Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022 година. - Продължение


Recommended Posts

Войната няма да спре, докато Русия не спечели достатъчно, също така и докато Украйна не изгуби достатъчно! Ако някой си мисли че има друг вариант се заблуждава! Америка е готова да воюва с Русия до последния украинец, но нищо повече. Нищо не и пречи да жертва и някоя друга част от Европа, стига войната да е далеч от нея...

Който иска мир и не иска жертви, не праща оръжие!

Редактирано от skiahtro
  • ХаХа 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 5,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 3 минути, nik1 said:

Това е в Русия, за руски граждани и само за валута във физически обем, виртуално по сметка няма ограничения и е за замяна на рубли в чужда валута. Какво подяволите има с курса на рублата и това дали в ЕС или САЩ можем да си купим като физически лица рубли. Четете между редовете и слагате това дето ви изнася.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 18 минути, skiahtro said:

Има и други факти за труповете, подтвърдени от независими източници, които да те накарат да се замислиш, а не да вярваш сляпо, независимо на чия пропаганда!

Е колко пъти още да те питам - какви са тези факти?

Преди 18 минути, skiahtro said:

Да отричаш едната, като вярваш сляпо на другата, не те прави по различен от което и да е момченце или момиченце!

Що се правиш на шут? Или не се правиш...

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 1 минута, Absurde said:

Това е в Русия, за руски граждани и само за валута във физически обем, виртуално по сметка няма ограничения и е за замяна на рубли в чужда валута. Какво подяволите има с курса на рублата и това дали в ЕС или САЩ можем да си купим като физически лица рубли. Четете между редовете и слагате това дето ви изнася.

??

Абсурд: "Не знам как стоят нещата за физически лица да си купят рубли от банки/чейндж бюра"

Отговор

https://www.vedomosti.ru/finance/articles/2022/03/09/912616-pokupka-nalichnoi-valyuti

В ЕС и САЩ физичевски лица вероятно може продават/купуват все още рубли от някоя от банките, но  пък курса няма да е изгоден за продаващите рубли 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Преди 10 минути, scaner said:

Е колко пъти още да те питам - какви са тези факти?

Що се правиш на шут? Или не се правиш...

Просто те цитирам, а ти ме възприемаш като шут...😀

Ами отде да ги знаеш тези факти... Виш поинтесесувай се, какво се говори от различни източници, не чети само пропаганда.🙂

Четкай гънката и мисли!🙃

Редактирано от skiahtro
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, nik1 said:

В ЕС и САЩ физичевски лица вероятно може продават/купуват все още рубли от някоя от банките, но  пък курса няма да е изгоден за продаващите рубли

Оставете ги да си мислят, че в САЩ или Германия или някъде другаде можеш да си купиш рубли по официалния курс на руската ЦБ. Ама що и питат като всичките тия върли "русофили" са все на запад, направо да отидат в някоя банка и да пробват сами. :)

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 20 минути, Absurde said:

Аре бе конспирология:

https://en.wikipedia.org/wiki/Yuzivska_gas_field

ЦЪК

Цитат: "Укргаздобыча и Shell после завершения поисково-разведочных работ в Харьковской области решили прекратить совместный газовый проект из-за его экономической нецелесообразности."

Конспирология е войната да се води за това, нали?

Преди 21 минути, Absurde said:

Да това е официални курс на руската центална банка. В момента можеш да си ги купиш на цена близка до:

https://www.bloomberg.com/quote/USDRUB:CUR?sref=dDS68C2O

или 79.44 рубли за долар към 15:30 на 07/Април ;)  Не знам как стоят нещата за физически лица да си купят рубли от банки/чейндж бюра но можеш да си купиш по Forex борсите без проблем. а там курса не е по-различен

Именно, за физически лица не можеш да си купиш. Плащаш 79 рубли за долар, плащаш допълнително 16 процента комисионна отгоре, и на сметката ти се прехвърля доларовият еквивалент в рубли - 79 рубли. До тука с курса. Самия долар през крив макарон ти дават да го гледаш. Ако много ти трябват долари на ръка - само на черния пазар, 150-200 рубли за парчето, засега.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, nik1 said:

??

Абсурд: "Не знам как стоят нещата за физически лица да си купят рубли от банки/чейндж бюра"

Отговор

https://www.vedomosti.ru/finance/articles/2022/03/09/912616-pokupka-nalichnoi-valyuti

В ЕС и САЩ физичевски лица вероятно може продават/купуват все още рубли от някоя от банките, но  пък курса няма да е изгоден за продаващите рубли,

Еми предполага се че не говорим за Русия, все пак сме в български форум. За нащата действителност става дума. Някой финансови къщи продават без големи надценки а по банките само Уникредит има следното:

 Считано от 4.03.2022 година, УниКредит Булбанк АД временно преустановява покупкo-продажбата на валута руска рубла (RUB). Валутни преводи във валута руски рубли (RUB) ще може да се изпълняват само от сметка в същата валута. Ще Ви уведомим незабавно при възобновяване на дейността.

По чейнджовете има рубли на курс 0.025-0.0232 за лев
Kоето е към 76-77 рубли за 1$

http://www.currencycenter.eu/index.php

И пише че имат рубли в наличност.

 

Редактирано от Absurde
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, skiahtro said:

Просто те цитирам, а ти ме възприемаш като шут..

Нали някакви факти не съм бил казал, къде са? Или само на такива празни приказки си способен?

Преди 4 минути, skiahtro said:

Ами отде да ги знаеш тези факти... Виш поинтесесувай се, какво се говори от различни източници, не чети само пропаганда.

Именно, фактите дето съм ги дал е това "което се говори от разни източници". Ти след като нямаш и не си способен да дадеш други факти, за какво се бориш и дигаш шум?

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, БатеВаньо said:

Военната помощ се праща за да се защитят цивилните от руските окупатори, за да не бъдат дематериализирани, денаркоманизирани и денацифицирани физически и психически.

Днеска Сенатът на САЩ излезе с решение  призоваващо Байдън и Конгреса да открият Ленд-Лиза за Украйна, за пръв път от Втората световна война.

  • Харесва ми! 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, scaner said:

Именно, фактите дето съм ги дал е това "което се говори от разни източници". 

Не знам за какво спорите, но това звучи като:

Source: Trust me bro! 🤣

Редактирано от Absurde
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Atom said:

При спецоперации не се сключват примирия или мирни договори и никой няма да приеме подобно нещо. Спецоперациите се изпълняват - успешно или с провал.

Значи и правилата на капитулацията не са приложими -- т.е. Русия не може да иска от Украйна да сключи такъв вид "споразумение"? А още по малко за т.нар. безусловна капитулация?

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 минути, sir said:

Оставете ги да си мислят, че в САЩ или Германия или някъде другаде можеш да си купиш рубли по официалния курс на руската ЦБ. Ама що и питат като всичките тия върли "русофили" са все на запад, направо да отидат в някоя банка и да пробват сами. :)

information-icon.png

Russian ruble is currently unavailable to order. We apologise for any inconvenience this causes.

 

image.thumb.png.fd51c00a6152351bacedd780577706fc.png

Редактирано от БатеВаньо
  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 12 минути, scaner said:

Нали някакви факти не съм бил казал, къде са? Или само на такива празни приказки си способен?

Именно, фактите дето съм ги дал е това "което се говори от разни източници". Ти след като нямаш и не си способен да дадеш други факти, за какво се бориш и дигаш шум?

Фактите са факти, а ти си позволяваш мнение, без да са ти извесни всички факти и без да си изчеткал гънката. А после питаш що ако някой те цитира, го възприемаш като шут... 🙂

Преди 14 минути, БатеВаньо said:

Tова е руската гледна точка, а тази на свободните демокрации е следната:

Военната помощ се праща за да се защитят цивилните от руските окупатори, за да не бъдат дематериализирани, денаркоманизирани и денацифицирани физически и психически.

А ти виждаш ли вариант да стане това, само с оръжията които пращат?

Редактирано от skiahtro
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, skiahtro said:

Фактите са факти, а ти си позволяваш мнение, без да са ти извесни всички факти и без да си изчеткал гънката.

Ясно, явно си напълно безпомощен да дадеш някакви допълнителни факти. Тези тролски врътки не ми минават.

 

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, skiahtro said:

А ти виждаш ли вариант да стане това, само с оръжията които пращат?

Войната може да спре и ако руснаците безусловно се изтеглят от Украйна.
Защо не го предлагаш този вариант? Защото си на страната на руснаците ли?

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, scaner said:

Ясно, явно си напълно безпомощен да дадеш някакви допълнителни факти. Тези тролски врътки не ми минават.

 

Вместо да се извиняваш с тролски врътки, чети, четкай и мисли, да няма пак момченца и момиченца!

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, gmladenov said:

Войната може да спре и ако руснаците безусловно се изтеглят от Украйна.
Защо не го предлагаш този вариант? Защото си на страната на руснаците ли?

А ти вярваш ли на този вариант?

Аз не! ..и не защото съм на страната на руснаците.🙂

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, gmladenov said:

Войната може да спре и ако руснаците безусловно се изтеглят от Украйна.
Защо не го предлагаш този вариант? Защото си на страната на руснаците ли?

ХАхахаах И после Путин да вземе Зеленски и да идат при Байдън да седната на поляната пред белия дом и почнат си решат косите и да пеят кумбая заедно и да си попълват лексиконите... Хайде стига с наивното мислене

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, skiahtro said:

 

А ти виждаш ли вариант да стане това, само с оръжията които пращат?

Предполагам, че военната помощ ще се увеличи драстично следващите седмици. Мисля, че ще бъде съобразена с това РФ да бъде изтощена икономически и да приеме поражението си, дори като победа за домашна употреба, и разбира се да се оттегли от окупираните украински територии. Оставена без финансов и технологичен ресурс, всяка държава би влезнала в цикъл на вътрешна нестабилност, съчетана с политически промени и икономическа криза.

  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...