Отиди на
Форум "Наука"

Интересът на България диктува слаба Русия


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 2 часа, Втори след княза said:

Към свободното пътуване пиши и визите, и лагерите за настаняване на имигранти. Да не мислиш, че на запад не са се страхували от внедрени шпиони и са ги приемали с цветя и рози?

Забрави "откритият лист".

Това си е разрешение да пътуваш вътре в страната.

Хич не беше затвор.

Редактирано от vandu
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 549
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 56 минути, др-бр said:

тук по принцип се предполага, че това мнение трябва да е обосновано с някакви аргументи

Сериозно? Нима? Правила за един, налагани от дъръ-бъръ. Разбойническо Прокрустово ложе. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 21 минути, Втори след княза said:

Сериозно? Нима? Правила за един, налагани от дъръ-бъръ. Разбойническо Прокрустово ложе. 

Значи според аз налагам да се дебатира аргументирано?

Сам си признаваш, че пишеш празни приказки. 

Отново, какво правиш тук?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 18 минути, др-бр said:

Значи според аз налагам да се дебатира аргументирано?

Сам си признаваш, че пишеш празни приказки. 

Отново, какво правиш тук?

Не, налагаш нещо на един.

Ако напиша "Русия е гнила" това минава без аргументи. Ако напиша "Русия напредва" за това ми искаш аргументи. При това не си модератор, а дъръ- бъръ. Леко, много леко. Въздушно леко.

Link to comment
Share on other sites

Преди 14 минути, Втори след княза said:

Не, налагаш нещо на един.

Ако напиша "Русия е гнила" това минава без аргументи. Ако напиша "Русия напредва" за това ми искаш аргументи. При това не си модератор, а дъръ- бъръ. Леко, много леко. Въздушно леко.

С трудна работа си се заел...

Влизаш в контролиран сайт, за украинска пропаганда и се опитваш да обясниш нещо, обратно на това което трябва да се налага на промитите им мозъци...

Имай в предвид, че дори да видят минимален шанс да успееш, ще бъдеш спрян много преди това. В момента те допускат единствено и само защото не успяваш...

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 59 минути, Втори след княза said:

Не, налагаш нещо на един.

Ако напиша "Русия е гнила" това минава без аргументи. Ако напиша "Русия напредва" за това ми искаш аргументи. При това не си модератор, а дъръ- бъръ. Леко, много леко. Въздушно леко.

Ами, да. Ако твърдиш нещо, трябва да се опиташ да се докажеш. Другото е ниво детска градина.

В противен случай се случва следното. Казваш, че украинците били нацисти. Обясняват ти, че това не е вярно и защо всъщност Русия е по-близо до нацизма. Ти пълниш памперса и тичаш да ревеш на майка си.

В случая пък ти се доказва, че НРБ е била затвор и твоите фантазии, как се пътувало до братския трети свят през Западна Европа са без връзка с действителността, ти започна да цивриш -"Ама що ме биете-не виждате ли, че съм със специални ментални потребности и не мога изграждам консистентна и аргументирана теза. Що не ме оставите да си плямпам празните приказки."

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 часа, Втори след княза said:

Това не е нормален разговор. Волно преиначавате

Аз по принцип нямам намерение да променям мнението на когото и да е. Запазвам си и своето мнение. Чувствам се неудовлетворен от почтеността на дискусията. Лъжете, пускате клевети, вмъквате мненията и пишещите ги в някакви разбойнически Прокрустови ложета, където щом не си русомразец, трябва да бъдеш подкъсен или отгоре, или отдолу. Все водите темите към някакви ваши политически опорки, където се чувствате сигурни. .... до шия.

Написал съм си мнението по темата, при това няколко пъти. Финално пак ще кажа, че смятам, че Русия има право да защити от нацистко преследване руснаците и да запази териториите, които е отвоювала и са стратегически важни за нея. Надявам се да е победител. 

С това присъствието ми в темата се изчерпва.

Лъжеш ти! Лъжеш, че украинците били фашисти, а фашистки е режимът на Путин, какъв друг да е, след като да си му опозиция е повод за наказателно преследване?! Имал си мнение, но нямаш нито един аргумент, базиран на реални факти, а не на лични емоции. А това, което си писал, че сме говорили един език с руснаците е лъжа, говорим близък език, както и с украинците. А тази езикова близост плюс православието какво значение има за политиката и икономиката при условие, че за руските управляващи единствените възможни отношения с България са да им бъдем в сферата на влияние и политиките ни да са каквито те наредят, демек некадърни и водещи до значително по-лош живот у нас, отколкото когато нямат влияние?!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Интересът на България диктува слаба Русия/.точка/

Незнам какво СВЯСНО може да се обсъжда с един ВЕРУЮЩИЙ русофил....Не можеш да го убедиш, с факти даже защото това му е ВЯРА.....Както на дъртите СС войници холокаста.....Нямало е такова.....

Само я пените и този си бълва глупостите за СССР и РФ по заказу АГИТПРОРА.

Хорошие новости 17 ноября: Карикатура на Путина, Международная Новая почта  и Украина в ЗСТ с Европой - Новости bigmir)net

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз от тази тема разбрах, че трябваше няколко пъти да нападнем Югославия, понеже малтретираше българите там. Също и Македония понеже правеше същото.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 31 минути, miroki said:

Аз от тази тема разбрах, че трябваше няколко пъти да нападнем Югославия

И Костов нещо такова разбра-недоразбра и Горна баня пострада...

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 час, skorpion1980 said:

Лъжеш ти! Лъжеш, че украинците били фашисти, а фашистки е режимът на Путин, какъв друг да е, след като да си му опозиция е повод за наказателно преследване?! Имал си мнение, но нямаш нито един аргумент, базиран на реални факти, а не на лични емоции.

Опитваш се да заблуждаваш.:)

Украинците не са фашисти, но в управлението на Украйна участват нацисти, за което има достатъчно доказателства. Вие, списващите в този форум, всички които имате привилегията, да не сте подложени на цензура въпреки агресията, имате подобни наклонности и ви е трудно да го признаете..

Агресията и нацистките ви изтъпления тук се толерират!

Редактирано от cucumerario
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

За да може да се води смислен спор е необходимо всеки от съфорумците да даде своята дефиниция за понятията,в случая понятието нацизъм. Но ясна,точна и кратка дефиниция.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 минути, cucumerario said:

Опитваш се да заблуждаваш.:)

Украинците не са фашисти, но в управлението на Украйна участват нацисти, за което има достатъчно доказателства. Вие, списващите в този форум, всички които имате привилегията, да не сте подложени на цензура въпреки агресията, имате подобни наклонности и ви е трудно да го признаете..

Агресията и нацистките ви изтъпления тук се толерират!

Властващата в момента в Русия идеология е на практика нацистка. Както и структурата на властта. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, miroki said:

Аз от тази тема разбрах, че трябваше няколко пъти да нападнем Югославия, понеже малтретираше българите там. Също и Македония понеже правеше същото.

До преди 2014 не знам руснаците да са били тормозени от Украйна. Някой ако има нещо предвид да го сподели.

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 минути, deaf said:

За да може да се води смислен спор е необходимо всеки от съфорумците да даде своята дефиниция за понятията,в случая понятието нацизъм. Но ясна,точна и кратка дефиниция.

Смислен спор, поради горепосочения проблем не може да се води. Безсмислено е...

Знаеш ли кой е Бандера?  Ако не, леснодостъпно, да прочетеш дефиницията за него и се опитай да го идентифицираш, като украински национален герой! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, vandu said:

До преди 2014 не знам руснаците да са били тормозени от Украйна. Някой ако има нещо предвид да го сподели.

В разговора по-горе се имаше предвид, че руснаците живеещи в Украйна били тормозени от украинците, в тази връзка Русия било нормално да нападне Украйна.

За това посочих, че българите са тормозени в Сърбия и Македония. Аз не знам къде и кога са били тормозени руснаци.

 

Редактирано от miroki
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 минути, cucumerario said:

Опитваш се да заблуждаваш.:)

Украинците не са фашисти, но в управлението на Украйна участват нацисти, за което има достатъчно доказателства. Вие, списващите в този форум, всички които имате привилегията, да не сте подложени на цензура въпреки агресията, имате подобни наклонности и ви е трудно да го признаете..

Агресията и нацистките ви изтъпления тук се толерират!

Я посочи един нацист в управлението на Украйна и конкретно негово действие, доказващо прилагане и практикуване на тази идеология. Че тръгнаха да съдят кума на Путин за държавна измяна или че никой не е тръгнал да преследва основните опозиционери на Зеленски, визирам Кличко и Арестович?! В същото време, отговаряйки ми, дума не обелваш за съвременното прилагане на фашизъм в управлението на Русия, който е безспорен предвид факта, че през последните 2 години и половина който е против Путин и войната подлежи на наказателно преследване. Или може би каквото и да правят управляващите в Москва, при тях фашизъм е невъзможен по дефиниция😄😄😄

Link to comment
Share on other sites

Преди 6 минути, skorpion1980 said:

Я посочи един нацист в управлението на Украйна и конкретно негово действие, доказващо прилагане и практикуване на тази идеология. Че тръгнаха да съдят кума на Путин за държавна измяна или че никой не е тръгнал да преследва основните опозиционери на Зеленски, визирам Кличко и Арестович?! В същото време, отговаряйки ми, дума не обелваш за съвременното прилагане на фашизъм в управлението на Русия, който е безспорен предвид факта, че през последните 2 години и половина който е против Путин и войната подлежи на наказателно преследване. Или може би каквото и да правят управляващите в Москва, при тях фашизъм е невъзможен по дефиниция😄😄😄

Нацизма в Русия не може да оправдава нацизма, където и да било по света, вкл. и в Украйна! Това е опит за отклоняване от проблема и съответно опит за заблуда..

Ако някой е престъпник, това не оправдава другите престъпници по никакъв начин, нито оправдава толерирането им!

Редактирано от cucumerario
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, cucumerario said:

Нацизма в Русия не може да оправдава нацизма, където и да било по света, вкл. и в Украйна! Това е опит за отклоняване от проблема и съответно опит за заблуда..

Ако някой е престъпник, това не оправдава другите престъпници по никакъв начин, нито оправдава толерирането им!

Само че, никой не е доказал, че в Украйна управляват нацисти. А самият ти каза, че Украйна не  нацистка държава. И пак се връщаме към въпроса какво е нацизъм.

Link to comment
Share on other sites

Преди 17 минути, др-бр said:

Не става така. Питат те за дефиниция на нацизъм/фашизъм-ти ми плякаш- ама Бандера....За да определиш Бандера като нацист трябва да ми кажеш какво нацизъм. Бандера е преди всичко украински националист-борец за  независима Украйна още по времето, когато бъдещите Вермахт и Луфтвафе тренират на съветски полигони. Можеш да го критикуваш за действията му(по-скоро на ОУН) срещу поляците, а и евреите, но това не го прави нацист. Още повече след като немците го държат в Закхаузен. Това е типичният съветски опит да дамгосат всички освободителни движения( в Прибалтика, Украйна, Кавказ, Прикаспието), коитосе катализират след началот на Барбароса като нацистки. Да няпомня, че борбата в Украйна и Прибалтика продължава и след 1945 г.


По същия начин, националното чувство на украинците бива определяно от руска страна като бандеризъм, за да бъде измъкнат пак въображаемия нацизъм. Един от събеседниците също се опита.

Нямам никакво намерение, да давам дефиниции, които са общо известни. Не бих влезнал в ничия глупава игра.. После някой може да поиска и да му изпея Зайченцето бяло.. Бих направил изключение само, за някой официално освидетелстван с документ, като невменяем....

А бандера е факт, както и идеологията му! Украински Национален Герой!!! Айде отречи!:)

Редактирано от cucumerario
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 минути, cucumerario said:

Нямам никакво намерение, да давам дефиниции, които са общо известни. Не бих влезнал в ничия глупава игра.. Бих направил изключение само, за някой официално освидетелстван с документ, като невменяем....

Тогава цялата идея за съвременния украински нацизъм увисва- за кой ли път. Само повтаряне на руските опорки Бандера-нацист=всяка идея за украинска независимост е бандеризъм т.е нацизъм.

А за идеологията на Бандера и до днес се водят спорове и  за да лепи някой определения, трябва да е доста по-запознат. Отделно, че  населнието има избирателна памет. Иска да го помни като борецът за свобода, не като идеолог макар и не пряг участник и водач на изстъпленията срещу поляци и евреи. Тези хора в повечето случаи хал-хабер си нямат какво точно е нацизъм  и със сигурност ще са против еднопартийно управление подчинено на един фюрер, каквато е основната характеристика на такъв режим. Ерго-не са нацисти. По същия начин милиони тачат масовия убиец Сталин, щото победил във ВСВ или пък Тодор Живков, защото имали карти за море.

Редактирано от др-бр
Link to comment
Share on other sites

Преди 10 минути, др-бр said:

Тогава цялата идея за съвременния украински нацизъм увисва- за кой ли път. Само повтаряне на руските опорки Бандера-нацист=всяка идея за украинска независимост е бандеризъм т.е нацизъм.

А за идеологията на Бандера и до днес се водят спорове и  за да лепи някой определения, трябва да е доста по-запознат. Отделно, че  населнието има избирателна памет. Иска да го помни като борецът за свобода, не като идеолог макар и не пряг участник и водач на изстъпленията срещу поляци и евреи. Тези хора в повечето случаи хал-хабер си нямат какво точно е нацизъм  и със сигурност ще са против еднопартийно управление подчинено на един фюрер, каквато е основната характеристика на такъв режим. Ерго-не са нацисти. По същия начин милиони тачат масовия убиец Сталин, щото победил във ВСВ или пък Тодор Живков, защото има ли карти за море.

Това са някакви украински опорки, а всъщност е някаква нацистка демагогия... Препоръчвам да се обърнеш, към по-специализирана и систематизирана литература, където ще намериш търсените от теб определения!

То спорове могат да се водят и за Кумчо Вълчо, дали  изял Червената Шапчица или тя него...

Редактирано от cucumerario
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...