Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022-2023 година.


Recommended Posts

  • Мнения 14k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • scaner

    2628

  • Пандора

    1252

  • sir

    1237

  • resavsky

    968

  • Потребител

В кремлевских СМИ показали сюжет о том, как якобы в Херсоне "восстанавливается жизнь". Однако вместо украинского города в кадре был Ейск Краснодарского края.

На кадрах отчетливо видна одна из пешеходных зон Ейска, которая находится вблизи туристического объекта – Гостиного двора. Интересно, что на видео зафиксирована теплая солнечная погода, когда в украинском Херсоне уже неделю пасмурно и ветрено.

https://news.obozrevatel.com/vojna-v-ukraine/rossijskie-propagandistyi-vyidali-gorod-ejsk-v-krasnodarskom-krae-za-herson-video.htm

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 20 минути, Doris said:

Относно социологическото проучване:

https://zonanews.bg/politika/nyama-prouchvane-che-84-ot-balgarite-sa-sreshtu-orazheyna-pomosht-za-ukrayna-obyasnyavat-sotsiolozi-na-petkov

Лично аз много не вярвам на проучвания, но сега пък съвсем стана "Посмали Манго".

Да ти кажа, и аз много не вярвам, но на сайта с новините на dir.bg от началото на войата се трупа една анкета, съвсем проста статистика - ТУК . Тя стои и на главната страница с новините, и полека лека се попълва непрекъснато, макар че още в първите 3 дена се изрисува картинката която се вижда.

Която статистика според мен доста добре отразява народното положение - над 2/3 вярват на руската приказка относно войната (и това от хората, които четат новините в интернет). И като си припомня и други подобни анкети, мисля че народа масово е русофилски настроен, дали съзнателно или по инерция, друг въпрос. Просто при различни анкети, в зависимост как е зададен въпроса, това не винаги изпъква.

  • Тъжен 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 минути, scaner said:

Да ти кажа, и аз много не вярвам, но на сайта с новините на dir.bg от началото на войата се трупа една анкета, съвсем проста статистика - ТУК . Тя стои и на главната страница с новините, и полека лека се попълва непрекъснато, макар че още в първите 3 дена се изрисува картинката която се вижда.

Която статистика според мен доста добре отразява народното положение - над 2/3 вярват на руската приказка относно войната (и това от хората, които четат новините в интернет). И като си припомня и други подобни анкети, мисля че народа масово е русофилски настроен, дали съзнателно или по инерция, друг въпрос. Просто при различни анкети, в зависимост как е зададен въпроса, това не винаги изпъква.

В анкетата е формулирано по следния начин

НАТО обкръжава Русия с базите си. Не можем да позволим присъединяване на Украйна и разполагане на вражески оръжия от другата страна на границите ни.

Това последното не ми е ясно. Какво означава "разполагане на вражески оръжия от другата страна на границите ни"!?

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 23 минути, Пандора said:

В кремлевских СМИ показали сюжет о том, как якобы в Херсоне "восстанавливается жизнь". Однако вместо украинского города в кадре был Ейск Краснодарского края.

На кадрах отчетливо видна одна из пешеходных зон Ейска, которая находится вблизи туристического объекта – Гостиного двора. Интересно, что на видео зафиксирована теплая солнечная погода, когда в украинском Херсоне уже неделю пасмурно и ветрено.

https://news.obozrevatel.com/vojna-v-ukraine/rossijskie-propagandistyi-vyidali-gorod-ejsk-v-krasnodarskom-krae-za-herson-video.htm

И пропатандата е като цялата им работа....

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

За Херсон незнам, но в ,,освободената " част от Харковска област се гласи за шеф някой си Виталий Ганчев. Известен? като ,,рашистки гаулайтер " според някои, а иначе бивш подполковник от тамошната милиция/полиция, след това се подвизавал в Донецк/Луганск.

По отношение на Азовстал, забраната за щурм е от Путин, но със уговорката да се блокира напълно и никой да не може да се измъкне. От ДНР се оплакват че ще им трябват повече хора.

Редактирано от kirasirrav
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Коментатори припомнят едно предсказание от Александър Литвиненко, направено през 2006 г. (Литвиненко е бивш подполковник на ФСБ, избягал зад граница, и отровен по нареждане от Путинс радиоактивен полоний):

http://joyreactor.cc/post/1318037

"Пока весь мир носится за виртуальным Бен-Ладеном, спасая себя от «мирового терроризма», за кремлевскими стенами наливается кровью очередное чудовище, подобное Гитлеру. И если его вовремя не остановить, возможно, этот маньяк в самом скором времени приведет цивилизацию к очередной мировой бойне, в топке которой сгорят миллионы и миллионы человеческих жизней.

108x108
Лондон, для CHECHENPRESS, 21.10.06 г."
 
Като че ли е чел днешните новини...
  • Харесва ми! 3
  • Тъжен 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 9 минути, Atom said:

Ако Русия  успее да запази своята цялост, пред нея има две опции:

  - да се превърне в огромна северна Корея с всичките  "особености" на оригиналната северна Корея
-  крах на сегашния режим и обявяването му от следващото руско управление за престъпен в общочовешки мащаб. Нещо като нацисткия режим на Хитлер.

Категорично бих заложил на първата опция.Дори и без Путин на власт.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Някога много ценях Никита Михалков като актьор и режисьор. Но явно старческият маразъм не подбира своите жертви, и Михалков е една от тях...

От доста време той прави едно предаване "Бесогон", което вървеше по тубата докато не го блокираха. Там си даваха среща безумни конспиративни теории - от ваксините до "ТЕ" които управляват света в лицето на Бил Гейтс и Рокфелер, всичко подплатено с отчайваща пропаганда за" величието" на Русия...

И сега са включили "Бесогон" във патриотичното възпитаие на учениците:

https://t.me/stalin_gulag/3421


18+ Петербургских младшеклассников довели до истерики выпуском «Бесогон TV» о нацизме и Украине на уроке патриотизма. В школе № 321 ученикам 4-го класса показали фильм Никиты Михалкова «Откуда растут ноги» о происхождении нацизма (с трупами и маркировкой 18+), сообщает Фонтанка.ру

После этого в родительском чате появились сообщения, что дети «рыдали от ужаса, а один мальчик обещал забрызгать перцовкой показанную в фильме украинскую девочку и разобрать её на органы». Учительница оправдывалась тем, что прививала детям патриотизм, чтобы они не стали жертвами «митингов Навального».

Журналисты сообщают, что фильм начинается с чёрно-белых фотографий трупов изнасилованных женщин, у одной из которых из вспоротого живота вывалились внутренности.

Какие же чудовища: полностью уничтожили детство в Украине, теперь уничтожают в России

 

Просто нашите русофили нямат абсолютно никаква информация какво е Русия сега и какво се случва там. Затова са такива бодряци...

  • Тъжен 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 минути, resavsky said:

Категорично бих заложил на първата опция.Дори и без Путин на власт.

При тази опция нашите русофили-путинсти пак ли ще поддържат безкритично и безрезервно правителството на Русия, без значение какво и как прави? Ето една статия, където са очертани перспективите пред РФ. Не става въпрос за "западна пропаганда", а за оценка на отговорни фактори от самата Русия - https://www.clubz.bg/126928-govori_ruskata_tsentralna_banka_periodat_v_koyto_ikonomikata_mozheshe_da_zhivee_s_rezervi_priklyuchi?fbclid=IwAR3tBDTJSdnX4ED-hn2tNSPuNeTwcNWNu2K7Bl0PykPoH58aIjUFuhHcXmM

Два откъса:

"Периодът, в който икономиката можеше да живее с резерви, приключи. И още през второто и началото на третото тримесечие ще навлезем в период на структурна трансформация и търсене на нови бизнес модели"

"Руските производители ще трябва да търсят нови партньори, логистика или да преминат към производството на продукти от предишни поколения"

Резервите свършват. Може да се наложи производството на "продукти от предишни поколения". С други думи очакванията са за икономически спад и технологичен регрес (продукти от предишни поколения).  Северо-кореизация по пълна програма.  Това ли е мечтата на нашите русофили? 

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 1 час, scaner said:

Да ти кажа, и аз много не вярвам, но на сайта с новините на dir.bg от началото на войата се трупа една анкета, съвсем проста статистика - ТУК . Тя стои и на главната страница с новините, и полека лека се попълва непрекъснато, макар че още в първите 3 дена се изрисува картинката която се вижда.

Която статистика според мен доста добре отразява народното положение - над 2/3 вярват на руската приказка относно войната (и това от хората, които четат новините в интернет). И като си припомня и други подобни анкети, мисля че народа масово е русофилски настроен, дали съзнателно или по инерция, друг въпрос. Просто при различни анкети, в зависимост как е зададен въпроса, това не винаги изпъква.

Аз не следя  Дир , но публикациите които са ми попадали, най-често са ми изглеждали с русофилски оттенък / в "най-леката"  и приемлива категория "русофилство"/ .Ако това е вярно за повечето публикувани неща във връзка с войната ,  резултатите от анкетата не трябва да изненадват..

Ако видим как стои въпросът в Дневник (или в други проевропейски сайтове и медии, Mediapool.bg например) , то там близо 80 процента от анкетираните са за изпращане на оръжие за Украйна.

https://www.dnevnik.bg/poll/8624

 

 

Редактирано от nik1
  • Харесва ми! 3
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 минути, resavsky said:

Друга версия:

https://www.bgonair.bg/a/4-world/262994-shpionski-samolet-na-sasht-letyal-nad-balgariya-predi-udara-na-kraytsera-moskva

Експертите твърдят, че с ликвидирането на крайцера Москва се е разминала опасността от десант в Одеса.

Одеса е световен град. С много етноси и хора с възможности и влияние по цял свят. Така че външно участие е логично.

 

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, resavsky said:

Никита Михалков е като бай Ганьо - никога в опозиция.Подкрепя яростно и безрезервно всички на власт - от Брежнев до Путин /без изключения/.Морала при него явно е дефицит....

Да, един от придворните творци, добре обгрижван и платен.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 6 минути, Сармат said:

https://www.facebook.com/696055307082865/posts/5183484331673251/

20 самолети са в готовност за Украйна 

Интересно е за какви самолети става дума

За Украински консервирани машини, преминали ремонт в Полша?
Или за румънски Лансери, или консервирани Миг-21 от Чехия или Словакия?

https://darik.bg/rumania-izprasta-moderniziranite-si-mig-ove-na-ukraina

Редактирано от nik1
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 43 минути, nik1 said:

Румънски Лансери, или консервирани Миг-21 от Чехия или Словакия?
 

Най вероятно да ,но се пише ,че са и ремонтирали техни самолети с дошлите части. 

Кацнал е военен самолет на Украйна в България най вероятно части за самолетни  

https://www.facebook.com/248414188545735/posts/5197703690283402/ 

Свален руски су-25 над Донецк със стингер 

https://www.facebook.com/100001002462409/posts/5230974716945892/

Редактирано от Сармат
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...