинците не са никаква нация).

И сега ние еднакво трябва да вярваме (или не) както на гангстера, така и на другите.
Защото както всички знаем, гангстерите говорят истината и само истината. 🙄

Ако Путин е гангстер, тогава управниците на САЩ какви са ? Колят и бесят из целия свят. Променят правилата на играта във всички сфери, защото губят превъзходството си.... Абе въобще за каква демокрация говориш ? Има само угодни и неугодни за САЩ държави, до тука спира демокрацията...

Играта е много по голяма, и дори не е на военно ниво, за сега. Украина е жертва за съжаление на тази игра, и това стана възможно поради продажните им управници.

Кажи ми кой в момента иска войната да спре ? САЩ, Европа, Украина, Русия ? Аз ще ти кажа, никой не иска в момента войната да спре. Защото тя е необходима за всички, освен за обикновените хора на Украина. Но тези хора никой и никога не ги е питал. 

Редактирано от Orbit
  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, gmladenov said:

Смених боята когато се усетих как "братушките" ни лъжат. Говорят едно, пък правят друго.
Отрасъл съм в семейство на русофили и ми трябваше време да приема какво става.

На теб явно ти не пука като те лъжат. Аз пък пусто не понасям.

Руски разбираш ли ?

Но понасяш когато те лъжат Украинските управници ?

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

ДОКТРИНАТА „ПУТИН”

В историческата си реч на 18.04.2014 г. в Георгиевската зала на Кремъл, В.В.Путин изложи съществената част от новата доктрина.

3.Русия не приема международното право като система от правила или като координатна система. се оказа меню, от което силната страна избира това, което е й изгодно. Силна Русия има правото на „суверенна демокрация”. Слаба Украйна – няма. Светът отново е свободна игра на силните и баланс на техните сили и възможности.

 

5.Модифицира се Вестфалския принцип за непоклатимост на държавния суверенитет и на териториалната цялост. Вече се приема, че този принцип се отнася само за силните, състояли се държави, защитени от собствена армия или от военно-политически блок. Суверенитетът и цялостта на слабите държави се превръща в поле за игри на силните държави. Държавите се разделят на висша лига с гаранции и на втора лига – без гаранции. ...

 

VPepZCRjwHQf4qjRSQQJWYvRjVR9URaJ.jpg.27f6f12df7f11780294dcfc123a00614.jpg

 

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Orbit said:

Руски разбираш ли ?

Но понасяш когато те лъжат Украинските управници ?

И за какво лъжат украинсикте управници ... за това, че Русия ги е нападнала и че убива
невинни украинци. За това ли лъжат?

За пореден път: тази война се води, защото властолюбивият Путин иска неговият картел
(това е Русия) да стане по-голям и по-мощен ... и така той да има по-голяма власт и влияние
в света.

За това се води войната ... а ти от омраза към Запада подкрепяш този гангстер.

Разбирам ти омразата ... но заради нея ти завървшаш да подкрепяш един кръвожаден
сатрап.

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, gmladenov said:

И за какво лъжат украинсикте управници ... за това, че Русия ги е нападнала и че убива
невинни украинци. За това ли лъжат?

За пореден път: тази война се води, защото властолюбивият Путин иска неговият картел
(това е Русия) да стане по-голям и по-мощен ... и така той да има по-голяма власт и влияние
в света.

За това се води войната ... а ти от омраза към Запада подкрепяш този гангстер.

Разбирам ти омразата ... но заради нея ти завървшаш да подкрепяш един кръвожаден
сатрап.

Руски разбираш ли ?

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, gmladenov said:

И за какво лъжат украинсикте управници ... за това, че Русия ги е нападнала и че убива
невинни украинци. За това ли лъжат?

За пореден път: тази война се води, защото властолюбивият Путин иска неговият картел
(това е Русия) да стане по-голям и по-мощен ... и така той да има по-голяма власт и влияние
в света.

За това се води войната ... а ти от омраза към Запада подкрепяш този гангстер.

Разбирам ти омразата ... но заради нея ти завървшаш да подкрепяш един кръвожаден
сатрап.

За мен е смешно когато някой който не разбира руски се опитва да ме убеди в нещо което противоречи на това което аз гледам и чувам от първоизточниците на руски ( от украинци или руснаци).

Аз нямам омраза към запада. Аз го разбирам.

 

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, Orbit said:

За мен е смешно когато някой който не разбира руски се опитва да ме убеди в нещо което противоречи на това което аз гледам и чувам от първоизточниците на руски ( от украинци или руснаци).

Аз нямам омраза към запада. Аз го разбирам.

Аз знам добре руски, а ти явно не разбираш нито Запада, нито Путин. Съвсем явно още не си разбрал
за какво се води войната. Ще ти дам една улика: не е за това, за което пишат руските медии.

За сведение, напоследък аз също се информирам най-вече от руски и украински източници в Тубата.
Не чета западни източници ... освен по някой анализ тук и там.

За загуби и жертви въобще не чета; на никоя страна не може да се вярва.
Чета и гледам предимно анализи, от които си правя собствени изводи.

Редактирано от gmladenov
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, Orbit said:

За мен е смешно ...

Смей се, щом ти е смешно. Няма проблем. Важното е кой ще се смее последен ... и това
няма да е кремълският гангстер, който ти подкрепяш. 🤣

  • ХаХа 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

https://amp.theguardian.com/uk-news/2022/mar/26/thousands-gather-in-london-to-show-solidarity-with-ukraine

Ето как ние от сърцето на свободния свят изразяваме подкрепата си

 

Интересно ми е да видя и другата гледна точка. Дайте някой митинг или протест за Путлер срещу украинската агресия от където и да е. От третия или четвъртия свят пак става. 

 

 

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...