Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022-2024 година.


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 52 минути, todorg said:

Те имат много повече пушечно месо

Продължителната война е смърт за Русия. Справка войната на СССР срещу Афганистан през 80-те години. Тя продължи десет години,но Горбачов още през 1988г.,тоест преди СССР да се разпадне,спря войната и се изтегли от Афганистан,и то забележете при дадени само 14 453 убити съветски войници! Докато днес руската армия вече даде около 500 000 убити руски войници. А ако сложим и ранените,стават един милион жертви! Съмнявам се руската армия да издържи още дълго време...

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 3k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител
Преди 6 минути, deaf said:

Продължителната война е смърт за Русия. Справка войната на СССР срещу Афганистан през 80-те години. Тя продължи десет години,но Горбачов още през 1988г.,тоест преди СССР да се разпадне,спря войната и се изтегли от Афганистан,и то забележете при дадени само 14 453 убити съветски войници! Докато днес руската армия вече даде около 500 000 убити руски войници. А ако сложим и ранените,стават един милион жертви! Съмнявам се руската армия да издържи още дълго време...

Досега Украйна разчиташе за отбрана  ,на професионални войници и доброволци ,срещу наборната руска армия.В един момент и Украйна се принуди ,да въведе наборна служба  ,което бе огромна грешка.Това ,че някой се е родил с пенис  ,не значи ,че става за войник и много украински младежи избягаха  ,както преди това и руски.21 век е. 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

То не е грешка, просто другите не са неизчерпаем ресурс. Само жени ли да пуснат.

Редактирано от miroki
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 минути, miroki said:

То не е грешка, просто другите не са неизчерпаем ресурс. Само жени ли да пуснат.

Ще пускат ,който желае.Винаги има хора ,които ,ако не са професионални войници ,зависи от мястото ,времето ,ще са или гангстери или мутри или полицаи.Има си хора пацифисти ,аз съм бил в казарма пропиляно време и не мога  ,да си представя ,че някакъв шапкар ,ще ми заповядва я убивай онези отсреща.Тези отсреща са хора  ,като мен ,как така ще ги убивам?

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 24 минути, todorg said:

Винаги има хора ,които ,ако не са професионални войници ,зависи от мястото ,времето ,ще са или гангстери или мутри или полицаи.

Това е мит разпространяван от американските филми... От престъпник не става войник. То и няма да го пуснат в армията. Доколкото си спомням едно от изискванията за постъпване в американската армия е да НЕ сте осъждан.

Също така на войник ще му е много трудно в полицията да работи,понеже армията и полицията са два много различни свята... Например войникът е приучен и е втора природа у него,да вижда във всеки непознат човек враг и е готов по всяко време да го застреля. Полицаят е точно обратното (поне в демократичните държави е така) да вижда във всеки непознат първо факта,че е негов сънародник,който може би е кривнал от правия път. Тоест,полицаят се отнася към нарушителя по-внимателно,меко и превантивно. Само в краен случай използва крайни мерки... Полицаят е нещо като овчарско куче пазещо стадото. Войникът обаче е вълк,който има за задача да убие или завладее чуждото стадо...

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 55 минути, deaf said:

Това е мит разпространяван от американските филми... От престъпник не става войник. То и няма да го пуснат в армията. Доколкото си спомням едно от изискванията за постъпване в американската армия е да НЕ сте осъждан.

Хех, обясни го това на руснаците. Там съвсем официално вербуват хора от затворите, формално единствено без такива с доживотни присъди.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 минути, Warlord said:

обясни го това на руснаците. Там съвсем официално вербуват хора от затворите

Да,и един такъв затворник-войник застреля командира си понеже нещо не е бил на кеф... :ag:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

https://t.me/astrapress/66118?single

Украинците удариха военно летище до Майкоп с дронове.Щетите очевидно са значителни щом се наложи евакуация на цивилно население 

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, todorg said:

Ще пускат ,който желае.Винаги има хора ,които ,ако не са професионални войници ,зависи от мястото ,времето ,ще са или гангстери или мутри или полицаи.Има си хора пацифисти ,аз съм бил в казарма пропиляно време и не мога  ,да си представя ,че някакъв шапкар ,ще ми заповядва я убивай онези отсреща.Тези отсреща са хора  ,като мен ,как така ще ги убивам?

Не  разбра какво казвам. Тези дето искаха явно свършват, професионалните също. Другия вариант е да се предадат. Кое изглежда по-разумно? Само някои си мислят че украинците не умират, а само руснаците умрели 600 000 човека. И аз съм бил в казарма. При мобилизация кого избират да отиде?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 36 минути, resavsky said:

https://t.me/astrapress/66118?single

Украинците удариха военно летище до Майкоп с дронове.Щетите очевидно са значителни щом се наложи евакуация на цивилно население 

В региона он 09. има 6 пожара а от 10. 2 пожара. Единият е на 44.68519 N и 40.03668 E са летището.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 54 минути, Warlord said:

Хех, обясни го това на руснаците. Там съвсем официално вербуват хора от затворите, формално единствено без такива с доживотни присъди.

И укрите почнаха вече....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, resavsky said:

Три години само отстъпват и накрая докараха Русия до ръба на пропастта.

Много обичате да генерализирате, което е неправилно. 

В случая говорим конкретно за събитията на фронта, където чувалите могат да се затварят, но могат и да не се затварят. Ако не искаш да се занимаваш с военопленници не затваряш чувалите. Като затвориш чувала хората вътре в чувала могат да се предадат, но могат и да решат да се окопаят и да се бият до смърт. Ако не искаш да се биеш с такива окопали се и готови на всичко войници, просто ги оставяш да се изнесат като им оставяш чувала отворен. Ако затвориш чувала ще трябва задължително да отделиш ресурси за побеждаването, пленяването или избиването на окопалите се, иначе ще ти останат в тила зад фронта, което не е добре.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, makebulgar said:

Като затвориш чувала хората вътре в чувала могат да се предадат, но могат и да решат да се окопаят и да се бият до смърт.

И с какво ще се бият? С голи ръце ли? Идеята на "чувала" е да прекъсне снабдяването на попадналите в "чувала" войски. Без снабдяване,те са обречени на поражение. Откъде ще намерят патрони,снаряди,бензин за машините...? А храна – откъде? Колко може човек да издържи без да яде? Пет дена,десет дена...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 29 минути, Skubi said:

И укрите почнаха вече....

Украинската армия досега е набрала 3872 затворника. Руската – някъде към 50 000 затворници. Но според мен те не стават за войници. Така се случи,че след "10-ти",а и преди това,се запознах с доста престъпници. Просто мои приятели имаха фирми за охрана или пък,когато работех бодигард в разни хотели,посещавани от престъпния свят. Искам да кажа,че те престъпниците нямат патриотични чувства. Мислят само за себе си. И е изключено такъв престъпен елемент да жертва живота си на фронта в името на родината си. Те на фронта предполагам се скатават и гледат да мародерстват.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 18 минути, deaf said:

И с какво ще се бият? С голи ръце ли? Идеята на "чувала" е да прекъсне снабдяването на попадналите в "чувала" войски. Без снабдяване,те са обречени на поражение. Откъде ще намерят патрони,снаряди,бензин за машините...? А храна – откъде? Колко може човек да издържи без да яде? Пет дена,десет дена...

Еми така е, но все пак тия войници трябва да ги плениш и да се грижиш за тях после.  

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 17 минути, deaf said:

Искам да кажа,че те престъпниците нямат патриотични чувства. Мислят само за себе си. И е изключено такъв престъпен елемент да жертва живота си на фронта в името на родината си. Те на фронта предполагам се скатават и гледат да мародерстват.

Те не отиват там да жертват живота си, а да го спасят. При това по начин, който са усвоили добре - с убийства и престъпления. Като знаеш, че доживот ще гниеш в затвора заради убийство, ще предпочетеш да отидеш на фронта да стреляш и убиваш, с надеждата, че ще оцелееш и след това  да не си в затвора. Тоест, престъпника и убиеца на свобода е нещо различно от престъпника и убиеца осъден на 50 години или на доживотен затвор. С друга нагласа вероятно гледат на предложенията да се включат в армията.  

Редактирано от makebulgar
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, makebulgar said:

С друга нагласа

Те приемат в армията само затворници осъдени на 10 и малко повече години затвор. Тези,които са излежали примерно пет или шест години от присъдата си,предпочитат да доизлежат оставащите им пет-шест години затвор,вместо да умрат на фронта.

А осъдените на по петдесет години и доживотно са абсолютни отрепки и за нищо не стават...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Руснаците спряха да се занимават и с попълването на обменния фонд, видеата от дронове в последно време показват поредица от разстрели на предали се украинци. Което говори, че най-вероятно от известно време има заповед пленници да не се взимат. Тази мярка е не толкова, защото после трябва да се грижат за тях (ясно по руските лагери колко се грижат за военнопленниците), а за да сломят духа у украинците, въпреки че реално ги мотивират още повече да се бият до смърт и да не се предават. Но фактът е, че ги разстрелват, така че тоя аргумент, че не затваряли чувалите заради пленниците, отпада. Не ги затварят защото не могат.

  • Харесва ми! 2
  • Тъжен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Плюс това Путин отказва да преговаря за мир или по-точно,поставя абсолютно неизпълними условия на Украйна,и продължава да хвърля руските войски в атака срещу украинските,с което принуждава Украйна да воюва... Най-вероятно Путин иска да нанесе колкото се може повече вреди на украинската армия,преди Тръмп да влезе в Белия дом,защото руския вожд най-малкото не е сигурен каква политика ще води Доналд Тръмп...

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

https://www.facebook.com/share/sqY3c3nuQsJYNY4G/

Пише ,че до 60 самолета има на удареното руско летище.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

https://t.me/astrapress/66139?single

Четвърти ден продължава огромния пожар на нефтобазата във Феодосия.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...