Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022-2023 година.


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 2 минути, nik1 said:
Много силен текст
 
Теодор Михайлов
"Много сънародници не разбират защо украинците не се предават на Русия.
Много сънародници не си спомнят, че преди 78 години сме се предали на Червената армия, в резултат на което сме се превърнали в най-изостаналата страна в Европа, оглавявана от московските марионетки с кървави ръце Тошо, Гочо и Кочо.
Много сънародници не могат да разберат как така украинците биха избрали смъртта пред безчестието да се откажат да защитават земите и децата си.
Много сънародници са мъртви отвътре, а честта им е отдавна закърняла.
Предали са се и искат всички останали да бъдат предатели като тях. Защото няма нищо по-подтискащо за изгнилите им души от хора с чест и достойнство.
Чел съм, че след третата световна война щели да оцелеят само хлебарките. Надявам се да оцелеят и предателите, за да си имат равностойна компания.
Слава Україні! Героям слава!"

Похвално!  Значи вече в новата ни история ще имаме 3 категории:  Про-западно крило, русофили и украинофили.  Про-западното крило едва ли е съставено само и единствено от украинофили..  Голямата заблуда е че целия Запад трябва да е с Украйна.. Не уважаеми,  запада няма да е винаги и постоянно с Украйна..   Това е временно положение,  разпада на про-украинското единство ще тръгне от самата Украйна..  Досега за украино-филство в България не се е говорело и такова по същество не е съществувало, но с последните развития на събитията се явяват все повече и повече такива уж-украинофили...  Ами похвално уважаеми, действайте... Като начало започнете с начален курс по Украинска Мова..   Щото какви защитнице на украинизма ще сте ако не знаете Мова-та (Мълва-та) ?   Аз поне се напъвам да слушам и гледам предавания на украински ,  а вие ?  Досега ни един тука привърженик на украинизма не е тръгнал да превежда от украински ?  Как тогава разбрахте изобщо що за хора подкрепяте ?  Май само на база западна пропаганда и идеология.. Подкрепата на една кауза трябва да идва с познаване на езика и идеите в оригинал,  а не в изкривени преводи.. 

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 3
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 14k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • scaner

    2628

  • Пандора

    1252

  • sir

    1237

  • resavsky

    968

  • Потребител
Преди 3 минути, Atom said:

Я да те видя що за русофил си.  Малка играчка-закачка. Кои са русите на Паисий?  Т.е. тези руси които са спомената в История славянобългарска и къде според теб се намира "Русия"  упомената в същата книга?

Не знам! По него време се ползва повече "московци".  Руси и русини и сега наричат тези от Задкарпатието.  Няма да е лошо да ни го разясниш. 

Спомни си и за песента как пустите клисурци станали московци, а панагюрци - донски казаци.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 минути, tantin said:

Не знам! По него време се ползва повече "московци". 

И руси се използва:

"Климент, Сава, Наум, Еразъм, Ангелария — това се всичките свети пет учители, изкусни и премъдри. Така събирали избрани и прави думи от българите, от сърбите, от русите, от московите, от словените, от леховете."

По времето на Паисий руси са тези около Киев и на територията която сега е Украйна. Москали/московци са останалите - днешна Русия.  Империята на Романови е симбиоза на Московията и Киевщината, между ордата на Евразия и Европа.   Александър Пижиков нарича този период "Украинско-польское иго в России", тъй като именно Киевщината е тази която дава тона на новите културни промени в Империята.

 

   

 

  • Харесва ми! 2
  • Благодаря! 2
Link to comment
Share on other sites

Преди 1 час, scaner said:

 

Виж им акъла на руснаците, бързат. Бързат да сменят училищната програма. Бързат да направят избори за Херсонска народна република. Като че ли някой ще им позволои да останат в тези земи. Зад всичко това прозира само опит да се покажат пред Шефа и да отчетат някаква дейност...

Умтря тая работа с денацификацията, забрави я. Съвсем скоро ще им подпалят на руснаците опашките...

Хахах, да им позволил Някой. Кой е тоя Някой, няма такъв, всички сая равни пред Ядрената Смърт. Руснаци, Китайци, САЩ , няма нужда да питат Никой, Няма господ за тях, те са Последната Дума..........

  • ХаХа 2
  • Неясен 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 1 час, gmladenov said:

..

Войната ще свърши тогава, когато руските варвари се махнат от Украйна ... без
никакви уговорки.

Ще свърши , когато руснаците Кажат............... правилото на ония с Двата Ножа........

  • ХаХа 4
Link to comment
Share on other sites

Преди 1 час, nik1 said:
Много силен текст
 
Теодор Михайлов
"Много сънародници не разбират защо украинците не се предават на Русия.
Много сънародници не си спомнят, че преди 78 години сме се предали на Червената армия, в резултат на което сме се превърнали в най-изостаналата страна в Европа, оглавявана от московските марионетки с кървави ръце Тошо, Гочо и Кочо.
Много сънародници не могат да разберат как така украинците биха избрали смъртта пред безчестието да се откажат да защитават земите и децата си.
Много сънародници са мъртви отвътре, а честта им е отдавна закърняла.
Предали са се и искат всички останали да бъдат предатели като тях. Защото няма нищо по-подтискащо за изгнилите им души от хора с чест и достойнство.
Чел съм, че след третата световна война щели да оцелеят само хлебарките. Надявам се да оцелеят и предателите, за да си имат равностойна компания.
Слава Україні! Героям слава!"

Когато нямаш Цели и Идейна Плътност в  живота си, когато няма мисъл зад твоето съществуване, когато нямаш братя и сестри с които да вървиш напред към един Жив Свят, жив имай в предвид Променящ се с мисъл свят, тогава ти си Мъртво Роден, Жив Труп....................поредната <раса>, която е преход , оставащ в Бездната...........

  • ХаХа 3
Link to comment
Share on other sites

Преди 1 час, Atom said:

Рано или късно, това което руснаците бяха планирали за украинците ще се случи на самите тях.  Ако искат да оцелеят и да станат смислена, нормална държава руснаците и РФ ще трябва да преминат през процес на декомунизация, десталинизация, депутинизация, дефашизация и може би през демилитаризация.  Всичко това съпроводено с дълъг процес на покаяние, най-вече пред собствения си народ, но и пред всички засегнати от тях народи.  Това е единствения им шанс. В противен случай ги чака северно-кореизация или разпад. 

Какво ви Направи Комунизма, какво Ви е виновен  отново тоя клет, нероден Комунизъм. Нима има Комунизъм при Главния Виноеник за войните и бедствията...............Западът, ОЧЗ и в частност резервата на ОЧЗ- САЩ.

  • ХаХа 4
Link to comment
Share on other sites

ВРЕМЕТО ИЗТЕЧЕ! НАЦИСТИТЕ В „АЗОВСТАЛ“ ОТКАЗАХА ДА СЕ ПРЕДАДАТ, РУСКИТЕ ТУ -22М3 БОМБАРДИРАТ!

 

Времето изтече, дадено от руснаците – нацистите и натовските генерали в подземията на „Азовстал“ да се предадат.

В небето над Донецк вече са забелязани тежките бомбардировачи Ту -22М3.

Свръхзвуковите бомбардировачи – ракетоносци идват към „Азовстал“, а това значи, че последният си шанс нацистите проиграха.

След изтичане на ултиматума даден на неонацистите да се предадат, хуманитарните коридори бяха затворени.

Започна работата по унищожението на нац.-овците.

Забраната на киевския режим на екстремистите, блокирани в Азовстал, да преговарят за капитулация, не е негово „суверенно решение“ на Зеленски.

Забраната решава и съдбата на офицери от разузнаването, военни специалисти и наемници от страните от НАТО, които са сред бойците на Азов, което, разбира се, е невъзможно без санкцията на Запада. Залавянето на тези хора заплашва с колосални репутационни и не само загуби за ЕС, САЩ, Канада и Швеция и затова не е изненадващо, че те позволиха на Зеленски да забрани на своите бойци да се предадат.

Link to comment
Share on other sites

ЗЕЛЕНСКИ ДОСУЩ КАТО „АЗ СЪМ НАСКО“. ПУСНА СЕ ПИЯН, ОТ КАБИНЕТА НА ПРЕЗИДЕНТА ГО ИЗТРИХА, НО ОСТАНА В МРЕЖАТА. ЕВРОАТЛАНТИЧЕСКИ ЦЕННОСТИ!

 

Току що публикувано. Пиян. Без коментар.

Той сам го публикува в акаунт, след което беше спешно изтрит от кабинета на президента, но потребителите вече успяха да направят копие в мрежата.

Марат Баширов

Бележка на АФЕРА: Да ви напомня това видео на нашето Бг „Аз съм Наско“? Евроатлантически ценности. Огледални – кирчовци и зеленковци по наклона на белите магистрали.

 

https://afera.bg/зеленски-досущ-като-аз-съм-наско-пу/

  • ХаХа 3
Link to comment
Share on other sites

Преди 2 минути, Atom said:

Комунизмът в неговия марксиски вариант нищо реално. Така или иначе това е по-скоро теоретична постановка.  Комунизмът в неговия ординско-руски вариант нанесе огромни вреди. 

Либерализъм, капитализъм, социализъм и комунизъм са западни концепции, а не китайски, ислямски, японски или африкански.  Ако ти е крив "запада"  може да избереш нещо друго.  И наистина не разбирам защо почти всички български критици на запада живеят на запад. Ами като не ви харесва толкова ходете другаде, кой ви спира?  Кеф ти Индия, кеф ти Китай, Иран, Пакистан, Африка и т.н. Свят широк - място има достатъчно. 

Вреди , колко, какви вреди. По наша оценка , руският <комунизъм> прибави Развитие.Дори  ранносъветският и среднсъветският <строй> бяха модерно решение, нещо способно да ускори Еволюция на Интелекта.

Охоо, не само ми е крив <запада>, амо ми е цел  за ликвидиране, ОЧЗ , Западът. 

Дай да се изясним, към Сегашния Световен Ред, наречен от мен ОЧЗ , са приобщени Всички Върхушки на държавите, в това исло Русия, но разбира се всеки Кръг от чакали, вълци, вампири си има и собственни Жажда за Власт и свои Щения, за това и  възможности за много разигравания.Неслучайно Нехаресвам Путин и върхушката, те не са алтернатива , те са част от ОЧЗ.

Да съм ходил някъде, къде?! вече съм на <ма/ната си>  изпратен в тази кочина, Вашата планета...............

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Учителей с освобожденных территорий юга Украины и Харьковской области, а также из ДНР и ЛНР планируют подготовить к работе по российским стандартам.

Программу уже формируют, занятия для педагогов намерены проводить летом в Крыму, сообщил глава республики Сергей Аксёнов.

Это значит, что никуда мы с занимаемых территорий не уйдем. И не позволим повториться Буче. Мы пришли всерьез и надолго. И будем воспитывать новое поколение украинцев. Которое должно стать поколением примирения.

@sashakots

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 3
Link to comment
Share on other sites

Гърция е изпратила писмо до Международния съд в Хага заради военните престъпления в Мариупол

 

В писмото се призовава за разследване на извършените престъпления в Мариупол и селата Сартана и Волновака, където в началото на войната бяха убити представители на гръцкото малцинство в Украйна

 

Гърция е изпратила писмо до главния прокурор на Международния наказателен съд в Хага във връзка с военните престъпления в украинския град Мариупол, съобщава гръцката телевизия „Скай“, позовавайки се на министъра на външните работи, Никос Дендиас.

В писмото Дендиас призовава да се разследват извършените престъпления в Мариупол и селата Сартана и Волновака, където в началото на войната бяха убити представители на гръцкото малцинство в Украйна.

В интервю за в. „Катимерини“ Дендиас подчертава, че Атина ще настоява за пълно разследване на престъпленията.

„За Гърция защитата на цивилните и предоставянето на хуманитарна помощ на етническите гърци в Украйна е абсолютен приоритет, особено в района на Черноморското крайбрежие в градове като Мариупол и Одеса, където от векове живеят гърци“, подчерта Дендиас при скорошното си посещение в Одеса при предаване на хуманитарна помощ.

По отношение на Мариупол „ситуацията е трагична и на практика градът е престанал да съществува“, посочва още гръцкият първи дипломат, като добавя, че не се позволява достъп до населеното място, за да „не можем със собствените си очи да установим мащаба на катастрофата“.

„Гърция ще продължи да подкрепя териториалната цялост и суверенитета на Украйна“, посочва Дендиас като подчертава, че въпреки историческите си връзки с Русия, „страната му няма никакъв избор“.

Гръцката общност в Украйна наброяваше около 150 хиляди души преди инвазията на Русия. Етническите гърци живееха предимно в района на град Мариупол, който е сред основните цели на руските военни действия, предаде dariknews.bg.

 

 
 
  • Харесва ми! 2
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

https://www.facebook.com/100064359595429/posts/352577446897572/

Донбас 

https://www.facebook.com/706417328/posts/10160152292587329/

Украйна напредва и около Харков 

https://fb.watch/csaMxJHDsH/

Украйна 

https://www.facebook.com/147769755906213/posts/947680372581810/

Информация

Редактирано от Сармат
  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Atom said:

И руси се използва:

"Климент, Сава, Наум, Еразъм, Ангелария — това се всичките свети пет учители, изкусни и премъдри. Така събирали избрани и прави думи от българите, от сърбите, от русите, от московите, от словените, от леховете."

По времето на Паисий руси са тези около Киев и на територията която сега е Украйна. Москали/московци са останалите - днешна Русия.  Империята на Романови е симбиоза на Московията и Киевщината, между ордата на Евразия и Европа.   Александър Пижиков нарича този период "Украинско-польское иго в России", тъй като именно Киевщината е тази която дава тона на новите културни промени в Империята.

Благодаря за хубавия материал Атоме...  За пръв път ми се изясни откъде идава това мала-Русия и защо другата е Велика-Русия. И защо Киев е мать Руских городах...  Добре обяснява човека и за украино-полското иго.. (аз тука от колко време повтарям че украинския е полски диалект, а то сега ще излезе че украински изобщо го няма, има само полски...така както македонския диалект е по същество български език.. )

И още нещо по-съществено: Александър Пижиков ни съобщава че Поклонская и Медведински са монархисти.. Предполагам Медведински е именно главния преговарящ,  което е много интересно нещо.. Другият много важен и интересен монархист е нашият познат Гиркин-Стрелков..   Това дава ли ни идея за двата лагера - президентския (велико-президентски) и монархическия?  Дали те са във война или ще се обединят за нов цар-император?

  • ХаХа 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 20 минути, Atom said:

Е, хайде сега. Не случайно дадох от Паисий точно този цитат, а не някой друг. Става въпрос именно за езиците.  Ще го повторя пак: "Така събирали избрани и прави думи от българите, от сърбите, от русите, от московите, от словените, от леховете."

Според Паисий имаме сходни, но  различни езици: на българите, на сърбите, московите, словените и леховите  (поляците). Именно от тези езици са избирани "прави думи", които да влязат в славянския книжовен език.  Разбира се, идеята за книжовния славянски език като сбор от разни славянски езици  е грешна.  Това не отменя факта, че Паисий възприема езиците на руси, московци и лехове (поляци)  за различни.  Т.е.  по времето на Паисий се прави разлика както между хората: руси, лехове и московци, така и между езиците им.    Ако Паисий не може да направи разлика, това е по-скоро между украинци и белоруси (или мало и белоруси).  И едните и другите са просто руси за разлика от съседите им на изток, които са  московци или тези на запад, които са лехове(поляци).

Май ще трябва да го анализираме по-добре тоя момент.  Първо - нека видим религията им. 

Поляци - леховите - католици.

Словени - вероятно за словаци / словени - католици в болшинството си.

Руси /украинци/  - тука е интересното от показаното на Александър Пижиков.

Според него московците първо се реформирали - това е реформираната руска православна църква - РПЦ.

Обаче други руси, от тези останали на Запад не са се реформирали.  Останали са старообрядни. Знаем за големите преследвания на РПЦ спрямо старо-обрядните.  Не случайно Пижиков казва че РПЦ се била превърнала в Инквизиционна. 

Това което остава на запад и това което остава на Балканите са старите обряди, старите празници,  всичко както е завещано още от Кирил и Методий.

Тоест разликата между руси и московци за времето на Паисий не е толкова езикова, колкото църковна, като доктрина, като структура и правила. 

И съответно киевляни - малорусите  въпреки че са руско-говорящи - то те са друга категория за свещеника Паисий.  А Московската църква е част от друга религиозна общност - тази на московците. 

 

Каква всъщност е съдбата на източно-православние в Киев?

Цитирай

След плячкосването на Киев от Андрей Боголюбски от Владимирско-Суздалското княжество през 1169 година, последвано от нашествието на монголите през 1240 година, катедралата е занемарена. Отново е сериозно увредена през ХVІ век, когато Полша и Украйна правят опити да обединят католическата и православната си църкви. В този период катедралата е почти унищожена: покривът ѝ се срутва и много от стенописите са загубени. Вследствие от Брестката уния от 1595-1596 година катедралата „Света София“ става владение на украинската гръцка католическа църква.

През 1633 година молдовският православен митрополит Петър Могила предявява искания към катедралата. Могила нарежда да започнат възстановителни работи и горната част на сградата е построена наново по модел на италианския архитект Октавиано Манчини в специфичния украински баров стил, запазвайки непокътнат блясъка на византийския интериор. Работата продължава и под управлението на хетмана Иван Мазепа до 1767 година.

800px-%D0%9A%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%BD%D1%

Канонични територии на православните църкви през 1683 г.

https://bg.wikipedia.org/wiki/Православна_църква_на_Украйна#Канонични_основи

Тоест украинския изобщо не е бил отделен език,  имаме различни течения в източното православие.

Това което е украйна е нероформирани старообредници, подчинени на Константинополския патриархат и реформирана църква с център в Москва.  И понеже Киев и западните земи са били също част от Полско-литовското княжество, то полското влияние с годините се засилва, съответно украинците запазват православие, но с елементи на старообрядството,  запазват си езика-руски, но частично полонизиран.   А западната Украйна нищо не запазва,  там са полонизирани и католици, с елементи на русизъм.  Източно-православни църкви мисля че имат запазени само в Задкарпатието - при русините, понеже там са били унгарците и поляците не са успели да ги полонизират. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

https://www.facebook.com/195258057192505/posts/5279852048733055/

Бойни действия в Мариопул руско  

https://www.facebook.com/groups/289742921655911/permalink/1063634970933365/

Мариопул . Интересно ,че се бият в завод ..точно ,както при Сталинград в тракторния завод. Случайно! 1500-2000 украинци срещу 20000 руска войска.

Редактирано от Сармат
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Atom said:

Целият ти пост е едно мазало. По времето на реформите, православните в Украйна имат същия обряд, книги и т.н. подобно на тези в Константинопол, докато обряда в Москва е различен. Следователно тези в Киев няма какво да  реформират.  Виж си картата която цитира ти самия. Територията на почти цяла Украйна попада в границите на Константинополския патриархат.  Реформата е необходима именно за уеднаквяване и става по "гръцки",  т.е. по киевски образец.  Точно това има предвид Пижиков като казва "украинско иго", защото в империята се налагат гръцки, т.е. киевски модели и норми, за сметка на московските.  От там нататък "озападняването" на Русия става изключително пак с помощта на хора от киевщината, което е още едно основание на Пижиков за тезата му за украинското иго.

Що се отнася до старообрядниците, то това са изключително велико-руси.  Промяната става там, следователно разколът е пак там, а не в западните предели. Ако в западните предели има някакви старообрядници, то те са мигранти от изток. 

Много са сложни тия процеси, особено с църковните догми , реформи и прочие. Признавам си че не ги разбирам, а доколкото схващам подобно неразбиране има дори и в русктата история / доктрина/ .  Неслучайно Пижиков се е наел да го изследва тоя проблем , да го обяснява. Значи според теб говорим за "вторична" колонизация - когато "киевщината" извършва един вид вторична колонизация в старата "Велика Русь"?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, laplandetza said:

В небето над Донецк вече са забелязани тежките бомбардировачи Ту -22М3.

Нови големи мишени. Ще чакаме за свален бомбардировач. 😊

  • Харесва ми! 1
  • Благодаря! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Doris said:

Нови големи мишени. Ще чакаме за свален бомбардировач. 😊

В Грузия изгубиха един. Ама ако са тръгнали към Мариупол, там няма какво да ги свали...

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...