Отиди на
Форум "Наука"

Интересът на България диктува слаба Русия


Recommended Posts

  • Потребител

Толкова свободно се излизаше, че съществуваше понятието "невъзвращенец", като позорна тамга. Или поне комунистите така искаха да бъде. На избягалите не им дремеше, а другите им завиждаха. Иначе, определени правоимащи си пътуваха.  Сещам се как комунистическата принцеса Башева обясняваше едно време докъде билапътувала. Тя по същия начин, изтъкваше, че след 1944 г. майка й самичка била купила апартамента на Орлов мост от заминаващи към Израел евреи. Явно от седене в затвора много се печели.

А гастарбайтерите из Африка и Близкия изток, ходеха там не от добро. Толкова бяхме развити и такава страхотна икономика имахме, че  хората драпаха да бачкат в Третия свят за малко долари. Които пък след това държавата им взимаше, чрез нереалния курс и Кореком. По този въпрос, препоръчвам "Адио Рио", където цялостното натегачество и унижение, за да се добереш до заветната командировка в чужбина и омразните долари са много добре показан. Това като отговор на въпроса защо се разпаднаха  В.Д/С.И.В.

А относно студентите от братските неразвити държави.....Разните му нигерийци и прочие страдалци дошли тук да се ограмотяват, всъщност се оказва, че са от богати семейства, с възможности да пътуват и да носят продукти от запад. В сравнение с тях ние сме били бедняците. Неслучайно са били магнит за младите българки и от този обмен остават доста чернички деца, отглеждани от самотни майки.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 549
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 2 минути, gmladenov said:

Като кажа наплив, имам предвид същия брой хора като тези, които искат да имигрират на Запад.
Сигурно ще се намерят двама-трима, които са имигрирали у нас - но двама-трима наплив не правят

Голям брой гръцки емигранти, преследвани от хунтата

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Втори след княза said:

За съжаление нямаме обективни данни за незаконно емигриралите и невъзвращенците, заловените и успелите да проникнат в България. Но основно укрепването на границата беше в посоки на страните от НАТО, което си е военна, а не политическа стратегия.

То това е функцията на граничната охрана. Само че тук говорим за друго, че уж българите свободно пътували. Абсолютно невярно. Дори и в Източния блок не можеше да се пътува ей -така. А със специално организирани екскурзии, разрешения.....

Като контрапункт, в комунистическа Югославия имаше много свободно движение. Югославяните работиха в Западна Европа и си харчиха парите у дома. От тогава са и тези югославски колонии в държави като Швейцария.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, др-бр said:

препоръчвам "Адио Рио",

Дали е достоверно? Тогава аз да препоръчам филмите за Емил Боев по романите на Богомил Райнов! :) 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Втори след княза said:

Голям брой гръцки емигранти, преследвани от хунтата

В това число и т.нар "гръцки цигани", които другарят Живков в цялата си мъдрост ни докара и сега тормозят селата из Северна България.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Втори след княза said:

Дали е достоверно? Тогава аз да препоръчам филмите за Емил Боев по романите на Богомил Райнов! :) 

Филм-сатира, отразяващ и осмиващ тогавашните нрави. 

Нали схващаш какво е сатирата и кога работи?

Редактирано от др-бр
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, др-бр said:

В това число и т.нар "гръцки цигани", които другарят Живков в цялата си мъдрост ни докара и сега тормозят селата из Северна България.

Разкажи по- подробно за своята етническа нетърпимост. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Втори след княза said:

Разкажи по- подробно за своята етническа нетърпимост. 

А защо?
Нали темата е как  българите свободно си пътували, където искат. Разкажи ни ти.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, др-бр said:

А защо?
Нали темата е как  българите свободно си пътували, където искат. Разкажи ни ти.

Не съм писал, че свободно са пътували, а че са се връщали в България през западна Европа.

Към свободното пътуване пиши и визите, и лагерите за настаняване на имигранти. Да не мислиш, че на запад не са се страхували от внедрени шпиони и са ги приемали с цветя и рози?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 минути, Втори след княза said:

Голям брой гръцки емигранти, преследвани от хунтата

Аха, значи заради тях се бяхме оградили като затвор. Не искахме други хора в затвора.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, gmladenov said:

Аха, значи заради тях се бяхме оградили като затвор. Не искахме други хора в затвора.

Не, за предпазване от диверсанти и военно разузнаване. За гърците бил осигурен коридор, а след амнистията при Папандреу едни се връщат, други остават.

Редактирано от Втори след княза
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Втори след княза said:

Не съм писал, че свободно са пътували, а че са се връщали в България през западна Европа.

Към свободното пътуване пиши и визите, и лагерите за настаняване на имигранти. Да не мислиш, че на запад не са се страхували от внедрени шпиони и са ги приемали с цветя и рози?

Написал си, че не било затвор т.е  можело свободно да се излезе. А както знаем, мнозина българи са направили какво ли не, за да излязат НЕЗАКОННО, според тогавашните управляващи. Точно затвор си е било.  Пътуващите навън са били достатъчно добре подбрани и една съвсем малка част от населнеито. 

Освен това- да те уведомя, през онзи период Балкан имаше полети като София-Триполи-Лагос-Хараре. Полети до Дамаск, Багдад, Алжир. Точно държавите, в които сме пращали гастарбайтери. А където не е летял Балкан, лети Аерофлот. Така, че и това ти твърдение издиша.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Втори, СИВ и Варшавския договор се сринаха от руската некадърност, довела до икономически колапс Източния блок. Днес намаленото руско влияние е причината не само средностатистическия българин, но и въобще средностатистическия източноевропеец до живее видимо по-добре, отколкото тогава. И затова си има категорични показатели, които твоите лични чувства няма как да оборят.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, др-бр said:

Написал си, че не било затвор т.е  можело свободно да се излезе.

Това не е нормален разговор. Волно преиначавате

Преди 2 часа, Втори след княза said:

Не като затвор, а като крепост, която искат да превземат.

Аз по принцип нямам намерение да променям мнението на когото и да е. Запазвам си и своето мнение. Чувствам се неудовлетворен от почтеността на дискусията. Лъжете, пускате клевети, вмъквате мненията и пишещите ги в някакви разбойнически Прокрустови ложета, където щом не си русомразец, трябва да бъдеш подкъсен или отгоре, или отдолу. Все водите темите към някакви ваши политически опорки, където се чувствате сигурни. .... до шия.

Написал съм си мнението по темата, при това няколко пъти. Финално пак ще кажа, че смятам, че Русия има право да защити от нацистко преследване руснаците и да запази териториите, които е отвоювала и са стратегически важни за нея. Надявам се да е победител. 

С това присъствието ми в темата се изчерпва.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 14.07.2024 г. at 10:44, deaf said:

СССР строи заводи в България и "българските" комунисти плащат строежът им със злато. Не е кражба и не е фалит...

Заводите си ги строим сами,не се излагаи. СССР няма нито технологии нито опит в изграждане на индустрия всички заводи му ги строят фирми от запада най-вече германци и американци, Какво ще построят тука като не са строили сами нищо?

https://trud.bg/как-американците-създадоха-основните-заводи-на-ссср/

За германците не се говори от думата изобщо ама и те строят много и дават технологии

https://bg.rbth.com/economics/338849-sssr-industrializatsia-germania

А по голяма част от царските заводи особенно машиностроителните са с чужди технологии и инвестиции, например Путиловския завод е собственност на Шнайдер и всички руски оръдия от преди ПСВ са всъщност разработки на Круп или Шнаидер.  

Нещо повече всички проекти на язовири са разработени още по царско време и е започнато строителство и масова електрификация,комунистите просто ги достроиха, по готови проекти. А най-грозноте е че, СССР конфискува всички заводи с чуждо участие в България след кето ни ги продава в долари и злато,отделно цялата селскостопанска продукция отива за изхранване на Русия и първите 10тина говиди изобщо не я плащат,просто ги хранним без пари.Което довежда до огромна икономическа криза в БГ. Това ли не е кражба? Да не говорим за урана който им подарихме ,много уран,в тогавашни пари 5 милиарда долара сега колко е ,умножавай по 30. И не е само това....

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, bulgaroid said:

Заводите си ги строим сами,не се излагаи. СССР няма нито технологии нито опит в изграждане на индустрия всички заводи му ги строят фирми от запада най-вече германци и американци, Какво ще построят тука като не са строили сами нищо?

Пък АЕЦ Козлодуй е на Уестингхаус. Хип- хип- ура. Лъжци до лъжци!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Втори след княза said:

Пък АЕЦ Козлодуй е на Уестингхаус. Хип- хип- ура. Лъжци до лъжци!

Ма много си прост баце. Технологията я крадът от САЩ,или не си чувал? Германските инжинери им строят обогатителните заводи и центрофугите, от Опенхаимер и сие открадват реакторите ,сега такива катоо теб ни разказват как построили Козлодуй,сериозно? 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 минути, Втори след княза said:

Лъжете, пускате клевети ...

От моя гледна точка това са симпатизантите на Русия. Пускат някакви нагли лъжи и опорки, коите вбесяват.
Като се започне с най-голямата лъжа, че войната е защитна за Русия.

Дай си адреса да се защитя от теб в дома ти. После ще обясня на съдията, че твоето (жестоко) убийство е
било самозащита. Ти си бил заплаха за мен. 🙄

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, gmladenov said:

Дай си адреса да се защитя от теб в дома ти. После ще обясня на съдията, че твоето (жестоко) убийство е
било самозащита. Ти си бил заплаха за мен.

Ще ти дам адрес, но първо трябва да признаеш, че сме славяни и православни братя, говорещи един език и с еднаква култура.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, Втори след княза said:

Ще ти дам адрес, но първо трябва да признаеш, че сме славяни и православни братя, говорещи един език и с еднаква култура.

Всички сме произлезли от Африка. Англо-саксонците също са наши братя.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, bulgaroid said:

Ма много си прост баце. Технологията я крадът от САЩ,или не си чувал? Германските инжинери им строят обогатителните заводи и центрофугите, от Опенхаимер и сие открадват реакторите ,сега такива катоо теб ни разказват как построили Козлодуй,сериозно? 

Това обяснява всичко. Как са съпоставими централите и горивото. А също, че украинците не могат да ползват американска техника още от тогава. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 37 минути, Втори след княза said:

Това не е нормален разговор. Волно преиначавате

Аз по принцип нямам намерение да променям мнението на когото и да е. Запазвам си и своето мнение. Чувствам се неудовлетворен от почтеността на дискусията. Лъжете, пускате клевети, вмъквате мненията и пишещите ги в някакви разбойнически Прокрустови ложета, където щом не си русомразец, трябва да бъдеш подкъсен или отгоре, или отдолу. Все водите темите към някакви ваши политически опорки, където се чувствате сигурни. .... до шия.

Написал съм си мнението по темата, при това няколко пъти. Финално пак ще кажа, че смятам, че Русия има право да защити от нацистко преследване руснаците и да запази териториите, които е отвоювала и са стратегически важни за нея. Надявам се да е победител. 

С това присъствието ми в темата се изчерпва.

Имай си мнение,но тук по принцип се предполага, че това мнение трябва да е обосновано с някакви аргументи, а не със забиване в семантика и мрънкане за наранената душа. Хайде директно-гражданите на НРБ можеха ли свободно да пътуват? И тези граждани не бяха ли спирани от граничните войски, дори с цената на убийство? Да или не?

А другото ти подкрепящо твърдение се оказа също невярно. Балкан осигуряваше  достъпа до повечето дестинации посещавани от наши специалисти. 

Така, че колкото и да се тръшкаш написаното от теб са празни приказки.

Помниш ли колко пъти сме го обсъждали това с мнимия нацизъм? И всеки път, когато ти се отговаряше изчезваше от дискусията като руски танкист след попадение в куполата. 

И тогава и сега ще го кажа, нацизмът като явление е изследван и има установени признаци. Кои от тях са налице в Украйна? Защото аз откривам основните такива именно в Русия. Пиша ти неща, които съм ти обяснявал и преди и знам, че и сега пак ще избягаш без да отговориш. 

 Но е добре, че накрая си призна- ти си поклонник на култ. Това изключва всяко рационално мислене. В този смисъл, ти имаш толкова общо с науката, с начина на обсъждане в този форум, с логическото и изобщо каквото и да е мислене, колкото общо има Бин Ладен с човеколюбието.

Наистина не знам какво правиш тук!

 

Редактирано от др-бр
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 31 минути, Втори след княза said:

Това обяснява всичко. Как са съпоставими централите и горивото. А също, че украинците не могат да ползват американска техника още от тогава. 

Що бре АТАКАМС добре ползват ,Химарсите също на руснаците не им останаха танкове.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Втори след княза said:

Това не е нормален разговор. Волно преиначавате

Аз по принцип нямам намерение да променям мнението на когото и да е. Запазвам си и своето мнение. Чувствам се неудовлетворен от почтеността на дискусията. Лъжете, пускате клевети, вмъквате мненията и пишещите ги в някакви разбойнически Прокрустови ложета, където щом не си русомразец, трябва да бъдеш подкъсен или отгоре, или отдолу. Все водите темите към някакви ваши политически опорки, където се чувствате сигурни. .... до шия.

Написал съм си мнението по темата, при това няколко пъти. Финално пак ще кажа, че смятам, че Русия има право да защити от нацистко преследване руснаците и да запази териториите, които е отвоювала и са стратегически важни за нея. Надявам се да е победител. 

С това присъствието ми в темата се изчерпва.

Ми ето ти малко руска реалност, какво пишат самите руснаци как добре си живеят. С какви пари и откъде,току що ми попадна на случаен принцип.

https://sevastian-mos.livejournal.com/779256.html

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...