Отиди на
Форум "Наука"

Помпео и шистовия български газ. Фракинг под житните ниви


Recommended Posts

Публикува

Къде са зелените фашаги да скочат срещу Помпео?, къде е ДБ със зелените в нея,.........какво се ослушват? Къде са форумните еколози?,онея дето искат запор на вредния карбонов газ.........:D

Публикува

Абсолютно нищо не "почва", то не е спирало. Едното село (Чернооково) е селото на баща ми, на 3 километра от него е село Рогозина. Там не е спирало да се дупчи. Дори не се и крият. Естествено всичко започна от времето на ГЕРБерастите.

Публикува
Преди 9 минути, Кимон Георгиев said:

Абсолютно нищо не "почва", то не е спирало. Едното село (Чернооково) е селото на баща ми, на 3 километра от него е село Рогозина. Там не е спирало да се дупчи. Дори не се и крият. Естествено всичко започна от времето на ГЕРБерастите.

Няма промишлен добив и вероятно <дупченето> не е за технологиите на фракингас , а проучвателни сондажи. Още не е почнало, сега е времето да се ударят американските хиени и киро гелосания - изнисител (производител )на прекурсори за <лекарства>😀

  • Потребител
Публикува (edited)

Да преценят, кое е по-добре. Газ ли да внасяме или зърно.

Редактирано от miroki
  • Глобален Модератор
Публикува

Цялата работа тука е в България да започнат да текат пари за хората! Буквално, за бюджета и за местните власти и за собствениците и за всички. И не сметнати по оня шашав принцип, по който Страсбург смята обезщетенията или компаниите смятат заплатите, а реалчни - така, че в България горивото да стане ЕВТИНО. Това ще отприщи всичко. И да има концесия, трябва да е със първокласни фирми и да забравят за свръхпечалбите. Най-добрият вариант е особено държавно предприятие, извън всякакъв търговски закон, подчинено на специален режим и директно на МС и на Президента едновременно, да проучва, добива и продава. И да, втори и трети ядрен блок на секундата, на същия принцип. Иначе майната ни, буквално.

  • Глобален Модератор
Публикува
Преди 4 часа, miroki said:

Да преценят, кое е по-добре. Газ ли да внасяме или зърно.

Добивът изобщо не пречи на зърното !!!! Това го забравете просто. 

  • Потребител
Публикува
Преди 28 минути, КГ125 said:

Най-добрият вариант е особено държавно предприятие,

Частната канадска компания Дънди прешъс дава най-високите заплати в България.

В Дънди прешъс участва и българската държава,в резултат на което,досега са заведени дела срещу шестима министри,повтарям шест министри,за кражба от печалбата на Дънди!

  • Потребител
Публикува
Преди 2 часа, КГ125 said:

Добивът изобщо не пречи на зърното !!!! Това го забравете просто. 

Натискът е да добиваме газ, за да захранваме Европа. За нас забравете, че ще е по-евтино. Всяко нещо си има цена. Тока от Козлодуй-като е много по-евтин, ние да не го купуваме за евтин? Дървата в България, като са си от 100 години расли от български дъжд, кое им удвои цената тази година? Няма такова понятие по-евтино. Всеки влачи максимум.

За първи път от близо 30 години, с акумулираща печка е по-евтино от на дърва.

Ако ще се добива газ в морето, съм с две ръце за.

 

  • Потребител
Публикува

Официалното заключение на Института по биоразнообразие и екосистемни изследвания при БАН, за оценка на риска при проучване и добив на шистов газ прието на 19 юли 2011 г. гласи:[1]

 
Цитирай

Рискът за околната среда, при прилагане на технологията за хидравлично разбиване за проучване и експлоатация на находищата от шистов газ, при наличната научна информация не може да бъде оценен като пренебрежим или допустим за всички възможни случаи. Неблагоприятните въздействия могат да настъпят и десетилетия след изчерпване на находищата. При възникване на неблагоприятни въздействия в резултат от замърсяването на дълбоките хоризонти възможностите за предприемане на противостоящи мерки са силно ограничени и биха били слабо ефективни.

 

Цитирай

Този метод е забранен във Франция,[11]Люксембург [4], Нидерландия и Чешката република. В Австрия метода също е неприложим заради строгите изисквания за опазване на околната среда.[5]. Според източници от немското правителство, Германия също ще забрани технологията да бъде прилагана в близост до източници на питейна вода[12] В САЩ пълна забрана за добив на шистов газ е въведена в щата Върмонт на 17.05.2012 г.[6] Архив на оригинала от 2012-05-27 в Wayback Machine., забрана на сондиране за шистов газ в близост до източници на питейна вода има в щата Ню-Йорк от 2010 година, потвърдена от съдебно решение от 22.02.2012 г. [7]

Ако беше безопасно тези данни нямаше да ги има.

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...
×

Подкрепи форума!

Твоето дарение ще ни помогне да запазим и поддържаме това място за обмяна на знания и идеи. Благодарим ти!