Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022 година. - Продължение


Recommended Posts

Преди 1 минута, gmladenov said:

Реалността, в която Русия воюва против Запада, е измислена ... от руснаците ... реалност.

Ти замислял ли си се, че Украйна е демократична държава, а Русия е репресивна тоталитарна държава?

Значи тук имаме конфликт между демокрация срещу тоталитаризъм ... и ти искрено вярваш, че правдата
е на страната на репресивната тоталитарна държава?? И че те казват истината, а всички други лъжат??

Виж сега, понеже ти си заел едната крайност и аз не съм съгласен, автоматично ме поставяш в другата крайност...🙂

Аз не съм руснак нито путин! Русия и Украйна, както и запада ме засягат толкова колкото определят света в който живея с всичките му последствия, касаещи мен и обкръжението ми. За путин или байдън ми е все тая, даже да вземат и да се самогръмнат, стига да не дойде по-лошо след тях. 

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 5,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

Преди 2 минути, БатеВаньо said:

Ами гледай сега, то само със заклинания не става. Трябва да си набавиш поне минималната база знания, освен ако не получаваш факсове директно от звездите за скритата истина. :)

 

Знанията са си добре, трябва ми  армия от Една Персона........., от Бог, който ще създадем ! и който ням да контролираме ,а ще умрем  по негова воля.

  • ХаХа 1
  • Неясен 1
  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, skiahtro said:

Виж сега, понеже ти си заел едната крайност и аз не съм съгласен, автоматично ме поставяш в другата крайност...🙂

За разлика от други теми, където множество гледни точки и мнения са възможни, тук имаме
очевидно престъпно деяние: агресия на една страна над друга.

Как окачествяваме това деяния не е въпрос на гледна точка. Или оправдаваме престъплението,
или го отричаме. Няма две мнения.

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

Преди 4 минути, БатеВаньо said:

:)

Вчера имаше един рехав протест пред Народно събрание на български патрЕоти, предимно от братството. Та, и те така, скандираха за незаемане на страна в конфликта и за неутралитет,а в същото време вееха български и ....руски знамена. Странно нали?

Да са живи и здрави. Моята позиция е такава, че всеки има право на мненние, дори и заблудения и излъгания и никой няма право да го отнема, след като му харесва! Стига да не пречи на другите...🙂

Редактирано от skiahtro
  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 18 минути, Atom said:

Поне чети статиите преди да ги цитираш или да правиш някакви мъдри заключения. Става въпрос за украински граждани от гръцки произход - МАРИУ́ПОЛЬСКИЕ ГРЕ́КИ

Мерси за корекцията.. 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 34 минути, gmladenov said:

Хайде стига глупости. Бомбардирането на жилищни блокове е руски патент.
Американците не са толкова глупави.

Ха много романтичен, но американците пускаха "barrel bombs" на жилищни райони и болници без да се церемонят с никой

103,160–113,728 civilian deaths recorded and 12,438 new deaths added from the Iraq War Logs

https://en.wikipedia.org/wiki/Iraq_War

 

А в Сърбия, да не би само военни заводи да са гърмели, И там цивилни обекти с бомбардираха на богато.

https://www.timetravelturtle.com/ruined-buildings-from-belgrade-bombing/

Големия мачка и не му пука. Целите са му най-важното.

  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 41 минути, tantin said:

https://m.lenta.ru/news/2022/04/07/ze_greece/

Пореден гаф на Зеленски. Изнесъл реч пред гръцкия парламент. За капак показал обръщение на 2 Азовци- интернационалисти от Гърция..

Ние знаехме че има много чуждестранни нео-нацисти в Азов, а 3е го потвърди.

Преди 3-4 седмици, азовци убиха двама украйнски гърци, защото говорили гръцки...

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 1 час, Absurde said:

Да но ако Николаев падне пътя към Одеса е отворен а донбаския фронт е ограден от 3 страни и се прострелва всичко влизащо плюс украинците нямат много тежка техника и гориво и не могат да преместят нищо съществено към Донбас. А укрепване на Николаев ще означава задържане на руснаците от изток на днепър поне докат не почнат да идват по сериозни оръжия от запад, ако дойдат въобще. А руснаците разбият ли ВСУ и вземат ли Одеса, територялната отбрана ще се разбяга и после до Полша няма да има крупни съпротивителни котли. Лвов евентуално, кадето са се окупали и въоаражили до зъби….

Честно казано се съмнявам че руснаците ще настъпват към Одеса докато не постигнат решителен успех в Донбас.Първо те нямат толкова сили да настъпват по две стратегически направления.Второ убедиха се че украинците въобще не се притесняват да контраааткуват.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, resavsky said:

Честно казано се съмнявам че руснаците ще настъпват към Одеса докато не постигнат решителен успех в Донбас.Първо те нямат толкова сили да настъпват по две стратегически направления.Второ убедиха се че украинците въобще не се притесняват да контраааткуват.

Имат сили , но небързат и пазят от много жертви. Одеса си е планувано за завземане, Украйна задължително трябва да бъде отрязана от черноморието, като сетна ще има преговори и в крайна сметка след години Нова Украйна, верпятно Федерация с нова конституция, друг тип армия и може би с президент с ограничени правомощия, както и с 2 официални езика, украински, руски и други езици ползвани от малцинствата, вкл. свободно ползване на български.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, laplandetza said:

Ако говореха български дали юяха да ги помилват за греховете?

Ами и българите не са подминати.. Нацизма затова е нацизъм и че Европа и света си затварят очите, не го променя по никакъв начин...

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

Преди 2 минути, skiahtro said:

Ами и българите не са подминати.. Нацизма затова е нацизъм и че Европа и света си затварят очите, не го променя по никакъв начин...

Има ли официална гръцка реакция. Призоваване за разследване и съд , военен съд, военно престъпление?

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, resavsky said:

Честно казано се съмнявам че руснаците ще настъпват към Одеса докато не постигнат решителен успех в Донбас.Първо те нямат толкова сили да настъпват по две стратегически направления.Второ убедиха се че украинците въобще не се притесняват да контраааткуват.

В Одеска област има много българи и просто не ми се мисли за руските войничета какъв автогол могат да си вкарат ако настъпят натам. Нека си припомним какво стана когато се появиха френски командоси в село Коиловци преди години:

 

"

Селяните, пребили френските командоси: Напънахме ги на бой и казаха, че са туристи

Братята Слави и Васко Цоневи обработват земя до Коиловци и тъй като често са обирани обикалят нивите си. През тази нощ с тях е Румен Цветанов, който е полицай. Виждат тъмен джип и отиват да питат хората в колата кои са. Този от дясната страна скочи да се бие, разказва Слави. От другата страна излиза и шофьора, за да помогне на колегата си. Двамата братя се сбиват с непознатите, а от храстите излизат още трима.

Тогава полицаят Румен Цветанов стреля във въздуха, за да спре мелето. Непознатите обаче продължават боя, тогава Цветанов стреля в крака на единия. Двама от командосите побягват. Шофьорът на джипа се опитва да избяга с колата, но смелите братя успяват да го свалят и джипа се забива в храстите. Българите бързо се справят със съпротивата на чужденците и ги връзват със сезал за ръцете и краката. Като ги напънахме яко на бой, почнаха да казват, че са туристи. Ама „Късно е либе на китка“ казват в наше село, разказва Слави. 

"

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

Преди 2 минути, laplandetza said:

Има ли официална гръцка реакция. Призоваване за разследване и съд , военен съд, военно престъпление?

Привикаха посланника, но нищо, следват неотклонно поставената американоевропейска линия, при която очите за такива случаи трябва да бъдат затворени...

  • Харесва ми! 1
  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, sir said:

Организирай протест, нали си на място. С руски знамена. :)

И я кажи - ще избягаш ли от Финландия, ако вземе, че влезе в НАТО? И ако да, в каква посока? :)

Ако лвезе в НАТО почвам да говоря на руски, комщиите ще дойдат, те са обещали.

Вие сте някакви камилчета, Финландия и СССР, а сетне и с Русия имат тайни договорености и една от тях е Финландия да не е лен на НАТО или ако стане член да е <руската ръка> в този съюз.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 17 часа, tantin said:

Достойна бабичка.. Да се видят нациките с кого воюват.. Бабичката въобще не се усеща в началото че говори с украински войници, дето я провокират да проверят дали тя е про-руска..  Но като се усети че са украинци и им върна подаръците с консервите..  Жалка работа наистина. Това са отношенията баби-дядовци с техните внуци..  Само дето войничето пропусна да разстреля старците или да направи и други неща по знамето.

Просто не дадоха продължението 

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, laplandetza said:

Аз съм Член, но за тебимам съмнения............:D

В конспиративните организации е така. По-висшестоящите знаят кои са дребните рибки надолу по веригата, но обратното - тц. :)

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

Преди 3 минути, БатеВаньо said:

Те за това финландците "демонтират" и релсовите пътища в момента, свързващи двете държави. :)

 

Финландският държавен жп оператор "Ве Ар" (VR) съобщи днес, че постепенно ще спре товарните услуги до и от съседна Русия в отговор на инвазията на Москва в Украйна, предаде Ройтерс. 

Железопътните товарни превози между ЕС и Русия не попадат под санкциите на Брюксел, но съветът на директорите на финландския оператор е решил въпреки това да спре карго трафика "по контролиран начин" през идните няколко месеца, съобщи "Ве Ар" в комюнике.

Компанията уточни, че трябва да действа постепенно, за да осигури сигурността на доставките във Финландия и да позволи на клиентите си да  изпълнят договорните си ангажименти.

"Ве Ар" спря на 27 март пътническия трафик между Финландия и Русия, след като министърът, който отговаря за държавните компании Тюти Тупурайнен официално поиска това. 

Жп операторът спря за кратко миналия месец товарните си превози за Русия в резултат на британските санкции срещу "Руски железници", но ги възобнови на 30 март.

 

https://www.bta.bg/bg/news/economy/247698-finlandskiyat-zhp-operator-spira-tovarnite-prevozi-s-rusiya

Не ви е точна информацията. Пътническите се възстановяат. Товарните щр=е бъдат спрени за известно време и пак възстановени. Така работи финлндската диктатура, да не си помислихте , че тук сме в свободна демокрация.............

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...