Отиди на
Форум "Наука"

Интересът на България диктува слаба Русия


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 9 часа, Втори след княза said:

Тюх, да се не види. Тъкмо си изградих представа за силна военно Русия и ме разби.

Значи България има удовлетворени интереси- Русия е слаба икономически и военно и повече няма какво да се насъскваме срещу нея.

Защо тогава се ерчите и вадите нож на умряла мечка?... или от жива мечка ремик ще дерете? :) 

Като искаш да водиш спор сам със себе си, защо изобщо се включваш? За другото се иска умение за четене с разбиране, а не просто предъвкваш едни и същи руски опорки. 

Ако смяташ, да "спориш" с чучело, което сам си си създал продължавай, но не ме намесвай

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 549
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 10 часа, Втори след княза said:

По- скоро се обзалагам и очаквам от  gmladenov да каже срока когато Русия ще рухне.

Срокът е определен от самите руснаци:  "Есть Путин - есть Россия, нет Путина - нет России".  Този уникален лозунг не е измислен от някакви външни врагове, а от руснаци за руснаци.   

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Такъв лозунг само някой управляващ може да измисли. Народа едва ли. С Медведев не се води Русия.....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, др-бр said:

Като искаш да водиш спор сам със себе си, защо изобщо се включваш? За другото се иска умение за четене с разбиране, а не просто предъвкваш едни и същи руски опорки. 

Искам да науча силна или слаба е Русия. Викате "Слаба е!" пък ви подтикват да я отслабвате. То, в бокса е така, де. Казват му на боксьора- "Слаб е", но преди камбаната не се знае кой ще спечели. Жъ ви`им.

Единствено си го обяснявам с метафората за лов на мечки, при която копоите биват насъсквани да пускат кръв, рискувайки даполучат смъртоносен удар,  докато ловецът ще прибере трофея. Ако разберате това, ще проумеете и своята позиция и ползи.

Редактирано от Втори след княза
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 39 минути, Втори след княза said:

Искам да науча силна или слаба е Русия. Викате "Слаба е!" пък ви подтикват да я отслабвате. То, в бокса е така, де. Казват му на боксьора- "Слаб е", но преди камбаната не се знае кой ще спечели. Жъ ви`им.

Единствено си го обяснявам с метафората за лов на мечки, при която копоите биват насъсквани да пускат кръв, рискувайки даполучат смъртоносен удар,  докато ловецът ще прибере трофея. Ако разберате това, ще проумеете и своята позиция и ползи.

Пак водиш разговор със себе си. Тази полюция е напълно в твой стил, но няма общо с написаното от мен, както  и това, което  твърдиш, че съм "викал". Написал съм изрично за какво Русия е силна и за какво е слаба-според мен. Не съм виновен, че ти е сложно за въприемане.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Втори след княза said:

Искам да науча силна или слаба е Русия.

Русия е слаба спрямо Европа и Запада. С изключение на периода между 1953г. и 1989г. Хайде сам си отговори защо...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, Втори след княза said:

Искам да науча силна или слаба е Русия.

Имаме два боксьора:

  • единият побеждава съперника си в първия рунд с нокаут
  • вторият след 17 рунда все още не е спечелил, а краката му вече не го държат

Отговори си сам кой от двамата е по-силният и Русия на кой от двамата прилича?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 29 минути, gmladenov said:

Имаме два боксьора:

  • единият побеждава съперника си в първия рунд с нокаут
  • вторият след 17 рунда все още не е спечелил, а краката му вече не го държат

Отговори си сам кой от двамата е по-силният и Русия на кой от двамата прилича?

Няма да си отговори. Просто при него манията по Русия е твърде силна и дори след икономическия колапс, който неминуемо ще доведе до разпад и отцепване на редица автономни републики, пак ще си вярва, че един ден "справедливостта" ще възтържествува и ще се реализира доктрината на Третия Рим😄😄😄

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, др-бр said:

полюция

Образите които ползваш са си от недоразвит жизнен кръгозор. Насърчавам те за някакво издигане. Има и друг говор, от мен да го знаеш.

Преди 3 часа, deaf said:

Русия е слаба спрямо Европа и Запада. С изключение на периода между 1953г. и 1989г. Хайде сам си отговори защо...

Товае наистина много сложен въпрос. Дори да има конкретна тема по него трудно бихме го решили с общи усилия. Аз самият не мога да си обясня защо се разпадна Варшавския договор и СИВ когато беше така силен.

Единият отговор е, че използването на компютри и автоматизация даде голямо предимство в индустрията на Запада.

Другият е, че хората при социализма чувстваха нарастване на благосъстоянието, но не приеха забавянето му, когато индустрията ни започна да изостава. В концепциите и съответно възпитанието при социализма не беше предвидено наличието на "криза", която се преодолява. Сметнахме, че не е криза, а разпад. Не е болест, а смърт на социализма.

Третото е една симпатия към хвалбите на империите. Първоначално хората си кръщават децата Олга и Татяна, а после започнаха Ричард и Даяна. Това не е, естествено, причина, но е сигнал. Сега, за кратко се появиха Борисовци и Симеоновци, а сред циганите Изаури, после Исусовци. 

Но тези ми бележки са нищо съществено. Проблемът е много важен. Една система рухна, но не знаем как. Много шанс се даде на простащината, което трябваше да я насочи към продуктивна изява, пък то към вулгарност. Вж. началото на коментара.

Преди 2 часа, gmladenov said:

Имаме два боксьора:

  • единият побеждава съперника си в първия рунд с нокаут
  • вторият след 17 рунда все още не е спечелил, а краката му вече не го държат

Отговори си сам кой от двамата е по-силният и Русия на кой от двамата прилича?

Отговорът ще даде сигналът на гонга.

Аз съм на страна на правото на Русия да защитава руснаците в Украйна и своите земи, придобити с кръв по Черноморието. Обаче и през Руско- турската, Освободителна за нас война Русия тръгва с очакването за бърза победа, после безрезултатно атакува челно Плевен, нещата се затлачват, а накрая с Берлинския договор е на загуба. Войната Иран- Ирак също е обезкървяваща за двете страни и може би този модел се използва сега. При това с помощта на изкуствен интелект и сателитно разузнаване.

Така че резултатът не е предизвестен. Мохамед Али дълго търпеше удари, но важен е гонгът. 

Преди 1 час, skorpion1980 said:

икономическия колапс, който неминуемо ще доведе до разпад и отцепване на редица автономни републики

Обърни поглед към нашия дом. ПП ДБ не могат да съставят правителство, защото според водача им няма проевропейско мнозинство. Нещо се е случило, а вие не сте видели. Май ние сме слабият боксьор. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, Втори след княза said:

Аз съм на страна на правото на Русия да защитава руснаците в Украйна и своите земи, придобити с кръв по Черноморието.

Освен фактора 'идентичност',  има ли някаква друга причина да си на страната на руснаците?   Имам чувството, че няма други причини, а само това, че по някакъв начин се чувстваш  свързан с руснаците и се идентифицираш с тях.  

Какво ти дава тази идентичност? 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 29 минути, Atom said:

Освен фактора 'идентичност',  има ли някаква друга причина да си на страната на руснаците?   Имам чувството, че няма други причини, а само това, че по някакъв начин се чувстваш  свързан с руснаците и се идентифицираш с тях.  

Какво ти дава тази идентичност? 

Грешиш за идентификация. Предполагам е от филми или четене на Фройд, идеите на когото познавам, но не съм съгласен с тях. А може и твоят психотерапевт така да ти обяснява света. Греши, това е теория, която подобрена още съществува, но е частна, има по- добри.

Намирам руския език за близък, бита и културата им също са ми по- близки от тези на запада. Намирам западняците за притворни, високомерни и нагли. В историческите ми познания западът свързвам с Римските нашествия, прогонването на св. Седмочислици, кръстоносните бандитства, Берлинския конгрес, националните катастрофи на Кобургите и привързването към Райха. Русия свързвам с Освобождението и с помощта България да стане от селска- индустриална. Сега отново ставаме селска, а това е отстъпление.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 24 минути, Втори след княза said:

Русия свързвам ...

Свързвам Русия с вечна изостаналост и бруталност. Крепостни селяни, Брусиловски атаки, пълно
незачитане на човека и човешката права, алкохолизъм - а напоследък нагла руска пропаганда,
ядрен шантаж, варварство и болни амбиции.

С пари от петрол ОАЕ направиха Дубай - взимащ дъха оазис в пустинята. А с парите от петрол Русия
сее смърт и разрушение, докато нейният собствен народ тъне в нищета.

Като цяло варварска нация, страдаща едновременно от комплеск за малоценост и мания за величие.

Редактирано от gmladenov
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 38 минути, gmladenov said:

Свързвам Русия с вечна изостаналост и бруталност. Крепостни селяни, Брусиловски атаки, пълно
незачитане на човека и човешката права, алкохолизъм - а напоследък нагла руска пропаганда,
ядрен шантаж, варварство и болни амбиции.

С пари от петрол ОАЕ направиха Дубай - взимащ дъха оазис в пустинята. А с парите от петрол Русия
сее смърт и разрушение, докато нейният собствен народ тъне в нищета.

Като цяло варварска нация, страдаща едновременно от комплеск за малоценост и мания за величие.

Разликите са толкова очевидни, че правят разликите в мненията закономерни.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 часа, Втори след княза said:

Образите които ползваш са си от недоразвит жизнен кръгозор. Насърчавам те за някакво издигане. Има и друг говор, от мен да го знаеш.

Товае наистина много сложен въпрос. Дори да има конкретна тема по него трудно бихме го решили с общи усилия. Аз самият не мога да си обясня защо се разпадна Варшавския договор и СИВ когато беше така силен.

Единият отговор е, че използването на компютри и автоматизация даде голямо предимство в индустрията на Запада.

Другият е, че хората при социализма чувстваха нарастване на благосъстоянието, но не приеха забавянето му, когато индустрията ни започна да изостава. В концепциите и съответно възпитанието при социализма не беше предвидено наличието на "криза", която се преодолява. Сметнахме, че не е криза, а разпад. Не е болест, а смърт на социализма.

Третото е една симпатия към хвалбите на империите. Първоначално хората си кръщават децата Олга и Татяна, а после започнаха Ричард и Даяна. Това не е, естествено, причина, но е сигнал. Сега, за кратко се появиха Борисовци и Симеоновци, а сред циганите Изаури, после Исусовци. 

Но тези ми бележки са нищо съществено. Проблемът е много важен. Една система рухна, но не знаем как. Много шанс се даде на простащината, което трябваше да я насочи към продуктивна изява, пък то към вулгарност. Вж. началото на коментара.

Отговорът ще даде сигналът на гонга.

Аз съм на страна на правото на Русия да защитава руснаците в Украйна и своите земи, придобити с кръв по Черноморието. Обаче и през Руско- турската, Освободителна за нас война Русия тръгва с очакването за бърза победа, после безрезултатно атакува челно Плевен, нещата се затлачват, а накрая с Берлинския договор е на загуба. Войната Иран- Ирак също е обезкървяваща за двете страни и може би този модел се използва сега. При това с помощта на изкуствен интелект и сателитно разузнаване.

Така че резултатът не е предизвестен. Мохамед Али дълго търпеше удари, но важен е гонгът. 

Обърни поглед към нашия дом. ПП ДБ не могат да съставят правителство, защото според водача им няма проевропейско мнозинство. Нещо се е случило, а вие не сте видели. Май ние сме слабият боксьор. 

Човек, започвам да се съмнявам в българския ти произход.Никой Българин с богата езикова култура, каквато ти претендираш да притежаваш с помпозните си словоблудства, по-скоро не би използвал недоразвит за кръгозор. Кръгозорът може да е тесен/ограничен  или широк. (Не)развит не е особено подходящо да се използва за кръгозор. На родния ти език, не знам как е. И не използвам образи(в случая), а изрази.

Барем го научи езика на държавата гостоприемник, щом ще  заемаш някаква позиция на съдник, защото се получава доста иронично. Преди в писанията ти просто нямаше смисъл, сега и на ниво езикова култура се дъниш. Скоро някой ИИ ще може да пише като теб, без никаква разлика.

 

Редактирано от др-бр
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 часа, Втори след княза said:

Грешиш за идентификация.

А какво друго е?  Сам пишеш, че "намираш близост" по някакви линии (език, култура и т.н.) и свързваш Русия с това или онова.  Това е  субективно мнение. Да не би да е плод на безпристрастна оценка и обективен анализ? Както ултрасите си поддържат безрезервно отборите, така и ти безрезервно поддържаш Путинланд. 

Поддържаш руснаците само заради това, че са руснаци. А дали са престъпници, мародери или убийци няма никакво значение. Важното е, че са руснаци и като такива за теб те винаги са прави. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 минути, Туленков said:

Това е чист имперски реваншизъм. Все едно англичаните да кажат, че разпадът на Британската империя е било голяма грешка и да нападнат Ирландия, която едно време са придобили с кръв.

А, не така.  Ей сега ще дойде Втория и ще ти обясни, че англичаните нямат това право защото са западняци, следователно са "притворни, високомерни и нагли". Освен това са англо-сакси, което ги прави най-гадните западняци, т.е. още по-притворни, високомерни и нагли.   Руснаците от друга страна са руснаци. Това ги прави автоматично готини и правдата  винаги е на тяхна страна.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 17 часа, Втори след княза said:

Образите които ползваш са си от недоразвит жизнен кръгозор. Насърчавам те за някакво издигане. Има и друг говор, от мен да го знаеш.

Товае наистина много сложен въпрос. Дори да има конкретна тема по него трудно бихме го решили с общи усилия. Аз самият не мога да си обясня защо се разпадна Варшавския договор и СИВ когато беше така силен.

Липсата на конкуренция съсипва прогреса.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 18 часа, Втори след княза said:

Товае наистина много сложен въпрос.

Изобщо не е сложен въпрос. Русия успя гниейки и агонизирайки да изкрета до 1989г.,само защото през 1953г. се сдоби,(всъщност открадна от САЩ),атомната бомба... Иначе още през 1956г. САЩ и Запада щяха мощно да подпомогнат въстанието на Унгария и да наложат на Русия унищожителни икономически санкции,подобни на днешните...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 часа, Туленков said:

Сигурно не можеш да си обясниш защо соц лагерът беше ограден като затвор.

Не като затвор, а като крепост, която искат да превземат. Кльоновете не са за емигрантите, а притив диверсантите и заплахата от НАТО. Много българи ходеха на работа в чужбина. Ходеха и се връщаха, дори от Либия и изобщо от Африка минаваха през Западна Европа.

Аналогично Тръмповата ограда е за да се предпази от имигранти. Оградите пазят от тези отвън.

Обаче има прости обяснения за по- прости възприятия.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 23 минути, Втори след княза said:

Не като затвор, а като крепост, която искат да превземат.

Таке е. Западняците влизаха нелегално в България и други соц страни.
Не можехме да спрем наплива от хора. 😂

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, gmladenov said:

Таке е. Западняците влизаха нелегално в България и други соц страни.
Не можехме да спрем наплива от хора. 😂

Не си чул за "горяните" или провокации по границата? 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Че влизаха разни, влизаха, и ги застрелваха на място. Границата не беше сегашният разграден двор.

Но повече българите искаха да излязат.

Имаше заловени във варели с течност със сламки, като славяните от филма Хан Аспарух. Дори и в корабите намираха скрити и ги сваляха.

За Либия имаше държавна политика тип за обучение на либийците отиваха наши. И в Унгария и в целия соц. Извън тези излизаха от шоубизнеса и някои избрани. Разрешено беше за соца, но ходеха само по-заможните. Тук таме и на световните първенства се ходеше. 

Та потвърждавам, границата се пазеше и в дете посоки. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 17 минути, miroki said:

Че влизаха разни, влизаха, и ги застрелваха на място.

И колко такива случаи има?

Не съм чул по времето на соца да е имало наплив от бежанци от Западна Европа (германци,
французи и т.н.), които искат да имигрират в България или другите соц страни.

Като кажа наплив, имам предвид същия брой хора като тези, които искат да имигрират на Запад.
Сигурно ще се намерят двама-трима, които са имигрирали у нас - но двама-трима наплив не правят.

Редактирано от gmladenov
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 минути, miroki said:

Че влизаха разни, влизаха, и ги застрелваха на място. Границата не беше сегашният разграден двор.

Но повече българите искаха да излязат.

Имаше заловени във варели с течност със сламки, като славяните от филма Хан Аспарух. Дори и в корабите намираха скрити и ги сваляха.

За Либия имаше държавна политика тип за обучение на либийците отиваха наши. И в Унгария и в целия соц. Извън тези излизаха от шоубизнеса и някои избрани. Разрешено беше за соца, но ходеха само по-заможните. Тук таме и на световните първенства се ходеше. 

Та потвърждавам, границата се пазеше и в дете посоки. 

За съжаление нямаме обективни данни за незаконно емигриралите и невъзвращенците, заловените и успелите да проникнат в България. Но основно укрепването на границата беше в посоки на страните от НАТО, което си е военна, а не политическа стратегия.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...