Отиди на
Форум "Наука"

Интересът на България диктува слаба Русия


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 7 часа, Димитър Йорданов said:

Мнение е като задника. Всеки го има. Свободата на мнение е гарантирана от конституцията ни, но това не означава че всяко едно мнение има еднаква тежест и е равнопоставено на друго. Свободата на мнение не дава право и да се разпространяват умишлено лъжи и невярна информация. Това трябва да се преследва и всеки, който умишлено във вреда на мнозинството от хората или с цел нанасяне на вреда на държавата в която живее трябва да му се попречи, да се заглуши гласа му или да се използват разрешените от закона механизми. Целта е една - лъжеш ли и разпространяваш ли умишлено лъжи си носиш последствията. 

Леко не съм съгласен.Свобода на словото ,не означава ,само на словото  ,което ни харесва.Сигурно е клише ,но ще цитирам Волтер "Не съм съгласен с твоето мнение ,но ще умра за да можеш свободно ,да го заявиш".Всеки човек заслужава ,да му се чуе мнението и ако не  е прав ,ще бъде разгромен с аргументи и засрамен.Иначе отиваме в другия лагер ,дето уж бягаме от него.Дори и Мунчо е имал възможност ,да  се възмути.Иначе ,да правим Министерство на Истината.

Редактирано от todorg
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 373
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител
Преди 6 минути, todorg said:

Леко не съм съгласен.Свобода на словото ,не означава ,само на словото  ,което ни харесва.Сигурно е клише ,но ще цитирам Волтер "Не съм съгласен с твоето мнение ,но ще умра за да можеш свободно ,да го заявиш".Всеки човек заслужава ,да му се чуе мнението и ако не  е прав ,ще бъде разгромен с аргументи и засрамен.Иначе отиваме в другия лагер ,дето уж бягаме от него.

Прочети отново коментара ми, но внимателно. Отдавам това недоглеждане на късния час. 🙂

Тежестта на дадено мнение е според това от кого идва, дали е точно и вярно, дали е в областта в която даващия го е вещ или пълен лаик. Както и дали не разпространява умишлено невярна или грешна информация или откровени лъжи. Затова и съм уточнил, че мненията имат различна тежест. 

Отделно съм споменал, че разпространяването на неистини и лъжи не може да се толерира. Това не е "друго мнение/друга гледна точка". 

Ако бай Иван копащ цял живот на нивата тръгне да ти дава акъл за строенето на атомна подводница мнението му няма никаква тежест. Но ако почне да ти дава акъл кое как се сее и кога, какви грижи се полагат за земята преди, по време и след сеитбата - мнението му има тежест. 

Надявам се, че вече изясних думите си от предишния мой коментар 

Редактирано от Димитър Йорданов
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, Димитър Йорданов said:

Прочети отново коментара ми, но внимателно. Отдавам това недоглеждане на късния час. 🙂

Тежестта на дадено мнение е според това от кого идва, дали е точно и вярно, дали е в областта в която да вашия го е вещ или пълен лаик. Затова и съм уточни, че мненията имат различна тежест. 

Отделно съм споменал, че разпространяването на неистини и лъжи не може да се толерира. Това не е "друго мнение/друга гледна точка". 

Ако бай Иван копащ цял живот на нивата тръгне да ти дава акъл за строенето на атомна подводница мнението му няма никаква тежест. Но ако почне да ти дава акъл кое как се сее и кога, какви грижи се полагат за земята преди, по време и след сеитбата - мнението му има тежест. 

Надявам се, че вече изясних думите си от предишния мой коментар 

Не съм съгласен и в двата варианта.Клише  е ,че Бай Иван само да копае ниви става и край за нищо друго ,не може гък да каже.Пак повтарям ,защо да не направим Министерство на Истината.Според Вазов мнението на най ниско интелигентният от цялото село Мунчо е било единственото правилно ,но са го обесили.Ако чувствам ,че за нещо съм прав и Мунчо ,ще бъда.

Редактирано от todorg
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Неслучайно написах предишният пост.Огромна нетолерантност цари в българските социални мрежи.Някакъв си направил дискусия Путин е Господ и 100 човека ,там един през друг говорят и се прескачат даже  ,колко велик е Путин .Аз влизам ,казвам ,я се осъзнайте ,и веднага бан.Друг направил ,може би е момче със специални потребности чат ,хайде да воюваме за Украйна или нещо подобно ,той момчето на военна комисия ,ще бъде обявен за невалиден влизам опитвам се да дискутирам и пак бан.Нека всеки ,да си каже мнението ,най малкото дори и смешно и абсурдно да е.Дискусия ,някой знае лиз начението на тази дума?А дебат?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Русия ,дали е слаба или не си е неин проблем.България си е избрала пътя на европейската цивилизация ,която ние създадохме ,нашите деца Русия си мислят ,че са създали Евразийска цивилизация.Пожелавам им успех с Китай .Сибир е толкова пуст а Китай пренаселен.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 часа, Exhemus said:

Формалната последоваелност е следната: Имаше преврат. Имаше несъгласие от регионите. Един клоун излъга за преговори и народът го избра. Властта стана легитимна - формалност, но важна. Тогава ескалацията на терора се засили. Бъдещият агресор няколко пъти участва в конференции на високо ниво. Няколко пъти го излъгаха. Той започна агресията? Не, и той знае законите. - Първо, част от един народ обяви независима държава. Второ, независимата държава повика на помощ друга държава.  И двете неща са според устава на ООН - формално. Значи започна помощ, не агресия - формално. Ако се позовем на прецедентното право - имаме съвсем пресни прецеденти: извикване на помощ от Косово и Кувейт.  Итересно е, че САЩ поощриха и двете агресии по шаблон- казаха на Саддам, че няма да се месят в арабско-арабски конфликт. Това бе лъжа. В деня преди руската агресия Байдън 3 пъти даде гръмки изявления, че САЩ няма да се меси като преди обаче безразборните обстрели на Донецк се увеличиха в пъти.  Русия беше докарана до "цугцванг".

Виж сега, и двамата знаем, че това са пълни глупости и несъстоятелни опорки. Това което аз не знам е, защо ти продължаваш да ги влачиш и проповядваш като някакви извинения? Това няма да промени факта, че Русия нападна първа, и че тя - по определение - е агресор, както и да го погледнеш.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 часа, scaner said:

Виж сега, и двамата знаем, че това са пълни глупости и несъстоятелни опорки. Това което аз не знам е, защо ти продължаваш да ги влачиш и проповядваш като някакви извинения? Това няма да промени факта, че Русия нападна първа, и че тя - по определение - е агресор, както и да го погледнеш.

 Оспорвай изложените факти един по един.   "... знаем, че това са.."  - това не е дискусия, а крясъци за заглушаване. 

.. Да нападна, но дали е първа? След като обстрела на новите републики стана нетърпим и с много цивилни жертви. Т.е. имаше сериозен повод. Да не повтарям, че са спазени 2те предпоставки по устава на ООН.  Когато САЩ "спасяваха" Кувейт, те не се ограничиха само с територията на Кувейт, а нахлуха в Ирак с 430 хил. армия.  Но хегемонът не може да бъде наречен агресор, нали така?

Аз пледирам само за равен аршин. Не оправдавам никого.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 26.06.2024 г. at 7:36, gmladenov said:

Русия няма нужда да е слаба; просто не трябва да ни се бърка. Но за да стане това, руският нео-
империализъм трябва да умре.

Докато Путин е жив, обаче, това няма да стане. Надяваме се след смъртта му там да дойде някой
разумен на власт и да изостави руския империализъм като национална доктрина.

Тука не съм съгласен дали Путин или някой друг няма значение. Много ли беше различна политиката на Сталин или Александър? Само отказа от руския империализъм ще оправи нещата, а това значи както при Германия пълна промяна . Последната империя от 19век трябва да приключи преди да говорим за някакви отношения. Даже в момента нашите управници до един са назначени от Москва. Затова затъваме и затъваме, и скоро ще изчезнем.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 26.06.2024 г. at 9:23, Джереми said:

Глупости, безплатно беше, държавата плащаше от трудещите се, но имаше работа навсякъде и се изграждаше, а сега се краде и разрушава. И не са митове а история, ти сигурно си се раждал  по това време или си бил сукалче по това време, та не си ги разбирал тези работи.

Ако беше толкова хубаво нямаше да се разпадне и нямаше да избягат милиони. Тия глупости ги остави.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 26.06.2024 г. at 12:10, deaf said:

В интерес на истината НРБ никога през 45 годишното си кретане не е фалирала... В началото на 90-те години Луканов нарочно спря да плаща вноските по дълга,за да предизвика икономическа криза,която да е оправдание за изкуствено предизвиканата хиперинфлация с която да ограбят банките и спестяванията на българите...

Тука леко се обърка. Не е фалирала след загуба на войни ама преди 1944г А при социализма 3 пъти даже 4. 

https://tavex.bg/zashto-bulgaria-falit-tri-puti-izpada-vuv-falit-po-vremeto-na-komunizma/

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 26.06.2024 г. at 14:44, skorpion1980 said:

СССР извлече дивиденти от единия фалит особено, прибирайки златния ни резерв на безценица, което е едно от многото конкретни доказателства, че за нас е вредно да плуваме в орбитата на Москва. 

Чак пък на безценица,те изобщо нищо не плащат. Безплатно го взимат, заедно с златото на Борис , и така поне още два пъти. Да не говорим за урана на тогавашна стоиност 5 милиарда долара сега го умножаваш по 5-6. Просто сме го подарили.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 26.06.2024 г. at 22:34, skorpion1980 said:

Има. Превратът срещу Батенберг е заради силното руско влияние в армията, преди него инерцията от временното руско управление остава. Но знаем каква е отвената реакция и как по времето на Стамболов България напълно се откъсва от руското влияние, постигайки икономическо чудо.

Преврата е щото го организират руснаците не за друго. И всичко това за много пари който сами им плащаме под формата на окупационен дълг. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 28.06.2024 г. at 1:19, Exhemus said:

Русия беше петимна да я оставят на мира. Защо да се бие? Патоците и носеха стабилен  и доста висок доход. Народът и живна и позна световните курорти.  ..и взе да се качва нагоре по класацията ГДП ППП.  Но да се остави тя да расте икономически (и оттам военно) не можеше. Хегемонът не трябваше да я остави да стигне до положението тя да претендира за хегемон. Трябваше да бъде смачкана по най-бързия начин. Но Русия отдавна беше предугадила сегашната ситуация и тайничко се е подготвала за нея, види се! Засега се мачкат само най-близките палета и по-големи песове, като "мачканата" държава току измества фаворитите по ГДП ППП - преди Япония, сега и Германия и вече е на 4то място.

Ма ти Путин цитираш. :ag:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 27 минути, Exhemus said:

Да нападна, но дали е първа? След като обстрела на новите републики стана нетърпим и с много цивилни жертви. Т.е. имаше сериозен повод.

Ти осъзнаваш ли какви лъжи приказваш? Осъзнаваш ли как са внедрени в главата ти? Не.

Ето ТУК доклад на ООН за жертвите ... На страница 3 има хубави диаграми по години на количеството жертсви от двете страни. Промий си очите и внимателно гледай: 2014 г - 2084 жертви, 2016г. - 112, 2018 г. - 58, 2021г. - 25. От двете страни. Обстрелът станал нетърпим, а? Мъка...

Преди 34 минути, Exhemus said:

Да не повтарям, че са спазени 2те предпоставки по устава на ООН.  Когато САЩ "спасяваха" Кувейт, те не се ограничиха само с територията на Кувейт, а нахлуха в Ирак с 430 хил. армия.  Но хегемонът не може да бъде наречен агресор, нали така?

Какви две предпоставки са спазени? ДНР и ЛНР са световно непризнати републики, "референдумите" им са напълно непрозрачни, официално са територия на Украйна по правилата на ООН, всички действия по отношение на тях са само в отговорността на Украйна, Русия няма основания да се меси в чуждите работи. Влизането на тяхна територия е агресия, каквито и оправдания да измислиш.

Накратко по другите ти опорки:

- "Имаше преврат". - Какъв преврат е имало? Имаше недоволство срещу Янукович, той избяга, след което бяха проведени избори и избран нов легитимен президент. "Преврат" е нещо съвсем различно, погледни в речника.

- "Имаше несъгласие от регионите" - несъгласие от такъв вид се решава по вътрешните закони на държавата. И когато се повежда въоръжена борба срещу държавата, това се води тероризъм. Тук няма как да се забравят спомените на Игор Гиркин как започна всичко.

- "Един клоун излъга за преговори и народът го избра. Властта стана легитимна" - ако става дума за Минските споразумения, те бяха мъртвородени и неизпълними по принцип. Почети малко по въпроса.

- "Тогава ескалацията на терора се засили" - за "ескалацията" ти дадох официални данни по-горе.

- "Първо, част от един народ обяви независима държава" - докато такова образувание не е официално признато, то не е независима държава. Според устава на ООН, за който намекваш.

- "В деня преди руската агресия Байдън 3 пъти даде гръмки изявления, че САЩ няма да се меси като преди обаче безразборните обстрели на Донецк се увеличиха в пъти.  Русия беше докарана до "цугцванг". " - дай официални данни да ги видим тея "пъти". Не ме разсмивай. А и какво общо има САЩ? :) Три дена преди агресията и Путин, и Захарова и други говорящи глави се кълняха, че нямат намерение да нападат Украйна. Само тая лъжа е достатъчна, за да отмие всичките ти опорки в канала.


Нататък търябва ли да коментирам гнилите опорки? Толкова разобличения са написани по тях... Лъжа води до лъжа. Колко може да си заслепен, за да се водиш по тея черва от лъжи?

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, scaner said:

Ти осъзнаваш ли какви лъжи приказваш? Осъзнаваш ли как са внедрени в главата ти? Не.

Ето ТУК доклад на ООН за жертвите ... На страница 3 има хубави диаграми по години на количеството жертсви от двете страни. Промий си очите и внимателно гледай: 2014 г - 2084 жертви, 2016г. - 112, 2018 г. - 58, 2021г. - 25. От двете страни. Обстрелът станал нетърпим, а? Мъка...

Какви две предпоставки са спазени? ДНР и ЛНР са световно непризнати републики, "референдумите" им са напълно непрозрачни, официално са територия на Украйна по правилата на ООН, всички действия по отношение на тях са само в отговорността на Украйна, Русия няма основания да се меси в чуждите работи. Влизането на тяхна територия е агресия, каквито и оправдания да измислиш.

Накратко по другите ти опорки:

- "Имаше преврат". - Какъв преврат е имало? Имаше недоволство срещу Янукович, той избяга, след което бяха проведени избори и избран нов легитимен президент. "Преврат" е нещо съвсем различно, погледни в речника.

- "Имаше несъгласие от регионите" - несъгласие от такъв вид се решава по вътрешните закони на държавата. И когато се повежда въоръжена борба срещу държавата, това се води тероризъм. Тук няма как да се забравят спомените на Игор Гиркин как започна всичко.

- "Един клоун излъга за преговори и народът го избра. Властта стана легитимна" - ако става дума за Минските споразумения, те бяха мъртвородени и неизпълними по принцип. Почети малко по въпроса.

- "Тогава ескалацията на терора се засили" - за "ескалацията" ти дадох официални данни по-горе.

- "Първо, част от един народ обяви независима държава" - докато такова образувание не е официално признато, то не е независима държава. Според устава на ООН, за който намекваш.

- "В деня преди руската агресия Байдън 3 пъти даде гръмки изявления, че САЩ няма да се меси като преди обаче безразборните обстрели на Донецк се увеличиха в пъти.  Русия беше докарана до "цугцванг". " - дай официални данни да ги видим тея "пъти". Не ме разсмивай. А и какво общо има САЩ? :) Три дена преди агресията и Путин, и Захарова и други говорящи глави се кълняха, че нямат намерение да нападат Украйна. Само тая лъжа е достатъчна, за да отмие всичките ти опорки в канала.


Нататък търябва ли да коментирам гнилите опорки? Толкова разобличения са написани по тях... Лъжа води до лъжа. Колко може да си заслепен, за да се водиш по тея черва от лъжи?

 

 

Не ми плащат като на теб, за да се изливам в такъв порой от приказки. Дал бил някаква формална статистика, която била вярна, защото е от служителите на ООН.  Тези уж безпристрастни служители, които слагат радиомаяци за насочване на артилерията.  Добре - статистиката е вярна, но ако ти беше сред убитите тя ще те зарадва ли?  Ако само 5 деца да бъдат разпрани от мина "лепесток" , това за теб е близко до нищо.  Самото разхвърляне на хиляди такива мини из милионен град показва желание за геноцид. И какво? заради твоята статистика хората да не се крият и евакуират?  Да спрат да се пазят, та кривата да сочи нагоре и да може аз (или Путин) да имаме основание? Ти нямаш  сърце и явно си с диагнозата на Чикатило.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Идеята, че България има интерес от отслабване (в заглавието е друго) на Русия, включва подтекста, че тя е силна. Това потвърждава и Световната банка, която разглежда Руската федерация като страна с високи доходи.  
 https://iw69.blog.bg/politika/2024/07/04/svetovnata-banka-prizna-rusiia-veche-za-strana-s-visoki-doho.1915875

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, Exhemus said:

Не ми плащат като на теб, за да се изливам в такъв порой от приказки. Дал бил някаква формална статистика, която била вярна, защото е от служителите на ООН.  Тези уж безпристрастни служители, които слагат радиомаяци за насочване на артилерията.  Добре - статистиката е вярна, но ако ти беше сред убитите тя ще те зарадва ли?  Ако само 5 деца да бъдат разпрани от мина "лепесток" , това за теб е близко до нищо.  Самото разхвърляне на хиляди такива мини из милионен град показва желание за геноцид. И какво? заради твоята статистика хората да не се крият и евакуират?  Да спрат да се пазят, та кривата да сочи нагоре и да може аз (или Путин) да имаме основание? Ти нямаш  сърце и явно си с диагнозата на Чикатило.

Не. Скенер само обори няколко твои лъжи, за което "браво". Откакто почна войната лапландвца, капитана, втория, ти самия и още няколко привърженици на Путин не спират да ръсят тук в темите лъжа след лъжа. Всеки път когато лъжата бъде разобличена се заменя с друга лъжа, после с трета, после с четвърта. Като привършат опорките, които в момента циркулират като коментари най-вече в редица онлайн медии се заменя с пищене по емоциите и чувствата. И така до следващото включване и следващите опорки спуснати от изток или прочетени някъде във фейсбук. 

Ти казваш следното: "Да нападна, но дали е първа? След като обстрела на новите републики стана нетърпим и с много цивилни жертви. Т.е. имаше сериозен повод." 

Скенер ти извади официални данни, че на практика цивилните жертви и от двете страни намаляват с годините и са съизмерими дори с броя битови убийства в редица държави. А ти вместо да отговориш - да, прав си наистина е имало затишие от към жертви и активност на конфликта, се насочва към емоциите. 

Как не ви е срам. А после вие виете като настъплени по опашките кучета как всеки, който не ползва вашите лъжи и опорки бил платен. Напротив - вие в болшинството сте такива. Не може хора, работещи с факти и данни да бъдат обвинявани, че са платени, а такива непрестанно разпространяващи лъжи, които с лекота се оборват да твърдите, че вие сте чисти като сълза. Като подкрепяте проклетия Путин и неговата война работете с цифри, видеа, потвърдени факти и данни, ако мислите че някой казва нещо невярно оборете го както правят нормалните хора с вас Путинофилите. Досега Путинофил даващ реална и възможна за потвърждение информация не съм видял. А дано видя и такова чудо най-накрая. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, Втори след княза said:

Идеята, че България има интерес от отслабване (в заглавието е друго) на Русия, включва подтекста, че тя е силна. Това потвърждава и Световната банка, която разглежда Руската федерация като страна с високи доходи.  
 https://iw69.blog.bg/politika/2024/07/04/svetovnata-banka-prizna-rusiia-veche-za-strana-s-visoki-doho.1915875

А сега прочети внимателно и статията, както и тази споделена от мейкбулгар в темата създадена от него. И ще си изясниш причината. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, Димитър Йорданов said:

Не. Скенер само обори няколко твои лъжи, за което "браво". Откакто почна войната лапландвца, капитана, втория, ти самия и още няколко привърженици на Путин не спират да ръсят тук в темите лъжа след лъжа. Всеки път когато лъжата бъде разобличена се заменя с друга лъжа, после с трета, после с четвърта. Като привършат опорките, които в момента циркулират като коментари най-вече в редица онлайн медии се заменя с пищене по емоциите и чувствата. И така до следващото включване и следващите опорки спуснати от изток или прочетени някъде във фейсбук. 

Ти казваш следното: "Да нападна, но дали е първа? След като обстрела на новите републики стана нетърпим и с много цивилни жертви. Т.е. имаше сериозен повод." 

Скенер ти извади официални данни, че на практика цивилните жертви и от двете страни намаляват с годините и са съизмерими дори с броя битови убийства в редица държави. А ти вместо да отговориш - да, прав си наистина е имало затишие от към жертви и активност на конфликта, се насочва към емоциите. 

Как не ви е срам. А после вие виете като настъплени по опашките кучета как всеки, който не ползва вашите лъжи и опорки бил платен. Напротив - вие в болшинството сте такива. Не може хора, работещи с факти и данни да бъдат обвинявани, че са платени, а такива непрестанно разпространяващи лъжи, които с лекота се оборват да твърдите, че вие сте чисти като сълза. Като подкрепяте проклетия Путин и неговата война работете с цифри, видеа, потвърдени факти и данни, ако мислите че някой казва нещо невярно оборете го както правят нормалните хора с вас Путинофилите. Досега Путинофил даващ реална и възможна за потвърждение информация не съм видял. А дано видя и такова чудо най-накрая. 

Няколко поста по-нагоре показах, че не съм привърженик на Путин и никак не одобрявам действията му по отношение на България. Но тази ваша садистична радост от отнемането на животи, само защото са руски във една тема, която превиши в пъти цялото останало съдържание на този "" научен""  :)  :) форум, тя, тази радост е безмозъчна и пагубна.  Безсмислено е да ви опонирам, защото нищо не ви влиза в шамандурите. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Exhemus said:

Няколко поста по-нагоре показах, че не съм привърженик на Путин и никак не одобрявам действията му по отношение на България. Но тази ваша садистична радост от отнемането на животи, само защото са руски във една тема, която превиши в пъти цялото останало съдържание на този "" научен""  :)  :) форум, тя, тази радост е безмозъчна и пагубна.  Безсмислено е да ви опонирам, защото нищо не ви влиза в шамандурите. 

Напротив една слаба Русия не би могла да напади и убива собствените си хора. А това:

Цитирай

Ти не щеш ли ялтенски салфетки? Тогава яж 3та световна ! 

 е предполагам руския начин за миротворчество.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 часа, Exhemus said:

Аз пледирам само за равен аршин. Не оправдавам никого.

САЩ не е анексирал територии във войните си Ирак - а Русия сега анексира в Украйна.
САЩ не е бомабардирал жилищни блокове в Ирак - а Русия сега бомбардира в Украйна.
САЩ не е плашил света с ядрен апокалипсис след ВСВ - а Русия сега го прави през ден.

Извод: краварите са много, много гадни, а ватниците - много добри. 😂

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 часа, Втори след княза said:

Идеята, че България има интерес от отслабване (в заглавието е друго) на Русия, включва подтекста, че тя е силна. Това потвърждава и Световната банка, която разглежда Руската федерация като страна с високи доходи.  
 https://iw69.blog.bg/politika/2024/07/04/svetovnata-banka-prizna-rusiia-veche-za-strana-s-visoki-doho.1915875

Световната Банка изрично посочва, че тази година България е преминала в клуба на богатите.
Виж темата на Макето: ЦЪК.

Твоят източник не го споменава този факт. Човекът пише за Русия, но не и за България. Явно е голям
патриот - но не български.

Другото интересно в доклада на Световната Банка е, че независима Сърбия вече е по-бедна от нас.
А ние робите на ЕС и НАТО дръпваме напред. Да се нанечуди човек:
https://blogs.worldbank.org/en/opendata/world-bank-country-classifications-by-income-level-for-2024-2025

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 20 минути, gmladenov said:

Човекът пише за Русия, но не и за България. Явно е голям
патриот - но не български.

Другото интересно в доклада на Световната Банка е, че независима Сърбия вече е по-бедна от нас.
А ние робите на ЕС и НАТО дръпваме напред. Да се нанечуди човек:
https://blogs.worldbank.org/en/opendata/world-bank-country-classifications-by-income-level-for-2024-2025

Вж. заглавието на темата.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...