Отиди на
Форум "Наука"

А какво се случва в Русия?


Recommended Posts

  • Мнения 2,4k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 20 часа, Incorrectus said:

В моето ежедневно обкръжение - образовани и необразовани - има само двама, които са наясно с тази война и съответно са на страната на Украйна. Другите всички са безплатни путинист до путиниста. Гледат телевизора, който вечер по новините в края на емисията им цитира в две изречения ТАСС. Но никаквата информация, която имат по въпроса, изобщо не им пречи да се мислят специалисти по въпроса. Разговори с такива са безсмислени.

Резултатите от избори показват ,че русофилите са не повече от 20%.Другият вариант е  ,че тези същите  гласуват за Бойко Борисов гледат го влюбено по телевизора ,независимо  ,какво той казва ,неосмисляйки го и на следващите избори ,пак гласуват за него и казват ,ей сега Бате Бойко ще вземе властта и ще нареди нещата.За мен не трябва ,да има образователен ценз за гласуване а IQ тест.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Вижте сега, русофилите ако говорим за харесване на руската култура, за приемане на руските паметници, посветени на войната от 1877-1878, са наистина мнозинство. Но путинофилите са не повече от 20 % както е отбелязано, включително соцносталгиците. Просто са по-кресливи от останалите.

Редактирано от skorpion1980
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 20 минути, resavsky said:

Не е ясно засега .

Вече е ясно, че напълно изгоря. Някои са скачали от прозорците. Тук са правели ел. компоненти за ракети. 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

https://carmarket.bg/drugi/v-ruskiia-zavod-na-mercedes-pochvat-da-praviat-kitajcheta-9128

Китайския октопод пуска все по дълбоко пипала в Русия.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, resavsky said:

https://carmarket.bg/drugi/v-ruskiia-zavod-na-mercedes-pochvat-da-praviat-kitajcheta-9128

Китайския октопод пуска все по дълбоко пипала в Русия.

Май е по-вероятно Китай да си върне отмъкнатите от Александър 2 земи в Далечния Изток от края на 50те години на 19 век, отколкото Русия да задържи окупираните украински области.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 23 часа, skorpion1980 said:

Вижте сега, русофилите ако говорим за харесване на руската култура, за приемане на руските паметници, посветени на войната от 1877-1878, са наистина мнозинство. Но путинофилите са не повече от 20 % както е отбелязано, включително соцносталгиците. Просто са по-кресливи от останалите.

Ако това е определението за русофил ,значи и аз съм такъв.Явно тези  ,които не харесвам са съветофили ,комунисти и путинофили ,които си мислят ,че са русофили.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, todorg said:

Ако това е определението за русофил ,значи и аз съм такъв.Явно тези  ,които не харесвам са съветофили ,комунисти и путинофили ,които си мислят ,че са русофили.

Именно.

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Тази вечер в Дагестан също има размирици и престрелки.

Отново се съобщава за стрелба в Махачкала. По улиците са заснети въоръжени сили за сигурност

От градската администрация съобщиха (https://t.me/rbc_news/97916), че „органите на реда извършват дейности в района на улиците „Магомед Гаджиев“ и „Коркмасов“. Хората са помолени да напуснат тази част на града.

Очевидец каза (https://t.me/tass_agency/257042) на ТАСС, че силите за сигурност са блокирали Университетския площад в центъра на града. Администрацията на Ленински район моли хората да не напускат домовете си.

Министерството на вътрешните работи отрече (https://t.me/rian_ru/250856) информация, че в града е въведен план „Прихващане“. Shot съобщи това. Телеграм каналът също така твърди (https://t.me/shot_shot/68128), че неизвестни са открили огън по полицай.

--------

Министерството на вътрешните работи на Дагестан отрече информация за стрелбата в Махачкала и нападението срещу полицаи

Агенцията посочва (https://t.me/tass_agency/257050), че полицейски служители са проверявали територията на Университетския площад, след като очевидец е съобщил за въоръжен мъж. Тази информация не е потвърдена.

https://t.me/obyektiv_media/8398

  • Харесва ми! 2
  • Неясен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Skubi said:

 

Разликата с разпада на СССР е, че този на РФ е по-предсказуем. Далеч по-тежка война в Украйна спрямо тази в Афганистан, с далеч повече жертви, не по-ниски нива на корупция, много по-голям финансов ресурс за военни действия, по-висока степен на международна изолация, по-малко влияние в международната политика, демек все фактори, които поставят въпроса не дали Русия ще се разпадне на преобладаващата част от федералните си единици, а кога.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 часа, skorpion1980 said:

Разликата с разпада на СССР е, че този на РФ е по-предсказуем. Далеч по-тежка война в Украйна спрямо тази в Афганистан, с далеч повече жертви, не по-ниски нива на корупция, много по-голям финансов ресурс за военни действия, по-висока степен на международна изолация, по-малко влияние в международната политика, демек все фактори, които поставят въпроса не дали Русия ще се разпадне на преобладаващата част от федералните си единици, а кога.

Ако разгледаш цялата история на Русия от Петър 1.  до днес ще видиш, че цялата си колонизаторска политика е била успешно замаскирана от руската интелигенция и политика. Западните затова не са забелязали или ако да, то само тогава когато непосредствено са се сблъсквали с нея. Пушкин чудесно описва от империалистична гледна точка колонизирането на кавказките народи. толстой пък войната с франция. Даже и Солженицин така пише за гулаг, че там жестоките, безчовечните деяния са били предимно от малцинствени войници. Докато руските пазачи са били хумани. И тнк. Но и другото, руснаците при колонизирването на обкръжаващите ги народи, нападат все по-малки държави, племена, области с рядко населени места. Най големите Полша, Украйна, не могат окончателно да анексират защото те по численност и територия са сравнително единни. Но западът винаги им угаждал, защото Те са били килера на Европа. Фактически от Петър 1. досага са доставчици на суровини, полезни изкопаеми. ДОСЕГА. Защото със своята кървава съпротива Украйна показа, че е дошло време да се преорганизира тази колонизаторска, империалистична империя....Както на европейците не им се харесваше след ВСВ да, се изтеглят от останалите си колонии, така и Русия ще трябва да помисли ще има ли сили да държи в една държава толкова "братски" народи различни по култура, език, религия които не е успяла макар със всички сили да асимилира на руски език, кирилица и християнство.....Това е сега, защото Украйна нито може да я глътне, нито да я изплюе....Заседна им. СМСМ  

  • Харесва ми! 6
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 2.07.2024 г. at 7:40, Skubi said:

Ако разгледаш цялата история на Русия от Петър 1.  до днес ще видиш, че цялата си колонизаторска политика е била успешно замаскирана от руската интелигенция и политика. Западните затова не са забелязали или ако да, то само тогава когато непосредствено са се сблъсквали с нея. Пушкин чудесно описва от империалистична гледна точка колонизирането на кавказките народи. толстой пък войната с франция. Даже и Солженицин така пише за гулаг, че там жестоките, безчовечните деяния са били предимно от малцинствени войници. Докато руските пазачи са били хумани. И тнк. Но и другото, руснаците при колонизирването на обкръжаващите ги народи, нападат все по-малки държави, племена, области с рядко населени места. Най големите Полша, Украйна, не могат окончателно да анексират защото те по численност и територия са сравнително единни. Но западът винаги им угаждал, защото Те са били килера на Европа. Фактически от Петър 1. досага са доставчици на суровини, полезни изкопаеми. ДОСЕГА. Защото със своята кървава съпротива Украйна показа, че е дошло време да се преорганизира тази колонизаторска, империалистична империя....Както на европейците не им се харесваше след ВСВ да, се изтеглят от останалите си колонии, така и Русия ще трябва да помисли ще има ли сили да държи в една държава толкова "братски" народи различни по култура, език, религия които не е успяла макар със всички сили да асимилира на руски език, кирилица и християнство.....Това е сега, защото Украйна нито може да я глътне, нито да я изплюе....Заседна им. СМСМ  

Тази завоевателна политика с последваща асимилация е по-различен тип импелиализъм от този, който представлява западната колонизация. А начинът Москва да го преосмисли е да изяде достатъчно бой и така безвъзвратно да се провали в опитите си за имперско възстановяване, съответно те да свършат зле както е станало с аналогичните опити при Рим, Константинопол, ако щеш Мадрид.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ето една интересна статия, опитваща да обясни случващото се в Русия:

За произхода на демодернизацията на Путин

И кратко резюме на съдържанието от ИИ:

Текстът анализира режима на Путин в Русия, базирайки се на работата на историка Александър Еткинд. Основните точки са:

  1. Идеологията на режима на Путин е по-важна от икономическите фактори в определянето на неговото поведение.
  2. Режимът се основава на експлоатацията на природни ресурси, особено петрол и газ, което Еткинд нарича "палеомодерност".
  3. Тази система води до вътрешна колонизация, неравенство и потискане на населението.
  4. Путиновият режим се противопоставя на модернизацията и зеления преход, водейки "битка с модерността".
  5. Държавата е описана като "паразитна", разчитаща повече на природни ресурси, отколкото на труда на гражданите.
  6. Войната в Украйна се разглежда като опит да се наложи продължаването на търговията с изкопаеми горива с Европа.
  7. Авторът предвижда възможен разпад на Руската федерация след евентуално военно поражение, макар че този сценарий не е неизбежен.
  8. Текстът критикува обясненията, които извеждат путинизма от съветското наследство или от "вечна Русия", подчертавайки отговорността на конкретни личности и институции.

Общо, анализът представя путинизма като регресивна система, основана на експлоатация на ресурси и противопоставяща се на модернизацията и демокрацията.

 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

https://www.vesti.bg/sviat/rusiia-e-dala-na-sasht-proekt-za-miren-dogovor-s-ukrajna-6202755

Интересното е какво искат от САЩ да направят. 🙂 Руснаците искат отмяна на санкциите за високотегнологични продукти, както и на санкциите върху нефта, газта и банковата система. Баш същите санкции, които иначе изобщо не работеха и дори правели по-силна самата Русия. 

Останалото е бошлаф приказки. 

Редактирано от Димитър Йорданов
  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...