Отиди на
Форум "Наука"

А какво се случва в Русия?


Recommended Posts

  • Потребител

Санкциите задълбочават кризата в руската авиация

Санкциите принудиха най-голямата частна авиокомпания в Русия да изведе от експлоатация някои
от самолетите си, а националният превозвач на страната отложи полети поради недостиг на персонал,
съобщиха оттам.

Авиокомпанията S7 Airlines, известна още като Siberia Airlines (Сибирски Авиолинии), ще изведе от
експлоатация флота си от самолети Еърбъс A320neo.

Ръководителят на руската федерална агенция за въздушен транспорт "Росавиация" Дмитрий Ядров заяви,
че S7 Airlines ще изведе от експлоатация флота си от самолети Еърбъс A320neo, тъй като санкциите са
направили невъзможна поддръжката на техните двигатели Прат и Уитни, произвеждани в САЩ.

По данни на независимото интернетско издание SimpleFlying.com, S7 Airlines разполага с 28 самолета
A320neo в своя 101-членен флот. А бизнес вестника "Комерсант" съобщи, че S7 Airlines ще съкрати
предстоящото си зимно разписание с до 15% поради проблеми с поддръжката на самолетите.

Междувременно националният превозвач "Аерофлот" има свои собствени проблеми поради недостиг
на екипаж, което е довело до закъснения на полети, според канала База в Telegram, който е свързан с
руските власти.

Каналът съобщава, че през изминалия уикенд са били забавени 330 полета, а 20 са били отменени, като
самолетите са били принудени да летят с намалени екипажи. База заяви, че в последния момент промените
в персонала са довели до това, че в някои случаи стюардесите са се качили на борда след пътниците.

https://www.vesti.bg/sviat/sankciite-zadylbochavat-krizata-v-ruskata-aviaciia-6202802

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 2,6k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител

Момичето изравни рекорда на Людмила Андонова. Браво за Стефка, че така достойно се включи. Така се прави, това е един спорт.

 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В Дир.бг пишеше, че миналия месец Стефка сама я подтикнала да пробва 210см.

NOVA пише същото:

Минути след новината за NOVA председателят на БОК Стефка Костадинова каза: "Бях сигурна,
гледах я преди месец в Рим на Европейското първенство по лека атлетика. Аз я наградих и ѝ 
пожелах на Олимпиадата в Париж, след 2,07 м да вдигне на 2,10 м. Тя беше готова. Очаквах
това от нея. Много талантлива, много хубава скачачка, много хубава техника”.

https://nova.bg/news/view/2024/07/07/462339/стефка-костадинова-аз-пожелах-на-магучих-да-счупи-рекорда-ми/

Редактирано от gmladenov
  • Харесва ми! 2
  • Неясен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Медведев днес е заявил, че дори при капитулация на Зеленски и правителството, Русия нямало да спре войната. Иначе щели да дойдат още по-големи радикали, които Западът щял да въоръжи и прочие глупости. Накратко в неадекватния си стил Медведев твърди завоалирано, че Русия няма да спре докато не окупира и завладее цяла Украйна. И това хич да не е се връзва със заявката на Путин, че не мир, а начало на преговори за мир ще има когато Украйна изпълни абсурдните предварителни условия на Русия. Демек Украйна да се самопализира, за да може след провалени преговори Русия да я доунищожи. Да видим колко време от Москва ще продължават с тази риторика на показване на мускули, каквито нямат.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

С парите на гражданите: Путин увеличи данъците, за да финансира войната в Украйна

Руският президент Владимир Путин подписа пакет от мерки за повишаване на данъците на стойност
почти 30 млрд. долара, с които призовава работниците и компаниите да осигурят средства за неговата
офанзива в Украйна.

Путин подписа закон за набор от изменения в руския данъчен кодекс, който включва увеличение на
данъците върху доходите на хората с високи доходи и корпоративните данъци, плащани от предприятията,
в опит да помогне за запълване на фискалната дупка.

По данни на Министерството на финансите увеличението на данъците, което в страната се представя
като "системни реформи", ще доведе до приходи от около 2,6 трилиона рубли (29 млрд. долара) през
2025 г., когато влезе в сила.

Разходите за отбрана и сигурност са нараснали до повече от 8% от БВП на Русия, заяви Путин през май.

https://www.actualno.com/europe/s-parite-na-grajdanite-putin-uvelichi-danycite-za-da-finansira-vojnata-v-ukrajna-news_2261286.html

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Руски депутат: Да се забранят турските сериали!

Заместник-председателят на Комисията по семейна защита, бащинство, майчинство и детство в
руския парламент Виталий Милонов призова за забрана на показването на турски телевизионни
сериали в Русия. Той каза това пред "Говорит Москва".

"Необходимо е да се забранят турските сериали. Защото турските сериали са пълна измислица.
Лъжа от началото до края... Тези търговци на кебап, които изведнъж са решили, че са добри актьори.
Няма нито един адекватен актьор в Турция, всички са абсолютно бездарни, евтини шутове.
Забранете турските телевизионни сериали! Защото хората гледат и им вярват", заяви Милонов.

https://www.vesti.bg/sviat/ruski-deputat-se-iadosa-lyzha-ot-nachaloto-do-kraia-6203623

  • ХаХа 4
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

https://dariknews.bg/novini/sviat/rusiia-uvelichi-danycite-za-da-finansira-ofanzivata-v-ukrajna-2388713

Путин вдига чуствително данъците.Краят е близо.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Руските власти все по-трудно прикриват броя на военните жертви, ресурсите за бойни операции са на изчерпване - ГУР на Министерството на отбраната

Информацията за военните операции, излъчвана от вътрешната руска пропаганда, все по-често предизвиква умора и недоволство сред руското население, а не ентусиазъм и екзалтация, както беше в началото на инвазията.

Както съобщава Censor.net, това е било заявено от Главното разузнавателно управление на Министерството на отбраната на Украйна.

"Една от причините за подобни промени е разминаването между информацията, разпространявана от режима, и реалната ситуация: нивото на загубите по време на войната е все по-трудно да се скрие, а ресурсите за бойни действия са на изчерпване, за което свидетелства, в частност, активната подготовка на Москва за рекордно в историята й увеличение на данъците", се казва в изявлението.

Както информира ГУР, според плана на Кремъл, под прикритието на "прогресивна скала за облагане на доходите на физическите лица", бюджетните данъци ще се повишат за руснаците, които печелят повече от 2200 долара месечно. Ставката на данъка върху доходите ще се увеличи от 20 на 25 процента.

Според оценките на руския режим т.нар. данъчна реформа ще събере около 200 млрд. долара в периода 2025-2031 г.

Освен това разочароващата динамика на обществените настроения, която се наблюдава в Кремъл, принуждава руското военно и политическо ръководство да подготвя населението за затягане на коланите. Регионалните представители на режима на Путин вече се опитват да изместят фокуса на вниманието от дразнещите военни въпроси към бурното разрешаване на социалните и вътрешните проблеми. Както отбелязва ГУР, "слугите на Путин от Москва, особено партийните членове, са изпратени "при хората", за да организират различни мероприятия в подкрепа на участниците във войната срещу Украйна и техните семейства, да участват в приеми за граждани, да изготвят и обсъждат демонстративни социални законопроекти: за подкрепа на доброволчеството, за повишаване на заплатите и за защита на ветераните".

"Отделно място тук заема "подкрепата" за хората с увреждания, чийто брой постоянно нараства заради войната срещу Украйна. Специално за тези, които са осакатени по време на военните действия на окупаторите, руските власти се стремят да развиват вътрешен туризъм. Така например минималният брой места за инвалиди в руските паркинги вече е 15%", отбелязват от ГУР.

Също така в Русия разпоредиха да се отпуснат на участниците във войната срещу Украйна така наречените "верешчагински карти" - ваучери с номинална стойност 15 хил. рубли, които могат да се използват за закупуване на билети в културни институции през годината.

"Като цяло засилването на "социалните" дейности на държавата-агресор свидетелства за опит да се канализира недоволството и да се избегнат неконтролируеми социални експлозии в Русия", отбелязват от ГУР.

Припомняме, че по данни на британското разузнаване през април и май 2024 г. среднодневните бойни загуби на руската армия са нараснали до максималното ниво за целия период на войната.

Източник: https://censor.net/ru/n3499481

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, resavsky said:

https://dariknews.bg/novini/sviat/rusiia-uvelichi-danycite-za-da-finansira-ofanzivata-v-ukrajna-2388713

Путин вдига чуствително данъците.Краят е близо.

Високи данъци, високи лихви. Просто супер.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 59 минути, scaner said:

Припомняме, че по данни на британското разузнаване през април и май 2024 г. среднодневните бойни загуби на руската армия са нараснали до максималното ниво за целия период на войната.

Източник: https://censor.net/ru/n3499481

А това влачи след себе си и все по-остра липса на работна ръка в множество рус. производствени сектори. И разбира се, води и до претоварване на болничните заведения, на фармацевтиката и т.н. Осакатиха си народа тия маниаци!   

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Остана Путин да върне прогресивния данък и съвсем са обезсмисли финансовата реформата на Касянов отпреди 22-23 години, която постави страната на друга икономическа плоскост. Такъв ход единствено би увеличил рязко данъчните измами, което ще доведе до обратен ефект във фискален аспект.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

https://dariknews.bg/novini/sviat/ruski-samolet-na-gazprom-se-razbi-kraj-moskva-ima-zaginali-video-2388694

Чудех се кога ще започнат да падат и цивилни самолети над Русия. Явно зап. частите, най-вече за двигателите, са на привършване.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 10.07.2024 г. at 21:17, skorpion1980 said:

Медведев днес е заявил, че дори при капитулация на Зеленски и правителството, Русия нямало да спре войната. Иначе щели да дойдат още по-големи радикали, които Западът щял да въоръжи и прочие глупости. Накратко в неадекватния си стил Медведев твърди завоалирано, че Русия няма да спре докато не окупира и завладее цяла Украйна. И това хич да не е се връзва със заявката на Путин, че не мир, а начало на преговори за мир ще има когато Украйна изпълни абсурдните предварителни условия на Русия. Демек Украйна да се самопализира, за да може след провалени преговори Русия да я доунищожи. Да видим колко време от Москва ще продължават с тази риторика на показване на мускули, каквито нямат.

На база на подобни прогнози се включиха да помагат на Украйна. Защото казваха, че Русия няма да се спре с Украйна и ще тръгне и към останалите страни. Като първо посочиха, че следва соц. лагера.

За да може да я отслабят и да няма подобни намерения близко бъдеще.

Излиза, че западните страни са по-заитересовани от нас, за нашето ненападение.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Warlord said:

https://dariknews.bg/novini/sviat/ruski-samolet-na-gazprom-se-razbi-kraj-moskva-ima-zaginali-video-2388694

Чудех се кога ще започнат да падат и цивилни самолети над Русия. Явно зап. частите, най-вече за двигателите, са на привършване.

Всичко върви по план. По графиката. Зомбираха си вече Аерофлота и почнаха да падат и "ремонтираните" самолети....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, deaf said:

Този самолет е Сухой,но предполагам че и в него има сумати западни части...

Практически половината. Включая двигателите. Тях са се опитали да заместят с руски ПД. 

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

За най-голямата страна по площ в света е жизнено необходимо да поддържа солиден въздушен транспорт дори да говорим само за вътрешните полети. Горепосочените актуални проблеми на руската авиация допълнително задълбочават икономическата криза в страната и ускоряват неизбежната икономическа катастрофа.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Днес руски източници пуснаха новина, че император Си е получил инсулт по време на заседание на партията. Бил на границата на смъртта. Засега непотвърдена от други източници. 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 28 минути, Incorrectus said:

Днес руски източници пуснаха новина, че император Си е получил инсулт по време на заседание на партията. Бил на границата на смъртта. Засега непотвърдена от други източници. 

Това ще е много яко. В личен план не му желая нищо лошо на човека, но ако император Си падне,
ще е добре за всички.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 26 минути, gmladenov said:

Това ще е много яко. В личен план не му желая нищо лошо на човека, но ако император Си падне,
ще е добре за всички.

Може да е някакъв кремълски фейк с неизвестна цел. Някоя си Дженифър Зенг била казала това, но нали не знаят да цитират..., не можах да проверя. Открих някаква такава, но не виждам да казва нещо такова.

Аз не съм толкова добър като вас.:thank_you:Злодеите нека получат според делата си. В една от мрежите се шегуват. Раиси го отстреля Ели Коптер, Си - инсурт, а пуйло?

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...