Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022-2024 година.


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 5 часа, deaf said:

Десантът е много красива операция,но само по игралните филми... Последният успешен десант е на германците извършен над остров Крит през Втората световна война. Задайте си въпросът защо оттогава никоя армия не извършва десанти? Защото рискът е толкова голям,че не си струва...

П.П.

Десантът в Нормандия го изключваме,понеже съотношението между силите е било като между котка и леопард...

Инчон, 1950?! https://bg.m.wikipedia.org/wiki/Битка_при_Инчон

Иво джима?

Редактирано от vandu
  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 2,8k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Глобален Модератор

ТАСС пишат, че тялото на главнокомандващия на военноморския флот Николай Евменов е било намерено в някаква река, със следи от зверски побой!

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

То из нета са качени хиляди видеа как украинците управляват дронове около фронта и как в тила си ги произвеждат сами, практически всякакви възможни типове - разузнавателни, FPV, подводни, надводни, дори и сухоземни - дистанционно управляеми автомобили с камера и картечница отгоре (понякога и верижни) - по-бързи от бронираните машини и по-леки от тях, така че да не задействат противотанковите мини.
Та наистина и аз не разбирам на тоя фон за чий 4еп ще им е някакви геймъри зад океана да им управляват дроновете?! Да не говорим и, че е технически невъзможно за сигурно към 90% от новопроизведените дронове, които не могат да бъдат управлявани от дистанция над десетина километра.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 8 часа, Warlord said:

ТАСС пишат, че тялото на главнокомандващия на военноморския флот Николай Евменов е било намерено в някаква река, със следи от зверски побой!

Това е шега по повод потъването на последния кораб. Пусна я един потребител на „Х“ с ник Професор Талк. Този потребител вероятно е латвиец, който пише и на други места с други никове. Когато реши да се забавлява той обикновено започва съобщението си с „ТАСС“. В случая вероятно експериментира дали една шега може да продължи да се разпространява като фейк. 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
 
2024. febr. 15.

🔵 Можете да ни подкрепите, като станете член на YouTube канала: https://www.youtube.com/channel/UC7O2... 🔵 Можете да ни подкрепите с дарение през бутона "Thanks" под видеото В това видео ще разгледаме актуалните военни новини и най-интересните събития от фронтовете в Украйна през ден 721 от руската инвазия. Украинските специални сили проведоха успешна операция, при която поразиха и неутрализираха големия руски десантен кораб „Цезар Куников“ южно от Крим. Този кораб, бе една от най-силните съставни единици на Черноморския флот. Руски източници съобщиха, че украинците са използвали седем морски дрона, за да атакуват кораба през нощта, по-точно безпилотните машини от пето поколение „Магура“. Руски анализатори отбелязват обновление на украинската т. нар. тактика „Вълча глутница“, която е особено успешна срещу неподвижни цели в морето. Тя предполага координирана атака, при която всеки дрон играе решаваща роля за успеха на операцията, независимо дали има роля на разузнавач, примамка или нападател. Въз основа на бойни кадри, разпространени от украинското Главно разузнавателно управление, четири дрона са нанесли критични щети на левия борд на "Цезар Куников", което е довело до потъването му. Предварителните доклади сочат значителни загуби сред екипажа на руския кораб. Съобщава се, че проведените операции по търсене и спасяване са били закъснели и неуспешни. Анализаторите отбелязват, че руските командири са направили фатална грешка, като са спрели насред морето. На базата на кадрите дроновете се приближават сравнително бавно до кораба, което означава, че са били много по-тихи и по-трудни за откриване. Приближаването толкова близо, докато не бъдете забелязани, би било невъзможно, ако корабът се движеше, защото дроновете трябва да се движат по-бързо, за да го настигнат. Втората цел стана село Селидово, което се намира на около четиридесет километра от Авдиевка. Руски източници съобщиха, че силите им са ударили голяма точка на разполагане, използвайки ракети Искандер с касетъчни боеприпаси и са убили до шестстотин войници. Някои източници спекулираха, че руснаците са ударили новопристигналите отряди от 3-та щурмова бригада, които е трябвало да подсилят Авдиевка. Малко след това украински бойци от 3-та щурмова бригада разпространиха бойни кадри, потвърждаващи, че вече са в Авдиевка, а не в Селидово. Тогава руските източници започнаха да променят твърденията си, че са унищожили ранени войници, които са се изтеглили от Авдиевка. По-късно местни жители публикуваха снимки на разрушените си къщи, което показва, че руснаците не са уцелили полигон с украински войници, а мирни жители. Третата цел стана временно украинско депо с техника в Цукурино. Кадрите потвърждават, че руснаците са успели да повредят и унищожат няколко превозни средства с касетъчни боеприпаси. Между другото, това селище се намира само на няколко километра от Селидово и двата удара са се случили почти едновременно. Съдейки по факта, че кадрите от този бяха пуснати своевременно, докато кадри от Селидово няма, можем да заключим категорично, че руснаците не са ударили там база с войници. Повечето видни руски източници признаха, че поради липсата на каквито и да било доказателства, местоположението или информацията за убитите подкрепления към Авдиевка не могат да бъдат потвърдени. Командващият украинските сили в града заяви, че руснаците са започнали информационна операция, за да отвлекат вниманието от тежките загуби, които самите те понасят в Авдиевка, и които наскоро достигнаха приблизително 645 убити руски войници на ден. Що се отнася до самата Авдиевка, ситуацията е изключително тежка. Украинските бойци съобщиха, че руските сили са извършили над 60 удара с въздушни бомби по техните позиции само през изминалия ден, и то вътре в града. Те добавиха, че поради динамичния характер на боевете някои от тези бомби падат върху руските войници, но командирите им не се вълнуват от това. В комбинация с въздушни удари, руските сили активно хвърлят резервите си, за да поддържат инерцията и да победят украинските сили. Това им позволи да пресекат релсите и да установят физически контрол над главния снабдителен път. Вчера сутринта обаче част от украинските резерви беше дислоцирана в този район и започна контраатаки. Според последните налични бойни кадри украинските бойци от 3-та щурмова бригада са използвали „Брадли“, за да атакуват руските сили и са ги отблъснали от пътя с повече от сто и петдесет метра. Украинският командир на прочутата 110-та бригада, която воюва в Авдиевка без прекъсване от две години, заяви, че са почувствали осезаемо облекчение, след като е пристигнала помощта от 3-та бригада.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 17 часа, Incorrectus said:

Това е шега по повод потъването на последния кораб. Пусна я един потребител на „Х“ с ник Професор Талк. Този потребител вероятно е латвиец, който пише и на други места с други никове. Когато реши да се забавлява той обикновено започва съобщението си с „ТАСС“. В случая вероятно експериментира дали една шега може да продължи да се разпространява като фейк. 

Действително се оказа фейк. Кофти е малко, че ТАСС ни е блокиран и няма как да проверим от ЕС директно в сайта публикувано ли е било нещо или не. Аз съм ЗА да се показва всичко, без значение колко е фентъзи.

Междувременно върховният съд е отсвирил исковете на Надеждин за това, че са му бракували подписите без обяснение, за да не може да се яви на изборите. Има право на последно обжалване, което съдът трябва да разгледа в десет дневен срок. Нищо не им пречи да го отсвирят отново и този път окончателно.

ВСУ са започнали да се изтеглят поетапно от Авдиевка. Въпрос на време е руснаците да пресекат и последния черен път за снабдяване/отстъпление, към момента са на ок. 300 метра от него.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 14.02.2024 г. at 17:31, deaf said:

Десантът е много красива операция,но само по игралните филми... Последният успешен десант е на германците извършен над остров Крит през Втората световна война. Задайте си въпросът защо оттогава никоя армия не извършва десанти? Защото рискът е толкова голям,че не си струва...

П.П.

Десантът в Нормандия го изключваме,понеже съотношението между силите е било като между котка и леопард...

Има и десант на малкият остров Окинава ,завзет с огромни жертви и от двете страни  ,което затвърждава ,мнението на американските военнокомандващи ,че срещу Япония ,ще се рискува с тогавашните най нови оръжия (които никой не е бил сигурен как ,ще подействат)  ,ако нещата с атомните бомби се бяха прецакали американците нямаше  ,как  ,да направят десант на многостровна страна  ,като Япония.

Редактирано от todorg
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 15.02.2024 г. at 9:16, Warlord said:

ТАСС пишат, че тялото на главнокомандващия на военноморския флот Николай Евменов е било намерено в някаква река, със следи от зверски побой!

Пирани са били.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 15.02.2024 г. at 7:06, Warlord said:

То из нета са качени хиляди видеа как украинците управляват дронове около фронта и как в тила си ги произвеждат сами, практически всякакви възможни типове - разузнавателни, FPV, подводни, надводни, дори и сухоземни - дистанционно управляеми автомобили с камера и картечница отгоре (понякога и верижни) - по-бързи от бронираните машини и по-леки от тях, така че да не задействат противотанковите мини.
Та наистина и аз не разбирам на тоя фон за чий 4еп ще им е някакви геймъри зад океана да им управляват дроновете?! Да не говорим и, че е технически невъзможно за сигурно към 90% от новопроизведените дронове, които не могат да бъдат управлявани от дистанция над десетина километра.

Не знам защо се опитваш да рационализираш. Руската пропаганда е насочена към хора без критично мислене и без техническа култура. Дори да опиташ да им обясниш разликата в начина на връзка с Предатор и с евтин FPV дрон е губене на време. За тях всичко що лети се управлява от американски спътници. И така ще бъде. Очаквам в скоро време въпроса “Вярвате ли на Кремъл? да влезе във въпросниците при кандидатстване за работа. Може изцяло да замести тестовете за интелигентност. 

  • Харесва ми! 3
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Украинците се изтеглят от Авдеевка.Нещо напълно логично с последните събития на фронта.Всъщност е цяло чудо,че украинците издйржаха толкова дълго / повече от пет месеца/ в условия на почти пълно обкръжение. 

  • Харесва ми! 2
  • Неясен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Украинците са преизпълнили плана на бойните полета още март 2022.въпросът е  в Киев нима ли разумни политици ,които ,да се възползват ,от военният провал на противника.Понякога имам чувство ,че управлващите в Киев имат друг план ,който е различен от този на населението и на онези от ЗСУ ,които буквално натриха носа на сибирският нашественик.Във война на изтощение Украйна няма шанс ,сега е момента да инициират на първо време преговори за примирие  ,после деление на територии,

  • Неясен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

По-добре, щяха да платят прекалено висока цена за да запазят купчина руини в полето. Все пак Сирски се оказа, че не е "мясник", какъвто го изкарваха.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 19 часа, Warlord said:

Действително се оказа фейк. Кофти е малко, че ТАСС ни е блокиран и няма как да проверим от ЕС директно в сайта публикувано ли е било нещо или не. Аз съм ЗА да се показва всичко, без значение колко е фентъзи.

Не е публикувано. Шегата в случая е, че основната информационна агенция на Россия носи името на несъществуваща държава (Телеграфная Агенция Советского Союза). Което по Оруелски подхожда на това ведомство на дезинформацията.:)

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, resavsky said:

Украинците са свалили Су35 тази сутрин в района на Авдеевка. 

Говори се за три свалени самолета - един Су-35 и два Су-34

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 22 минути, scaner said:

Говори се за три свалени самолета - един Су-35 и два Су-34

Май си прав.

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Германия е подготвила допълнителен пакет за военна подкрепа за Украйна на стойност 1,13 млрд. евро (1,22 млрд. долара), който е насочен към противовъздушната отбрана и артилерията, съобщи германското министерство на отбраната.

Така нареченият Мюнхенски пакет включва 120 000 артилерийски боеприпаса с калибър 122 милиметра и допълнителни 100 ракети IRIS-T SLS през тази година, както и втора система за противовъздушна отбрана SkyNex, която трябва да бъде доставена през 2025 г.

Освен това през 2026 г. и 2027 г. ще бъдат осигурени още 18 самоходни гаубици, включително обучение, резервни части и боеприпаси.

https://t.me/drmjournal/7479

----------

Украинският президент Зеленски е изпратил официална покана към бившия президент на САЩ Доналд Тръмп да посети страната. Зеленски също е изразил готовност да заведе Тръмп до фронтовата линия.

https://t.me/drmjournal/7490

----------

Украинските въоръжени сили обявиха, че се изтеглят от ключовия град Авдийвка.

 

---------

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Чехия е намерила източници в чужбина за стотици хиляди артилерийски боеприпаси, които могат да бъдат доставени на Украйна в рамките на няколко седмици, ако успее да осигури финансиране от партньори от САЩ, Германия, Швеция и други страни, заяви чешкият президент Петр Павел на Мюнхенската конференция по сигурността. 

Президентът заяви, че потенциалната покупка се отнася за половин милион боеприпаса калибър 155 милиметра и 300 000 боеприпаса калибър 122 милиметра. 

"Необходимо е да подкрепим Украйна с оръжия и боеприпаси от всички налични източници", заяви Павел.

https://t.me/drmjournal/7498

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...