Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022 година. - Продължение


Recommended Posts

  • Потребител
Just now, tantin said:

Не е имало непосредствена заплаха. Украинската армия е имала заповед да се изтегли. Местната милиция е била про-руска.

Билецки и хората му идват в нарушение на заповедта на главнокомандващия, понеже те не се подчиняват на никого.

Не е сериозно това. ДНР се изтегля организирано, няма блок-постове, няма нищо.

Има две хипотези - вътрешна (договорка с олигарсите/Ахметов) и външна (договорка с Меркел). От това, което съм чел, като че ли хипотезата с Ахметов е най-вероятна. 

  • Неясен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 5,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 8 минути, resavsky said:

Това което са разигра през 2014 година  в Мариупол е една невинна детска игра в сравнение с тоталната война в последните 40 дни.  

Има една приказка - който сее ветрове, жъне бури. Ние си мислим, че тази война е бурята, но да се надяваме, че не е просто вятър.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 2 минути, Кухулин said:

Има една приказка - който сее ветрове, жъне бури. Ние си мислим, че тази война е бурята, но да се надяваме, че не е просто вятър.

Стига с този песимизъм.Войната според мен е към края си тъй като и двете страни са очевидно изтощени .

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, resavsky said:

Стига с този песимизъм.Войната според мен е към края си тъй като и двете страни са очевидно изтощени .

Още поне 2 - 3 месеца, всичко зависи колко ще се съпротивлява украйнската армия северно от Донецк.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, resavsky said:

Стига с този песимизъм.Войната според мен е към края си тъй като и двете страни са очевидно изтощени .

Дори войната да приключи, това не пречи да сме посели вятър. Виж ПСВ/ВСВ.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, Absurde said:

Още поне 2 - 3 месеца, всичко зависи колко ще се съпротивлява украйнската армия северно от Донецк.

Има една дата, 9-ти май, която Путин едва ли ще преглътне да празнува в това състояние, в което е армията му, и в тази обстановка. Според мене, до тогава трябва да са взети много важни решения.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 19 минути, tantin said:

Не е имало непосредствена заплаха. Украинската армия е имала заповед да се изтегли. Местната милиция е била про-руска.

Билецки и хората му идват в нарушение на заповедта на главнокомандващия, понеже те не се подчиняват на никого.

Пак питам,защо фюрерът на райха,11 пъти блокира в ООН въвеждането на сини каски???

 

0_c4dad_c5c80a2_XL.jpg

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 12 минути, Absurde said:

Още поне 2 - 3 месеца, всичко зависи колко ще се съпротивлява украйнската армия северно от Донецк.

И двете страни ще се прегрупират но украинците ще могат да се движат по вътрешните линии.Но отказа на руснаците от активни действия към Киев и Чернигов е меко казано смущаващ.За тяхните фенове де.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, resavsky said:

И двете страни ще се прегрупират но украинците ще могат да се движат по вътрешните линии.Но отказа на руснаците от активни действия към Киев и Чернигов е меко казано смущаващ.За тяхните фенове де.

Не, няма да могат да се движат. Руската стратегия е унищожават запасите с гориво, да разрушат мостовете. Ще прекъснат транспортните коридори и украинците ще трябва да се предвижват пеша.

В същото време руснаците си придвижват силите по външната граница на собствена територия  . Целта им ще е да изнесат новата Минска линия далеч на север. 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 минути, resavsky said:

И двете страни ще се прегрупират но украинците ще могат да се движат по вътрешните линии.Но отказа на руснаците от активни действия към Киев и Чернигов е меко казано смущаващ.За тяхните фенове де.

Там около Чернигов тече некво прегрупиране и не е баш отказ ще видим следващата седмица. Изобщо около целия Киев се движат руснаците, за сега с неясна цел но ме съмнява да се откажат. Британците казаха че са докарали повече техника в Беларус от преди войната. А Губернатор Ким днес говореше че икономиката я няма и армия и теробороната се храни от дарения на местните, нищо не идвало от запад и да се готвели за отбрана на М/Николаев. За Херсон дори и нямат надежда. Плюс това дето каза Арестович, че вече нямат складове за боеприпаси и ВПК и че няма никвите бунтове и партизанска дейност, ме навява на мисълта че след големия бой с основната армия северно от Донецк после до Полша ще е по-бързо, ако изобщо тръгнат толкова на запад... Просто многото ресурс си казва думата. 

Редактирано от Absurde
  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Skubi said:

Хей. Събуди се човек. Зеленски за родината си се бие. А тези гадове са агресори, които на чужда земя тъпчат... заради имперската мания на изкуфяващият император....Я си помисли. 

Стига с тия сърцераздирателни мисли остави ги на пропагандните машини.  

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Skubi said:

Хей. Събуди се човек. Зеленски за родината си се бие. А тези гадове са агресори, които на чужда земя тъпчат... заради имперската мания на изкуфяващият император....Я си помисли. 

Зеленски има много родини. Шефа му Коломойски е в Израел.  Вероятно и жена му и децата му са вече на сигурно в Израел. Аз въобще не мисля че решенията ги взима сам Зеленски.. Прави каквото му кажат.. Иначе няма как да си обясним слаба памет.. Ако Зеленски помнеше какво е казал единия ден - нямаше на другия ден да обръща диаметрално.. Все пак не е на годините на Байдън.

Някой му ги пише на Зеленски тия дълги речи, щото Зеленски на чист украински може да каже само най-прости фрази..  Зеленски досега не е провел ни един разговор на "украински" в реално време.. Човека мисли на руски.

  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, gmladenov said:

Пич, аз идам във вас и застрелвам децата ти. Кой е извършителят на престъплението?
Руснаците навлизат в Украйна и избиват цивилни: кой е извършителят на престъплението?

А русофилите продължават да твърдят, че Украйна е виновна за войната. Егаси мерзостта. 🙄

Да ясно ми е кой е агресора в тая война по-вече от колко на тебе ти е ясно повярвай ми има рода в тоя край на света.  Всяка война е престъпление, но дай малко да анализираме действия противодействия, реакции и т.н. Всеки втори пост да се реве колко са лоши тия или ония не е много градивно в темата. Назад има поне 10 страници с постове с тая аналогия "ако някой ми влезе в къщата"...

 

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Явно са били 5 хеликоптера и са излетели от Днепър. 

@gmladenov - Те покрай техните душевни водопади и пускат некоя друга новинка. Ама ето написъл съм го горе да четат.

Редактирано от Absurde
  • Харесва ми! 1
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...