Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022 година. - Продължение


Recommended Posts

  • Мнения 5,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 17 минути, bulgaroid said:

Има да си чакаш това е снимка от 2013г в централна Русия горящ торба с боклук, точно тая снимка дори и CNN казаха че fake. Нещо друго да покажеш?

А относно Буча Maxar Technologies отказват да продадат снимки от сателита WorldView-2 на украинският град Буча направени в периода 31 март - 4 Април, въпреки че имат такива в каталога си. Хм... Странно...

Редактирано от Absurde
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 4 минути, laplandetza said:

При истинска война корпорации и всякакви търговски договори в които има недържавни субекти отиват на майната си, никой не ги зачита и никой нищо недължи.

Докажи го!

Link to comment
Share on other sites

Преди 4 минути, nik1 said:

..

Нищо подобно. Тези неща са уредени с корпоративни договори, а не с междудържавни. Война или не те трябва да се изпълняват (ако не е указано друго), а ако не изпълняват, този който не ги е изпълни  дължи обещетение

Ако Русия откаже да плаща дълг към западни кредитори какво могат да направят за наказание, Нищо, санкции, война, изолация, дреме им на руските пияни милиционери-циници, те са си малки царчета в техния си свят. Ще си спретнат паралелен икономически <свят> с азия и някои развиващи се страни.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 3 минути, laplandetza said:

Доказателствата са на върха на Руската ядрена ракета. Отивай да го лъскаш и да прочетеш <Сделано в СССР> или <Сделано в Россия>😀

А ти иди на х@й в чернобаевка, руско и червено пичлеме :)

 

 

 

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, laplandetza said:

Ако Русия откаже да плаща дълг към западни кредитори какво могат да направят за наказание, Нищо, санкции, война, изолация, дреме им на руските пияни милиционери-циници, те са си малки царчета в техния си свят. Ще си спретнат паралелен икономически <свят> с азия и някои развиващи се страни.

Принципно при такива договори винаги има клауза за форс мажор. Ако войната не е форс мажорна ситуация, не знам кое е. Но до момента Русия плаща всичко, ще видим как е занапред... 

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

 

 

Преди 32 минути, laplandetza said:

Военните действия са между Русия и Западът, като за интересите на запада са хвърлени украински наборници и главорези от украинскорускипроизход , както и тъмните армии на запада, наемници.
При руснаците за сега са профивойници и също наемници и спецглаворези, до колкото знам почти няма наборна войска.

Военните действия са между Русия и Украйна. Западът помага сериозно на Украйна, но се въздържа от пряка намеса.

Много интересни са доброволците от други страни, отишли да се бият на страната на Украйна, изключително мотивирани.

svoboda-rossii-533x261.jpg

https://sprotyv.info/news/legion-svoboda-rossii-poluchil-ukrainskuyu-voennuyu-formu/

_123484863_screenshot2022-03-02at16_30_1

https://www.bbc.com/russian/features-60594063

Масата не са от запада. Сериозна част от изтока ненавижда руската империя.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, Doris said:

 

 

Военните действия са между Русия и Украйна.

Не са между Русия и Украйна. Украинците са само театър на действията, те са никакъв фактор и са изцяло окупирани от Западни внедрени организирани групи.
Тази нестандартна война или разширена военна операция е мецду световни фактори Западът, по -силната страна, поне така се предполага и Русия , по слабия световен фактор.

  • ХаХа 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 11 минути, Absurde said:

Принципно при такива договори винаги има клауза за форс мажор. Ако войната не е форс мажорна ситуация, не знам кое е. Но до момента Русия плаща всичко, ще видим как е занапред... 

"Фосмажорната клауза" е обикновена клауза която казва че "длъжникът по търговската сделка не отговаря за неизпълненинето, причинено от непреодолима сила".  Тя няма връзка с междудържавните отношения (както си го мислят Кухулин, и онзи полу-идиот от Финландия, живеещи във времената  на бай-тошовия режим)

Редактирано от nik1
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, laplandetza said:

Не са между Русия и Украйна. Украинците са само театър на действията, те са никакъв фактор и са изцяло окупирани от Западни внедрени организирани групи.
Тази нестандартна война или разширена военна операция е мецду световни фактори Западът, по -силната страна, поне така се предполага и Русия , по слабия световен фактор.

Остави руските пропагандни клишета и се опитай поне веднъж да поразсъждаваш самостоятелно.

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, nik1 said:

"Фосмажорната клауза" е обикновена клауза която казва че "длъжникът по търговската сделка не отговаря за неизпълненинето, причинено от непреодолима сила".  Тя няма връзка с междудържавните отношения (както си го мислят Кухулин, и онзи полу-идиот от Финландия, живеещи във времената  на бай-тошовия режим)

Е войната е доста непреодолима сила... Плюс ние достъп то договорите нямаме да четем точно какво е писано. Говорим си само "по принцип"

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, nik1 said:

"Фосмажорната клауза" е обикновена клауза която казва че "длъжникът по търговската сделка не отговаря за неизпълнеинето, причинено от неизпълнима сила".  Тя няма връзка с междудържавните отношения (както си го мислят Кухулин, и онзи полу-идиот от Финландия)

Как да нямало връзка. 
Примерно обявявят ти Санкции и ,Край, твоята корпорацийка вече няма Договори с Държавата, Няма да е оператор на газоразпределение на едро, няма да докарва корпоративните танкери с петрол в Онези пристанища и пр.
Освен това Един ваутен резерв на твоято корпорацийка вече не е твой , а е откраднат от Онази държава и пр. примери.
Кой ще плаща неустойки..............
 От тук Русия обявява Санкции и някой издухва супата..........

Link to comment
Share on other sites

Преди 5 минути, Doris said:

Остави руските пропагандни клишета и се опитай поне веднъж да поразсъждаваш самостоятелно.

Разсъждавам. В момента разбивам Правилната Пропаганда и от пърчетата , ще реконструирам Моята си Пропаганда , която не е истината, но е удобно близо до нея.😀

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 минути, Doris said:

Остави руските пропагандни клишета и се опитай поне веднъж да поразсъждаваш самостоятелно.

В момента си е чисто икономическа война, в една част за ресурси (най-големия от тях е новото газово находище в Донбас дето американците го оцениха 1.7 трилиона$) другата е борбата срещу доминирането на петро-долара (Справка Рублата днес поскъпна до ниво 74 рубли за 1$ което е по-добър курс от този преди войната, на 23ти февруари беше 78рубли за 1$)

Редактирано от Absurde
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Absurde said:

В момента си е чисто икономическа война, в една част за ресурси (най-големия от тях е новото газово находище в Донбас дето американците го оцениха 1.7 трилиона$)

Това е изтрещяла конспирология.

Преди 3 минути, Absurde said:

другата е борбата срещу доминирането на петро-долара (Справка Рублата днес поскъпна до ниво 74 рубли за 1$ което е по-добър курс от този преди войната)

Този курс не е търговски. По него не можеш да си купиш долари.  Банката може да напише каквито иска числа, и какво от това?

  • Харесва ми! 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 6 минути, Absurde said:

В момента си е чисто икономическа война, в една част за ресурси (най-големия от тях е новото газово находище в Донбас дето американците го оцениха 1.7 трилиона$) другата е борбата срещу доминирането на петро-долара (Справка Рублата днес поскъпна до ниво 74 рубли за 1$ което е по-добър курс от този преди войната, на 23ти февруари беше 78рубли за 1$)

Това са само странични ефекти, Играта е за много по Тлъсто Месо !!

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 3 часа, scaner said:

Ми фактите вече ги споменахме - труповете са се появили по времето на руската окупация.

Кои факти пропускам?

Има и други факти за труповете, подтвърдени от независими източници, които да те накарат да се замислиш, а не да вярваш сляпо, независимо на чия пропаганда!

Момченце, учи се! Наблюдавай колко устойчиви са предразсъдъците и колко е трудна борбата с тях, и от двете страни 

Да отричаш едната, като вярваш сляпо на другата, не те прави по различен от което и да е момченце или момиченце!🙂

Извади си гънката и си я изчеткай, почисти я от ръждата, и тогава може и да проработи!!!

 

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, scaner said:

Това е изтрещяла конспирология.

Този курс не е търговски. По него не можеш да си купиш долари.  Банката може да напише каквито иска числа, и какво от това?

Аре бе конспирология:

https://en.wikipedia.org/wiki/Yuzivska_gas_field

Да това е официални курс на руската центална банка. В момента можеш да си ги купиш на цена близка до:

https://www.bloomberg.com/quote/USDRUB:CUR?sref=dDS68C2O

или 79.44 рубли за долар към 15:30 на 07/Април ;)  Не знам как стоят нещата за физически лица да си купят рубли от банки/чейндж бюра но можеш да си купиш по Forex борсите без проблем. а там курса не е по-различен

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, laplandetza said:

Това са само странични ефекти, Играта е за много по Тлъсто Месо !!

Това не се знае още ще видим след това прословуто прегрупиране каква войска ще вкарат пак в Украйна, тогава ще видим колко е "тлъсто" това месо...

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 минути, Absurde said:

Това не се знае още ще видим след това прословуто прегрупиране каква войска ще вкарат пак в Украйна, тогава ще видим колко е "тлъсто" това месо...

В близките няколко месеца няма да видим. Играта е многогодишна, а още не са призовани всички главни герои.
Китайския Дракон точи зъби и нокти, зарежда Горелката с фашиски газ и нефт........🔥

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

 

Преди 6 минути, Absurde said:

Не знам как стоят нещата за физически лица да си купят рубли от банки/чейндж бюра

Никак..

https://www.vedomosti.ru/finance/articles/2022/03/09/912616-pokupka-nalichnoi-valyuti

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...