Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

  • Потребител
Публикува (edited)

Римляните не спират да ме изненадват.

Храмът на богинята на тоалетната, Венера Клоакина (Venus Cloacina Sacrum Cloacina) се е намирал при входа на канализационната система Клоака Максима.Изобразен е на Denarius на L. Mussidius Longus (42 BC) и показва две статуи на Венера Cloacina на платформа с балюстрада на храма на богинята.  

Понякога се намират леко изтъркани и закръглени парчета керамика До скоро се смяташе, че тия артефакти са използвани за някакви игри.Сега установиха ,че с тия чирепи си чистили задниците след като ходят по нужда. Счупените парчета, са известни като "pesoi".  Вече стана известно какво точно означава древногръцката поговорка " „три камъка са достатъчни, за да избършете едно дупе".  При  разкопки в Атина американски археолози откриха набор от такива песои с диаметър 1,2-4 инча и дебелина 0,2-0,8 инча, които, както пише професор Чарлиър, са били „изрязани отново от стара счупена керамика, за да се получат гладки ъгли, които биха свели до минимум аналната травма '.

Това са древните римски артефакти, смятани за чипове за игри, за които експертите сега смятат, че са ранен еквивалент на тоалетна хартия. https://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-2264464/They-bit-scratchy-The-ceramic-gaming-pieces-new-research-claims-Roman-equivalent-loo-roll.html?fbclid=IwAR1gOTlPE1uJFeZnTt6tvY-mQHRXkImSbl8iInncHIiEn2i82YuWNJuNXN8

 

46435022_1850060061760028_4041868867566305280_n.jpg

article-0-170366BA000005DC-94_634x405.jpg

Редактирано от vvarbanov

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Вашето предишно съдържание е възстановено.   Изчистване на редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...
×

Подкрепи форума!

Твоето дарение ще ни помогне да запазим и поддържаме това място за обмяна на знания и идеи. Благодарим ти!