Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022 година. - Продължение


Recommended Posts

  • Потребител
Just now, skiahtro said:

А ти вярваш ли на този вариант?

Аз не! ..и не защото съм на страната на руснаците.🙂

Значи укринците да подарят на руснаците своя територия, за да е мир??
На мястото на украинците аз няма да се съглася.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 5,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Just now, resavsky said:

ВСУ какво то и да се случи оттук до края на войната може да са горди със себе си.Воюват месец и половина напълно равностойно с могъщата руска армия.Напомням че на 24 февруари въпросът не беше дали Русия ще победи а кога -5,7 или 10 дни ще продължи всичко..

Така е. В момента предавам данни за развитие на фронта. (Говори се че ВСУ се опитват да свалят войски от Киев на юг за Контра атака)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Absurde said:

Хайде стига с наивното мислене

Виж сега, Украйана показва на света, че когато голям бабаит несправедливо те нападне,
ти не клякаш, а се биеш. Нека бабаитът да отстъпи ако иска.

Защо трябва да се изпълняваме исканията на бабаита? Той да не е малко дете?

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 2 минути, gmladenov said:

Значи укринците да подарят на руснаците своя територия, за да е мир??
На мястото на украинците аз няма да се съглася.

Ами хубаво ще им подарят без бой Източна Украйна.Гарантирам ти че до две години ще поискат и Западна.И така докога?

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, gmladenov said:

Значи укринците да подарят на руснаците своя територия, за да е мир??
На мястото на украинците аз няма да се съглася.

За съжаление никой не ни пита с какво сме съгласни. Получава се така, че ние не предлагаме вариантите...🙂

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 4 минути, Absurde said:

Така е. В момента предавам данни за развитие на фронта. (Говори се че ВСУ се опитват да свалят войски от Киев на юг за Контра атака)

По скоро укрепват Донбаския фронт.Там за украинско настъпление в момента не може да се мисли.първо трябва да спрат руското настъпление.Не случайно не правят и сериозни опити да деблокират Мариупол.Трупат всичко на Донбас.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, gmladenov said:

Виж сега, Украйана показва на света, че когато голям бабаит несправедливо те нападне,
ти не клякаш, а се биеш. Нека бабаитът да отстъпи ако иска.

Защо трябва да се изпълняваме исканията на бабаита? Той да не е малко дете?

Никой няма да отстъпва ще се бият до завършване на ресурси и после ще има дълги преговори….

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, resavsky said:

По скоро укрепват Донбаския фронт.Там за украинско настъпление в момента не може да се мисли.първо трябва да спрат руското настъпление.Не случайно не правят и сериозни опити да деблокират Мариупол.Трупат всичко на Донбас.

Вече се очерта и сериозен напредък на ВСУ към Херсон. И там до няколко дена може да се обърне палачинката, и тогава се отварят интересни възможности...

  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 3 минути, БатеВаньо said:

Предполагам, че военната помощ ще се увеличи драстично следващите седмици. Мисля, че ще бъде съобразена с това РФ да бъде изтощена икономически и да приеме поражението си, дори като победа за домашна употреба, и разбира се да се оттегли от окупираните украински територии. Оставена без финансов и технологичен ресурс, всяка държава би влезнала в цикъл на вътрешна нестабилност, съчетана с политически промени и икономическа криза.

Това е американската гледна точка и то тази официалната, повърхностната, за пред плебса...😀

Ти смяташ ли, че руснаците са способни да се хвърлят в такава авантюра, без да са изчислили всички възможни последствия и варианти и без да са готови за това?

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, Absurde said:

Никой няма да отстъпва ще се бият до завършване на ресурси и после ще има дълги преговори….

Прав си, че никой няма да отстъпи. Само че колкото повече продължава патовата ситуация,
толкова повече столът на Путин се клати. А сменят ли Путин, войната бързо ще приключи.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

https://www.facebook.com/100077387752746/posts/138264592096465/

Мариопул 

https://www.facebook.com/696055307082865/posts/5145584022129949/

Олигарсите на Путин  

https://www.facebook.com/1396269300591835/posts/3153804994838248/

Край Харков Бразилци .

 

Редактирано от Сармат
  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, skiahtro said:

Това е американската гледна точка и то тази официалната, повърхностната, за пред плебса...😀

Ти смяташ ли, че руснаците са способни да се хвърлят в такава авантюра, без да са изчислили всички възможни последствия и варианти и без да са готови за това?

За съжаление на всички ни, действията им до момента показват, че са способни. :)

 

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, skiahtro said:

Ти смяташ ли, че руснаците са способни да се хвърлят в такава авантюра, без да са изчислили всички възможни последствия и варианти и без да са готови за това?

Ами точно това се случва пред очите ни, колега.

Ясно се вижда, че руснаците не са очаквали яростна съпротива от украинците. Техният
първоначален "план" явно е бил, че Украйна ще падне без бой ... както падна Крим.

Но също така се видя и какво стана.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 5 минути, gmladenov said:

Тогава не обвиняваш украинците за техните действия.

Никъде не обвинявам украинците и никъде не оправдавам руснаците!

И въобще принципа ти, ако не си с наще, си с ваще, при мене не важи!🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, resavsky said:

По скоро укрепват Донбаския фронт.Там за украинско настъпление в момента не може да се мисли.първо трябва да спрат руското настъпление.Не случайно не правят и сериозни опити да деблокират Мариупол.Трупат всичко на Донбас.

Да но ако Николаев падне пътя към Одеса е отворен а донбаския фронт е ограден от 3 страни и се прострелва всичко влизащо плюс украинците нямат много тежка техника и гориво и не могат да преместят нищо съществено към Донбас. А укрепване на Николаев ще означава задържане на руснаците от изток на днепър поне докат не почнат да идват по сериозни оръжия от запад, ако дойдат въобще. А руснаците разбият ли ВСУ и вземат ли Одеса, територялната отбрана ще се разбяга и после до Полша няма да има крупни съпротивителни котли. Лвов евентуално, кадето са се окупали и въоаражили до зъби….

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, gmladenov said:

Ами точно това се случва пред очите ни, колега.

Ясно се вижда, че руснаците не са очаквали яростна съпротива от украинците. Техният
първоначален "план" явно е бил, че Украйна ще падне без бой ... както падна Крим.

Но също така се видя и какво стана.

Възможно е, но вече очакват и бъди сигурен, че е включено в сметката..😉

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, skiahtro said:

И въобще принципа ти, ако не си с наще, си с ваще, при мене не важи!🙂

Може би не се усещаш, но говориш точно като руската пропаганда: това е война на
Западът срещу Русия и тем подобни.

Аз бях в подобно положение в началото на войната. След това се усетих, обаче, че
руснаците доста послъгват.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, gmladenov said:

Прав си, че никой няма да отстъпи. Само че колкото повече продължава патовата ситуация,
толкова повече столът на Путин се клати. А сменят ли Путин, войната бързо ще приключи.

Не бъди сигурен че тоя дет смени Путин ще е по-миролюбив. 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, skiahtro said:

Възможно е, но вече очакват и бъди сигурен, че е включено в сметката..😉

Ами не се знае. Всеки рационален човек като направи едни най-прости сметки стига
до извода, че война срещу цяла Украйна нищо не може да постигне.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Absurde said:

Не бъди сигурен че тоя дет смени Путин ще е по-миролюбив. 

Прав си ... но това е надеждата. Иначе за какво да го сменят Путин.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, gmladenov said:

руснаците доста послъгват.

Всички лъжат в момента, както никога до сега. Толкова пропаганда и мнениино програмиране има че няма накаде. Като на лов знаеш как лъжат. И е от всякаде. Украйнската пропаганда също лъже може би повече от руснаците. Англичаните си лъжат за спорта, тия мразят Русия повече от украинците още от Кримската война а другите по интереси… :)

  • Харесва ми! 1
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, gmladenov said:

Може би не се усещаш, но говориш точно като руската пропаганда: това е война на
Западът срещу Русия и тем подобни.

Аз бях в подобно положение в началото на войната. След това се усетих, обаче, че
руснаците доста послъгват.

Ами това не е руската пропаганда, а реалната обстановка...🙂

Това е мнението на всички анализатори, които уважават поне малко себе си. Виж поразгледай наоколо, има достатъчно независими преподаватели и учени които се занимават с геостратегия и геополитика, които едва ли ще можеш да ги обвиниш в русофилия и путинофилия. 🙂

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...