Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022-2023 година.


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 20 минути, новорегистриран2 said:

Интересно славяните по нашите земи от "източните" ли са или са от "западните". Оставам с впечатлението, че са от "източните" и това може да се види много добре и по някои от чертите на българския и украинския.

Нито от едните, нито от другите. По схемите на Трубачов "българските" славяни в далечното минало са били съседи на "полските" славяни. http://www.kroraina.com/slav/bern_trub.htm Но тези неща сме ги обсъждали и наистина са за друга тема.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 14k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • scaner

    2628

  • Пандора

    1252

  • sir

    1237

  • resavsky

    968

  • Потребител

7-й Международный Антифашистский Съезд.

Сегодня в Ростове-на-Дону состоится 7-й Международный Антифашистский Съезд. Предыдущие съезды с 2014 г. проходили в ДНР, ЛНР, Севастополе.

О восприятии фашизма в странах Европы, Латинской Америки и мира в целом мы услышим

от Ксении Трифоновой  -   координатора Бессмертного Полка в Австралии, председателя общественной организации «От Сердца к сердцу»
• от болгарского журналиста Теди Ангеловой 
• от международного аналитика альтернативных СМИ  Альберто Гарсиа Уотсон (Испания)
• от аргентинского журналиста Себастьяна Сальгадо
- от Рафаэля Дантаса, бразильского журналиста, представителя рабочей социалистической партии мы узнаем о деятельности организации «Школа Америк» и восприятии фашизма в Бразилии

https://kolobok1973.livejournal.com/5864881.html

Каквато и да е извънредна ситуация да се появи - било то епидемия или война, комунистите  се събират на конгреси и пишат резолюции....

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 17 минути, sir said:

Нито от едните, нито от другите. По схемите на Трубачов "българските" славяни в далечното минало са били съседи на "полските" славяни. http://www.kroraina.com/slav/bern_trub.htm Но тези неща сме ги обсъждали и наистина са за друга тема.

А ако ми посочиш и линк към дискусията задоволството ще бъде на 100%. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Малко хумор

solnzepodobny: Но было много других приятных снов, когда жэншчыны дружно и навсегда покинули мои сновидения: коронация в Кремле и лично сам Патриарх Кирилл благословляет меня на царство. Примерка шапки Мономаха - она оказалась на три размера меньше.. Удачная рыбалка. Селекторные совешчания, где я наклоняю и ператрахиваю министров в порядке живой очереди. Венский бал в Минске и я вальсирую с Умой Турман... И так далее.

Вот сегодня приснилось, что Россия потерпела страшное поражение от Украины...Далее вспыхнуло восстание в Беларуси и мне пришлось срочно вылетать в Россию всем табором. А сама Россия распалась на части, и там воцарилась полная анархия, жуткий хаос.
Смутно вспоминаю, что российские регионы воевали между собой за ресурсы, за территории и апеллировали к международному сообшчэству, мол, снимите санкции - мы не имеем к России никакого отношения, тем более такой страны больше не сушчэствует.
Процветали те, у кого было много оружия. В основном, силовики. Власть концентрировалась вокруг воинских частей, которым удалось сохранить личный состав хотя бы на четверть.
Мне снилось, что я вдруг служу замполитом в 64-й отдельной мотострелковой бригаде, с недавних пор по милости Путина - Гвардейской.. А командиром там какой-то, простите, чурка.. Русского языка не знает абсолютно, а целый полковник бывшей российской армии. Как же так? Я - подполковник (звание полковника Путин мне не успел присвоить - его повесили на одной из башен Кремля офицеры ФСО, опередив конкурентов из ФСБ, МВД и Министерства обороны), а эта нерусь - целый полковник!
Снилось, что мы промышляем в средней полосе России...Бригада перебралась туда из бывшего Хабаровского Края за пару дней до того, как его заняла Народная Армия Китая..
"Бригада" - это громко сказано. Один танк Т-72, пять бронетранспортёров и десять КАМАЗов для трофеев.
И вот приезжаем мы как-то раз в коттеджный посёлок чисто помародёрить, запастись продуктами и так далее..

Помню, танком снесли ворота у самого видного дворца, ворвались на внутреннию территорию, ствол навели на парадный вход. Там просторно...Рядом пруд. Краем глаза я заметил домик для уток.
Двери в дом выламывать не стали, а позвонили...Нам открыл -ахахахахаха! - кто бы вы думали? - Дмитрий Анатольевич Медведев, который "Он вам не Димон".. Собственной персоной. Я его сразу узнал..И он меня...И взглядом стал умолять: Александр Григорьевич, не выдавай!....

У Медведева каким-о образом оказался в руке партийный значок "Единой России". Он его спрятал в рот, идиот.....Ну спрятал за шчэку и молодец. Стой спокойно. Зачем было глотать? В общем, не стало Дмитрия Медведева... Убили его за плохое поведение.

Как только Димона расстреляли, кто-то прибежал с улицы и закричал, что нас засекли...Что нас выследил украинский беспилотник...Они за нами охотились по всей европейской части бывшей России уже давно и рано или поздно должны были обнаружить и уничтожить...Надо было срочно "делать ноги"..
Тут я и проснулся...Проснулся и пошлёпал босиком на кухню водички минеральной попить...

  

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, новорегистриран2 said:

А ако ми посочиш и линк към дискусията задоволството ще бъде на 100%. :)

Мисля, че Атом ще може. Те май някои от темите са и негови.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, новорегистриран2 said:

А това означава, че войната няма да приключи скоро, не и тази година.

Не мисля.

За да може войната да приключи, укаинците ще трябва да изтласкат руснаците извън границите
на Украйна - като в същото време им нанесат военни загуби.

Това може да стане само с украинска контра-офанзива - и по всичко личи, че именно за това се
готвят украинците. Ще видим.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

https://blitz.bg/svyat/ekshn-ukrainski-voenni-svalikha-nay-noviya-ruski-dron-video_news883120.html

Провала на руската бойна техника в тази война е страховит.Изоставянето е огромно и това е очевидно. 

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 минути, sir said:

Мисля, че Атом ще може. Те май някои от темите са и негови.

Щото с форумната търсачка нещата са сложни...

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, новорегистриран2 said:

Щото с форумната търсачка нещата са сложни...

Мързеше ме да търся, ама айде от мен да мине. :)

https://www.forumnauka.bg/topic/23290-slavyanski-proizhod-na-drevnite-blgari/page/3/

https://www.forumnauka.bg/topic/20614-как-древните-българи-са-проговорили-славянски-език/

https://www.forumnauka.bg/topic/19737-разни-мисли-за-балканските-славяни/

Имаше и други, но повече не ми се рови.

  • Харесва ми! 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, sir said:

Каква е пък тази?

Надявах се някой да подскаже ако е чувал за нея. Блогът е на "Дарья Митина, секретарь ЦК Объединённой Коммунистической Партии," и го следя от време на време. Преди няколко години Коминтерна имаше конгрес в Гърция, което беше също отразено в блога и тогава нямаше български представител, за сметка на това пък някаква полска другарка чела доклад за България. Даря Митина е съпруга на "Саид Гафуров, к.э.н., востоковед", който е сириец ако не се лъжа. Обикновено анализара ситуацията в Сирия.

Редактирано от Пандора
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, sir said:

Не знам дали техника им липсва, ами май по-скоро боеприпасите са кът. Съветските става въпрос. Затова е и тази истерия да не пращаме нищо, понеже ние сме тези с големите промишлени количества.

Западната техника не личи да е влязла в боя засега. Руснаците явно разчитат дотогава да направят пробив и то е видно на всички къде са съсредоточени силите им. Слушах и Арестович, дори и той признава, че ситуацията по изюмското направление и около Северодонецк е тежка и загубите са сериозни. Допуска даже и обкръжаване на Славянск-Краматорск, които са някакви почти слети градове и явно сериозно укрепени още от 2014-та. Ще видим докъде ще я докарат, явно боевете са много ожесточени. В същото време тези опити за настъпление на украинците източно от Харков, ако изобщо са опити за настъпление, на мен лично не ми е ясно с каква цел са - може би прекъсване на снабдителни линии на изюмската групировка?

Именно Изюм-Славянск е най-критичния фронт за Украйна. Хубавото е че имат боеприпаси за реактивната артилерия, лошото е, че не е много. Буквално изоставиха войските си край град Лиман, взривиха им жп моста над Северски Донец зад гърба и ги оставиха с една много съмнителна снабдителна линия и почти нулев шанс за бързо отстъпле при нужда. Съвсем реално е да отрежат половината снабдяване на Домбас и вина за това развитие носим и ние. Хората изпукаха де що имаха 152мм снаряди, плениха им друга част от този боеприпас, само ние ги правим и Русия. Този боеприпас в момента НЕ се произвежда в завода за който имам някаква вътрешна информация,въпреки че има техническа възможност, няма да влизам в подробности да не докарам беля на някой, но не им продаваме това от което най-много имат нужда.

За контранастъплението около Харков, май се мъчат да отвлекат част от руските сили за да дадат шанс на своите край Славянск. Може пък да им се вържат руснаците, все пак свършиха редица чутовни глупости до тук.

Редактирано от Konche
  • Харесва ми! 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 минути, новорегистриран2 said:

Щото с форумната търсачка нещата са сложни...

Опитай един стар номер на гугъл. Задаваш като допълнителен елемент в поредицата за търсене (независимо в началото или в края) следното:

site:www.forumnauka.bg

и ще можеш да търсиш във форума през гугъл и с неговите правила и конструкции. Стига Гугъл да е индексирал това което ти трябва, има го и тоя проблем, но като гледам, периодично се труди усърдно...

 

Например за горният случай можеш да почнеш с

site:www.forumnauka.bg Трубачов

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, Konche said:

а контранастъплението около Харков, май се мъчат да отвлекат част от руските сили за да дадат шанс на своите край Славянск. Може пък да им се вържат руснаците, все пак свършиха редица чутовни глупости до тук.

Тоест,ти ако беше руски главнокомандващ щеше да оставиш отвличащите вниманието (откъде си сигурен?),украински сили да правят каквото си искат?!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, Konche said:

Именно Изюм-Славянск е най-критичния фронт за Украйна. Хубавото е че имат боеприпаси за реактивната артилерия, лошото е, че не е много. Буквално изоставиха войските си край град Лиман, взривиха им жп моста над Северски Донец зад гърба и ги оставиха с една много съмнителна снабдителна линия и почти нулев шанс за бързо отстъпле при нужда. Съвсем реално е да отрежат половината снабдяване на Домбас и вина за това развитие носим и ние. Хората изпукаха де що имаха 152мм снаряди, плениха им друга част от този боеприпас, само ние ги правим и Русия. Този боеприпас в момента НЕ се произвежда в завода за който имам някаква вътрешна информация,въпреки че има техническа възможност, няма да влизам в подробности да не докарам беля на някой, но не им продаваме това от което най-много имат нужда.

За контранастъплението около Харков, май се мъчат да отвлекат част от руските сили за да дадат шанс на своите край Славянск. Може пък да им се вържат руснаците, все пак свършиха редица чутовни глупости до тук.

По моя информация, макар и не от човек, който е пряко ангажиран точно с това, ние имаме големи запаси от 152мм снаряди по складовете, вкл. такива, които така или иначе скоро ще трябва да "утилизираме" (да се чете - да унищожим, за което ще трябва и да платим). Сиреч, дори ще ни излезе по-евтино да започнем да ги даряваме по най-бързия начин. Срещу това е бясната съпротива на някои политически кръгове, както и на Мутрофанова и другите джуджаци.

За другото е така - ситуацията изглежда доста тежка, но явно все пак не е отчайваща. Настъплението към онова село Барвинково или какво беше там май не върви с темповете, които на руснаците им се искат. При Северодонецк и Лиман може и да е по-критично, не знам, трудно е да се ориентира човек.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 минути, deaf said:

Тоест,ти ако беше руски главнокомандващ щеше да оставиш отвличащите вниманието (откъде си сигурен?),украински сили да правят каквото си искат?!

Снабдяването на руснаци минава на около 70 километра от фронта. При всичкия си боен дух, украинците и да се насерат не могат да го отрежат. Забележи, че най-далечната точка на украинското контранастъпление е до Северски Донец те. до мост, ако руснаците толкова се притесняват, могат просто да го взривят.

 

 

пс: Абе до язовир е и не е много за взривяване, но могат да то държат с много малко сили и няма да ги пробият.

Kharkiv Battle Map Draft April 29,2022.png

Редактирано от Konche
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 26 минути, sir said:

Благодарско!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 минути, scaner said:

Опитай един стар номер на гугъл. Задаваш като допълнителен елемент в поредицата за търсене (независимо в началото или в края) следното:

site:www.forumnauka.bg

и ще можеш да търсиш във форума през гугъл и с неговите правила и конструкции. Стига Гугъл да е индексирал това което ти трябва, има го и тоя проблем, но като гледам, периодично се труди усърдно...

 

Например за горният случай можеш да почнеш с

site:www.forumnauka.bg Трубачов

 

Благодарско и на теб за съвета!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 45 минути, gmladenov said:

Не мисля.

За да може войната да приключи, укаинците ще трябва да изтласкат руснаците извън границите
на Украйна - като в същото време им нанесат военни загуби.

Това може да стане само с украинска контра-офанзива - и по всичко личи, че именно за това се
готвят украинците. Ще видим.

Това е при условие, че украинците имат някакви шансове да надвият руснаците. За себе си продължавам да смятам, че руснаците ще победят, но ще платят много висока цена и ще получат една разорена и обезлюдена земя. За какво им е Украйна, ако е обезлюдена?! Имат си предостатъчно пустош, та още ли...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, Doris said:

това е конгресът

https://efir.info/category/новини/по-света/

това е медията, май наскоро създадена на българската участничка.

Благодаря! Явно се дават пари на разни хора да поддържат медийни ресурси, белким някой се хване.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 минути, Konche said:

Снабдяването на руснаци минава на около 70 километра от фронта. При всичкия си боен дух, украинците и да се насерат не могат да го отрежат. Забележи, че най-далечната точка на украинското контранастъпление е до Северски Донец те. до мост, ако руснаците толкова се притесняват, могат просто да го взривят.

 

 

пс: Абе до язовир е и не е много за взривяване, но могат да то държат с много малко сили и няма да ги пробият.

Kharkiv Battle Map Draft April 29,2022.png

Тази отсечка между Великий Бурлук и Купянск май е ключова, може да си правят някакви сметки да я подложат на обстрел? Не е много ясно каква е целта, може и отвличане на вниманието да е.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, новорегистриран2 said:

Това е при условие, че украинците имат някакви шансове да надвият руснаците.

Без външна помощ украинците нямат шанс. Помощта естествено променя баланса на силите.

Ще трябва да изчакаме контра-офанзивата: или украинците ще победят, или тя ще бъде
началото на по-дълъг конфилкт, който не се знае кога и как ще завърши.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...