Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022-2023 година.


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 10 часа, rumcaiz said:

image.png.6d0824959f265fe686f752651894c4db.png

В недрах Украины выявлено около 20 тыс. месторождений и проявлений 117 видов полезных ископаемых. Из них 8172 месторождения с запасами 94 видов минерального сырья имеют промышленное значение. К промышленному освоению привлечены 2868 месторождений, на которые работают свыше 2 тыс. горнодобывающих и перерабатывающих предприятий.
На Украине разработаны и выявлены месторождения нефти, газа, угля, торфа, сланцев, урана; железа, марганца, хрома и никеля, титана, магния, а также алюминия, меди, цинка, свинца. Есть в недрах страны золото, серебро, ртуть, бериллий, литий, цирконий, гафний, тантал, ниобий, кобальт, олово, вольфрам, молибден, ванадий, иттрий и лантаноиды, и рассеянные элементы германий и скандий.[100]

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 14k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • scaner

    2628

  • Пандора

    1252

  • sir

    1237

  • resavsky

    968

Преди 4 часа, Doris said:

... Но пропагандата и без това е в състояние да промива мозъци. В момента попагандата е някакъв втори фронт с почти толкова голямо значение като истинския. 

Вярно, глей кво става с помийните ями СНН, ББС, ДойчеЗеле, Евронюз, бг , Нова. Стара, Бтв и пр. Почти всички Западнали медии и соц.мрежи и новинарски сайтове, форуми, като този примерно и т.н.т.  Глобална Лайнометищина ...................

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

Преди 4 часа, scaner said:

.... Неочаквано за мене... Което свидетелства, че интелигентността не е фактор в естественият подбор при човека :)

Не е фактор. Ако беше .............. отдавна тея от ОЧЗ, разните му катили от служби и управления, корпоративни вампири, банкери, финансисти, онея редовните от <инвест. фондове> разната им многобройна прислуга и пр. и пр., чак до последния продажен сканиращ елемент по форуми и паланки. Тея всички щяха <интелигентно> да висят безгрижно по дървета, диреци, смаллъци , сайвани , мостове, кули и т.н.т.:D

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 часа, tantin said:

Много са сложни тия процеси, особено с църковните догми , реформи и прочие. Признавам си че не ги разбирам, а доколкото схващам подобно неразбиране има дори и в русктата история / доктрина/ .  Неслучайно Пижиков се е наел да го изследва тоя проблем , да го обяснява. Значи според теб говорим за "вторична" колонизация - когато "киевщината" извършва един вид вторична колонизация в старата "Велика Русь"?

Името на русия е прихванато с варяжкият Рюрик (на старобългарски: Рюрикъ, от източностароскандинавското Hrø̄rīkʀ или Rø̄rīkʀ, производно от прагерманското *Hrōþirīks и съответстващо на западностароскандинавското Hrœrekr и на английското Roderick) е варяжки военачалник, вероятно шведски викинг от народността рус, който през 862 установява контрол над Ладога и построява селището Холмгард (Рюриково Городище) в Новгород. Според наличните сведения, Рюрик остава на власт до смъртта си през 879. След неговата смърт властта е поета от Олег, който управлява повече от 30 години от името на сина на Рюрик, княз Игор.

Начинът, по който Рюрик завладява Ладога и Новгород, е спорен. Единствената информация за него се съдържа в Начална руска летопис от 12 век, където се казва, че той е поканен от местните племена, искащи установяването на ред в страната. Според някои историци самото съществуване на Рюрик е легенда.

Наследниците на Рюрик, династията на Рюриковичите, преместват столицата в Киев, създавайки Киевска Рус, оцеляла до монголските нашествия. Няколко днешни княжески рода произлизат по права линия от Рюрик, макар че последният Рюрикович, управлявал Русия, е Василий IV, умрял през 1612.

 

Съветската и съвременната руска историография са положили и полагат огромни усилия за заличаване на външно присъствие във всички области на развитие на Русия.

Самото създаване на Русия като държава е осъществено така. Няколко местни племена са поканили чужденец, скандинавски княз Рюрик да дойде да ги оглави. Той е дошъл с армия и администрация, които са основали руската държавност. Те са донесли със себе си и названието “Русь”.

Рюрик и неговите наследници копират и налагат в страната чужди законодателство, писменост, религия. Дори държавните символи в Русия по произход не са руски. Двуглавият орел е копиран от Византия, царската корона (шапка Мономаха) е донесена от Азия, руското знаме много прилича на това на любимата от Петър Холандия. Най-известният руски символ – Кремъл е построен от италианци и копира италиански крепости.

Москва води началото си от крепост, изградена около 1156 година от великия княз на Киевска Рус Юрий Долгоруки

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

Преди 2 часа, Пандора said:

Следва да си зададат и въпроса, каква изобщо беше целта на "операцията" и какви ги дирят в международно призната държава. Но за тези въпроси ще чакаме дълго.

Основните отговори са ясни, не ги ли разбра за толкова време?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Появи се и кратко видео на потъващия кораб.

 

 

И информация за екипажа:

Мать "пропавшего без вести" моряка из "Москвы": в госпитале около 200 раненых

https://www.unian.net/russianworld/kreyser-moskva-mat-propavshego-moryaka-v-gospitale-bylo-200-ranenyh-gde-ostalnye-novosti-rossii-11790936.html

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

https://www.unian.net/war/mariupol-boycy-azova-provodyat-kontrataku-v-mariupole-video-novosti-vtorzheniya-rossii-na-ukrainu-11791563.html

Слуховете за руска победа в Мариупол са леко преувеличени.

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, laplandetza said:

Основните отговори са ясни, не ги ли разбра за толкова време?

Аз на тези за "освобождение" при такава съпротива не вярвам. Въобще тезата за "освободителната" мисия все повече се блъска в неприязанта на "освобождаваните" множество народи. Следва да се преосмисли има ли смисъл с това оправдание да се маскират други цели.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

 

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Според АрмияИнфо Гугъл е отворил в максимално разрешение (0.5 метра за точка) в Google Maps всички секретни и стратегически обекти в Русия - пускови шахти на междуконтинентални ракети, командни пунктове, серетни полигони и др.

Повече инфо ТУК.

 

  • Харесва ми! 2
  • Благодаря! 1
  • Неясен 3
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

https://armyinform.com.ua/2022/04/18/zablukav-na-navchannyah-ale-vzhe-pravylno-povernuvsya-dodomu-zsu-likviduvaly-kombryga-rosarmiyi/

Убит е командира на 49 зенитна бригада - полковник Иван Гришин.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

https://news.bg/world/rodnini-tarsyat-izcheznali-ot-ruskiya-flagman-moskva.html

Според мен скоро време руските власти ще трябва да дават обяснения.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, Absurde said:

 

Това ми прилича да са байрактари, изпратени за помощ на Азов.  От въздуха следят и разстрелват живата сила на ДНР. А тези на земята не могат да се усетят че ги следят от безпилотника.   В същото време командния център следи терена и казва на азовците къде ги дебнат засади.   Вижда се координацията с центровете на нато.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...