Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022 година. - Продължение


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 3 минути, tantin said:

Добре си го усетил със скачените съдове.. Когато ПБД запада - Киевската Русь е във възход.  После става май обратното - Киевката Русь запада - появава се ВБД.. После запада ВБД, почва възхода на Московското княжество и така нататъка.. 

Аз не съм путинофил,  обратното, бих заложил за Навални.. Ако не си запознат - виж публикациите на Хр. Грозев.  Аз съм фен на Навални.. Но ако Русия сега загуби тази гео-политическа битка - то тежко и горко на руснаците, Навални също ще го изкарат съучастник на Путин и ще получи присъда за съучастничество, щото не спрял Путин от затвора.. (по западните критерии)..  Въобще цялата световна система в момента е прогнила отвсякъде..  Ще ми се прехода да стане все пак контролируемо.. Ако се загуби контрол - може да имаме и ТСВ.. Все пак живота на планетата ни е по-важен от тоя каменист безводен полуостров наречен Кимерийски Боспор.. 

Мога да ти кажа , какво ще стане .Русия ,ще попадне под въздействието на Мохамед Бин  Салман (човека на погибелта) .Договор ли ,ще бъде или нещо друго не знам засега .Говорим за кръговрат не забравайте .Пада Русия възкачва се България .Запада беше при изтока задава се изтока да дойде при запада .Както едно време Персия напада гръцките градове държави след това Александър Македонски Персия.Има разлика между двата периода 150 години .Уловката е ,че сега  Цикличността е забързана тези 150 години сега са 5 :). Кръговрат момчета всичко Русия- Путин ,САЩ „ЕС това са само отразяци от времето  .Имаме го и в преселението на народите от запад на изток и после от изток на запад по времето на рисмата имеперия .Мислите ли ,че Уман манда случайно напада Асирия ? душман на Израел :) или Българите-Хуни векове по късно Рисмата империя повличайки една камара близко родствени народи ."Ордата" ,ще се събере за трети и последен път за да унищожи напълно исляма и Антихриста по-горе съм дал неговото име .Не случайно се казва бич божий и на Уман манда и на Хуните ....Знам ,че звучи плашещо и супер налудничово ,но е пълната истина .

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 5,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 38 минути, Сармат said:

Нали знаеч ,че рано или късно всяка лъжа

Аз не съм адвокат на Тантин, но най-големят фейкомет на форума да обвинява в лъжи си е направо върхът на сладоледа. 

Накратко ФеФе и когато всичко свърши тогава ще си прокоментираме.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Сармат said:

Мога да ти кажа , какво ще стане .Русия ,ще попадне под въздействието на Мохамед Бин  Салман (човека на погибелта) .Договор ли ,ще бъде или нещо друго не знам засега .Говорим за кръговрат не забравайте .Пада Русия възкачва се България .Запада беше при изтока задава се изтока да дойде при запада .Както едно време Персия напада гръцките градове държави след това Александър Македонски Персия.Има разлика между двата периода 150 години .Уловката е ,че сега  Цикличността е забързана тези 150 години сега са 5 :). Кръговрат момчета всичко Русия- Путин ,САЩ „ЕС това са само отразяци от времето  .Имаме го и в преселението на народите от запад на изток и после от изток на запад по времето на рисмата имеперия .Мислите ли ,че Уман манда случайно напада Асирия ? душман на Израел :) или Българите-Хуни векове по късно Рисмата империя повличайки една камара близко родствени народи ."Ордата" ,ще се събере за трети и последен път за да унищожи напълно исляма и Антихриста по-горе съм дал неговото име .Не случайно се казва бич божий и на Уман манда и на Хуните ....Знам ,че звучи плашещо и супер налудничово ,но е пълната истина .

А-айде-е още един избягал от психиатрията-а. 

Редактирано от Capitainofmarine
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 21 минути, gmladenov said:

Руската армия руши Украйна и убива нейните жители ... на нейна територия ... и според теб
Зеленски и Украйна са виновни ?!?

Мога да ти дам примери когато разни държави са водили войни на чужди територии а лидерите им са получавали нобелова награда за мир.

Така че въртиш и сучеш но си далеко от истината.  А в тази сводка данните са отг Генщаба на ВСУ, изгледай па те тогава говори.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 46 минути, tantin said:

 

Относно тоя плакат: за капитулацията на Зеленски - за момента няма потвърждение дали това наистина се е случило.  Михаил Онуфриенко по принцип е сериозен човек и може да му се вярва, но може и да цитира някакъв фейк без да е проверил дали това е истина или не.  

Дори и да е фалшива тази снимка - вчера главния гуру - Арестович също спомена за надигаща се вече опозиция и за гласове в полза на капитулацията.. Така че това не е особена новина - все повече украинци ще настояват за мир и за прекратяване на безмислената и самоубийствена съпротива.. Геополитическото разделение е вече направено.  Руснаците също дават кървави жертви.  Все пак света е пре-договорен  и всичките сегашни жертви няма да допринесат за нов свят.. Света ще гледа да се запази такъв какъвто е бил . Не сме готови за глобална промяна.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Все повече украинци стават бездомници заради бомбардировките.  Многоетажни жилищни сгради стават непригодни за живеене:

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 53 минути, tantin said:

Но ако Русия сега загуби тази гео-политическа битка - то тежко и горко на руснаците ...

Тук съм с Атом ... и даже ще отида по-далеч: Русия вече загуби гео-политическата битка.

Войната в Украйна показа, че Русия въобще не е военното страшилище, за което я мислеше
целия свят ... а е най-вече един разграден двор.

Русия със сигурност може да направи още поразии с нейният ядрен аресенал, но много
добре се вижда, че тя в същност не е способна да води модерна война и най-важното:
не е спобна да побеждава в една модерна война.

Единственият резултат от войната за Русия ще бъде световна икономическа изолация.

ЕС вече гласува да намали енергийната си независимост от Русия, а западните фирми и
инвеститори едва ли ще се върнат в Русия в близките десет години ... ако въобще някога
се върнат. Всичко това ще тласне Русия към икономическа зависимост от нейния нов
голям брат: Китай.

Досега Русия винаги е била в ролята на голям брат на другите, но това вече не важи.
Русия ще трябва да приеме новата си роля на малък брат на Китай.

В крайна сметка вместо да укрепи и увеличи гео-политическото влияние на Русия, войната
го намали ... и още ще го намалява.

Редактирано от gmladenov
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А това е последното за днес от същият автор в неговата сводка има интересни комнтарии касаещи България, ФРГ, Китай ...

Зрящияг ще прозре, слущащияг ще чуе а останалите които не искат да виждат и чуват да вървят при руския кораб...

 

Редактирано от Capitainofmarine
  • Благодаря! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, gmladenov said:

В крайна сметка вместо да укрепи и увеличи гео-политическото влияние на Русия, войната
го намали ... и още ще го намалява.

Русия пак си го има това геополитическо влияние.. Защо смяташ че влиянието е намаляло?

Ако беше така, то сега нямаше цените в целия свят да скачат 2 пъти. Спомни си Афганистан или Чечня?  Русия води и други локални конфликти и войни, но никога въздействието върху световната икономика не е било толкова огромно колкото сега.  Тука залозите са големи.  Западните капитали са вложили средства за Украйна, имало е някаква подялба, разделение на ресурси и влияние и сега Русия обърква сметките на Световния Капитал.  Борбата е кой ще контролира тези ресурси и тази територия.  А ако Украйна беше вече подконтролна на САЩ и борсите, то това изменя съществено геополитическите граници на влияние на капитала. Русия все още се опитва да се докаже като фактор в геополитиката и фактов за световния Капитал.. Не случаино непрекъснато се намесват Израелците, щото Израел е символа на връзките със световния Капитал. В момента текат тежки преговори за преразпределение на ресурси.. Решава се дали ще има нови руски олигарси, или пък новите олигарси ще са само борсовите капиталисти. 

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Кухулин said:

Миризмата на партенки ще става все по-ценна оттук нататък, независимо дали в руския мир или в някакъв друг. Айляка полека-лека свършва.

Ми то така,откак са санкциите чорапи вече няма,ще карате с партенки. Учи се да сгъваш.

 

Преди 16 минути, gmladenov said:

Войната в Украйна показа, че Русия въобще не е военното страшилище, за което я мислеше
целия свят ... а е най-вече един разграден двор.

То това се подозираше, сега всички се убедиха. Всъщност всички прехвалени армии от последните 10 години се оказаха въздух под налягане. Всичко започна с турците, или забравихте там какъв срам беше? После Сирия,Саудитска Арабия,ОАЕ, ред други. И сега свършва с руснаците. Съвременна армия има само в Европа и САЩ. Много показателни изводи.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

IWo4vVx.jpg

 

".....руснаци, казват, че всеки който има акъл и финансова възможност купува имот в чужбина, за да има къде да се изнесе, когато настане момента. Говорил съм с бизнесмени, изпращат жена си и децата да живеят в чужбина, той върти бизнеса в Русия, като винаги е готов да замине. Казваха - бизнеса е добър, но никога не знаеш кой ще го хареса, ще те поръча и влизаш за години в затвора по скалъпени обвинения
И това се случи и продължава да се случва от 24 февруари- всеки с малко акъл се изнася от кочината, даже и хора, които едва събират пари за билети се изнасят, разбрали, че надежда за тази страна няма, става гето"

Редактирано от vanevski
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, tantin said:

Русия пак си го има това геополитическо влияние.. Защо смяташ че влиянието е намаляло?

Ако беше така, то сега нямаше цените в целия свят да скачат 2 пъти.

Чакай сега. Пазарите не се контролират от Русия.

Цените се вдигат защото веригите за търговски доставки (supply chains) са нарушени заради
войната. Това е влияние на войната, а не на Русия.

Иначе гео-полическото влияние на Русия е намалено, защото тя вече не може да диктува
условия  на никого ... нито на Украйна, нито на Запада.

Например, Русия не може да постави улиматум на Украйна да капитулира ... защото Украйна
се защитава много успешно срещу нея. Тоест, Русия няма принудителната сила да накара
Украйна да капитулира.

Също така какви са влиянието и силата на Русия върху Запада, ако тя не може да отмени
санкциите срещу нея?

Влиятелен е този, когото другите слушат и на когото козируват.
Русия как е влиятелна, след като нея никой не я слуша и не и козирува ?!?

Редактирано от gmladenov
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 минути, tantin said:

Русия пак си го има това геополитическо влияние.. Защо смяташ че влиянието е намаляло?

Ако беше така, то сега нямаше цените в целия свят да скачат 2 пъти. Спомни си Афганистан или Чечня?  Русия води и други локални конфликти и войни, но никога въздействието върху световната икономика не е било толкова огромно колкото сега.  Тука залозите са големи.  Западните капитали са вложили средства за Украйна, имало е някаква подялба, разделение на ресурси и влияние и сега Русия обърква сметките на Световния Капитал.  Борбата е кой ще контролира тези ресурси и тази територия.  А ако Украйна беше вече подконтролна на САЩ и борсите, то това изменя съществено геополитическите граници на влияние на капитала. Русия все още се опитва да се докаже като фактор в геополитиката и фактов за световния Капитал.. Не случаино непрекъснато се намесват Израелците, щото Израел е символа на връзките със световния Капитал. В момента текат тежки преговори за преразпределение на ресурси.. Решава се дали ще има нови руски олигарси, или пък новите олигарси ще са само борсовите капиталисти. 

Къде го виждаш това влияние? Или имаш ролята на кварталния бияч, който може да набие по слабите съседчета. Разбирай държавите, които не членове на НАТО. Като дори тази способност на бияч е поставена под съмнение от държава, която според русофилите дори не съществува. Благодарение на агресията на Путин неговите прикрити съюзници като Орбан, Салвини или Льо Пен се отдръпнаха. Вече е токсично да се явиш с тениска на Путин. Дори полезните германски идиоти, който се бяха поставили в ресурсна зависимост от Русия и всякак се опитваха да мишкуват промениха позицията си на 180 градуса. Открито се казва, че е било грешка да допуснат да са зависими от руския газ. Супер пацифистичната Германия ще вдигне с десетки милиарди военния си бюджет. Китай осъзна, че не е в негова полза да застава открито зад Русия. В момента остави рублата да девалвира още спрямо юана. Демек, всичко което Русия си купи от Китай ще е по-скъпо.Остана една Сърбия, която е зависима от Русия и ние с яката пета колона в парламента. 

Като цяло Путин обедини света срещу себе си. Отново фокусира САЩ върху Европа. Даде нов смисъл на НАТО. Дори населението на Финландия вече преобладаващо желае членство в НАТО. Страхотна геополитическа позиция. Изведнъж да се откажеш с натовска държава над Петербург. 

  • Харесва ми! 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 1 час, Atom said:

Разбира се, че ще я загуби.  Няма нито една предпоставка, която да дава дори и минимален шанс на Русия.   Това е война, без никакъв смисъл за руснаците. Нищо не могат да спечелят от нея, но губят гарантирано. Губят  при всички положения и независимо от развитието на военните действия. 

Путин ще може най-сетне да създаде СССР 2.0 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 30 минути, Capitainofmarine said:

А това е последното за днес ...

Колега, престани с евтините пропаганди ... и също така се замисли в каква позиция
ще се окажеш когато войната свърши с победа за Украйна.

Току виж прокарали закон срещу Путинизма ... каквито закони има срещу отричането
на Холокоста. Тогава да не ти се наложи да емигрираш в Сибир. :smeh:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, resavsky said:

Факт е че руското настъпление зацикли. И причината за това са точно огромните и неочаквани загуби. Явно целта на руснаците на този етап си остава Мариупол и превръщането на Азовско море в руско езеро.Там хвърлиха огромни сили и още не могат да го превземат .

Факт е, че Русия може да принуди Украйна да капитулира за минути. Но с цената на неизмеримо количество цивилни жертви. И евентуална трета (последна) световне война. Факт е, че Украйна избра тактиката "опожарена земя" и това съответно доведе до огромен брой жертви. В случая не обвинявам Украйна, тя нямаше никакъв друг шанс да се противопостави на Русия. Но фактите са си факти. Така че, след като ще изброяваме фактите, добре е да ги изброим всичките.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Янков said:

Факт е ...

Ако аз вляза с автомат във вас и почна да стрелям на месо и да троша всичко наред, кой е престъпникът: аз или ти?
Зашото по вашата перверзна логика с Тантин и Капитана, ти си престъпникът в тази ситуация.

  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 19 часа, scaner said:

Следващо ниво са вече институции - Пентагон, Белият дом, Байден, ЕС. Тук също не може да се вярва на 100% (понякога се провеждат умишлени замъгляващи информационни операции, така да ги наречем)

Поставеното в скобите ме притеснява. Все още не съм забравил количеството биологични оръжия, които бяха намерени в Ирак. А точно Байдън беше един от хорато, които настояваха за войната.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, gmladenov said:

Ако аз вляза с автомат във вас и почна да стрелям на месо и да троша всичко наред, кой е престъпникът: аз или ти?
Зашото по вашата перверзна логика с Тантин и Капитана, ти си престъпникът в тази ситуация.

Не разбрах, какво точно цитираш. Би ли бил така добър да поясниш.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител


 Рашките съм ги виждал по летищата,нагли,събират се на групички,пият водка от бутилките и гръмогласно коментират-подобно на роми в бгавтогари.....

 

Никой не прави това на Запад!


Демокрацията бива въведена в България през 1879 г. Дотогава държавата ни не е съществувала, и въпреки резкия преход, това става без сътресения, и една прилична форма на демокрация се установява трайно в страната.

След около 20 години подобно става в Русия,.тя също има възможност да се превърне в демокрация, но такава форма на управление е толкова неприемлива за масовия тип мислене
в страната, че след по-малко от година държавата се разпада и властта попада в ръцете на престъпната групировка, която е най-добре организирана. Относително мекият  
авторитарен режим на царя е заменен от тоталитарен...

 

Редактирано от vanevski
  • ХаХа 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Янков said:

Не разбрах, какво точно цитираш. Би ли бил така добър да поясниш.

Пояснявам, че когато имаш военна агресия на една страна спрямо друга, има само един виновник: агресорът.
Да не се заблуждаваме.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 12 минути, Янков said:

Факт е, че Русия може да принуди Украйна да капитулира за минути. 

Не това не е факт.Руската военна мощ се оказа книжен тигър.Върши работа за Осетия и Сирия но нищо повече. 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, vanevski said:

...   авторитарен режим на царя е заменен от тоталитарен...

Точно това си мислех и аз тези дни: в Русия никога не е имало демократична власт ... освен
управлението на Елцин между 1991-1999г (ако го броим за демокрация).

Руснаците просто не знаят какво е това демокрация.

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, gmladenov said:

Пояснявам, че когато имаш военна агресия на една страна спрямо друга, има само един виновник: агресорът.
Да не се заблуждаваме.

 

Преди 14 минути, Янков said:

Факт е, че Русия може да принуди Украйна да капитулира за минути. Но с цената на неизмеримо количество цивилни жертви. И евентуална трета (последна) световне война. Факт е, че Украйна избра тактиката "опожарена земя" и това съответно доведе до огромен брой жертви. В случая не обвинявам Украйна, тя нямаше никакъв друг шанс да се противопостави на Русия. Но фактите са си факти. Така че, след като ще изброяваме фактите, добре е да ги изброим всичките.

Жалко е когато се налага да се самоцитирам. И не виждам на какво основание от моя пост, ти си позволяваш да обяваш за престъпник.

Преди 14 минути, gmladenov said:

Ако аз вляза с автомат във вас и почна да стрелям на месо и да троша всичко наред, кой е престъпникът: аз или ти?
Зашото по вашата перверзна логика с Тантин и Капитана, ти си престъпникът в тази ситуация.

Болднатото е от теб.

 

Преди 7 минути, resavsky said:

Не това не е факт.Руската военна мощ се оказа книжен тигър.Върши работа за Осетия и Сирия но нищо повече. 

Май не си разбрал, какво точно се опитвам да кажа. Жалко.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...