Отиди на
Форум "Наука"

Интересът на България диктува слаба Русия


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 16 минути, skorpion1980 said:

Твоето наистина е една жена каза, докато моето е пресконференция на Жан Виденов

Това допълнително потвърждава тезата ми, че интересът ни диктува слаба Русия.

Жан Виденов формирал ултрарусофилска формация и казал на електората, че руснаците искат да ни унищожат 😀 Не било една жена казала, най ми било един шизофреник казал 😀

 

Цялата теза, че ни е нужна слаб Русия, се крепи на някакъв въображаем доклад. Темата се изчерпа и може да бъде затворена. Заглавието се оказа незащитимо документално и логически.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 253
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител
Преди 1 час, Gabraka said:

Жан Виденов формирал ултрарусофилска формация и казал на електората, че руснаците искат да ни унищожат 😀 Не било една жена казала, най ми било един шизофреник казал 😀

 

Цялата теза, че ни е нужна слаб Русия, се крепи на някакъв въображаем доклад. Темата се изчерпа и може да бъде затворена. Заглавието се оказа незащитимо документално и логически.

Само в твоята паралелна реалност. Този доклад, за който Виденов говореше тогава, е само един от многото примери, че Русия има политически елит, който ни иска слаби и бедни.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 часа, skorpion1980 said:

Слаба Русия няма как да поддържа сериозна агентура у нас, то се вижда и по отслабващите проруски настроения в България, които си личат по отлива у партии с проруска ориентация на изборите. Освен това видни руски агенти започнаха да усещат, че финансирането им от Москва секва, неслучайно Волгин прие оферата на спрялата възходящия си тренд проруска партия Възраждане да стане евродепутат, с което си гарантира запазване на финансовия комфорт, който до момента при него се крепеше на руски стимули. Видяли сме как се проваля руската агентура у нас в моментите на по-слаба Русия по времето на Стамболов, а също и съветската през 20те години, когато СССР още е слаб след ПСВ. Така че всяко отслабване на Русия доказано отслабва дейността на агентурата й у нас поради ограничен финансов ресурс.

А какво ще кажеш за 90-те? Русия е свръхслаба, но създаде групировките, бандитската приватизация и стимулираше всякак хаоса и разрухата. Това е тактика на "изгорената земя". Когато губиш - пали, за да не се възползва врагът. Това измислиха оставените за надзор на България КГБшници, понеже не бяха от най-умните. После, като се поокопити, Русия зпочна да действа по-разумно, но беше вече късно. В България вече имаше много врагове и съответно Русия отписа България като приятел.

ПС:   90-те Русия беше почти занулена, но тогава ни нанесе най-голямата вреда.

... Волгин нали беше на държавна заплата? Н съм чувал да ходи по жени или да е любител на гурмето, така че защо ще му е допълнително финансиране? Освен това той си изграждаше имиджа нормално бавно с годините.  За контраст - възходът на Пеевски, на Петков, Нинова, Станишев, някои ГРРБаджии .. определено подсказва яко финансиране.  

   Възраждане на въпросите за Русия мълчи, нито "за", нито "против" и понеже сигурно нямаш доказателства за руско финансиране, нямаш право да я слагаш в кюпа.

 

Редактирано от Exhemus
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 часа, Gabraka said:

Цялата теза, че ни е нужна слаб Русия, се крепи на някакъв въображаем доклад. Темата се изчерпа и може да бъде затворена. Заглавието се оказа незащитимо документално и логически.

 

Русия ни е враг, обявиха го официално. Аз лично предпочитам враговете си колкото се може по-слаби. По възможност унищожени. Заглавието  е доказано окончателно и напълно.

Редактирано от Кибик
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Кибик said:

Русия ни е враг, обявиха го официално.

Кой го каза?

Да е Народното събрание, сигурно съм пропуснал, но то сега има други проблеми

Да е президентът, не ще да е. Той на срещите на НАТО не иска да ходи, та ще прави такива заявления.

Да е премиерът? На няколко часа служба Желязков ще е луд да каже такова нещо

НАТО? То, НАТО отговаря за себе си и като каже Русия ни е враг, значи Русия е враг на НАТО. Турция гледа другояче.

Да не е някоя малка партия? "Величие" може би?

Кой? Кой е този "официален" източник?

Редактирано от Втори след княза
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Втори след княза said:

Кой го каза?

Да е Народното събрание, сигурно съм пропуснал, но то сега има други проблеми

Да е президентът, не ще да е. Той на срещите на НАТО не иска да ходи, та ще прави такива заявления.

Да е премиерът? На няколко часа служба Желязков ще е луд да каже такова нещо

НАТО? То, НАТО отговаря за себе си и като каже Русия ни е враг, значи Русия е враг на НАТО. Турция гледа другояче.

Да не е някоя малка партия? "Величие" може би?

Кой? Кой е този "официален" източник?

Правителството на руската федерация:

http://government.ru/docs/44745/

 

 

Редактирано от Кибик
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 часа, Exhemus said:

Това измислиха оставените за надзор на България КГБшници ...

Защо реши, че са руски КГБшници, а не български ДС-ари?

На наша територия действаха български мафиоти. Руските си действаха в Русия,
където има много повече за заграбване от при нас.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, Втори след княза said:

Кой го каза?

Русия с указ ни е обявила за неприятелска държава. Това автоматично означава, че ни е враг.
Как си "приятел" с някой, които официално те е обявил за неприятел?

Веднъх като Русия ни е обявила за неприятел, е подлизурско, безгръбначно и мазохистично
ние да искаме да сме нейни приятели - както за съжаление прави нашият президент. 🙄

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не десарите,а партийците от висшата номенклатура заграбиха богатствата на България. Не се сещам за нито един служител на ДС,който днес наистина да е богат.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, Кибик said:

Правителството на руската федерация:

http://government.ru/docs/44745/

Земи се у ръце! (казвам го диалектно, че да ме разбереш) Това значи, че България постъпва враждебно към Русия. Обаче това е известно още от Големия шлем и КТБ, а сега го поддържа и в тази тема. В България има хора, които искат да отслабваме Русия, а това са си враждебни действия, които не са в интерес и на България.

Както стана дума, другите националисти искат да е добре на техните националности, българските искат да е добре на чужда, но "изключителна" националност. Не са прави.

Редактирано от Втори след княза
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 34 минути, gmladenov said:

Русия с указ ни е обявила за неприятелска държава. Това автоматично означава, че ни е враг.
Как си "приятел" с някой, които официално те е обявил за неприятел?

Веднъх като Русия ни е обявила за неприятел, е подлизурско, безгръбначно и мазохистично
ние да искаме да сме нейни приятели - както за съжаление прави нашият президент. 🙄

Ти отдавна си ме обявил за неприятел поради различие във възгледите. Въпреки това аз не се отнасям враждебно и поддържам добрия тон. Какво, да воювам ли, да те търся и убивам ли?

Обаче текстовете ти говорят, че ТИ си враждебен спрямо мен.

Така и България, въз основа на действията на слагачи- правителства на България постъпва враждебно към Русия. Не Русия към България.

Подадените ви опорки са като за безкритични.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Втори след княза said:

Ти отдавна си ме обявил за неприятел поради различие във възгледите. Въпреки това аз не се отнасям враждебно и поддържам добрия тон. Какво, да воювам ли, да те търся и убивам ли?

Обаче текстовете ти говорят, че ТИ си враждебен спрямо мен.

Така и България, въз основа на действията на слагачи- правителства на България постъпва враждебно към Русия. Не Русия към България.

Подадените ви опорки са като за безкритични.

https://www.mediapool.bg/shefat-na-roskosmos-zaplashi-bulgaria-s-yadrena-raketa-news336373.html

 

https://gospodari.com/ruski-deputat-kato-priklyuchim-s-ukrayna-shte-strelyame-i-po-balgaria-i-rumania-video/

 

А това какво е, Втори? Руски депутат в ефир обяснява как ще стрелят по нас, бившият вече шеф на Роскосмос ни заплашва с ядрено оръжие? И това е без да си правя труда да търся. Има ги и на руски тия неща, можеш да си ги изглеждаш и прочетеш и в оригинал.

Айде стига с тъпотиите вече. 

Редактирано от Димитър Йорданов
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 часа, Втори след княза said:

Така и България, въз основа на действията на слагачи- правителства на България постъпва враждебно към Русия.

Тези правителства са демократично избрани от българския народ.

Избори след избори народът избира и преизбира нашата европейска и Натовска ориентация.
Това е волята на народа: ние да сме с Европа и НАТО и срещу Русия. Именно това е интересът
на България.

Ти си представител на малко маргинално и кресливо малцинство, което се обявява срещу волята
на народа. Когато ти говориш за интереса на България, ти не представляваш народа, а маргиналното
малцинство, от което си част. Вашите възгледи за интереса на България са анти-български и анти-
народни.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 часа, Втори след княза said:

Земи се у ръце! (казвам го диалектно, че да ме разбереш) Това значи, че България постъпва враждебно към Русия. Обаче това е известно още от Големия шлем и КТБ, а сега го поддържа и в тази тема. В България има хора, които искат да отслабваме Русия, а това са си враждебни действия, които не са в интерес и на България.

Както стана дума, другите националисти искат да е добре на техните националности, българските искат да е добре на чужда, но "изключителна" националност. Не са прави.

 

Има списък с неприятели, което е само малко по-меко от врагове, но смисъла е същия. Не съм го измислил аз.

И ако се съди по историята ако се стигне до окупация, князете първи ще заминат за Сибир.

🤣

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

@Gabraka, ето така трябва да си развиваме държавицата ни, никакво връщане към отречени от историята практики като суверенизъм, протекционизъм, колективизъм и масово (насилствено!) връщане към селското стопанство. Само глобализъм и модернизация, и бягство колкото се може по-далече от Руския свят. И колкото по-слаба е Русия, толкова по-лесно можем да стигнем тези цели:

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Кибик said:

И ако се съди по историята ако се стигне до окупация, князете първи ще заминат за Сибир.

🤣

Руснаците имат дълга история в избиването на крайни и фанатични русофили. Никой не обича предателите - ненадеждни и непредсказуеми са. Москва обича умерените русофили. Но те пък напоследък започват да провиждат какво представлява Русия. Както накрая го прозряват капитан Петко Войвода, или дядо Вазов. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 49 минути, Amazonski said:

накрая го прозряват капитан Петко Войвода,

За първи път го чувам! Може ли накратко с две-три изречение какво точно е прозрял капитан Петко Войвода?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 8 часа, gmladenov said:

Избори след избори народът избира и преизбира нашата европейска и Натовска ориентация.

При застрашително спадащата активност на изборите, на следващите „народът“ ще избере руский мир. Както се случва във Франция. Макрон си вкара автогол с предсрочните избори, на които беше сразен от крайнодесни путинисти тиктокъри. От водач на европейската коалиция за спасяване на Украйна, сега се оказа, че се чуди как да спасява демокрацията във Франция и Украйна му е последна грижа. Между другото песков ликува след случващото се във Франция. Каза, че това го очаква целия свят и този път не лъже, защото те организират всичко това. Това ни чака и нас. Най-щастлива за новия патриарх беше посланичката и плътно се увърташе около него.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 часа, Кибик said:

Има списък с неприятели, което е само малко по-меко от врагове, но смисъла е същия. Не съм го измислил аз.

И ако се съди по историята ако се стигне до окупация, князете първи ще заминат за Сибир.

🤣

Чувствам една топлота и загриженост. Благодаря! :) :) :) 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, Втори след княза said:

Чувствам една топлота и загриженост. Благодаря! :) :) :) 

За пореден път те засякох как най-нагло лъжеш и ти показах поне 2 примера как руски държавни служители директно заплашват България с ракети и ядрена атака. Едно извинявай към всички в този форум заради поредните ти нагли лъжи няма ли да напишеш? Ако ти е останало поне малко достойнство де. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 часа, scaner said:

бягство колкото се може по-далече от Руския свят. И колкото по-слаба е Русия, толкова по-лесно можем да стигнем тези цели:

Въпреки, че портфейлът ми е отдясно, сърцето ми е отляво. Искам да кажа, че макар да имам предвид и забогатяване, не мога да игнорирам и езиковата и нравствена близост. Една голяма част от българите смятаме руснаците и украинците за братски народи и искаме те да са добре и да сме близки с тях. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ще бъда кратък. Русия с нейните териториални и природни дадености има възможности и ще бъде силна. България с ниския демографски показател ще бъде слаба. Обаче в България има хора, които са про-руски и хора, които са про- западни. Това е големият шанс да бъдем като онзи катаджия при св. Петър, който светецът се чудил къде да прати, а нашият казал: "Може ли тук, на кръстовището?" Знаете как беше ухажвана необвързана Югославия и какъв фактор в нашата политика е независимото ДПС. Вместо да сме само от едните или другите, ТРЯБВА да сме от едните и другите, както е граничната бразда. По нея не стъпват нито едните, нито другите, сякаш е тъкмо на другите. Все си мисля за третия извод на транзистора. Там, някъде на базата между Запада и Изтока. Електрод, който влияе на усилването на явленията. Когато идат от Запад, предава ги на Изток и когато пристигат от Изток, предава ги на Запад. И макар със слаб потенциал влияе на другите, със силните. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, Втори след княза said:

Вместо да сме само от едните или другите, ТРЯБВА да сме от едните и другите ...

Евангелие на Матея, глава 6:

  •  Никой не може да служи едновременно на двама господари, защото или ще мрази
    единия и ще обича другия, или ще бъде предан на единия и ще презира другия.
    Не можете да служите и на Бога, и на Парите. 
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 33 минути, gmladenov said:

Евангелие на Матея, глава 6:

  •  Никой не може да служи едновременно на двама господари, защото или ще мрази
    единия и ще обича другия, или ще бъде предан на единия и ще презира другия.
    Не можете да служите и на Бога, и на Парите. 

Имам предвид НЕЗАВИСИМА  България. А евангелието го казва вярно за робите и слугите.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 минути, Втори след княза said:

Имам предвид НЕЗАВИСИМА  България.

И Русия като ни нападне, кой ще ни дойде на помощ? Не а като да не се случвало вече.
Ти можеи би точно за тази "независимост" ратуваш. 🙄

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...