Отиди на
Форум "Наука"

Интересът на България диктува слаба Русия


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 1 час, Gabraka said:

Защо мислиш, че народът на Русия живее зле? Защото мъж с пишка не е спечелил Мис Воронеж ли? Моят народ се управлява от западняци и не живее добре - затварят се училища, затварят се болници. Добре, че Саудитска Арабия не продължиха договора за продажба на петрол в долари. Добре, че Христо Иванов се оттегли и "Да България" се маргинализира. Такива неща. Светът се променя. Спукай розовия си балон.

Винаги съм се чудил след като таварищите разполагат с такава ценна информация че долара ще се обезцени до нула, защо не си обърнат всичките пари във валутата на бъдещето. Руската рубла?

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 236
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител
Преди 45 минути, Exhemus said:

Преди: -Вечна дружба! Айде у десно!

Сега: -Лоши руснаци! Айде у лево!

Много е просто, колега:

Преди февруари 2022: Младенката си живее живота без да го е еня за политика, Украйна и Русия.
И тъй като са го учили в училище, че Русия ни е освобождавала два пъти, има положотелно
отношение към нея.

След февруари 2022: Младенката вижда с очите си как ватниците рушат, убиват и безчинстват
... докато ни убеждават, че са "асвабадители".

И сега Младенката се чуди: да вярва ли на очите си ... или да слуша ватниците, които на всичкото
отгоре през ден плашат света с ядрен апокалипсис.

Еми Младенката решава, че ще вярва на очите си.

 

Цитирай

Боже! как ти вярвам!  :)

Ами не вярвай, колега. Вярвай на ватниците като толкова си можеш.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, Gabraka said:

Ако вие държите мъже с пишки да са свободни да участват в женски конкурси за красота, това еи прави фашисти.

:rofl:

Ти си против мъже с пишки да учавстават в конкурси по красота, но не си против
Путин да влезе с танковете в Украйна и да убива украинци.

Евалата, мъжки. Ти си истински мъж.

Редактирано от gmladenov
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 часа, Gabraka said:

В руския свят мъж не може да спечели женски конкурс.

В руският свят,в руската армия средно годишно биват изнасилени между 200 и 300 новобранци от старите войници.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, deaf said:

В руският свят,в руската армия средно годишно биват изнасилени между 200 и 300 новобранци от старите войници.

Продължават старият си затворнически живот....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 часа, Димитър Йорданов said:

Повечето жени нямат толкова красиво и нежно излъчване и такава фигура. Ако не знаех че е транс жена щях да си помисля че е от малкото с почти перфектен външен вид. С това тяло, поглед, лице и коса слага в джобчето си повечето модели. 

От друга страна мисля че е редно в конкурси за женска красота да участват само родилите се като жени. Както и в конкурсите за мъже само тези родени като мъже. 

Да, но проблемът е в това, че тези хора наистина се чувстват като личности от противоположния пол. Така че ограниченията, които обществото им налага по полови признаци, са точно толкова болезнени и оскърбителни за тях, колкото и ако бяха приложени срещу някой "нормален" мъж или жена.

От психическа гледна точка това е същото като на мен например да ми натрапят изискването да се чувствам мъж, или на теб - да се чувстваш като жена. Абсурдно е!

И въобше, защо биологията трябва да е с предимство пред психиката, когато става дума за човешки същества - сложни, раними, чувствителни и т.н.

Аз също се дразня от натрапчивостта на т.нар. "джендъри", от техните идиотски прайдове и прочие, но...

П.П.  skorpion1980 , извинявай за голямото отклонение от темата ти!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Шпага said:

тези хора наистина се чувстват като личности от противоположния пол.

Те се чувстват едновременно като мъже и жени. Това е болестното у тях...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 часа, Exhemus said:

Сменили сте пиесата, пък аз не знам и ръкопляскам не на място  :)  Обяснете ми бре хора  :)

Ако обичаш някого, а после се окаже, че той е психопат - сериен убиец, ще продължиш ли да го обичаш?

Или ако си мислиш, че дядото на Иванчо ти е направил добро, това ще означава ли, че си длъжен да благодариш и да се кланяш на самия Иванчо, въпреки че той е кретен?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 часа, Кибик said:

Винаги съм се чудил след като таварищите разполагат с такава ценна информация че долара ще се обезцени до нула, защо не си обърнат всичките пари във валутата на бъдещето. Руската рубла?

Отново си създаваш вятърни мелници и после сам ги бориш с някакви заклинания. Къде съм написал, че доларът ще се обезцени до нула?

 

Наясно ли си какво са парите, че да си позволяваш да ги коментираш?

Не е нужно винаги да прикриваш невежството си с някакви мантри за рубли, товарищи и т.н. Световната парична система се променя пред очите ни и който не го вижда, е просто... невеж. И за да те избавя поне частично от невежеството ти - не рубли трябва да се купуват днес, а злато. А след няколко години, когато новата система се изгради, златото трябва да бъде обърнато в новата международна валута.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Gabraka said:

не рубли трябва да се купуват днес, а злато.

Няма толкова злато,с което да се покрие стойността на всички стоки и услуги в света... Именно тази беше причината хората отдавна да се откажат от златния стандарт...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

По темата: САЩ и ЕС имат интерес от слаба Русия, защото така ресурсите й ще бъдат изкупувани по- евтино, заменяни срещу стоки с голяма печалба. Примерно както с България, която е слаба и Еди-какъв-си-майнинг изкупува ценни метали на безценица. Слаба България все не е добре, защото дори при слаба Русия, за евтини руски ресурси ще плаща с евтини селскостопански продукти. Ако Русия е силна и България е в добри отношения с нея, а не враждебни, както сега, тя ще взаимодейства според правилата, както Югославия през Студената война, когато беше необвързана. Общо взето, насъскват ни срещу Русия за чужди интереси.

Аз искам да имам богати и успешни съседи. Това означава, че икономиката е в просперитет, а също, че ще ме познават силни и богати, все за нещо може да поискам съвет или помощ.

А иначе, за хомосексуалността, което ви е в устата, съжалявам за тези, за които "Цялата култура се върти около ..."

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 29 минути, deaf said:

Няма толкова злато,с което да се покрие стойността на всички стоки и услуги в света... Именно тази беше причината хората отдавна да се откажат от златния стандарт...

Ето го и другия трол. След като се изцепи, че управлението на наследствен авторитарен монарх е демократично сега открива, че фиатните пари са без покритие. Остава само да прозре, че именно защото са без покритие трябва да се купуват дълготрайни материални активи - например злато.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 29.06.2024 г. at 1:25, Gabraka said:

Разсъжденията ти са правдиви, но началната ти точка е погрешна. Под "домати" се имаше предвид "съвкупно българско земеделие". Нд става дума за мита на доматения внос, а за мита на целите земеделски и животновъдски отрасли. Поправяйки тази изходна точка, ще получиш и моя краен извод. В България няма как земеделската продукция да е скъпа, при положение че имаме плодородни почви и предостатъчно вода. В Саудитска Арабия земеделската продукция може и да е луксозна стока, там пясъчните пустини са широко разпространени. В България обаче пустините са рядкост.

За да функционира българската икономика по естествен начин, трябва да използваме природните дадености на България, а не съветски дотации на горива и не западки дотации за IT специалисти. В България горива няма и ние трябва да ги внасяме, а без горива няма промишленост. А без промишленост има бананова република. Но за да ги внесем тях, трябва да изнесем нещо. Природните дадености на България са географското място и климата. В основата на българската икономика трябва да стоят земеделието в равнините, животновъдството в планините и туризма по крайбрежието. Имаме природни дадености да сме водеща в региона страна износител на "домати" за Русия, агнета за арабите и слънчеви плажове за германци. Този износ следва да се разменя за горива и технологии, а с тях да се прави промишленост. Отделно България е сърцето на Балканите и през нея минават търговските пътища Виа Диагоналис и Черно море - Драч. Максимизирането на тези дадености не би ни направило велика сила, но би ни дало независимост. Особено ако живеем по-скромно от редови хедонисти и влагаме достатъчно в собствена войска и собствена наука, без да чакаме НАТО (сиреч Турция) да ни пази и болонската система да ни образова.

Този сценарий е много по-удачен от изкуствената промишленост на БКП, рухнала в мига, в който чадърът на КПСС изчезне, и много по-реална икономически от днешните кол-центрове и строителни балони.

Разбира се, този сценарий е колективистки и звучи като пълна безсмислица на индивидуалисти, за които е по-важно да могат "свободно" да се снимат пред Айфеловата кула, защото "веднъж се живее и трябва да я видим тази френска купчина желязо", а това, че България се циганизира, е напълно нормално и в реда на глобализацията. С такива люде обсъждането й не би било продуктивно.

А дали реално съществува възможност Великите сили да ни оставят да осъществим такава икономика? Отговорът зависи от волята на българите. Ако българската воля е индивидуалистка със сигурност не бихме успели. Ако обаче е колективистка, би си струвало поне да опитаме.

   Добре, нека са "домати" (т.е. съвкупно българско земеделие), а не домати, не мисля че има голяма разлика. Това за плодородните почви и водите за съжаление ми се струва, че не е така, те са само един от факторите, освен тях трябват капитал(пари, технологии, съоръжения, инфраструктура, човешки капитал под всякава форма и т.н.), труд и предприемачество. Ако земите и водите бяха достатъчни, в нашите магазини нямаше да има доста неща от Израел например (страна с не особено благоприятни условия и с повечко пустини от България), щеше да ни е евтино да си ги произвеждаме, че и дори да ги изнасяме, ама не е така, нали? 
   Истината е, че сектора е изключително непривлекателен, фермерите стават все по-малко и застаряват, и че всяко младо момиче примерно, предпочита да си вее кълките на хладно в мола за малко повече от минималната заплата, с надежда да стане нечия..каквато и да е, вместо да сложи забрадката и да отиде да плеви на 40 градуса, при младите мъже положението е сходно и това не мисля, че би се променило дори и с 500% мита на всички "домати". Разбира се, при един колективистки сценарий и смяна на строя, проблема с мотивацията би изчезнал рязко.
   Аграрния сектор ми е много чужд, не го следя и не съм обвързан по никакъв начин с него, мотика съм виждал на живо няколко пъти. Не мога да коментирам в детайли държавната ни политика, както и европейските субсидии и дали има разлики за едни и други държави, просто не ги следя. Въпреки това обаче, от първо лице знам неща за някои проекти, които ме карат да си мисля, че не ни е виновен толкова ЕС, колкото сме си виновни ние..

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Gabraka said:

Ето го и другия трол. След като се изцепи, че управлението на наследствен авторитарен монарх е демократично сега открива, че фиатните пари са без покритие. Остава само да прозре, че именно защото са без покритие трябва да се купуват дълготрайни материални активи - например злато.

По-голям трол от теб няма. Лъжеш, че руснаците не живеели зле. Масово живеят зле, имат по-ниска покупателна способност от нас, по-нисък стандарт на живот от нас, по-малък % от населението им пътува в сравнение с нас, много по-голяма част от тях нямат достъп до интернет в сравнение с нас, имат по-нисък БВП на глава от населението от нас и всичко това при тези им несметни ресурси. Ето по тази причина ние не бива повече да допускаме на базата на суровинен шантаж и някакви чувства те да имат влияние у нас. Това е истината и друга няма!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 часа, Gabraka said:

 Добре, че Саудитска Арабия не продължиха договора за продажба на петрол в долари.

   Дали е добре или не, не знам, но просто не е истина, такъв договор не съществува. Новината тръгна мисля от криптосредите (там упадъка на долара се използва често като мотив за възхода на крипто), от индийски и други подобни сайтове и почти не успя да си проправи път до някоя по-сериозна медия. 

https://www.indiatoday.in/business/story/us-saudi-arabia-petrodollar-deal-history-significance-what-is-it-2553088-2024-06-14

https://www.timesnownews.com/business-economy/economy/big-blow-to-us-as-saudi-arabia-ends-80-year-petrodollar-deal-article-110982402

   В единият от сайтовете въпросният договор е 50 годишен, в другия 80...всички уж се позовават на споразумението, но не изглежда да са го чели. Всъщност, споразумението е за икономическо сътрудничество и модернизиране на армията на Саудитска Арабия, не установява петродоларна система и не изисква СА да продава в долари петрола си. Ето го и самото споразумение, 6 страници е и започва от 788 стр. на пдф-а. 

https://tile.loc.gov/storage-services/service/ll/lltreaties//lltreaties-25-3/lltreaties-25-3.pdf

   И преди, и след това споразумение СА продава петрола си в долари и причините са съвсем основателни. Приходите от петрол се използват или за търговия и внос (без значение дали със САЩ или с други, никой не отказва долари), или за инвестиции. СА  е един от най-големите притежатели на американски облигации (купуват ги с долари), освен това инвестират в суверенни фондове, във фондове за публични инвестиции, в недвижими имоти, в частни и публични компании и т.н., основно с долари. Освен това имат и дългове..пак в долари. 

   Можем естествено да допуснем, че споразумението, което приложих е фалшификат, или че след него има друго, което задължава СА да продава петрол в долари. Ето обаче новина от 2023 г., според която СА е отворена към продажба на петрол в други валути, дали щяха да правят такива изявления ако  имаше договор, задължаващ ги да продават в долари? 

https://www.bloomberg.com/news/articles/2023-01-17/saudi-arabia-open-to-talks-on-trade-in-currencies-besides-dollar

   Факт е, че някои държави напоследък диверсифицират и опитват да намалят зависимостта си от долара, някои обаче правят обратното, и докато наистина има известен спад на световната доминация на долара, аз поне не бих правил толкова смелите прогнози, че трябва да се купува злато, с което да купим новата световна валута след няколко години..Всъщност от 09.06.2024 г., датата на която изтече така наречения договор и се избълваха множество статии и клипове прогнозиращи бързия упадък на долара, досега той е поскъпнал с около 1,5%.
 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Има само две валути с потенциал да сменят долара като световна такава - еврото и швейцарския франк. Всичко друго са русоробски конспиративни измишльотини.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Grifin said:

да отиде да плеви на 40 градуса,

Явно не се сте ходил на село от двадесет-тридесет години насам. По селата вече почти всичко е механизирано и автоматизирано. Берат се ръчно само ягоди,чат-пат грозде и подобни. Днес селското ни стопанство печели повече,отколкото през комунистическият режим. Но сеем и отглеждаме по-различни култури...

Преди 50 минути, skorpion1980 said:

руснаците не живеели зле. Масово живеят зле,

От време на време хвърлям поглед по руските телевизии. И какво се вижда? В репортажи по новините от Москва и Петербург по улиците се виждат да джиткат лади,волги и дори москвичи,произведени през комунизма. Въпрос,защо в България никъде не се виждат лади,волги и москвичи по улиците? Дори само този факт доказва,че в Русия болшинството от хората са бедни. Няма друго обяснение защо продължават да ползват лади,волги и москвичи.

Преди 29 минути, Grifin said:

някои държави напоследък диверсифицират и опитват да намалят зависимостта си от долара,

Нищо не намаляват. Невъзможно е. Защото световните цени са в долари. Какво ще рече това? Че в крайна сметка хората купуват с долари. Примерно когато си купувате килограм банани и ги плащате с лева,всъщност плащате с долари,защото продажната им цена е в долари. Българският търговец е купил бананите с долари от примерно от борсата на пристанището в Солун и тук в България ги продава в лева,но цената я е формирал от курса долар-лев. А търговеца откъде има долари? Или ги е купил от банка,или е продал срещу долари някаква своя стока.

Доларът е световна валута,понеже САЩ са световен хегемон след като те победиха (единствено те) във Втората световна война. Ако нацистка Германия беше победила,днес световната валута щеше да е райхсмарката.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, Втори след княза said:

По темата: САЩ и ЕС имат интерес от слаба Русия, защото така ресурсите й ще бъдат изкупувани по- евтино, заменяни срещу стоки с голяма печалба.

Точно това правят Китай и Индия в момента, докато стокообменът на Русия със Запада паднал на нула.
Може да се каже, че братските на Русия страни от БРИКС печелеят най-много от тази война и имат
интерес тя да продължи до последния руснак.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 часа, Шпага said:

Да, но проблемът е в това, че тези хора наистина се чувстват като личности от противоположния пол. Така че ограниченията, които обществото им налага по полови признаци, са точно толкова болезнени и оскърбителни за тях, колкото и ако бяха приложени срещу някой "нормален" мъж или жена.

От психическа гледна точка това е същото като на мен например да ми натрапят изискването да се чувствам мъж, или на теб - да се чувстваш като жена. Абсурдно е!

И въобше, защо биологията трябва да е с предимство пред психиката, когато става дума за човешки същества - сложни, раними, чувствителни и т.н.

Аз също се дразня от натрапчивостта на т.нар. "джендъри", от техните идиотски прайдове и прочие, но...

П.П.  skorpion1980 , извинявай за голямото отклонение от темата ти!

Има хора които наистина се мислят за Наполеон или Цезар, даже някои се обличат като тях и настояват да се обръщат към тях с ваше Величество. Отказът на останалите да ги приемат като такива им причинява много тежко страдание и болка. Само че вместо да им угаждат на психичните отклонения, и даже да ги окуражават, обществото решава да ги лекува от психичната болест.  

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Кибик said:

Има хора които наистина се мислят за Наполеон или Цезар, даже някои се обличат като тях и настояват да се обръщат към тях с ваше Величество. Отказът на останалите да ги приемат като такива им причинява много тежко страдание и болка. Само че вместо да им угаждат на психичните отклонения, и даже да ги окуражават, обществото решава да ги лекува от психичната болест.  

Даденият случай не е такъв. Попрочети малко де...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, Кибик said:

Има хора които наистина се мислят за Наполеон или Цезар, даже някои се обличат като тях и настояват да се обръщат към тях с ваше Величество.

Между другото,това психично отклонение се дължи на канибалството от първобитната ера,но май ще се отклоним твърде много от темата...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 минути, scaner said:

Даденият случай не е такъв. Попрочети малко де...

Защо да не е такъв? Каква е разликата?

Става дума за изкривяване на личността и в двата случая, когато някой по някакви прочини се "чувства" различно от това което е.  В единия случай ги лекуват, в другия случай ги окуражават. В развития евроатлантизъм се стига дотам, че вече ходят в детските градини и училища да четат приказки на децата.

 

ed0f5ae4-dragqueenstoryhour_sparkslibrar

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Drag_Queen_Story_Hour

Редактирано от Кибик
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Кибик said:

Става дума за изкривяване на личността и в двата случая ...

Да, но в единия случай е психично разстройство, а в другия - така си програмиран по природа
(както и обратните). Първото се лекува, а второто е биологична даденост и не се лекува.

Могат ли нормален мъж да го "излекуват" и той да почне да се привлича от мъже?
Ами същото и с джендърите и обратните.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, Кибик said:

Защо да не е такъв? Каква е разликата?

Разликата е голяма. Да, и двете са заболявания, само че много различни. Но и всички сме болни в една или друга степен, нали? Не може обаче с всички да се отнасяш по еднакъв начин.

ЦЪК.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, scaner said:

Разликата е голяма. Да, и двете са заболявания, само че много различни. Но и всички сме болни в една или друга степен, нали? Не може обаче с всички да се отнасяш по еднакъв начин.

ЦЪК.

 

А ти прочети ли текста от линка?

Цитирай

Though gender dysphoria often begins in childhood, some people may not experience it until after puberty or much later.

Ако беше биологична мозъчна повреда, щеше винаги да се проявява веднага. Но не е. Това си е чисто психично заболяване и требе да се лекува.

 

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...