Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022-2023 година.


Recommended Posts

  • Потребител

В момента на канала на Фейгин: коментар за настъплението от Олег Жданов, украински военен експерт:

Успеть до 9 мая. Беседа с Олегом Ждановым

 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 14k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • scaner

    2628

  • Пандора

    1252

  • sir

    1237

  • resavsky

    968

  • Потребител
Преди 5 минути, laplandetza said:

Хмм, маргинално!?

Щеф , представител за БГ на голяма международна корпорация, жена му е директор на голям банков клон. Синът е задграница...........образован и на добра позиция.

Служители от полицията, учители , другото семейство.

Преподавател в университет, началник (директор) в една голяма пивоварна имаща голям пазарен дял в БГ

Лекари, 2 броя

Информ.технологии тесни специалисти 4 броя

Следовател в милицията и Съдия

Бивш служител , офицер от ДАНС и полицейски служител  и тн.т. и т. н.т

Тези зад граница няма да споменавам, както и тези от старите добри познати , които нямат  диплома за <виСше>:D

Бе народът го е казал - никога не е късно да станеш за резил...

  • Харесва ми! 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, scaner said:

Бе народът го е казал - никога не е късно да станеш за резил...

Понякога е късно, е виж го посер........... заспалия Джо, президент на хипер-дупер-мега Демокрацията на Вселената - САЩ. Да не говорим за останалата маса от кохортите на Правилните........Праведните..........

Link to comment
Share on other sites

Just now, deaf said:

Нямаше проблем човек да е русофил ПРЕДИ войната,но след началото и вече е друго.. Това дори Петър Волгин май все още не го схваща...

 

Какво му е другото?

Значи преди войната в  Ирак е било добре да си американофил, а след нея не е добре, преди войната във Виетнам е било добре да си американофил, а след нея не е добре, преди Втората световна война е било добре да си съветофил, а след нея не е добре, преди окупацията на северен Кипър е било добре да си туркофил, а след нея не е добре.............. и пр. глупости................

В такъв случай ставам , специално за Вас , твърд, железен Русофил и Путинофил, Слава на Путин, Слава на Русия !:D

  • ХаХа 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, laplandetza said:

Какво му е другото?

Другото е,че тази война се води по варварски начин с варварски цели от варварина Путин и неговата Русия...

  • ХаХа 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, deaf said:

Другото е,че тази война се води по варварски начин с варварски цели от варварина Путин и неговата Русия...

Хахах,:D, аз непознавам неварварска война, и е хубаво хора невкусвали смърт .......... да не говорят за война. Аз имам прао да говоря.......... теб не те знам.

Убийството си е убийство....... дали ще те гръмна в главата или с един удар ще ти я отнема е все тая, еднакво безболезнено е, но за теб моят меч е варварски!

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, Шпага said:

Преди войната човек някак си би могъл да е хем русофил, хем Путинофил. Сега Путинофил е равнозначно на русофоб😠

А посер............. Байданофил какво означава..............американофоб?:D

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, Atom said:

Преди войната русофилът си беше русофил.  Днес човек не може да е русофил. Ако поддържа Путин и политиката на сегашното руско управление е Путинофил и 100% русофоб, тъй като политиката на Путин е пагубна на първо място за Русия и за руснаците и едва след това за Украйна.  Да, Украйна днес претърпява една камара злини и нещастия, дава един куп жертви, но има потенциал след тази война да се съвземе и да върви напред.  Русия няма никакви шансове. Както и да свърши тази война, тя ще пагубна за Русия.  Не знам дали РФ ще оцелее в този си вид след управлението на Путин. 

 

Айде бе!,  Хубаво, представи си се отвори война за македония и БГ участва, а Радев е диктатора на БГ. Значи всеки Българофил, вече нетрябва да е българофил............. глупости на  търТанета...

Русофила си остава русофил, ако така е решил и нищо и никой  няма право и мрална тежест да му дава посока на перчема. Който не му харесва............... знае си , вратовръзката, дървото, вечна му памет.........

  • ХаХа 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 1 час, deaf said:

И по онова време,и днес огромното мнозинство от българите е за членство на България в НАТО. Следователно управляващите България са шизофреници...

Вучич подкрепя Путин и Русия,но това е защото има подкрепата на мнозинството от сърбите.

Орбан отказва да даде оръжия на Украйна,защото смята Зеленски и Путин за неприятели,които водят война,която "не е наша",(на Унгария). И както виждаме НАТО приема с разбиране позицията на Орбан.

"Българските" управници обаче,са единствените които подкрепят скришом Путин,въпреки своя народ,НАТО,ЕС и САЩ. Пълна лудница!

ПП са тези, които задържат внасянето за гласуване в НС  на предложението на ДБ за предоставяне на военна помощ на Украйна..

"Шизофрения"?
По-скоро мисля че става дума за политически сметки или страх: за хибридната ПП  гласуваха  и много бивши избиратели на БСП, и ръководството в момента се страхува  да не  изгуби тези привърженици/избиратели

От друга страна- самото гласуване ще бъде удар за хибридната ПП: Както  и да гласуват депутатите от ПП ще има отлив на едни или други техни привърженици - проруски или прозападни.


Бавенето и мотането  също не е добра опция за тях (не знам  дали го разбират) - на проевропейските им привърженици ще им писне.
В момента  мисля разделението по темата Украйна се поляризира и страните се радикализират  (заради продължаващата война), и  се върви натам че всичко друго (реформи,смени)  може да остане на заден план  за проевропейските  избиратели/поддръжници на ПП: Приоритетът се измества в това да се вземе ясна позиция от ръководството на ПП и тя да бъде защитена. 

Заявлението на КП че "България  твърдо подкрепя Украйна"  струва  малко, защото няма  покритие. Ако твърдо подкрепяме Украйна, тогава трябва   да и дадем това което тя моли да и дадем..

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, nik1 said:

По-скоро мисля че става дума за политически сметки или страх: за хибридната ПП  гласуваха  и много бивши избиратели на БСП, и ръководството в момента се страхува  да не  изгуби тези привърженици/избиратели

"Изборите" от началото на Прехода,та до днес бяха и се фалшифицират... Спирам до тук...

  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 26 минути, laplandetza said:

Робите руси ли са?........нали бяха негри?

Чети история.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

Преди 38 минути, Atom said:

Има времена и епохи когато нещата въобще не са еднозначни. По времето на гражданската война, кой например е бил русофил? Този който е поддържал белите или този който е поддържал болшевиките. Или по времето на Гробачов? Поддръжниците на Гробачов, поддръжниците на пучистите или поддръжниците на Елцин.

Сега  периодът за русофилите също е нееднозначен.  Путин изгради лична система на управление на принципа "след мен и потоп".  Преди войната имаше някакви шансове "потопът" след управлението на Путин да се избегне. Сега тези шансове почти изчезват.  

Какво искаш да кажеш? Нима си мислиш , че от страх русофилите ще се променят? , няма да стане, ще станат повече и още по-силно ще подкрепят Русия, но ако има страх, натиск, ше бъдат тихи............. докато някой не разръчка кошета със зелени търтеи!:D

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Патрик Ланкастър предава от същото място където беше вчера.  (Възможно е това да е част от вчерашния репортаж).

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...