Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022-2024 година.


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 1 час, Р. Теодосиев said:

 

 

Не ми приличат на взрив от газова бутилка. :) Любопитен съм какво ще измислят руските военкори за оправдание и неглижиране пред феновете си.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 2,7k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

🔵 Можете да ни подкрепите, като станете член на YouTube канала:   yt_favicon.png / @reportajotukraina   🔵 Можете да ни подкрепите с дарение през бутона "Thanks" под видеото 🔞 Последвайте ни в Телеграм за нецензурирани бойни кадри: https://t.me/RFUenglish В това видео ще разгледаме актуалните военни новини и най-интересните събития от фронтовете в Украйна през ден 936 от руската инвазия. Днес най-интересните разработки идват от посоката на Курск. Тук украинските сили предприеха дръзка флангова маневра, пробивайки руската отбрана и поставяйки цялата им ударна сила на ръба на обкръжение. Тази смела маневра може напълно да неутрализира контранастъплението на Русия и да даде на Украйна окончателно надмощие в този регион. Както споменахме миналия репортаж, руснаците поеха контрола над Снагост и възстановиха наземните линии за комуникация с чувала около Глушково. Въпреки това, за да държат руснаците изолирани, украинците държаха пътя под строг огневи контрол с дронове камикадзе. Руснаците знаеха, че за да премахнат заплахата украинците да започнат нова атака и отново да затегнат чувала, ще трябва да ги изтласкат още по-на запад. Руски военни източници съобщиха, че са започнали серия от пехотни атаки на Бяхково, Внезапное и Гордеевка и са превзели тези малки селища. Руснаците започнаха механизирано нападение срещу Любимовка, малко по-голямо селище, което украинците могат да използват като изходна точка за бъдещи настъпателни действия. Поемането на контрол над Любимовка би позволило на руснаците да прекъснат пътя Суджа-Коренево и да отрежат и заобиколят украинските позиции по-нататък на север. Украинците съобщават, че руснаците са започнали атаката с 2 танка, 11 бойни машини на пехотата и един бронетранспортьор. Геолокирани кадри показват как украинците унищожават руската техника, докато тя напредва към града с противотанкови мини, противотанкови ракети javelin и дронове. Ако искате да получите достъп до оригиналните нецензурирани кадри, можете да ги намерите в нашия канал в Telegram, като използвате връзката в описанието под видеото. Интересното е, че превозните средства БМД-2, които руснаците използват за това нападение, принадлежат на руските въздушно-десантни части ВДВ. Това, заедно с доклади от Института за изследване на войната, в които се посочва, че руснаците са преразположили няколко батальона на морската пехота, показва, че те са преразположили по-боеспособни единици, за да започнат тези атаки. Повечето други руски части по фронтовата линия в Курск са или наборници, доброволци от Донбас, полиция или дори просто редова охрана на военни обекти. Това означава, че руснаците все още не са в състояние да започнат фронтално контранастъпление, а трябва да разчитат на по-малки тактически операции от тези по-добре обучени морски и въздушнодесантни батальони, за да принудят украинците да се оттеглят от своите териториални придобивки. Ако погледнем топографската карта, можем да разберем по-добре как украинците пречупиха руските атаки. Както можете да видите, руснаците напредваха главно по и в низините, докато украинците поддържаха контрол над високите части. Това им позволи да се преборят с руските атаки на юг и да унищожат руския издатък към Любимовка. На юг руснаците също можеха да атакуват от високите места и защитата на селищата тук просто би довела до ненужни загуби, поради което украинците се оттеглиха. Институтът за изследване на войната също заключи, че руснаците са превзели само по-слабите украински позиции в низините, но са изпитали много повече затруднения в дълбочина, тъй като позициите по-навътре в терена са били по-силни. Украинците на свой ред продължиха настъпателната си операция по обкръжаване на Глушково, като се придвижиха на запад и превзеха граничните селища Волфино и Краснооктябрски. Както се оказва, руски части са превърнали голямата училищна сграда в селището Веселое в оперативна база, съхранявайки тук жива сила и боеприпаси, и център за координиране на отбраната. Тъй като всички цивилни бяха евакуирани, украинците бяха свободни да нанесат въздушни удари по руската база с прецизни бомби, разрушавайки сградата напълно. Геолокирани кадри също показват как те са използвали своите танкове, за да обстрелват всяка руска позиция, останала в селището. Оригиналното нецензурирано видео на тази операция също може да бъде намерено в нашия канал в Telegram. След като основната руска база за операции беше унищожена, украинците, под прикритието на своите танкове, успяха да се придвижат и успешно да прочистят населеното място от всяка останала съпротива. По-късно руски военни блогъри съобщиха, че украинците са поели пълен контрол над Веселое, напреднали са по пътя за Глушково и са се придвижили по-нататък по железопътната линия на изток.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Warlord said:

в тоя дух

трябва да се прояви разбиране - нямат друг избор.

Пропагандата е единствената им патерица и те са най-изкусните майстори в това на планетата.

Пропадне ли тази патерица... си отива цялата барака. Цялата държава, култура, народ... се храни и диша вече векове с тази патерица и са пропити от нея. Тя вече е тяхната идентичност, те умират с нея в сърцата си, избират вожда си, който им придържа патерицата...

И... не са само те така... :)

Редактирано от ramus
  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Някакъв путинист днес във ФБ ми обяснява колко страшни били ракетите кинжал, ама като му отговорих, че това е поредният мит, което се доказва с ареста на съзателя им, в безпомощността си тръгна да обижда😄😄😄

Редактирано от skorpion1980
  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 3 минути, skorpion1980 said:

Някакъв путинист днес във ФБ ми обяснява колко страшни били ракетите кинжал, ама като му отговорих, че това е поредният мит, което се доказва с ареста на съзателя им, в безпомощността си тръгна да обижда😄😄😄

Защо въобще се разправяш с тези зомбирани идиоти?

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

След като украинците влязоха в Курск, русофилите изпаднаха в истерия и почнаха да говорят
какви ли не измислици. Какви огромни загуби имали украинците, как руснаците ги попилявали
с ФАБ-бомби и т.н.. Въобще пълномащабна религиозна война.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 20 минути, resavsky said:

https://t.me/operativnoZSU/157850

Украинците май се проникнали в Глушково.

Или руснаците са почнали контра атака. Но нали са свикнали, първо да изпепелят и сринат до основи населеното място и после с вълни от пушено месо да завземат развалините....😆 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 часа, resavsky said:

Защо въобще се разправяш с тези зомбирани идиоти?

Защото да си българин путинист значи да си родоотстъпник, затова заслужават да бъдат вадени от нерви при всяка удобна възможност.

Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...