Отиди на
Форум "Наука"

Руско-украинската война 2022-2024 година.


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

През нощта успешно са атакувани петролна рафинерия във Волгоградска област, подстанция в Ростовска област и завод на "Енергомаш" в Белгородска област.

видеа: https://t.me/nevzorovtv/18556

----
По-подробно: Безпилотни самолети атакуваха град Калач на Дон във Волгоградска област.

По предварителни данни е имало няколко дрона, като пристиганията са били в районите на резервоари за гориво и хлебозавод. На мястото на инцидента е възникнал силен пожар.

Видео: https://t.me/Crimeanwind/63346

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 2,9k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Липсата на пробив на фронта от руска страна, допълнена от колосалните руски жертви от началото на годината, доведе до такава истерия родните путинисти, че не просто видяха в световната и европейска шампионка, както и тотален хегемон в скока на височина през последните 2 години Ярослава Магучих нов враг вследствие подобрения световен рекорд на Стефка Костадинова, но дори решиха да се гаврят с голямата украинска шампионка по най-гнусния начин. Във ФБ някакъв комплексиран роден путинист й направил един фотошоп с изръкнала адамова ябълка и друг фотошоп, създаващ впечатлението, че има пенис, съответно путинисткото стадо го разпространява. Това е толкова гнусно, че май сериозно трябва да се помисли за определени закони, които да криминализират подобни действия.

Редактирано от skorpion1980
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, БатеВаньо said:

https://novini.bg/sviat/rusia/854764

 

Елитни военни от Северна Корея заминаха на обмен в Русия

 

Рокет бой наистина изпрати севернокорейски смешници на путлер.

 

 

Сега да видим дали някои страни-членки на НАТО няма да изпратят елитни военни на обмен в Украйна.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Русоробите истерично спамят с фейкове, че били намерени отломки от ПВО ракета, която всъщност ударила болницата. Но дори и тая жалка пропагандна партенка да беше истина, не виждам как това оправдава масирания руски обстрел по Киев, който е единствената причина ПВО-то над града да се задейства.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Казаха, че в Киев от 13 ракети са свалени 11. А завода е ударен с 6 поредни ракети и някакъв ги заснел. Тези съвсем почнаха да ни мислят за глупаци.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 минути, resavsky said:

Бих го определил като една от стъпките на Лукашенко към подкрепа от нов силен покровител, който да му гарантира властта след като Русия загуби войната.

Редактирано от skorpion1980
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 43 минути, miroki said:

Казаха, че в Киев от 13 ракети са свалени 11. А завода е ударен с 6 поредни ракети и някакъв ги заснел. Тези съвсем почнаха да ни мислят за глупаци.

Аз четох за 30 от 38. Още вчера Украйна каза че са изстреляни около 40 ракети по Киев

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, vandu said:

Аз четох за 30 от 38. Още вчера Украйна каза че са изстреляни около 40 ракети по Киев

40 по Украйна.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 26 минути, resavsky said:

Връщат учението. Полша преди това направи същото до границата.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Останалите защо не са могли? Некадърност, недостиг на информация или ракети?

Преди 1 час, Warlord said:

По-точно украинското ПВО са успяли да свалят 30 от 38 ракети, но тия, които все пак са паднали, са направили голяма поразия. Това е точната равносметка по данни на ВСУ за свалените ракети при вчерашния обстрел по видове:

1/1 аеробалістичних ракет «Кинджал»;

3/4 балістичних ракет «Іскандер-М»;

0/1 крилатих ракет «Циркон»;

11/13 крилатих ракет Х-101;

12/14 крилатих ракет «Калібр»;

0/2 крилатих ракет Х-22;

3/3 керованих авіаційних ракет Х-59/Х-69.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 30 минути, Skubi said:

Останалите защо не са могли? Некадърност, недостиг на информация или ракети?

Част са попаднали на места, дето няма подходящ тип ПВО което да ги цака. Другата част, основно над Киев, са минали щото са претоварили ПВО системите.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Така или иначе ООН се произнесе вече, че става въпрос за директна и целенасочена престъпна руска атака по въпросната детска болница, въпреки напъните на руските представители там.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Германците казват, че по охранителни камери са заснети минимум 5 удара по военния завод. 

...

Иначе в болницата разрушенията големи и има едно дете и доста възрастни поразени.

Никой не каза и какво е било това събрание там.

После тръгнаха да отричат и, че било украинска ракета от ПВО то. Изобщо голяма лъжотия.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Попаднах на материал, че според НАТО военната икономика на Путин може да издържи максимум 3-4 години. Обаче едва ли се отчита, че при избор на Тръмп саудитският петрол пада и тогава един от основните източници за финансиране на войната от страна на Кремъл почти изчезва. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Руските полит пропагандисти и техните подлоги от страни ,които подлогите се надяват ,че Русия по някакъв начин ,ще контролира ,за да могат ,те да се издигат ,са готови майчиното си мляко назад  ,да върнат но да си поддържат опорките.По дяволите 21 -век сме има интернет.Самият аз съм абониран за няколко руски канала в Терлеграм и украински също.И от двете страни издевателства и сериозни нарушения на женевската конвенция ,но да кажем украинците донякъде им е простено те издевателстват само над руски военнопленници ,които неканени са нахлули на тяхна територия ,гаврите на русите срещу цивилни са потресаващи.Надявам се тези хора ,ако не ги умъртвят на фронта ,един ден ,да им бъде потърсена отговорност.

Редактирано от todorg
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

❗🚨 Анализ на доказателства, предоставени от свободно разпространяващи се източници (OSINT), както и от специалисти в областта на ракетните технологии сочат, че атаката срещу детската специализирана болница в Киев от 8-ми юли е извършена с крилата ракета Х-101, произведена в Русия, отхвърляйки широко разпространените твърдения на Кремъл, опитващи се да прехвърлят вината и отговорността за деянието върху противовъздушната отбрана на Украйна.

🔹 Атаката срещу детската болница в Охматдит отне живота на най-малко три деца, а други 16 бяха ранени. Точният брой на жертвите и пострадалите все още не е известен, като се съобщава, че все още има хора, които се намират в капан под развалините, според съобщения на Службата за сигурност на Украйна (СБУ).

🔹 Малко след удара редица акаунти в социалните медийни платформи, известни с това, че редовно разпространяват дезинформация - включително този на руското Министерство на външните работи - излязоха с твърдения, че ракетата е произведена в САЩ, както и че е изстреляна от батарея на противовъздушната отбрана на Украйна.

🔹 Въпреки това, анализ на Bellingcat, извършен въз основа на кадри от мястото на удара, публикувани в социалните мрежи, както и 3D модел на ракетата, сочат категорично, че става дума за руската крилата ракета Х-101. Анализът е в съответствие с мнението на експерти, включително Фабиан Хофман, докторант в университета в Осло и специалист в областта на ракетните технологии.
https://t.me/FrontlineMntr/1796

Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...