Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022 година. - Продължение


Recommended Posts

Преди 5 минути, sir said:

В конспиративните организации е така. По-висшестоящите знаят кои са дребните рибки надолу по веригата, но обратното - тц. :)

Така сте по стълбата в ОЧЗ, за да се добереш до най-долните обслужващи нива се налага да си безчленен............:D

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 5,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител

  

Преди 29 минути, resavsky said:

Честно казано се съмнявам че руснаците ще настъпват към Одеса докато не постигнат решителен успех в Донбас.Първо те нямат толкова сили да настъпват по две стратегически направления.Второ убедиха се че украинците въобще не се притесняват да контраааткуват.

Николаев е важен стратегически без него Одеса няма от каде да и дойде подкрепления украйнците ще се бият северно от Николаев докато ги стрелят от запад изток и юг

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 19 минути, БатеВаньо said:

В Одеска област има много българи и просто не ми се мисли за руските войничета какъв автогол могат да си вкарат ако настъпят натам. Нека си припомним какво стана когато се появиха френски командоси в село Коиловци преди години:

 

За съжаление болшинството българи са за руснаците. Поне така говореха едни бесарабски българи по бтв преди седмица..
А тоя мит за френските командоси още ли го вярват хората?

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Според това видео, труповете са се появили след 1 ви април. 

Ако не сте го гледали отделете 6-7 минути. Тук таме труповете мърдат.

https://www.facebook.com/100001365211946/posts/5177824172273039/?app=fbl

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 37 минути, skiahtro said:

Преди 3-4 седмици, азовци убиха двама украйнски гърци, защото говорили гръцки...

Дай източник. Не, че подобно нещо е невъзможно, но се пусна слух, че преди 3-4 седмици азовците убили  двама украински българи защото говорили на български, а има и слухове за двама украински румънци, естествено заради румънския, двама гагуази заради турския, украински унгарци заради унгарския и т.н.   Тези украински гърци имат ли си имена, къде се е случило събитието, как и т.н.

Иначе украинските гърци от Азов, които са били заедно със Зеленски при изказването му пред гръцкия парламент са си съвсем истински и документирани. 

Редактирано от Atom
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, miroki said:

Според това видео, труповете са се появили след 1 ви април. 

Ако не сте го гледали отделете 6-7 минути. Тук таме труповете мърдат.

https://www.facebook.com/100001365211946/posts/5177824172273039/?app=fbl

Тия фен мейд клипове нищо не доказват. Без независимо разследване съставане от крималисти и военни експерти от цял свят нищо не е 100% истина. Колкото и да обсъждаме...

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

Преди 4 минути, Absurde said:

За съжаление болшинството българи са за руснаците. Поне така говореха едни бесарабски българи по бтв преди седмица..
А тоя мит за френските командоси още ли го вярват хората?

Естествено, че са за руснаците, нали това ви говоря.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Atom said:

Дай източник. Не, че подобно нещо е невъзможно, но се пусна слух, че преди 3-4 седмици азовците убили  двама украински българи защото говорели на български, а има и слухове за двама украински руманци, естествено заради румънския, двама гагуази заради турския, унгарци заради унгарския и т.н.   Тези украински гърци имат ли си имена, къде се е случило събитието, как и т.н.

Иначе украинските гърци от Азов, които са били заедно със Зеленски при изказването му пред гръцкия парламент са си съвсем истински и документирани. 

https://greekcitytimes.com/2022/02/15/ukrainian-soldiers-greeks-vodka/

https://www.euractiv.com/section/politics/short_news/two-greeks-shot-dead-by-ukrainian-soldiers/

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, miroki said:

Според това видео, труповете са се появили след 1 ви април.

BBC, Франс Прес и Ню Йюрк Таймс казват, че убийставата са истински ... а една баба
казала, че те са фейк.

Вярваме на бабата, нали така.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Atom said:

Дай източник. Не, че подобно нещо е невъзможно, но се пусна слух, че преди 3-4 седмици азовците убили  двама украински българи защото говорили на български, а има и слухове..

За да не говорим за слухове. Вчера качих запис на новините на българска телевизия. За убити българи от украинците. Още през 2015 та.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, gmladenov said:

BBC, Франс Прес и Ню Йюрк Таймс казват, че убийставата са истински ... а една баба
казала, че те са фейк.

Вярваме на бабата, нали така.

Първо гледай и после коментирай.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, БатеВаньо said:

Ти сериозно ли?

Това още преди дни беше опровергано. Има обяснение достатъчно , но не и от фейсбук специалисти за "възкръстването" на труповете.

Аз сега го гледах. Не съм го виждал до сега. И после и записът от украинската полиция на 1 април, как разчистват.  И после се появяват. Не става въпрос да вярваме, а да видим всички гледни точки. Така можем да си преценим, кое да приемем за по-вероятно.

Какво е имало за опровергаването, да го видя и него?

Редактирано от miroki
  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 14 минути, Atom said:

Дай източник. Не, че подобно нещо е невъзможно, но се пусна слух, че преди 3-4 седмици азовците убили  двама украински българи защото говорили на български, а има и слухове за двама украински румънци, естествено заради румънския, двама гагуази заради турския, украински унгарци заради унгарския и т.н.   Тези украински гърци имат ли си имена, къде се е случило събитието, как и т.н.

Иначе украинските гърци от Азов, които са били заедно със Зеленски при изказването му пред гръцкия парламент са си съвсем истински и документирани. 

Принципно ако нещо те интересува, винаги можеш да намериш линк, дори и с дребни подробности..

🙂

Ето ти този път, ама от мен да мине и да не ти става навик:

https://www.protothema.gr/politics/article/1211728/dolofonithikan-apo-stratiotes-duo-ellines-omogeneis-stin-oukrania-i-anakoinosi-tou-upex/

Едвали щеше да стане такъв скандал и намесени толкова хора, ако не бе истина, макар и за два дена преди да бъде скрито-покрито по политическата поточна линия..

Редактирано от skiahtro
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, miroki said:

Какво е имало за опровергаването, да го видя и него?

Ето статия на Би-Би-Си, която прави съпоставка на за сателитни снимки от 19-ти март и видето
на украинците от 1-ви април. Вижда се, че има съвпадение: https://www.bbc.com/news/60981238

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Atom said:

В статиите никъде не се споменава, че са убити, само защото са говорили на гръцки. Войните по принцип са гадост и по време на войни избуяват най-ниските човешки страсти и се извършват маса престъпления.   Убийците са виновни и трябва да си понесат наказанието. Да се твърди обаче, че убийствата са извършени заради разговор на гръцки език без това да е упоменато изрично в източниците е манипулация с конкретна цел и изкривяване на истината. 

Значи ако не знаеш, можеш да намериш и информация защо са убити. Също така не е необходимо да изразяваш мнение за случката, когато нямаш такава информация!🙂

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, sir said:

Няма и как да се спомене, понеже ако някой реално си беше направил труда да прочете статиите, щеше да види написаното с големи букви CLARIFICATION, от което става ясно, че не са двама гърци, а грък и "рускоговорящ". И че виновните са задържани. Както трябва да е в сравнително нормалните съвременни армии.

Абе вие английски разбирате ли го?

CLARIFICATION: One ethnic Greek and one local Russian-speaker were killed, not two ethnic Greeks as originally announced by the Greek Foreign Ministry.

Two Greek expatriates lost their lives, and two others were seriously injured after a clash with Ukrainian soldiers

Сериозно си мисля че или не говорите други езици освен български или се опитвате да преиначавате истината както ви изнася...

  • Харесва ми! 1
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, gmladenov said:

Ето статия на Би-Би-Си, която прави съпоставка на за сателитни снимки от 19-ти март и видето
на украинците от 1-ви април. Вижда се, че има съвпадение: https://www.bbc.com/news/60981238

А записът на 1 ви април от украинците, на който се вижда, че няма трупове, (след средата на видеото е, видя ли го) За това препоръчах да се изгледа до край. И да се прочетат текстовете. 

Аз гледам всеки ден и украинската и руската тв. И на двете украинците се разхождат по улиците, когато няма бойни действия. И покрай украински войници и покрай руски. И никой не ги закача.

Бабите са ясни, тях ги показват на килограм, как руснаците ги вадят от мазетата и превозват. Украинците в това отношение са назад.

И двете страни си правят PR. Къде черен, къде не. 

При едните гражданите казват, че руснаците ги ударили, при другите казват, че украинците са ги ударили. За сега единствената разлика е, че тези, които казват украинците, са в пъти повече. Вероятно са от Донбас, за да са намерили, толкова кадри за записи.

Но и двете страни лъжат здраво. За това сравнявам и двете телевизии.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

Преди 3 минути, Absurde said:

..

Сериозно си мисля че или не говорите други езици освен български или се опитвате да преиначавате истината както ви изнася...

Целия форум е пропаганден. Започнаха с псевдопандемията и пригласяха и огласяха тъпизмите на пандемоните, сега същите наукоподобни големци са наскачали под знамената на дъгата ,като целуват основно синйо и жълто и <еднооката гола истина>:D

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, БатеВаньо said:

DW verifies: there were no “living corpses” in Bucha

Pro-Russian accounts pick up the narrative on social media: the corpses are not corpses at all, but actors, and it’s all a big lie. The proof would be a video showing dead bodies on a street in Bucha. 

Affirmation: “The ‘corpse’ on the right in the photo is moving his arm,” it statesan user. And other he asks sarcastically: “Dead bodies line the streets, it’s a horror show… but wait, one of them is waving his hand? And another one suddenly stands up? What is really going on here?”

 

DW verifies: false

In the video shown, there is no corpse waving its hand or standing up suddenly. We have verified both claims and located the scene. This is Yablunska Street, in the south of the city of Bucha. In Google Streetview images from 2015se recognize some buildings from the video, although apparently there has been construction on the street since then. The cars from which the video was taken were moving in a northeasterly direction.

The first claim on the video refers to an alleged hand movement made by a corpse. It refers to a corpse on the right of the image. In fact, something seems to move as the roughly pixelated shot of the corpse approaches, but it’s not a hand.

DW’s image analysis shows: It’s a raindrop on the windshield of the car you’re shooting from. This droplet, moved upwards by the wind, gives the impression of movement in the video. Another version of the video with better resolution clearly shows that it is a drop of water and not the movement of a hand.

 

И на БГ:

DW потвърждава: в Буча нямаше "живи трупове".

Образите на убитите цивилни в Буча ужасяват света. Русия и проруските гласове в мрежите уверяват: всичко е фалшиво. Те твърдят, че някои тела са се движили. DW проверява: това е грешно.

    

 

Трупове по пътя за Буча.

Трупове по пътя за Буча.

Това са някои ужасяващи изображения, които се разпространяват от уикенда: улица в Буча, близо до Киев, пълна с трупове. Те не носят униформа. Някои са вързани. След публикуването на снимките от украинските военни на 1 април и 2 април , международни журналисти също съобщиха за загиналите в Буча.

Екзекуциите на цивилни се приписват на оттеглящите се руски войници: украинският президент Владимир Зеленски говори за „геноцид“, германският канцлер Олаф Шолц осъди „престъпленията на руските въоръжени сили“ и генералният секретар на ООН Антонио Гутериш изрази своя "дълбок шок".

В същото време в социалните мрежи се върти шокиращо обвинение, подхранвано от руска страна: всичко е нагласа. Руското министерство на отбраната пише в Telegram, че клиповете на Буча са "инсценирана продукция и провокация". Руското посолство в Германия подкрепя това и смята, че снимките и видеоклиповете на Буча са „поредният монтаж на режима в Киев за западните медии“, а говорителката на руското външно министерство Мария Захарова дори потвърждава, че САЩ и НАТО „поръчаха "записите обвиняват Русия.

Няма доказателства за фалшификат

Нито една от руските институции не предоставя доказателства за тези твърдения. Проруски акаунти улавят разказа в социалните мрежи: труповете изобщо не са трупове, а актьори и всичко това е голяма лъжа. Доказателството би било видео, показващо трупове на улица в Буча.

Твърдение: „„Трупът“ вдясно на снимката движи ръката си“, твърди един потребител . А друг пита саркастично : "Мъртви тела са подредени по улиците, това е шоу на ужасите.... но чакайте, един от тях маха с ръка? А друг изведнъж се изправя? Какво всъщност е това?" се случва тук?"

Вирусното видео на Буча: как дъждовна капка се превърна в предполагаемо движение на ръката.

Вирусното видео на Буча: как дъждовна капка се превърна в предполагаемо движение на ръката.

DW проверява: false

На показаното видео няма труп, който да махне с ръка или да се изправи внезапно. Проверихме и двете твърдения и локализирахме местопроизшествието. Това е ул. Яблунска, в южната част на град Буча. Някои сгради от видеото са разпознаваеми в изображенията на Google Streetview от 2015 г. , въпреки че очевидно оттогава на улицата има строителство. Автомобилите, от които е заснето видеото, се движели в североизточна посока.

Първото твърдение за видеото се отнася до предполагаемо движение на ръката, направено от труп. Отнася се за труп вдясно на изображението. Всъщност нещо сякаш се движи, когато грубо пикселизираният кадър на трупа се приближава, но това не е ръка.

Анализът на изображенията на DW показва: Това е дъждовна капка върху предното стъкло на колата, от която снимате. Тази капчица, преместена нагоре от вятъра, създава впечатление за движение във видеото. Друга версия на видеото с по-добра резолюция ясно показва, че това е капка вода, а не движение на ръка.

Второто твърдение се отнася до друго тяло, което се вижда от колата, в която е заснето. Предполага се, че този труп е станал след преминаването на колата. Това щеше да се види за кратко в огледалото за обратно виждане на автомобила.

И в този случай това е погрешно тълкуване. Тялото остава да лежи на земята, както DW успя да установи във видео анализ. Движението на превозното средство заедно с предния панел на камерата може да е обяснение за погрешното тълкуване. Тъй като външните огледала често са извити, зрителното поле изглежда увеличено. Всъщност забавеното възпроизвеждане показва, че тялото все още е на земята дори в отражението на огледалото за обратно виждане.

Телата очевидно са изхвърлени на улицата от март

Разследване на New York Times показва още повече : сателитни снимки на американската компания Maxar показват, че телата са лежали на улица „Яблунска“ от 19 март, в някои случаи дори от 11 март. Сравнението преди и след между сателитните снимки от 19 март и вирусното видео от 2 април, споменато по-горе, показва, че телата са в абсолютно еднакви позиции на пътя. Тези изображения ясно противоречат на руската версия, че телата са се появили едва след изтеглянето на руските войски на 30 март.

Това не е първият път в тази война, че предполагаемите военни престъпления се отричат от руската страна и доказателствата за същите тези престъпления се описват като неверни. Посланикът на Русия в Съвета за сигурност на ООН, наред с други, също нарече нападението срещу болница и родилна клиника в Мариупол "настройка".

Всъщност атаката и последиците от нея върху цивилното население са подробно документирани оттогава. Руското правителство също не предостави доказателства за предполагаема фалшификация на атаката.

Дойяезеле е главното място за дезинформация в ЕС, ксто на светоено ниво там са снн ци, ббсита, френските и пр.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...