Отиди на
Форум "Наука"

Изводите които България следва да си направи от руско-украинската война


Recommended Posts

До колкото знам изтребителите 6-то поколение ще бъдат с възможности UAV.

Същото се случва и със съвременните наземни системи. Бронираните машини, вече могат да се управляват и дистанционно.

Ето едно такова гръцка разработка, за боба с дронове с възможност да се управлява и дистанционно.

minotauros-thorakismeno-ellada.v1.jpg?it

Редактирано от skiahtro
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 296
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител
Преди 3 часа, skiahtro said:

Не го обвинявай, той е добър човек, но изпада в панически кризи и не може да се контролира, като се появя някъде.

 Стандартната тролска мания за величие . "Те не знаят какво съм способен да правя с хората" нъл тъй се хвалеше(като сваляше Шпага)?

Преди 3 часа, skiahtro said:

Нищо не остана от байрактарите в Украйна, всичките бяха твърде лесно унищожени и ефективноста им се оказа повече мит и реклама, а хич не са евтини..

Нищо не остана и от ракетите с които се стрелят и двете страни. Снарядите ,куршумите и мините също не се ползват по няколко пъти.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, Warlord said:

Виж тука съм съгласен. Макар че изтребителите си вършат работа за еър полисинг за страна, която към момента не воюва, надявам се така и да си остане. Но никога не е късно и сами да започнем да си произвеждаме дронове. Въобще не е сложно, но незнайно защо на никой не му хрумва това.

Имаме няколко компании който произвеждат. Но се иска инвестиции и план от държавата за разстраване, R&D, и производство. Но най-важната част при всички нови оръжия и тактики е производството вътре в страната, ако овладем да се прави всичко при нас, като за пример Израел ще сме добре. Дори нов тип оръжие излезе утре , за което в момента не предполагаме, здрав и развит ВПК ще може да го репликира подобри, адаптира за наще нужди... 

Link to comment
Share on other sites

Преди 14 минути, vvarbanov said:

 Стандартната тролска мания за величие . "Те не знаят какво съм способен да правя с хората" нъл тъй се хвалеше(като сваляше Шпага)?

Нищо не остана и от ракетите с които се стрелят и двете страни. Снарядите ,куршумите и мините също не се ползват по няколко пъти.

Виш ти... Това наистина не го знаех, че байрактарите са еднократни... ;)

До сега винаги съм си мислил, че ефективността се измерва с това дали нещо може да изпъни предназначението си или не, като лесно неутрализира...

Явно рунаците и пратените там наблюдатели са се объркали нещо Пиле, не обвинявай за сичко мене...

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 50 минути, Warlord said:

В някакъв момент дроновете ще могат изцяло да заменят изтребителите, но дотогава и цената и комплексността на производството им много ще се увеличат. Изтребителите просто са много скъпи за поддържане играчки. Така и така вече сме ги поръчали, че и следващите 8, но нищо не пречи да развием производството и на дронове. Квадрокоптери в момента се правят в БАН, а също и в Русенския университет, където са по-напред с материала. Там по-миналата година видях и по-солиден октокоптер, който може да носи до няколко кг (което хипотетично могат и да са някакви малки бомби), 100 км рейндж, 12 часа полет, с ДВГ и вертикално излитане, разни сензори които да засичат дим при горски пожари и т.н. И това със собствения си бюджет го разработват. Ако държавата и бизнеса налеят инвестиции спокойно може и до бойни дронове да бъдат докарани нещата. Че и до износ.

203891873_330600648623890_5638927873863282001_n.jpg

Пак падаме в грешка на производство, хардвер, чогун, тонове....Неможем. Трябва да осъзнаем, че неможем да се съзтезаваме с държави които имат милионни или стохилядни армии. Те имат си вътрешен пазар, който им прави икономична военната индрустрия. Трябва в такова нещо да влагаме енергия което се нуждае инвестиция в сивото вещество....Например Израел и нейната желязна купола...По отделно ако гледаме комплетите, всичко си е "стандартно". По отделно можеш и радарче да си купиш от пазара, и ракети и всичко друго....Но да го синхронизираш, доведеш до такава степен компютизирано, това е което евреите много добре го направили...Същото при нас. Да вземим от най- евтините, най-допустимите дронове от пазара и в такова количество да ги синхронизираш с помоща на разработеният от теб софтвер, че практически да замъглиш небето над опазващият обект, може какъвто и да е искандер да пращат той обизателно ще се срещне с някой от тях...И ли те ще алармират защитните ракети....Фактически за стотинки можеш да ги държиш във въздуха, да ги ремонтираш и тнт...Това е което и една малка, бедна, не разполагаща с кой знае кави огромни ресурси страна може да направи...СМСМ  

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

 

Преди 45 минути, skiahtro said:

Виш ти... Това наистина не го знаех, че байрактарите са еднократни... ;)

Ти мислеше, че са вечни и се предават по наследство?  :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да приемем ,че е вярно ,че едно население след 20-на години психологическа обработка ,може ,да му се промие мозъка ,до там ,че да застане срещу 'благодетелите си".Той Путин тръгна ,да освобождава Украйна от нацистите с блицкриг.Тотален провал ,Путин ли е толкова тъп .генералитета ли му или се получава симбиоза ,ръководител вярващ на подопечните си ,а те подопечните му ,го заблуждават леко ,да чуе ,това ,което иска той.Кой е виновен ,че се провали блицкрига  Путин ли ,генералите му или украинците ,които не пожелаха да бъдат "освободени" от Чингиз хан или Баязид Йълдъръм.

Редактирано от todorg
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, vvarbanov said:

Пак се развълнува и поцна да правис граматицни грески.

Много му се връзваш на Плашилакис.  Човекът е прозрачен - има си някакви личностни проблеми. Извън интернет вероятно е плах и с ниско самочувствие. Тук е да се прави на страшен и "голямата работа", та поне малко от малко да компенсира липсите от реалния живот.  Не му се получава, тъй като е избрал много неподходящо място. Все пак това е форум за наука, а той освен личностни проблеми има и огромни дупки в образованието. 

Както и да е. Остави го да си пише глупостите и му отговаряй само от време на време, там където има риск да заблуди случайните читатели на форума.  Постоянните членове на форума няма как да заблуди, защото всички вече му знаем номерата, но със случайните читатели които попадат тук от Гугъл, Фейсбук и т.н. може и да му се получи.  

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Язък за Стефан Караджа той е байрактар ,сигурно турците са крали елементи от Китай ,пробутали са ги на "братята",хайде сега иди ги дири тези самолетчета в украинските ниви.

Редактирано от todorg
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Спамът с личните нападки е изтрит. skiahtro и vvarbanov дръжте се нормално!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 3.02.2023 г. at 18:34, Skubi said:

Пак падаме в грешка на производство, хардвер, чогун, тонове....Неможем. Трябва да осъзнаем, че неможем да се съзтезаваме с държави които имат милионни или стохилядни армии. Те имат си вътрешен пазар, който им прави икономична военната индрустрия. Трябва в такова нещо да влагаме енергия което се нуждае инвестиция в сивото вещество....Например Израел и нейната желязна купола...По отделно ако гледаме комплетите, всичко си е "стандартно". По отделно можеш и радарче да си купиш от пазара, и ракети и всичко друго....Но да го синхронизираш, доведеш до такава степен компютизирано, това е което евреите много добре го направили...Същото при нас. Да вземим от най- евтините, най-допустимите дронове от пазара и в такова количество да ги синхронизираш с помоща на разработеният от теб софтвер, че практически да замъглиш небето над опазващият обект, може какъвто и да е искандер да пращат той обизателно ще се срещне с някой от тях...И ли те ще алармират защитните ракети....Фактически за стотинки можеш да ги държиш във въздуха, да ги ремонтираш и тнт...Това е което и една малка, бедна, не разполагаща с кой знае кави огромни ресурси страна може да направи...СМСМ  

 

 

 😛

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Поддържа вниманието ми идеята, че Бахмут бе отстъпен умишлено. Стара тактика е да се престориш на бягащ, а в един момент да се обърнеш. Новото, присъщо на хибридната война е мощната информация. Тя представи Бахмут като значителна победа на Зеленски, който там си направи снимки. Това го направи юнак в очите на тези, които гледат съответните правилни телевизии. Ако тези зрители нямат маймунска памет, те ще възприемат отстъпление като бягство. Особено като срещу тях са разпасани престъпници. Заради това Зеленски ще кара още месо в месомелачката докато денацифицира сам страната. 

Поради това в Бахмут се работи бавно. Изчаква се всяка нова пратка за унищожение. Тъжно. 

Зеленски трябва да вземе решение  да спаси Украйна от смърт от кръвозагуба

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 минути, Втори след княза said:

Зеленски трябва да вземе решение  да спаси Украйна от смърт от кръвозагуба

И какво е решението, майна? Украйна да се предаде на фекалията Путьо? 🙄

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Втори след княза said:

Зеленски трябва да вземе решение  да спаси Украйна от смърт от кръвозагуба

На кого симпатизираш повече?

1. На управляващите в Русия - Путин, "Едина Россия" и т.н. Т.е. на "стандартния фашизъм" по марксиското определение на този термин
или
2. На военните кореспонденти или както още ги наричат в Русия "турбопатриоти".  Т.е. на "истинските автентични фашисти", според определението на Дугин.

Коя разновидност на фашизма ти е на сърце - "стандартния фашизъм" или "истинския фашизъм". 

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

Преди 5 часа, Atom said:

На кого симпатизираш повече?

1. На управляващите в Русия - Путин, "Едина Россия" и т.н. Т.е. на "стандартния фашизъм" по марксиското определение на този термин
или
2. На военните кореспонденти или както още ги наричат в Русия "турбопатриоти".  Т.е. на "истинските автентични фашисти", според определението на Дугин.

Коя разновидност на фашизма ти е на сърце - "стандартния фашизъм" или "истинския фашизъм". 

Наистина интересно "на кого"?

..При теб обаче няма, нито съмнение, нито интерес, определено на сърце ти е традиционния, които "третира руснаците като бесни кучета"...

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, Втори след княза said:

Поради това в Бахмут се работи бавно. Изчаква се всяка нова пратка за унищожение. Тъжно. 

Зеленски трябва да вземе решение  да спаси Украйна от смърт от кръвозагуба

Aха. Да не боли.🤣😂🤣

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 часа, Втори след княза said:

Зеленски трябва да вземе решение  да спаси Украйна от смърт от кръвозагуба

През Балканските войни и Първата световна война,България дава общо 200 000 загинали българи при население около пет милиона. И тези загуби не се отразяват съществено на демографията и. Сега сравни колко жертви е дала Украйна досега при население от 40 милиона.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, skiahtro said:

.При теб обаче няма, нито съмнение, нито интерес, определено на сърце ти е традиционния, които "третира руснаците като бесни кучета"...

Това го обсъждахме вече с теб, някъде още в началото на войната, но ще ти отговоря заради читателите на форума. Аз нямам проблем с руснаците. Руснаците са велик народ, който е дал на човечеството още по-велики личности в един куп сфери - наука, литература, музика и т.н.   Нямам проблем и с немците, които също са велик народ и също са дали на човечеството един куп още по-велики личности във същите тези сфери.  Нямам никакъв проблем и с гърците, които като народ също са дали много на човечеството. Въобще нямам проблем с който и да е народ на тази планета.

Ще ти цитирам думите на Димитров в Лайпциг: "Диваци и варвари в България са само фашистите. Но аз ви питам, господин Председател: в коя страна фашистите не са диваци и варвари?"

Бесни кучета са путинстите-фашисти, но в коя страна путинистите-фашисти не са бесни кучета? Или хитлеристите-нацисти, или οι μεγάλοι Πατριώτες - православни джихадисти, които не приемат източно-европейците за хора, а ги считат за полу-човеци или полу-животни, но искат да ги използват като инструмент с който да построят някакъв утопичен ортодоксален райх.  

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

Преди 30 минути, Atom said:

Това го обсъждахме вече с теб, някъде още в началото на войната, но ще ти отговоря заради читателите на форума. Аз нямам проблем с руснаците. Руснаците са велик народ, който е дал на човечеството още по-велики личности в един куп сфери - наука, литература, музика и т.н.   Нямам проблем и с немците, които също са велик народ и също са дали на човечеството един куп още по-велики личности във същите тези сфери.  Нямам никакъв проблем и с гърците, които като народ също са дали много на човечеството. Въобще нямам проблем с който и да е народ на тази планета.

Ще ти цитирам думите на Димитров в Лайпциг: "Диваци и варвари в България са само фашистите. Но аз ви питам, господин Председател: в коя страна фашистите не са диваци и варвари?"

Бесни кучета са путинстите-фашисти, но в коя страна путинистите-фашисти не са бесни кучета? Или хитлеристите-нацисти, или οι μεγάλοι Πατριώτες - православни джихадисти, които не приемат източно-европейците за хора, а ги считат за полу-човеци или полу-животни, но искат да ги използват като инструмент с който да построят някакъв утопичен ортодоксален райх.  

:)

Да така е, обсъждахме го. Не виждам обаче, да реагираш на призивите, да се третират руснаците като бесни кучета. Действаш избирателно, което навежда на мисълта че не си искрен и се криеш зад някакви красиви думички, които използваш, за оправдание на раболепието и това което си.. 

Иначе всички знаем, за "бурните" ти и "емоционални" реакции на "неправдите", ама... Поне да беше станал политик, щеше да имаш 80% подръжка...😀

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 32 минути, skiahtro said:

:)

Да така е, обсъждахме го. Не виждам обаче, да реагираш на призивите, да се третират руснаците като бесни кучета. Действаш избирателно, което навежда на мисълта че не си искрен и се криеш зад някакви красиви думички, които използваш, за оправдание на раболепието и това което си.. 

Утро е - успокой топката. Пий едно ελληνικό καφέ, фрапе или там каквото ти харесва (чай разбрахме, че не пиеш).  След това ако нямаш работа си пусни някакво готино парче. Горещо препоръчвам 9-та симфония на Бетховен в изпълнението на musicAeterna (много готини руснаци) под диригентството на Теодор Курентзис - гениален грък за който се говори, че е един от изгряващите звезди от световен мащаб на класическа музика:

 

Редактирано от Atom
Link to comment
Share on other sites

Just now, Atom said:

Утро е - успокой топката. Пий едно ελληνικό καφέ, фрапе или там каквото ти харесва (чай разбрахме, че не пиеш).  След това ако нямаш работа си пусни някакво готино парче. Горещо препоръчвам 9-та симфония на Бетховен в изпълнението на musicAeterna (много готини руснаци) под диригентството на Теодор Курентзис - гениален грък, който се смята за една от изгряващите звезди от световен мащаб на класическа музика:

 

Трябва да ти е ясно вече, че не съм от обидчивите. :)

.. но опитите да обиждаш вършат работа, те оправдават и дават обяснение в 80% от случаите... 

Аз залагам само на 20%, че няма обяснение... :)

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Интересен извод по отношение идеологическото, информационно осигуряване на войната е, че не се предлагат факти, а готови разкази, наративи. Войната е непрозрачна, не научаваме събития, а илюстрации на основния идеологически разказ. Няма достъп до факти от двете страни, нито се допуска друг разказ. Другите разкази се изчистват от властимащите или се подлагат на осмиване в най- лекия случай. Групово тролове се нахвърлят срещу съвсем възможния друг разказ или реални факти, противоречащи на "правилния". 

А за разумен поглед са нужни факти, които разумът да осмисли. Не. Само готов разказ има на пазара. И то "правилният". 

Докато има други източници, а именно интернет, трябва да търсим факти от двете страни за да стигнем до истината.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 минути, skiahtro said:

Трябва да ти е ясно вече, че не съм от обидчивите. :)

Не ти ли харесва Бетховен? - жалко, това изпълнение наистина е много добро.  Тогава ти препоръчвам Время, вперед! на Свиридов. Парчето е създадено, когато все още е имало хора, които искрено са вярвали в идеите на комунизма и, че строят един нов, много по-добър свят. Без значение, че самият комунизъм доказа своята несъстоятелност, произведението си е супер и от него лъха на оптимизъм и енергия:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 часа, Atom said:

Не ти ли харесва Бетховен? - жалко, това изпълнение наистина е много добро.  Тогава ти препоръчвам Время, вперед! на Свиридов. Парчето е създадено, когато все още е имало хора, които искрено са вярвали в идеите на комунизма и, че строят един нов, много по-добър свят. Без значение, че самият комунизъм доказа своята несъстоятелност, произведението си е супер и от него лъха на оптимизъм и енергия:

 

 

😀

Това са твърде елементарни манипулации, казах ти къде вървят такива... Вече дори шлосери, които са получили научната си титла и убразуванието у фейсбука, сфободно ги цитират.. 

Има ли значение какво харесвам или не? :)

Ако имаш нещо по същество казвай!

Питах те единствено, защото твърдиш, че си изключително свободомислеш, демократичен и справедлиф, пък допускаш твърдения, за хора които трябва да се третират като бесни кучета и ги поддържаш, без да се особено нараняват добронамеренията ти... 😀

А това, че аз съм възможно най-лошото, вече го знам и съм го осъзнал... :)

Редактирано от skiahtro
Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...