Отиди на
Форум "Наука"

А какво се случва в Русия?


Recommended Posts

  • Мнения 2,6k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Глобален Модератор

https://t.me/operativnoZSU/154254

Официално е забранен износа на бензин от Русия до края на 2024 година.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 23 минути, resavsky said:

Това при тях е традиция. Виж само историята им. Ако царят не води победителни битки, го убиват или принуждават да отсъпи.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 9 минути, Skubi said:

Това при тях е традиция. Виж само историята им. Ако царят не води победителни битки, го убиват или принуждават да отсъпи.

Истината е,че украинците направиха страшно силен ход с инвазията в Курска област.Ако не във военно /там нещата не са съвсем ясни/ то в политическа отношение.Нещо като настъплението Тет на Северен Виетнам.Путин е длъжен да направи нещо за да спре украинците и досега не го прави.Нямат резерви а да прехвърлят части от активния фронт в Донбас въобще не е най-лесната работа на света.Ако украинците успеят да се укрепят на територията на Курска област това вероятно ще създаде огромна турболенция в самата Русия.Там от няколко дни в социалните мрежи има очевидна носталгия към Пригожин и нерадостни заключения ,че той не би допуснал това.Излишно е да казвам,че това са камъни в градината на Путин.

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В Русия от стотици години, да не кажа от 16 век реално промени не са се извършвали със свободни избори на населението, а чрез кървави преврати. Дори и през 90те беше същото, когато за съжаление Запада дундуркаше Елцин и той си управляваше точно като Путин, но със Западна подкрепа и отново демократични и честни избори нямаше. Аз вече десетилетия си задавам въпроса защо САЩ не реши окончателно проблема с тази квазидържава след 1991г. след разпадането на СССР, а им правиха реверанси, даже и хуманитарна помощ пращаха в Русия началото на 90те за да не умрат от глад. Може би човек като Рейгън ако управляваше САЩ през 90те щеше да реши кардинално въпроса, и днес тази държава да не е заплаха за околните страни и като цяло за световния мир.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Capitano Puyol said:

Аз вече десетилетия си задавам въпроса защо САЩ не реши окончателно проблема с тази квазидържава след 1991г. след разпадането на СССР,

Защото са се договорили следното – ние САЩ ще ви помогнем на вас Русия да преодолеете кризата и ще инвестираме мощно в икономиката ви,като в замяна Източна Европа (отново) става част от Запада,а Русия се държи партньорски със САЩ и Европа.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

На какво се дължи изненадващият бум на потребителските разходи в Русия

До голяма степен е резултат на държавните разходи, които се инвестират пряко в отбранителната промишленост

Руснаците разполагат с излишни пари и са готови да ги харчат
 

Руската инвазия доведе до още по-голямо увеличение на заплатите

Според руския Център за макроикономически анализи и краткосрочни прогнози през тази година се очаква допълнителен скок на реалните заплати с до 3.5%, както и ръст на реалния разполагаем доход с 3%. Равнището на безработица е 2.6% - рекордно ниско ниво в постсъветското пространство. Това внезапно увеличение на заплатите се усеща в целия социално-икономически спектър, като драматично променя живота на голяма част от нискоквалифицираните работници, извършващи физическа дейност ("сини якички").

Например тъкачите, които през декември 2021 г. са получавали месечна заплата в рубли, равняваща се на 250-350 долара, сега могат да печелят до 120 хил. рубли (1400 долара) на месец, споделя политологът Екатерина Курбангалеева. Средната заплата на шофьорите на камиони за дълги разстояния се е повишила с 38% на годишна база.

В същото време западните санкции и руският капиталов контрол ограничиха средствата на богатите граждани. Това доведе до ръст на луксозния сектор.

"Всички, които са от висшата средна класа, просто се радват на наистина добър живот", твърди Сергей Ишков, който работи като инвеститор и предприемач в Москва. В разговор с Financial Times той също изтъкна високия брой на новите ресторанти и процъфтяващия руски пазар за електронна търговия.

Руски олигарх сподели пред FT, че голяма част от неговите познати, напуснали Русия след февруари 2022 г. и са се върнали или пътуват до страната, смятат "Москва за най-добрия град в света". За много руснаци съществува усещането, че финансовото им състояние се подобрява. Повече от 13% от руснаците оценяват финансовото си положение като "добро" - най-високото ниво от началото на отчитането на данните през 1999 г., казват от Росстат. Тези, които го оценяват като "лошо" или "много лошо", също представляват рекордно ниско ниво - съответно около 14% и 1%.

https://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/sviat/2024/08/19/4664171_na_kakvo_se_dulji_iznenadvashtiiat_bum_na/

 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 20 минути, Р. Теодосиев said:

За много руснаци съществува усещането, че финансовото им състояние се подобрява.

Парадоксът на войната: парите, които Путин харчи за война, са дефакто дотации за руската икономика.
Затова не е учудващо, че тя се "нагорещява". Съответно и заплатите растат.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

За Росстат все в порядке. Но на 14.08. имаше паника. Россияните се юрнаха по банките да теглят рубли и да купуват долари. Обменни бюра и банки продаваха по 200 или 300 рубли за долар. Въпросът е на каква основа днес изчисляват курса на рублата, след като тя е отрязана от световния валутообмен?! 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

С течение на времето Русия може да се окаже в "ирански сценарий, при който парите са блокирани в страната, което води до прекомерно високи цени на недвижимите имоти, завишени стойности на фондовия пазар и ниско качество на живот", казва руският олигарх.

Недостигът на квалифицирана работна сила е сериозно предизвикателство за Русия. Според високопоставен правителствен служител в отбранителната индустрия са необходими около 160 хил. специалисти, въпреки че през последните 18 месеца приблизително 500 хиляди души са преминали от граждански към военен сектор на работа. Официални прогнози сочат, че до 2030 г. страната може да изпитва недостиг от 2.5 млн. работници в различни сектори.

Ключов фактор за развитието на руската икономика остава войната в Украйна. Цялата икономическа ситуация е в пряка зависимост от събитията на фронтовата линия.

--------

Да се смеем ли да плачем ли:

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Обаче руските футболни клубове купуват и продават играчи като невидели, трансфери за десетки милиони евро с други клубове от Европа. Санкции, манкции уж...ама УЕФА и ФИФА си затварят очите, или корупцията там наистина е в чутовни размери, и руснята плаща...щом 2015г. наведнъж отстраниха Платини и Блатер от двете футболни централи точно за корупция и схеми... Докато не се приложат строго всички възможни санкции над Оркланд, а опитите да заобикаляне да бъдат наказвани с вторични санкции към Китай, Индия, Иран и др. които си позволяват това, няма как да очакваме руската икономика да рухне в близко бъдеще. Просто трябва да им се покаже, че място за лавиране повече няма, и докато не се изтеглят от международно признатите граници на Украйна от 1991г, всички санкции ще останат и дори трябва да се засилят.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 19.08.2024 г. at 9:34, Capitano Puyol said:

В Русия от стотици години, да не кажа от 16 век реално промени не са се извършвали със свободни избори на населението, а чрез кървави преврати. Дори и през 90те беше същото, когато за съжаление Запада дундуркаше Елцин и той си управляваше точно като Путин, но със Западна подкрепа и отново демократични и честни избори нямаше. Аз вече десетилетия си задавам въпроса защо САЩ не реши окончателно проблема с тази квазидържава след 1991г. след разпадането на СССР, а им правиха реверанси, даже и хуманитарна помощ пращаха в Русия началото на 90те за да не умрат от глад. Може би човек като Рейгън ако управляваше САЩ през 90те щеше да реши кардинално въпроса, и днес тази държава да не е заплаха за околните страни и като цяло за световния мир.

Имаше един американски генерал който каза, че ако не смажат руснаците, може би след 10, 20, 30 години или по късно американци ще трябва на ново да умират за да изхвълят тези азиатски хорди от Европа.....   

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Пореден пример защо не бива да се вярва на руските новини и пропаганда, освен ако не са потвърдени от независим източник. 

На кратко - руски пропагандист предлага Русия да удари "Силата на Сибир", като обвини за това Украйна. Целта - да скара Китай и Украйна. 

https://www.actualno.com/europe/rusija-da-udari-silata-na-sibir-za-da-skara-ukrajna-s-kitaj-ideja-na-ruski-propagandist-video-news_2270622.html

 

@Втори след княза тагвам те за да видиш защо не вярваме на руските "новини" с които ни заливаш от няколко години. 

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

https://news.bg/int-politics/vladimir-putin-demonstrativno-tseluna-korana.html

Чичо Вова копае дъното.Както е тръгнало какви работи ще прави на Кадиров...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Рублата отново се срива надолу спрямо долара, след като Централната банка вдигна лихвата до 18%.

455962238_1033598142102448_5147837786695579520_n.jpg

  • Харесва ми! 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

   Всъщност е по-скоро обратното- рублата продължава да се срива, въпреки че ЦБ повишава лихвите. То това е основната причина за тези повишения и за наложения капиталов контрол, опит да се спре обезценката на рублата.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Според не потвърдена устна информация частният самолет на Путин е катастрофирал или свален? Путин тежко пострадал, но е жив....Доказателства затова не съм отрил....Ако е истина укрите първи ще го съобщят....За сега и на украинските сайтове не съм открил нищо....

Редактирано от Skubi
Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...