Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022 година. - Продължение


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 3 минути, Capitainofmarine said:

Картинка 1,2,5, 8  падат веднага от пръв поглед, ако днес в Украйна намериш сняг ще ти купя шкембе чорба...

Разбира се от днес https://smartnews.info/russians-dropped-bombs-on-a-military-camp-in-kharkov-4-dead/

Още?

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 5,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 3 минути, Марин Йорданов said:

Ето ви американската геополитеческа гледна точка...

 

"Геополитика" не чета и не гледам, освен ако не е част от интердисциплинарен анализ и разбира се от проверен  автор с достатъчно референции.  Всичко останало е загуба на време.  99.9% от т.н. "геополитически анализи" в интернет са откровена пропаганда или манипулация.  При това няма значение дали са американски, руски, български и т.н.

 

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, bulgaroid said:

ДБ

Аха така е вече събират украинските самолети и вертолети които са пленени и с тяхна помощ осъщствяват тотално въздушно превъзходство и контрол. 

Когато абсолютно некадърни хора започнат да говорят и да се представят за военни експерти  като тебе става смешно...

Понеже имат много победи във въздуха и даже както ти разказваш ас със 10 победи заради това искат самолети от България за да има с какво да летят. По снъщата причина искат нато да закрие небето на Украйна и да го абяви за забранена за полети зона.

ДБ

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 48 минути, nik1 said:

Капитанът беше написал цитирам по памет "това трябваше да стане в 2014-та" "руснаците имат право да убиват украинците"

ДБ

Понеже паметта ти е слаба ще те осъдя за клевета и ще тия опресня ако не се извиниш и редактираш. Интернет не може да ти осигури инкогнито.

 

Редактирано от Capitainofmarine
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

погледнете бежанците от Украйна, все беглеци от мобилизация и национални активисти.  

Ето и един от коментариите в чата

Любаша ЯковлеваУкраинцы в Украине защищают Украинцы это патриоты Путина бегут чтоб не попасть под обстрел своими . Отправить в страну патриотизма в Россию 

 

 

Редактирано от Capitainofmarine
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 27 минути, новорегистриран2 said:

Въобще не се учудвам, че се държат по такъв начин. Война е и губещата страна винаги лъже повече. А в случая войната се води между хора с еднакъв болшевишки манталитет. Ако руснаците искаха да наранят цивилните досега да е сторено по много брутален начин.

Целта не е да ги нараняват, а да принудят града да се предаде..

Вижте историята и най-вече предисторията при обсадата на Одрин..Българското командване не позволява евакуация на цивилните,  за да предизвика хуманитарна  криза и изчерпване на ресурсите, които да принудят защитниците да се предадат

Мисля че руснаците могат да се опитат да направят това (утре ще се разбере)  
 

 

 

Редактирано от nik1
  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 31 минути, Capitainofmarine said:

погледнете бежанците от Украйна, все беглеци от мобилизация и национални активисти.  

Ето и един от коментариите в чата

Любаша ЯковлеваУкраинцы в Украине защищают Украинцы это патриоты Путина бегут чтоб не попасть под обстрел своими . Отправить в страну патриотизма в Россию 

 

 

Остави тея за после. Я кажи сега ти и твоята рода защо се изнасяте към Полша? Кажи, не се измъквай с някакви съмнителни новини?

  • Харесва ми! 1
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 49 минути, nik1 said:

Ти къде си чел или чул Зеленски  да е давал заповед за  вкарване на ВСУ силите на територията на РФ?

Никъде. Не съм чул и за заповед на Зеленески към ВСУ да бомбардират Донецк. Но въпреки това, ВСУ бомбардират градове в Донецка област. Хайде, да речем че това самоинациатива на ВСУ. Ти къде си чул Зеленски да осъжда подобна самоинициатива? И кой е пратил елитната армия на Украйна в Донецк, а е оставил отбраната на градовете в ръцете на населението? Кой е главнокомандващ на ВСУ?

Докога ще бягате от проблемите и ще продължавате с дребнави заяждания да прикривате фактите? Вече имам чувството че този форум е яко налазен от тролове. Пак го казвам за пореден път - няма оправдание за убийствата на невинни деца и жени. Хора като теб явно търсят оправдания за това. Бягане от въпроси, опити да се прехвърли вината само в една посока. И най-вече - брутално бягство от фактите. Защо не коментираш убитите деца в Донбас преди началото на войната?  Това за теб не е ли проблем? Хайде, прояви малко мъжество и си кажи мнението по този проблем.

 Аз открито и директно заявявам своята позиция по този проблем. За мен това е отвратително и нехуманно действие, независимо коя страна в този конфликт продължаващ повече от осем години го извършва. За това няма оправдание.

Ако продължаваме да си затваряме очите за подобни престъпления, какво ни прави по-различни от тези извършващите тези престъпления? Прави ни защитниците на "демокрацията" ли?

Някои хора тук много удобно бягат от въпросите и предпочитат само да задават въпроси. Това е практика, която забелязвам от известно време, тук в този форум. Мисля, че е време админа и модераторите да се самосезират и да използват секирата. Но като им чета постовете и те мълчат по тези проблеми, така че тук фактите не са добре дошли.

Преди 1 час, nik1 said:

Капитанът беше написал цитирам по памет "това трябваше да стане в 2014-та" "руснаците имат право да убиват украинците"

Разбери се с него , не ми обяснявай на мен, моля

Ако това, което цитираш по памет е вярно, моята позиция е категорична по въпроса. Нито украинците имат право да убиват руснаци, нито руснаците имат право да убиват украинци.

И никой няма право да убива деца. Но явно, болшинството от членовете на този форум оправдават убийствата на деца. По друг начин не мога да си обясня недакватните постове.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, nik1 said:

Или просто народа не е лош

 

Абе природната доброта може да обясни защо не ги убиват, ама защо не ги прехвърлят на запад... със сигурност има нещо.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 18 минути, deaf said:

Някой има ли обяснение защо Путин започна войната през зимата? Все пак температурите може и да не са сибирски,но са под нулата,(нощно време).

Погледни темата за това как ще се отразят санкциите срещу Русия върху света. Там се опитах да обясня някои неща, но или никой не ги чете, или не ги разбира. Второто е по вероятно.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 34 минути, Янков said:

Никъде. Не съм чул и за заповед на Зеленески към ВСУ да бомбардират Донецк.

Има мински  споразумения, ако има нарушения - те са  от двете страни(!), и проблемите не трябва се решават с война, а с помощта на международното право и органи. Междувпрочем РФ е член на съвета  за сигурност на ООН. Путин  обаче не искаше такова решение, а да влезне в  историята с "решаването  на украинския проблем" - като Хитлер на Изтока:
 

Бих искал веднага да подчертая, че възприемам стената, възникнала през последните години между Русия и Украйна, между части от, всъщност, едно историческо и духовно пространство, като голямо общо нещастие, като трагедия. Това са, на първо място, последиците от нашите собствени грешки, допуснати през различни периоди, но също и резултат от целенасочената работа на онези сили, които винаги са се стремили да подкопаят нашето единство. Формулата, която се използва, е известна от незапомнени времена: разделяй и владей. Нищо ново. Оттук и опитите да се играе по националния въпрос, да се сеят раздори между хората. И като свръхзадача - да разделят и след това да се настройват и бият една срещу друга части от един народ", настоява Путин.

 

"Съвременна Украйна е изцяло продукт на съветската епоха. Знаем и помним, че до голяма степен тя е създадена за сметка на историческа Русия. Достатъчно е да се сравни кои земи са се обединили отново с руската държава през 17 век и с кои територии Украинската ССР излезе от състава на Съветския съюз", твърди руският президент.

 

Цитирай

 Пак го казвам за пореден път - няма оправдание за убийствата на невинни деца и жени

 

Аз  осъждам войната, а ти както разбирам, я оправдаваш. 

Ще се самоцитирам, а дано да престанеш да ме обвиняваш

"Има мински  споразумения, ако има нарушения те са  от двете страни, и проблемите не трябва се решават с война, а с помощта на международното право и органи. Междувпрочем РФ е член на съвета  за сигурност на ООН"

 

 

 

 

Редактирано от nik1
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 22 минути, Кухулин said:

https://t.me/boris_rozhin/28230

Е те тука колко глави има да висят по оградите... :) Само дано да издържи момчето, ячко изглежда.

Тия главорези са тръгнали да влизат в ЕС.  Те са абсолютно безпощадни и за най-малки съмнения претрепват своите си хора.  Да се чудим кой го създаде това чудовище, вероятно пак Путин е виновен.

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 43 минути, БатеВаньо said:

Остави тея за после. Я кажи сега ти и твоята рода защо се изнасяте към Полша? Кажи, не се измъквай с някакви съмнителни новини?

Защо трябва да ти обеснявам?

 

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, tantin said:

Тия главорези са тръгнали да влизат в ЕС.

Една хубава денацификация и ще бъдат най-доброто момче на Европа. Най-послушното. Урсула трябва да черпи Путин с бонбони, вместо да се мръщи :)

  • ХаХа 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, nik1 said:

Целта не е да ги нараняват, а да принудят града да се предаде..

Вижте историята и най-вече предисторията при обсадата на Одрин..Българското командване не позволява евакуация на цивилните,  за да предизвика хуманитарна  криза и изчерпване на ресурсите, които да принудят защитниците да се предадат

Мисля че руснаците могат да се опитат да направят това (утре ще се разбере)  
 

В Мариупол има много членове на "Азов", Десния сектор и пр. организации, спрямо които няма да има милост. За тях опция с предаване = оцеляване няма. И няма как да има. А и самите те едва ли биха се предали. Така че битката за града ще бъде кървава и разрушителна. Руснаците от чисто хуманна гледна точка нямат интерес от жертви сред цивилните, отделно че противниковата пропагандата не спи.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

https://t.me/boris_rozhin/28257

Според руснаците, досега са унищожили 233 украински танка и 540 бтр и бмп. Ако приемем, че са близко до реалността, се получава така, че или руснаците не могат да намерят и унищожат украинската техника, или от самото начало украинците са лъгали за бройките си. Мисля, че по скоро украинците са лъгали, това се потвърждава от факта, че липсват големи сражения и контра атаки. А точно обратното украинците разчитат все повече на силите за териториална отбрана и на партизански методи.

Може би, има останали някакви бройки в Западния сектор на Украйна, но като количества едва ли са много.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А междувременно България тихомълком окупира Румъния. Очаква се денацификация на Лаура Кьовеши, позволила си да каже "Нито една страна в Европа не е чиста. Нито една"

Може да бъде изображение с екран, карта, на закрито и текст, който гласи '09:41 direct editionspéciale edition BIÉLORUSSIE Pologne KIEV Slovaquie Hongrie RUSSIE DONB Bulgarie Moldavie Bulgarie franceinfo: sU Ukraine CRIMÉE Pologne quitterk hommes'

  • Благодаря! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
On 4.03.2022 г. at 22:29, Capitainofmarine said:

Това си е на твоята съвест, ако имаш такава. Принадлежноста си към българите ти вече я демонстрира. И понеже питаш ще ти отговоря: Руснаците имат същото право да убиват украинци.

Това е твой отговор на българоид, или не?

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 3 часа, Capitainofmarine said:

ДБ

Понеже паметта ти е слаба ще те осъдя за клевета и ще тия опресня ако не се извиниш и редактираш. Интернет не може да ти осигури инкогнито.

 

Кой написа това?

Цитирай

Това си е на твоята съвест, ако имаш такава. Принадлежноста си към българите ти вече я демонстрира. И понеже питаш ще ти отговоря: Руснаците имат същото право да убиват украинци.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...