Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022 година. - Продължение


Recommended Posts

  • Потребител

https://fb.watch/bQcn46kmFo/https://fb.watch/bQcn46kmFo/

 

Операция "Дон Гон Дон" е в ход.

В резултат на позорно бягство от бойното поле на кадиривските супергерои
Украинските защитници получиха поредната порция трофейна техника и оръжия.
При прегледа ѝ е установено, че състоянието и пълнотата на въоръжението и военната техника отговарят на съществуващите ни нужди.
Редактирано от Сармат
  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 5,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 14 минути, bulgaroid said:

Не Путин трябва да победи, той няма друг избор,иначе в рамките на годината е труп. Русиата авиация е в същото положение като армията, всичко е разсипано парите са откраднати, техниката не е подържана и се чупи. Защо мислиш толкова танкове изоставиха по пътищата? Никой не си е правил труда да я подържа, затова руснаците сега се оказва,че нямат техника. Нямат храна, няма лекарства, няма боеприпаси няма нищо. При самолетите с същото. Те просто не летят, пилототе не са обучени защото няма пари за бензин, откраднати са. Какво НАТО, те няма да изкарат и един ден срещу НАТО?  

Не, свършиха танковете, съпротивата е прекалена за тях. Свърши личния състав, няма как с 150 000 души да удъжиш и завладееш такава теритотия. А те нямат ресурси за повече. Ако обявят мобилизация Русия ще се взриви,нямат и оборудване за мобилизация. Не знам какво ще правят. Тактиката на малки групи подържани от артилерия на украйнците ги съсипва. 

В тази връзка става все по-"въпросително" какво ли ще видим и какво няма да видим на 9 май през тази злощастна година.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Шпага said:

В тази връзка става все по-"въпросително" какво ли ще видим и какво няма да видим на 9 май през тази злощастна година.

20 танка за парад ще се намерят. А и Путин го пази поне една танкова дивизия. За един парад техника има,проблема е друг,тя е парадна и едва ли може да воюва.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, makebulgar said:

Възможно ли е Путин да не пуска изтребителите над Украйна, за да ги пази за евентуални по-големи битки с НАТО? Или е по-скоро, за да не падат бомби над руското население в Украйна?

И възможно ли е операцията на Путин да буксува не защото не може да напредва, а защото просто дава възможност на украинците да избягат от територии, които смята да присвои към Русия?!

Все пак не е напълно изключен и вариантът да има вече някаква по-решителна съпротива от някои представители на руския генералитет...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

https://t.me/voynareal/15626

Группа ССО Украины провела засаду на рассвете в тылу противника. Точным огнем из NLAW, ликвидирован российский «Тигр» с чиновником 35 армии, а также дистанционным подрывом ТМ-62 уничтожили БТР-82 с десантом.

Видео показващо какво правят Украйнците, стрелят с Джавелин или нещо от сорта, престрелка и отстъпват, после пак, и пак. Докато не унищожат отбраната, после следващите.

https://t.me/voynareal/15638

Редактирано от bulgaroid
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 41 минути, Amazonski said:

Не, причината е че тактическата авиацият на РФ е жалка. Имаше много симптоми през годините. Брой на застрахованите самолети(редовно летящите), високият ранг на летящите пилоти, снимки основно с чугунно въоръжение, огромна цена на управляемото оръжие, излагацията в Сирия, сега Украйна и т.н.

РФ на хартия има произведени “съвременни” самолети - към 400. На практика няма достатъчно пилоти със сериозна натренираност, повечето самолети не летят, управляемото въоръжение, освен че не е особено точно е в хомеопатични количества, системата за управление е не ниво студената война, нямат никакъв опит с големи операции. 

В тази връзка, не че примерно немската авиация е много по-добре, ама те поне не са във война.

 

В какво и къде се проваля руската авиация? С кой воюва в Украйна и имали въобще смисъл да се използва? Ако говорим за поддържка на танковете по какъв начин ще ги поддържа, при положение, че срещу танковете има партизани с гранатомети и противотанкови ракети. Авиацията срещу партизаните може да действа само с изсипване на килим от бомби или с напалм, което не е приложимо в случая. 

Във въздуха изглежда няма никакви украински изстребители, а има само дронове, тъй че пак няма как да се изяви авиацията. 

Редактирано от makebulgar
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 18 минути, makebulgar said:

В какво и къде се проваля руската авиация? С кой воюва в Украйна и имали въобще смисъл да се използва? Ако говорим за поддържка на танковете по какъв начин ще ги поддържа, при положение, че срещу танковете има партизани с гранатомети и противотанкови ракети. Авиацията срещу партизаните може да действа само с изсипване на килим от бомби или с напалм, което не е приложимо в случая. 

Във въздуха изглежда няма никакви украински изстребители, а има само дронове, тъй че пак няма как да се изяви авиацията. 

Ами в липсата на опит на пилотите, липсата на подръжка на самолетите,липса на изправни самолети. Показателно е ,че руснаците до ден днешен не могат да подавят украйнското ПВО, то си стреля на воля, а така няма как да се настъпва по земята. Няма как да правиш блитзкриг без въздушно превъзходство,невъзможно е ,ама като гледам Гудериан не са го чели, и сега си плащат. И не говорим за партизани, там има и артилерия която се вижда от въздуха и не е подавена, транспорт, танкови групи и много други неща, без превъзходство във въздуха руснаците не могат да настъпват. Украйнците действат в тясна връзка между ударните групи който се подкрепят от артилерия,танкове и други неща където трябва.

Ами има, даже вече има украйнски ас за  както се твърди, че има 21 свалени самолета, като за един ден е свалил 6 руски. Дали е така ще разберем след войната.

Редактирано от bulgaroid
  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 часа, Thorn said:

Моля, моля. Темата за демитологизирането си е моя, аргументите в нея са ясни.   А за Украина въобще нищо не поствам по принцип. Нещо да не би да има някакво объркване?

 

Тя че твоя- твоя! Авторството не ти се отнема. И вообще тези които засяга си г о знаят.Верно е че бях ти се много ядосал тоугава и ти писах ЛС ако си спочняш де но несъм те обвинявал в оплювки, а те със стандартните плювкомети ни е си ги знаем. Та прочие дуямата ми е за оплювките на които се подложиха националните герои от някои твърде запалени демитологизатори - които днес пък защитават украинския национализъм и по никакъв начин не съм те имал в предвид.. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 часа, Capitainofmarine said:

Тя че твоя- твоя! Авторството не ти се отнема. И вообще тези които засяга си г о знаят.Верно е че бях ти се много ядосал тоугава и ти писах ЛС ако си спочняш де но несъм те обвинявал в оплювки, а те със стандартните плювкомети ни е си ги знаем. Та прочие дуямата ми е за оплювките на които се подложиха националните герои от някои твърде запалени демитологизатори - които днес пък защитават украинския национализъм и по никакъв начин не съм те имал в предвид.. 

Ами не си прав другаря Торн си е баш русофил от сой , сега си мълчи ама доскоро беше на барикадата.

Редактирано от Thorn
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 часа, Кухулин said:

Аз тия момци ги разбирам - имат си идеология, имат си кауза, сражават се много твърдо и ефективно. Сравняват се в клипа с 300 спартанци - добре. Има някаква база. Обаче не разбирам, след като са новите 300 спартанци, защо искат Киев да ги деблокира. Леонид не е искал да го деблокират. Малко се размива този геройски ореол. Дръжте се юнашки, преживейте мъките в чеченски ръце и Киев ще ви помни навеки...

О-о-о тия на клипа не са в Мариупол. Те са в някакава база край Лвов. Бяха по едно време в Херсон но овреме се изнесоха. Та те за да не получат обвинения от случайно оцелелите си съратници сега призовават да деблокират дружките им от Мариупол. Но сами нищо не правят за това. Като изключим артстрелбата от Николаев и неуспешният опит за контраатака от района на Запорожие и Киев то никаква реакция на тези призиви. А неудачна е контраатака защото се върнаха на старите си позиции ВСУ при това доста потрепани от артнальот...

Та проиче никакви триста спартанци освен там оня гърбавия ако става за сравнение с тези - става въпрос за предателя на който историята трябва да му забрави името, както след години ще бъдат забравени имената на тези които днес в Мариупол държат заложници от цивилно население за да удължат с някой ден нещастният си животец...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 часа, Atom said:

Много странно. На няколко пъти писа за "логика", но точно в действията на Путин аз не виждам никаква логика, още по-малко пък адекватност.  Къде видя изобщо подобно нещо? Този човек е всичко друго, но не и адекватен.  Напротив, според мен живее в някакъв негов си свят и е тотално откъснат от действителността и реалния свят. 

А вие сигурни ли сте, че неадекватният е лично и само Путин? Той може и да се изживява като средновековно царче, но зад и около него седят хора, които имат много сходни на неговите виждания. Тука някой наскоро беше писал, че Сергей Иванов бил безгласна буква и правел, както му нареди Путин.. или пък ставаше въпрос за Шойгу, не си спомням вече. От това, което аз съм чел, това е леко далечко от истината - тия хора, както и някои други, неслучайно са от дълги години на висши позиции, един вид несменяеми в режима на Путин. Това са представителите, видимата част, на кръговете, седящи зад Путин. Не казвам, че го командват или нещо такова, но със сигурност не са безгласни букви.

Отделно от всичко това, какво првим с анкети като тази, която пусна Уорлорда вчера? Сега, аз не знам колко и какви точно хора са били интервюирани в нея, но е повече от ясно, че в руското общество има и прослойки, които са точно толкова неадекватни, колкото и Путин. Половината запитани искали "спецоперация" в Полша. Тези хора по- в час ли са от Путин?

Пак казвам - не знам колко са хората, които имат подобни виждания. Може и малко да са. Но може и да не са - може да са и мнозинство, никой тук не може да каже със сигурност. Но е съвсем ясно, че не е само Путин, неадекватният и лудият, който водел Русия към бездната или света - към голяма война. Но това е положението, алкохолът не прощава...

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

https://www.facebook.com/100069092624537/posts/275380148108404/

Сумска област колона от руска техника .

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, bulgaroid said:

Ами не си прав другаря Тор си е баш русофил от сой , сега си мълчи ама доскоро беше на барикадата.

Аха-аа всичко ще си кажете, сами и без кютек, всеки ще натопи другия. Представям си какво ще е когато Путин излезе на украинската граница на река Дунав.🤣

Тогава форумяа няма да може да се размине от русофили...

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, bulgaroid said:

Мариопол 13,03,2022г. От първо лице

 

Ти ме разплака! Сериозно! Видях блока апартамента се вижда който си купихме навремето като младоженци с приватизационни ваучери от жената и с мои спестявания.

То че това е пропаганден клип си е така. Например мога да ти цитирам какво пише в съобщение по вайсаб или вайбер съседската дъщеря приятелка на моите дъщери. Но няма, всие русофобите сте такива гадове, че ще кажете фейк и пак ще ръкопляскате на нацистите, нищо де хак вие, молете се да не идва до България. Но последното изречение  завършва така ..."Не ми пиши повече, когато свърши аз ще ти пиша, ако не ти пиша не ме търси не съм жива"...

Втожри ден успокояваме дъщерята, пишещата тези редове е на 29 години като дъщерята, не момиче, а кукла, изписана...

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, sir said:

 

Отделно от всичко това, какво првим с анкети като тази, която пусна Уорлорда вчера? Сега, аз не знам колко и какви точно хора са били интервюирани в нея, но е повече от ясно, че в руското общество има и прослойки, които са точно толкова неадекватни, колкото и Путин. Половината запитани искали "спецоперация" в Полша. Тези хора по- в час ли са от Путин?

Пак казвам - не знам колко са хората, които имат подобни виждания. Може и малко да са. Но може и да не са - може да са и мнозинство, никой тук не може да каже със сигурност. Но е съвсем ясно, че не е само Путин, неадекватният и лудият, който водел Русия към бездната или света - към голяма война. Но това е положението, алкохолът не прощава...

Да и моите наблюдения са такива при това тази прослойка никак не е за пренебрегване като процент и като влияние икономическо и обществено.

Така че сир е напълно прав в умозаключенията си.

В такива моменти се сещам ..."умом России не понять"...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, ДеДо Либен said:

По-скоро форума за миг ще стане отново спокойно място , докато си чупите крака и кръст да посрещате св.Владимир Асфабадителя.

"Въ-ъабще" няма да го посрещаме ние. Знаем си, в тия хлебосолни ак;ии, довчерашните русофили и днешни русофоби са такива способни с пити "хлеб" и сол, и мед,  и с тяхното "спасое болшибо" ще ни изтласкат с лакти и ще допълзят на колене на митинга по посрещанеито където не можеш им взе микрофона из устите.. На путин ще разпрегнат файтона и ще се впрегнат там вместо коне. Ти знаеш историята си колело и това вече се е срлучвало...

Възприеми го като " дежа вю"..

Но ако за сериозно, мисля си че Путин ще се спре на границата с Молдова и ще им помогне да си спретнат преврат, не може да си позволи там да има граница с НАТО, трансистрия я пиши тю-тют. Вюзможно е по някакън начин да компенсира мамалигарите с няколко села и квадратни километри в Буковина, за да не си отварят много човките. Непременно ще отстъпи районите с преобладаващо население на Унгария- Урбан трябва да се бетонира и дау разбива "европейското единство". На Полша ще обещае възстановление на исконни територии но в края на краищата нищо няма да даде, само обявявайки че не може да се договори с управляващите ще разруши крехката полска политическа стабилност. Белорусия ще си получи своите си теротории в Полесието и прочие които са предадени на Украйна след 1945год. Русия ще прирасте с три нови субекта на федерацията - Новорусия, Малорусия и Украйна в състав остатъците от четирите бивши австоунгарски земи.

Да му мислят българските русофоби...

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...