Отиди на
Форум "Наука"

Интересът на България диктува слаба Русия


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 5 часа, Втори след княза said:

След като уточнихме, че Русия е силна (кой слаб бива отслабван), какви са интересите на България към една силна славянски и православна държава?

- Да я отслабваме, да се съобразяваме с изискванията на неславянска и неправославна империя, като изменим на идеите на Левски

- Да се сближим и се поставим под закрила на тази славянска и православна империя

- Да използваме сътрудничество с Русия и да добием независимост от каквато и да е силна държава по подобие на бивша Югославия.

Аз съм за независима България, за сближаване с Унгария и взаимно изгодни връзки с ЕС и Русия. Други да вършат работата на псета в лова на мечки, ние сме човеци с право на избор.

Като нарушават мира и спокойствието в Европа това заслужават.

Не само да бъдат отслабени, а заслужават да им се откъсне малко територия.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 549
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 49 минути, gmladenov said:

Любовта наистина е сляпа и от нея наистина се оглупява.

Твоята любов към Русия (или по-точно към идеала за Русия) те заслепява и ти пречи да видиш какво
представлява тя днес като държава и общество. Там ни е голямото разминаване и оттам идва и
различното ни отношение.

Не съм изненадан от мнението ти. В други случаи можеше да си спестиш описанието какъв съм аз и да се нахвърлиш конкретно върху мнението ми. Обаче има много хора като теб, които единствено питат "Кой го казва". Казаното не обсъждат.

Така е и в парламента. Някои разумни предложения се критикуват ожесточено, само защото ги е казал някой от противниковата партия. Зная, че е широко разпространено. 

Познато от отдавна. Милена пее

"Омръзна ми да светя като крушка, ...
Опръска ме светът със кал"

Както написах, мнението ти е познато. Не го обсъждам, защото е популярно и широко известно. Това не го прави по- полезно и отговарящо на интересите на България. 

Смятам го за неверно и пропагандно.

Редактирано от Втори след княза
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, Втори след княза said:

... можеше да си спестиш описанието какъв съм аз и да се нахвърлиш конкретно върху мнението ми.

Добрият лекар лекува първопричината на заболяването - а не неговите симптоми. Ако имаш
туберкулоза, например, не те лекуват със сироп за кашлица, а ти лекуват туберкулозата.

В твоя случай първопричината за твоята гражданска позиция е погрешното ти разбиране за това
какво е Русия. Няма как да се абстрахираме от нея когато репликираме на твоите мнения.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 минути, gmladenov said:

Добрият лекар

При добрия лекар  се ходи с проблем. Шарлатанинът разнася пенкилер по панаирите (които обикновено са на мегдана=майдана=форума). :) Понякога в таблата му освен "вълшебния еликсир" има и курабийки.

ПП Не възразявам срещу "профилактичното" ходене по домовете, стига да не е с кафяви ризи и с пушки. 

Редактирано от Втори след княза
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, vandu said:

Като нарушават мира и спокойствието в Европа това заслужават.

Не само да бъдат отслабени, а заслужават да им се откъсне малко територия.

Мисля, че Путин ще те одобри.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Втори след княза said:

При добрия лекар  се ходи с проблем.

Лудият не знае, че има проблем. Затова се налага да го усмиряват.
Иначе ако го оставиш, има вероятност да убие майка си и баща си.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 минути, gmladenov said:

Лудият не знае, че има проблем. Затова се налага да го усмиряват.
Иначе ако го оставиш, има вероятност да убие майка си и баща си.

Разбирам иносказателното послание, свързано с решетките и едни ризи с много дълги ръкави, както и фалшът да тръгнеш от туберколозата :) .

Все пак, либерализмът дава широка свобода на мненията. След падането на апартейда ЮАР е във възход, защото е дадена свобода на ВСИЧКИ да действат и мислят за добруване, без да накърняват законите и правата на другите.

Редактирано от Втори след княза
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, Втори след княза said:

След падането на апартейда ЮАР е във възход, защото е дадена свобода на ВСИЧКИ да действат и мислят за добруване, без да накърняват законите и правата на другите.

А пък в Русия смятат, че НЕ ВСИЧКИ могат да дейсват и мислят. Свободата на словото е задушена,
а опозицията е или отровена, или е в Сибир. Затова за разлика от ЮАР, Русия не е във възход, а в
стремително падение и мракобесие.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Много руснаци си купиха жилища по морето. Имат доходи и да идват да летуват. Това е в интереса на България. Така е добре да стане и за другите взаимоотношения. Какво мислиш по въпроса?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, Втори след княза said:

Много руснаци си купиха жилища по морето. Имат доходи и да идват да летуват. Това е в интереса на България. Така е добре да стане и за другите взаимоотношения. Какво мислиш по въпроса?

Руснаците изкупуват нашето черноморието и ти смяташ, че това е в наш интерес.
По същата логика не е ли в нас интерес турците да изкупуват нашите земеделски земи?
Ти се радваш когато турци изкупуват нашите земи, нали така?

Или може би се радваш за руснаците, но мразиш турците - защото е ОК да ни купи Русия,
но не е ОК да ни купи Турция?

Редактирано от gmladenov
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 19 минути, Втори след княза said:

Имат доходи и да идват да летуват. Това е в интереса на България.

Не е в интереса на България. Това беше целенасочена политика на руското правителство. Идеята беше да се инфилтрира рускоезично население, чрез което да се внесе управление в изборния процес - накланяйки везните в "правилната посока". И други "ползи" за някого имаше това, но вече е "минало" и руснаците отиват да си купуват имоти другаде - на които им останаха какво да си купят. 

Присвояването да си говорител на "интереса на България" и "аз съм за"... са обикновени популистки клишета, в едно с това че са пълни глупости и нямат значението да са "мнение на някого". Сещате ли се защо? :)

 

Редактирано от ramus
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Радвам се, че с тази тема така вбесих путинистите и съветофилите, макар че целта ми беше друга. Но ето как един от путинистите Втори след княза отказва да признае що за изверг е идола му, убиващ или прогонващ от Русия всеки опозиционер. И точно затова Русия ще бъде слаба след като икономиката й се срине вследствие на войната, като симптомите за целта са налице.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, gmladenov said:

Руснаците изкупуват нашето черноморието и ти смяташ, че това е в наш интерес.
По същата логика не е ли в нас интерес турците да изкупуват нашите земеделски земи?
Ти се радваш когато турци изкупуват нашите земи, нали така?

Или може би се радваш за руснаците, но мразиш турците - защото е ОК да ни купи Русия,
но не е ОК да ни купи Турция?

Можело да не измисляш аз какво мисля, а да напишеш, че смяташ, че това не е добре. Наши изкупуват земи в Гърция, а Гърция е спокойна. Това прави алъш- вериша. Руснаци купуват вилни имоти и в много други страни. В Лондон даже. Там и футболни отбори купуваха и запалянковци ликуваха. В САЩ- също. Първо- значи са богати и второ, страните печелят от богатството им. Ние, водени от късогледи като теб забраняваме. 

А за изкупуването на селскостопанска земя, тя е под особен контрол. Там май са виновни наши печалбари, които селскостопанска земя превръщат във вилни селища, които продават на всеки който поиска.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, Втори след княза said:

Там май са виновни наши печалбари, които селскостопанска земя превръщат във вилни селища, които продават на всеки който поиска.

съсипаха я тая държава, ей ! :)

Въобще всеки коментар блести с ползването на стандартните популистки клишенца.

Редактирано от ramus
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

И нека да кажем каква е разликата между сривът на СССР при разпадането му и вече неизбежният такъв на РХ относно България. Значи при разпада на СИВ и Варшавския договор България също беше слаба и остана без партньори, съответно за руските служби не беше проблем да съдействат на свои послушковци да овладеят икономическата власт у нас. Сега обаче затъващата Русия може да направи същия номер в Беларус, но не и в държава член на ЕС и НАТО.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, Втори след княза said:

Руснаци купуват вилни имоти и в много други страни. В Лондон даже.

купуват където могат - основното е, че така си и купуват "европейска виза". Китайците имат същата такава държавна целенасочена политика вече - така се заобикаля ембарго, перат се пари, движат се капитали и се налага политика...

А между другото - руснаците вече не купуват и в Лондон... и масово се изтеглят и оттам. А какво им пречи - нали са свободни хора... свободни пари, свободни имоти... Пък като каже Путин... и платното се издува от "неговия вятър".

Редактирано от ramus
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 18 минути, skorpion1980 said:

целта ми беше друга

и на мен. 

Обаче политизирането на икономиката е неизбежно в тази среда. А политиката винаги пречи на някои от търговците. Тук, естествено няма политици, а т.нар. политикани, т.е. пламенни защитници на недоразбрани идеи, подвластни на внушения. Нищо ново във форума. Ако се радваш, че има бясна дискусия, нека. Само дето като е бясна не е продуктивна.

От моя поглед, почти всички искат отслабване на Русия по всички линии, а после к-венски да викат "Русия ни обявява за неприятелска страна". Ами заради такива...

Редактирано от Втори след княза
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, Втори след княза said:

От моя поглед, почти всички искат отслабване на Русия по всички линии, а после к-венски да викат "Русия ни обявява за неприятелска страна". Ами заради такива...

Пак не си разбрал, Мунчо. Аз лично съм много доволен, че Русия ни е обявила за вражеска страна.
Отразява много точно моето отношение към Русия.

А продажни мекерета като тебе квичат к-венски , че ние трябва да сме "независими" - което ще рече
васали на Кочината.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, Втори след княза said:

Това ли е твоят избор? Много неочаквано.

Хипотетично да,ама всъщност не. Те полурусначетата си личат,дори когато се прикриват като патриоти, а такива са болшинство.

Преди 5 часа, Втори след княза said:

Питай Gravity, аз съм чел други източници.

Нищо не си чел,няма такива източници. Левски не иска да чуе за никаква Русия още по малко да се бърка тука и е бил прав.Нито един от апостолите не иска и да чуе за Русия,нито Раковски. Измисляш си.

 

Преди 5 часа, Втори след княза said:

имам лесен отговор

и той е? Чакам обобщение?

 

Преди 5 часа, Втори след княза said:

А ти българин ли искаш да си или българоид?

Чистокръвен при това :ag:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 5.07.2024 г. at 16:33, scaner said:
On 5.07.2024 г. at 0:59, Exhemus said:

Ти нямаш  сърце и явно си с диагнозата на Чикатило.

Излишно ползваш емоции като контрааргументи. В тая тема това е безполезно.

Как така безполезно, щом думата"морал" е полезна и се употребява за уязвяване?   

Караш ме зорлем да адвокатствам на Русия, но съм само служебен адвокат, понеже няма друг.

Знам, че Русия търсеше начин да приобщи Украйна и я устройваше пътят на Белорусия.  Грях ти е да отричаш, че не го пробва няколко пъти со кротце. Чудя се как Путин е разчитал, че така може да стане, уж е КГБист?  Бил съм в Украйна още по брежнево време. Даже тогава намирисваше на бандеризъм.  Бъдещият конфликт се очертаваше като неизбежен.  На маса, за кудош им пророкувах, че Киев ще стане център на 3тата световна и те се чудеха защо пък съм избрал Киев, а не Москва например? Обяснимо, не можеше да им кажа защо.

  ПС  С добро или със лошо Русия щеше да пробва да направи Украйна такава, каквато я устройва.  А именно: неутрална и демилитаризирана или приобщена.  КГБ явно е смятало, че бандеризмът е не е толкова силен и че украинският народ сам може да се справи чак докато ножът опря о кокал.  Самата операция започна съвсем видимо с разчет на вътрешна подръжка. Каква въпиуща наивност за ролята на народа! Оказа се, че народът е само едно месо, а не инициативен субект, както е според мантрите на Ленин. Явно в КГБ не са сменили учебниците?  :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 часа, Втори след княза said:

- Да използваме сътрудничество с Русия и да добием независимост от каквато и да е силна държава по подобие на бивша Югославия.

 

Ти май не си даваш сметка, че Югославия е БИВША. Искаш една бивша България предполагам.

🤣

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Кибик said:
Преди 15 часа, Втори след княза said:

- Да използваме сътрудничество с Русия и да добием независимост от каквато и да е силна държава по подобие на бивша Югославия.

Ти май не си даваш сметка, че Югославия е БИВША.

Може ли така, бе хора? Цитираш мой коментар в който ясно пиша "бивша Югославия" за да се усъмниш, дали си давам сметка, че Югославия е БИВША. Ами ха- познай дали си давам сметка..

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, Втори след княза said:

Може ли така, бе хора? Цитираш мой коментар в който ясно пиша "бивша Югославия" за да се усъмниш, дали си давам сметка, че Югославия е БИВША. Ами ха- познай дали си давам сметка..

Имам пред вид, че бивша Югославия е пример за пропаднала държава, която се разпада и изчезва, до голяма степен понеже отделните и части искат да избягат от проруската сръбска политика. Не бях сигурен дали си даваш сметка за това.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...