Отиди на
Форум "Наука"

Интересът на България диктува слаба Русия


Recommended Posts

  • Потребител

"Който остава неутрален,(независим),бива намразен от онзи,който губи,и презиран от онзи,който печели" – Николо Макиавели.

И още от Макиавели:

"Губи (Русия) онзи,който знае какво ще стори,ако спечели. Печели (Украйна) онзи,който знае какво ще загуби"

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 326
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител
Преди 9 минути, deaf said:

"Който остава неутрален,(независим),бива намразен от онзи,който губи,и презиран от онзи,който печели" – Николо Макиавели.

И още от Макиавели:

"Губи (Русия) онзи,който знае какво ще стори,ако спечели. Печели (Украйна) онзи,който знае какво ще загуби"

"Който се е сбогувал с идеята да бъде независим, винаги ще слугува" Втори след княза

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Втори след княза said:

"Който се е сбогувал с идеята да бъде независим, винаги ще слугува" Втори след княза

Като сме почнали...

"Слабият няма съюзници" – арабска поговорка.

Ти искаш България да е слаба. Тоест,да няма нито един съюзник. Нито Запада,нито Русия,нито Китай,нито никой. Ей така България да е независима от никого. Как си го представяш това да стане?!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, Втори след княза said:

"Който се е сбогувал с идеята да бъде независим, винаги ще слугува" Втори след княза

Хайде без евтини опорки. Всички страни от ЕС се се отказали от независимостта си в името на
общото благо.

Фалшива логика е, че трябва задължително да сме независими. Можем да живеем добре и
вътре в Европейското семейство.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 часа, Втори след княза said:

Въпреки, че портфейлът ми е отдясно, сърцето ми е отляво. Искам да кажа, че макар да имам предвид и забогатяване, не мога да игнорирам и езиковата и нравствена близост. Една голяма част от българите смятаме руснаците и украинците за братски народи и искаме те да са добре и да сме близки с тях. 

Това не противоречи на възможността да поемем път на растеж и съзидание, различен от близостта с руската бедност и беззаконие, нали? Както естонците са направили. Както и украинците вече правят. Или искаш и нас да почнат да ни избиват от прекомерна братска любов?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Няма независими страни. Няма независими хора. Ние сме стадо. Все се търси чужда помощ за нещо.

От Аспарух до сега и България е зависела, я от ромеите, я от куманите, я от някой друг.  Не в смисъла да и разпореждат, а да се съобразяват с тях или да сътрудничат.

Понятието независими е за някои островитяни/горяни, които не са виждали нищо извън племето си. Тогава зависят един от друг.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, deaf said:

Като сме почнали...

"Слабият няма съюзници" – арабска поговорка.

Ти искаш България да е слаба. Тоест,да няма нито един съюзник. Нито Запада,нито Русия,нито Китай,нито никой. Ей така България да е независима от никого. Как си го представяш това да стане?!

Не зная защо тръгваш с празни приказки. Навсякъде пиша, че искам силна и независима България. Как се породи идеята ти, че искам България да е слаба? В един етап от историята, независима България при Крум е била смятана за империя. Има и други такива периоди, в тях България е имала свое монетосечене, своя армия и своя независима политика. Обратното, когато е била зависима от византийците е била толкова слаба, че няма с какво да се спомене.

Преди 1 час, gmladenov said:

Фалшива логика е, че трябва задължително да сме независими. Можем да живеем добре и
вътре в Европейското семейство.

Какво да ти кажа, дори един чех представи България като кенеф на Европа. За това колко добре е да се живее в нужника не научаваш като питаш само кенефните мухи. По БНР пускат интервюта от много места, хората не казват, че живеят по- добре, а обратното. Дори в Стара Загора вече не са доволни. За София ... малцина са доволни, така че разказът ти е подобен на това "Ще живеем добре, ама друг път"

Преди 1 час, scaner said:

Това не противоречи на възможността да поемем път на растеж и съзидание, различен от близостта с руската бедност и беззаконие, нали? Както естонците са направили. Както и украинците вече правят. Или искаш и нас да почнат да ни избиват от прекомерна братска любов?

По повод двете цитирани страни, и у нас наливаха пари докато ни преобърнат на гръб и лишат от икономика. Криво ми е като пуша цигари, произведени в Полша по американски лиценз, вместо БТ.

Друго... разликата между "възможност" и "ще" е голяма. Помня участието ни с военен контингент в Ирак. Въдицата бе "След победата ще имате възможност да правите печеливш бизнас там" Бизнес направиха акулите (силните), нашите дадоха жертвите.

Друго... Изборът на отправна точка обикновено е на изследователя. За Украйна напоследък избират 2022 г., пренебрегвайки АТО и нацистките лозунги, довели до смъртта на 140000 руско говорящи цивилни, и предизвикала отговора- СВО.

  

Преди 23 минути, miroki said:

Няма независими страни. Няма независими хора. Ние сме стадо. Все се търси чужда помощ за нещо.

Не зная кои сте вие, но смятам, че и вие може да се събудите за достойнство. Е, ако сте говеждо стадо няма да е възможно, но смятам, че сте човеци. А човек без достойнство е низък човек с робска психика. За такъв е писано "Стани, Юнак балкански".

Редактирано от Втори след княза
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 30 минути, Втори след княза said:

По повод двете цитирани страни, и у нас наливаха пари докато ни преобърнат на гръб и лишат от икономика. Криво ми е като пуша цигари, произведени в Полша по американски лиценз, вместо БТ.

Това са големи глупости. Никой от вън не ни е виновен, нашето късогледство и калпави кадри е проблемът - да ти наливат пари и да не знаеш какво да ги правиш. Много е удобно да си търсим извинения в другите... Такава конспирология не помага, само приспива.

Ще ти е криво, предполагам навремето си поддържал "нашите" от БСП, Лукановите золуми, после Виденов. Как да не му е криво на човек като погледне назад какви ги е вършил...

Редактирано от scaner
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 17 минути, Втори след княза said:

Какво да ти кажа, дори един чех представи България като кенеф на Европа

Той си беше напълно прав. Само, че нашите се обидиха. Виждайки собствения си, а не общия.

Цитирай

В един етап от историята, независима България при Крум е била смятана за империя.

И? Пак е била зависима. Ромеита запалват къщата на Крум понеже е независим. И зависи и от аварите да си върне превзетата столица. А с франките се спрират на Дунав да си направят обща граница.

Преди 17 минути, Втори след княза said:

Не зная кои сте вие, но смятам, че и вие може да се събудите за достойнство. Е, ако сте говеждо стадо няма да е възможно, но смятам, че сте човеци. А човек без достойнство е низък човек с робска психика. За такъв е писано "Стани, Юнак балкански".

Утре като идеш на лекар припомни, че си единак, да не те прегледа (понеже си независим), на магазинера да не ти дава продукти. А на жената да не ти готви, бъди независим от никой. Спри да си плащаш сметките за ток и вода и интернет и кабелна понеже да не зависиш от тях. Почни сам да си произвеждаш храната, да не зависиш от някой като мен.

От дълго време си пишем, та ще те нарека, приятелю, няма независими. А достойнството няма нищо общо със зависимостта. Достойно е да сключим договор, аз да ти доставям интернет, ти да си плащаш. Ще имаме достойни отношения и ще сме зависими един от друг. Едното не пречи на другото.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, scaner said:

Как да не му е криво на човек като погледне назад какви ги е вършил...

Некоректна дедукция. Поласкан съм да ме сложиш до фактори в политиката като Луканов и Виденов, но скромността ми ме задължава да се определя, че не аз съм вършил значителните дела.

Добре, че не споменаваш Костов и Луджев, които много отслабиха страната, но СДС вече е отречено от народа, станало е подгъв на крачола на Бойко, да се влачи в калта и да го опик...

... а БТ беше добра цигара... с индустриална България- минало свършено. Дано Русия се запази. Всеки има право да противостои, когато други сили с техните оръженосци имат интерес да го отслабят. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Философията за хората е като „ам. селитра“ за растенията, томата:)

Ако прекалим, всичко съхне. Трябва да изхождаме с разбиране и мярка. Иначе при хората всичко предозирано води рано или късно до фашистка диктатура. 

Ще ми се да зачекна думата „зависими“. Във връзка с това има една дилема.

Висим значи с някого на тънко прокъсано въже над пропаст и всеки от нас има нож в свободната си ръка. На пръв поглед,- патова ситуация. 

Решение едно

Съкооперираме, хвърляме ножовете и опитваме дружно да се покачим нагоре.

Решение две

-Режем въжето под нас  ако сме отгоре,  защото ситуацията го изисква.

Решение три

-Режем въжето над нас, защото ситуацията е безизходна и си спестяваме агонията от безнадежното висене.

Решение четири

-Молим колегата отдолу от морални подбуди сам да отреже въжето за да не се скъса.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, miroki said:

достойнството няма нищо общо със зависимостта. Достойно е да сключим договор, аз да ти доставям интернет, ти да си плащаш. Ще имаме достойни отношения и ще сме зависими един от друг. Едното не пречи на другото.

Взаимозависими и зависими. Да поясня. Взаимозависими са равностойни хора и държави. Зависими са слаби и неспособни на самоуправление. На такива държави им налагат отвън какво да правят с парите, политиката и отбраната си.

Зависими човеци са сенилните старци, дето не могат да се ориентират как да излязат; децата нуждаещи се от попечител; малоумните; тези които си продават работната сила за някакво време през което шефът казва кога да обядват или отидат до тоалетната. Зрелите хора сами решават своя път, не зависят от мама, могат да правят контакти и сделки с когото изберат и знаят своя интерес.

По въпроса с интереса, нещата не са съвсем ясни и заради това от различни позиции обсъждаме дали България има интерес. То и Гобсек да беше, като ходи в синагогата подпитва кое как върви и кой как е, за да си настрои интереса.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 минути, Втори след княза said:

Некоректна дедукция. Поласкан съм да ме сложиш до фактори в политиката като Луканов и Виденов, но скромността ми ме задължава да се определя, че не аз съм вършил значителните дела.

Дали сам си ги вършил, или симпатизираш на извършителите, от това няма да ти стане по-малко криво. Това е посоката в която да си търсиш проблемите, не че някой нещо ни бил направил от вън.

Преди 16 минути, Втори след княза said:

Добре, че не споменаваш Костов и Луджев, които много отслабиха страната, но СДС вече е отречено от народа, станало е подгъв на крачола на Бойко, да се влачи в калта и да го опик...

След социализма и Виденов Костов и Луджев са съвсем бели кахъри... За това ти разправям, хора дето не се ориентират добре в икономиката, получават пари и не знаят какво да ги правят. И после ти ми се жалваш с някакви конспиративни теории как от вън нарочно са ни развалили икономиката. Затова вместо да се жалваш колко са лоши западняците и колко добра е Русия, ориентирай се и прави нещо смислено.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 19 минути, scaner said:

Затова вместо да се жалваш колко са лоши западняците и колко добра е Русия, ориентирай се и прави нещо смислено.

В съответствие с това, как съм ориентиран пиша и своите мнения. За съжаление, това, че са смислени изисква доста значително време за проява, просто процесите са продължителни, но също и достатъчно време за осмисляне след като явленията са се променили. Чувствам се длъжен да го напиша, осъзнавайки, че аудиторията не е подготвена да се съгласи. До-ще време.

ПП. Една четвърт от парламента е с партии, желаещи сила на Русия. Това е израз на засилени чувства сред част от народа- основа на демокрацията. Смислено е да се вземат предвид, а не да се мачкат носителите им. Обаче сега има други тежнения, съвсем недемократични.

Редактирано от Втори след княза
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, Втори след княза said:

ПП. Една четвърт от парламента е с партии, желаещи сила на Русия. Това е израз на засилени чувства сред част от народа- основа на демокрацията.

Това е добра тенденция. Преди 30 години повече от половината парламент беше прорусийски. Успокой се, Русия ще става все по-малко фактор в нашият политически живот, за сметка на Запада. Тенденциите са ясни, народът бавно и трудно поумнява.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 30 минути, scaner said:

Това е добра тенденция. Преди 30 години повече от половината парламент беше прорусийски. Успокой се, Русия ще става все по-малко фактор в нашият политически живот, за сметка на Запада. Тенденциите са ясни, народът бавно и трудно поумнява.

Ами те от ковида от 19-та до сега се споминаха 600 000 човека.

Бойко с толкова спечели изборите. Респективно Корнелия с толкова по-малко гласоизбиратели има. Понеже голяма част са били нейните. За това и има малък процент. Скоро съвсем малък, ако не се случи някакво чудо.

Дори издънката на Възраждане вече не е е проруски ориентирана. И там има завой. Май само в църквата няма.

Стоим още една част, които сме живели и във СИВ и в ЕС. И имаме как да балансираме. След нас няма да има изобщо баланс. Във фейса също е пълно с пенсионери, които са си изживели живота във Варшавски договор и СИВ. Те няма как да се променят. И с изключение на деситентите и интелигенцията, която още тогава правеше опити и понякога успяваше да избяга. Та чета много интересно статуси.

Те въпреки, че с кеф се радват на големите си пенсии сега. Не знам дали знаете. Има такива с 3000 лв. пенсия. И познавам няколко лично. Пак са за старото време, когато с една пенсия се купуваха 10 кила сирене. Понеже не могат да го проумеят дори. Искат старото време с новите блага. Всъщност си търсят младостта.

Младите, повечето които познавам, са твърдо евроориентирани. Те дори пък не проумяват и нашето балансиране. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 24 минути, deaf said:

Църквата официално взе страната на Украйна...

 

Може да съм в грешка, но ми се стори че новия Патриарх, каза нещо по-друго.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 часа, deaf said:

"Който остава неутрален,(независим),бива намразен от онзи,който губи,и презиран от онзи,който печели" – Николо Макиавели.

 

Тук има явно някакво недоразумение.

Князлето не иска да сме независими по принцип. Князлето иска да сме независими от ЕС и НАТО.

Князлето разбира се няма никакви проблеми ако сме зависими от БРИКС, там разни евразийски съюзи и други Путиноидни измишльотини. Предполагам довода му е че там ще бъдем истински равонопоставени. Братски, слънцето и въздуха итн.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, Втори след княза said:

ПП. Една четвърт от парламента е с партии, желаещи сила на Русия. Това е израз на засилени чувства сред част от народа- основа на демокрацията. Смислено е да се вземат предвид, а не да се мачкат носителите им. Обаче сега има други тежнения, съвсем недемократични.

Пак стигаме до там, че нашият народ на избори след избори гласува за про-европейска и про-
Натовска ориентация на страната. Това е волята на народа!

А ти си част от маргинално малцинство, което не приема волята на народа и иска ревизия на
нашата политическа ориентация.

Демокрация е да уважаваш и зачиташ избора на мнозинството, дори когато този избор не ти харесва.
Ти не уважаваш и не зачиташ демократичния избор на народа, като в същото време обвиняваш
ръководтството в "недемократични тежнения". 🙄

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 3 часа, deaf said:

Още не се е произнесъл...

Произнесъл се е, и още как, в защита на агресора. И показа, че не прави разлика между агресор и жертва. А ако вече като патриарх се произнесе по друг начин, още по-зле за него, защото ще покаже, че не знае думата „чест“. Ето това кресливо истерично множество (видеото в статията), начело с една налудна госпожа и др. разпознаваеми лица, които единствени лобираха за него и че някой иска да откъсне родната църква от пресветаята руска.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 28 минути, Incorrectus said:

ако вече като патриарх се произнесе по друг начин, още по-зле за него, защото ще покаже, че не знае думата „чест“.

Думите нямат значение,действията са важни.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, scaner said:

Това е добра тенденция. Преди 30 години повече от половината парламент беше прорусийски. Успокой се, Русия ще става все по-малко фактор в нашият политически живот, за сметка на Запада. Тенденциите са ясни, народът бавно и трудно поумнява.

Тенденцията е факт. Причината обаче не е в "поумняване" на народа, а в политически действия за промяна на възгледите. Тези действия включват не само медийно въздействие, но и преки заплахи от хора с крайни възгледи. Просто хората биват уплашени и не изразяват мненията си. Неколкократно препоръчвам книгата "Повелителят на мухите". Английските момчета изменят на демократичните принципи под влияние на страха и глада. Не да "поумняват",  съобразяват се с агресора. Съществуващото и тук агресивно отношение влияе за промяна. Тенденцията е в разрез с разумното, но е силна. Скоро разговарях с рускиня от Варна. Страхуват се да се изразяват, да участват в масови прояви. Така е и с наследници на белоемигранти. 

Преди 2 часа, Кибик said:

Тук има явно някакво недоразумение.

Князлето не иска да сме независими по принцип. Князлето иска да сме независими от ЕС и НАТО.

Князлето разбира се няма никакви проблеми ако сме зависими от БРИКС, там разни евразийски съюзи и други Путиноидни измишльотини. Предполагам довода му е че там ще бъдем истински равонопоставени. Братски, слънцето и въздуха итн.

Поговорката гласи "Кибиците мълчат". Не за друго, ами не носят отговорност за мненията. 

Преди 1 час, gmladenov said:

Демокрация е да уважаваш и зачиташ избора на мнозинството, дори когато този избор не ти харесва.
Ти не уважаваш и не зачиташ демократичния избор на народа, като в същото време обвиняваш
ръководтството в "недемократични тежнения". 🙄

Има и нещо друго- демокрацията е равенство на всички пред закона. Когато закона не е нарушаван, всеки има свобода на мнение, която свобода е конституционно защитена. Изборите на мнозинството не задължават малцинството, ако не са формулирани със закон. Примерно изборът на мнозинството е ГЕРБ, но май никой не иска да се съобрази с това. Ако има закон, според който всички партии и хора ТРЯБВА да се съобразят с това, което казва вождът на партията, получила мнозинство, това няма да е демократичен закон.

Сега за малцинството. Демокрацията е да уважаваш и зачиташ избора НА ВСЕКИ, все едно дали е мнозинство или малцинство, стига да не нарушава закона. Сума ти посланици дефилираха под разноцветен флаг за да защитят правата на едно малцинство, което определено не зачита изборът на мнозинството. Начинът на живот на етническите малцинства също е техен избор и те не го променят заради мнозинството. Имат право!

Грешката ти в споменатото тълкуване на демокрацията ме кара да мисля, че не я проумяваш.

Редактирано от Втори след княза
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 2.07.2024 г. at 7:42, gmladenov said:

Защо реши, че са руски КГБшници, а не български ДС-ари?

На наша територия действаха български мафиоти. Руските си действаха в Русия,
където има много повече за заграбване от при нас.

  Защото бяха организирани добре. Говоря точно за българските мафиоти. Нашите от самосебеси не могат така да се организират. Нали преди  10ти да прднт питаха Москва? Освен това все биваха избирани със чело 2 пръста и голям мерак за лайф.

ПС Абе май връщаш към русофилство, а?

 

Редактирано от Exhemus
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...