Отиди на
Форум "Наука"

Как едно от лицата на световната лека атлетика през последните години накара част от родните путинисти да изкопаят ново дъно в комплексарщината и менталните си увреждания.


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 10 минути, Exhemus said:

Абе булонка, кого плашиш?

Откога искам да не си губя времето, ама пусто нито ме банят, и даже са премахнали възможността човек да си изтрие профила. 

То Наука тук няма. Само хейтърлък от най-низша проба.

Това не е език на човек с научни наклнонности. И продължаваш да обиждаш. Това много добре показва кой си. 🙄

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 126
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Не можах ,да изчета  ,цялото интервю с Йорданка Благоева .Проблемът бил ,че новата рекордьорка  е украинка.Представям си някоя рускиня  ,да го бе подобрила ,съвсем друг тон ,щеше  ,да има.Самият Путин в интервюто наскоро сподели ,че украински народ и нация няма.Има руснаци полязирани руснаци(в смисъл от Полша) и унгарци.Могучих ,не  е унгарка значи е рускиня .Радвайте се всички обсебени от кремъл ,според вашите виждания рускиня подобри рекорда на Стефка.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Под постове в различни социални мрежи ,за успехите на БЪЛГАРСКИТЕ момичета  от художествената гимнастика и веднааг едни коменатри отдолу.ама то защото Русия не участва България печели .И какво ,ще ми сравнявате руската гиманстика с българската.Я вижте Алина Кабаева ,тя и като малка изглеждаше ,като квадрат ,после Путин се разведе заради нея и изпитваше фетиш към това нещо и и печелеше медали.Как ,ще сравнявате Кабаева с една Боряна Калейн примерно.за да участваш спорт в който визията е първостепенна  ,няма как да изглеждаш ,като Кабаева и да имаш, толкова медали.

Редактирано от todorg
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, skorpion1980 said:

Отделно да наречеш Втория неутрален при условие, че неведнъж е писал глупости как трябвало да сме с Русия и Сърбия защото били  славяни и православни при условие

Потвърждавам.
България е била значима когато е била силна, независима, когато не са й натрапвани чужди врагове. В това е върхът на дипломацията на Иван- Асен II. Сега сме обезоръжени, други диктуват паричната ни политика, натрапват ни се врагове, които не са наши врагове, а чужди.

Особен факт: Политизацията на спорта в темата се поддържа от наши охранители=мутри на чуждите интереси, а в световен мащаб от не- български интереси и сили.

  

Преди 1 час, Warlord said:

която досега продънваше нета с хейт по Ярослава Могучих.

С конкретни факти описах отношението към Магучих и то не от вчера. Обаче невъзможността да се разбира реалността и склонността да се ползват емоционално оцветени изрази е приоритет на пропагандистите, които "продънват" ушите ни с русофобия.

Редактирано от Втори след княза
Link to comment
Share on other sites

Преди 2 часа, Warlord said:

Тук участват представителна извадка от хора, които се интересуват от наука, така че писанията ти няма как да хванат дикиш и само си губиш времето.

Объркал си се. Само милиционерите правят науката милиционерски проблем...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, Warlord said:

конкретна прослойка от дънната утайка на обществото ни,

На тези, във форум Наука, които харесват войната и дори се кичат името й, подарявам разказ на Чапек и картина за смъртта на Архимед. Поучително и предвоенно. Имам някои резерви, че тези които разбират от юмруци и заплахи не разбират от думи и метафори, но пък има други, които разбират.

Цитирай

 

Тя, историята с Архимед, не се е случила точно така, както я описват; вярно е наистина, че е бил убит, когато римляните превзели Сиракуза[1], но не е истина, че в къщата му нахълтал някакъв римски войник да дири плячка и че Архимед, задълбочен в чертаенето на някаква геометрична конструкция, изръмжал недоволен: „Не ми разваляй окръжностите!“ Преди всичко Архимед не е бил някакъв разсеян професор, който да не вижда какво става около него; напротив, по природа той бил истински военен, който изобретил за Сиракуза различни бойни машини за отбрана на града; освен това римският войник не е бил някакъв пиян мародер, ами един образован и амбициозен щабен стотник, на име Луций, който много добре е знаел с кого има работа и съвсем не бил дошъл да граби, ами още на прага отдал чест и казал:

— Бъди здрав, Архимеде!

Архимед вдигнал поглед от покритата с восъчен слой табличка, на която той наистина чертаел нещо, и казал:

— Какво има?

— Архимеде — казал Луций, — ние знаем, че без твоите военни машини Сиракуза не би се удържала нито месец; така ние бяхме принудени да се разправяме с нея цели две години. Ние, военните, ценим тези неща, не се съмнявай в това. Отлични машини. Поздравявам те.

Архимед махнал с ръка.

— Че това нищо не е, моля ти се. Обикновени метателни механизми — ами, играчка и половина. От научно гледище това няма особено значение.

— Но от военно има — заявил Луций. — Слушай, Архимеде, аз съм дошъл да ти предложа да работиш за нас.

— За кои вас?

— За нас, римляните. Не може да не си разбрал, че Картаген[2] е в упадък. При това положение защо трябва да му се помага? Сега ще му видим сметката на Картаген, ти си гледай работата. А вие всичките би трябвало да ни помагате.

— Защо? — измърморил Архимед. — Та ние, сиракузците, сме си гърци. Защо ще ви помагаме?

— Защото живеете в Сицилия, а на нас Сицилия ни е нужна.

— За какво ви е нужна?

— Защото искаме да наложим господството си над Средиземно море.

— Аха — казал Архимед и замислен се загледал в табличката си. — Че за какво ви е притрябвало това?

— Който е господар на Средиземно море — казал Луций, — той е господар на света. Това е толкова ясно.

— Нима се налага да бъдете господари на света?

— Да. Мисията на Рим е да стане господар на света. И аз ти казвам, че той ще стане.

— Може би — казал Архимед и започнал да бърше нещо на табличката си. — Но аз не бих ви съветвал да правите това, Луций. Слушай да ти кажа, ще станете вие господари на света, но един ден бая зор ще видите да защищавате световното си господство. Жалко за усилията, които ще отидат на вятъра.

— Няма значение; за сметка на това ние ще бъдем велика империя.

— Велика империя — смънкал Архимед. — Дали ще начертая окръжността малка или голяма, от това тя няма да се измени, все си остава окръжност. Границите пак си остават — никога няма да останете без граници, Луций. Мислиш ли, че голямата окръжност е по-съвършена от по-малката? Мислиш ли, че ще бъдеш по-голям геометър, ако начертаеш по-голяма окръжност?

— Вие, гърците, непрекъснато си играете на аргументи — възразил стотникът Луций. — Ние доказваме правотата си по-иначе.

— Как?

— С дела. Ето например ние превзехме вашата Сиракуза. Следователно Сиракуза ни принадлежи. Това ясно доказателство ли е?

— Да — казал Архимед и се почесал с калема по главата. — Да, вие превзехте Сиракуза; само че това вече не е и няма да бъде тая Сиракуза, която беше досега. Тя, знаеш ли, беше голям и прославен град, сега вече Сиракуза никога няма да бъде велика. Жалко за Сиракуза!

— Затова пък Рим ще бъде велик. Рим трябва да бъде най-силният по цялото земно кълбо.

— Защо?

— За да устои. Колкото сме по-силни, толкова повече врагове имаме. Ето защо трябва да бъдем най-силни.

— Колкото се отнася до силата — промърморил Архимед, — аз падам малко физик, Луций, и ще ти кажа едно нещо. Силата действува и в резултат на това се обвързва. Колкото по-могъщи ставате, толкова повече сили ще изразходвате за поддържане на могъществото си; и един ден ще дойде момент…

— Какво искаш да кажеш?

— А, нищо. Аз не съм пророк, драги; аз съм само физик. Силата се обвързва. Повече нищо не зная.

— Слушай, Архимеде, не искаш ли да работиш за нас? Нямаш представа какви перспективи ще се открият пред тебе в Рим. Ще имаш възможност да строиш най-силните военни машини на света.

— Ще прощаваш, Луций; аз съм стар човек и бих искал да осъществя още само една или две от своите идеи. Както виждаш, тъкмо съм се заловил да чертая нещо.

— Архимеде, не те ли привлича мисълта да завладяваш заедно с нас света?… Защо мълчиш?

— Извинявай — измънкал Архимед, наведен над своята табличка. — Какво каза?

— Казах, че един човек като тебе би могъл да завладее света…

— Хм, да завладявам света — казал Архимед, дълбоко замислен. — Не се сърди, но тук аз имам нещо много по-важно. Знаещ ли, нещо трайно. Нещо, което ще остане.

— Какво е то?

— Внимавай да не ми заличиш окръжностите! Това е начинът, по който се изчислява повърхността на кръгов сектор.

 

По-късно било съобщено, че ученият Архимед загинал при случайни обстоятелства.

 

 

kill_arhimed.jpg

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, todorg said:

Под постове в различни социални мрежи ,за успехите на БЪЛГАРСКИТЕ момичета  от художествената гимнастика и веднааг едни коменатри отдолу.ама то защото Русия не участва България печели .

Това е така, защото тези хора са българи само по документи. По самосъзнание са си русня. Същото е и тук във форума, типичен пример е най-дейният към момента участник в тази тема.

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Втори след княза said:

... тези които разбират от юмруци и заплахи не разбират от думи и метафори, но пък има други, които разбират.

Има и такива, които имат сбъркани представи за света. Например плоскоземците. Ти им показваш,
снимка, че земята е кръгла - а те не вярват на снимката, а на вътрешните си убеждения.

Същото и с русоробите (пардон, обектвините и неутралните). Едно си баба знае, едно си баба бае.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 22 минути, scaner said:

Аз не виждам тук някой да харесва войната.

В наше време думата Warlord не е необходимода се превежда. Ето едно пояснение за гози герой от игрите:

Цитирай

 

TROLL WARLORD

РАЗМЕНЯ МЕЖДУ ДАЛЕКОБОЙНИ И РЪКОПАШНИ АТАКИ, КОГАТО СИ ПОИСКА

Лесно е да обидите трол. Бидейки раздразнителна и заядлива раса, троловете процъфтяват при спорове и кавги, повдигайки необезпокоявано своя тон по време на разпри. Мъжете израстват до зрялост в подземни килии под седалището на своя матриарх, прекарвайки времето си в гуляи и веселие, без да допринасят с нещо. Често те остават с години отвъд достигнатата възрастова зрялост, докато матриархът им предоставя препитание. Когато младите тролове най-сетне биват изгонени от техните синовни покои, те се събират с други от своя вид, сформирайки скитнически банди от бунтари, които шумно се оплакват за всевъзможни досади.

Тъй като троловете обичат да спорят, представете си колко необичайно е някой от тях да бъде отритнат, защото е твърде трудно да се погаждат с него. Такава била съдбата на Джах'ракал, трол търговец от центъра на Ховън. Той бил толкова налудничав, озлобен и дразнещ, че дори другите тролове намирали компанията му за непоносима. След един особено язвителен изблик, в който предявил претенции за лъвския дял от плячката при последния им набег, че на дружинката му най-накрая ѝ писнало. Те се обърнали срещу него, пребили го с тояги и прокудили от лагера. Разярен от изгнанието си, той се завърнал на следващия ден, въоръжен със стомана и ги избил всичките един подир друг. След това дал обет в кървава клетва — оттук насетне щял сам по себе си да бъде бойна сила. Сега обикаля света под името Troll Warlord* озлобен и гневен, като висшия имперски предводител на собствената му армия от него самия.

*Troll Warlord — Тролският военачалник

Затваряне на историята

Способен да сменя между далекобойни и ръкопашни атаки, Troll Warlord е застрашителна сила при всякаква дистанция. С брадви под ръка, той може да напада с порой от въртящи се остриета чрез Whirling Axes. Той поваля враговете с все по-мимолетни атаки и може да забърза нападението на съюзниците си, независимо от това къде са те.

 

ххххххххххххххх

Преди 25 минути, scaner said:

всякакви приказки за любов към някакво въображаемо православие (де го?) и славянство (де го?).

Смяташ, че православието е изтребено? Впечатляващо! Кой го замести? Папищашите или протестантите? А славянството сигурно е заместено от саксонци? Ако е така, сигурно има геноцид. Преследване на православни и славяни? Сериозен повод за защита и отбрана.

ххххххххххххххх

Преди 29 минути, scaner said:

Виждам хора, които ненавиждат подпалвачите на войната

Аз виждам и дехуманизиране на голяма част от българите. Цитирам само част от определенията в темата- само тези от тази страница. Изобщо мръсна кампания.

"идиот, антихристи, русоробия, пасмина, прослойка от дънната утайка, плямпаш безсмислици, русня, русороби" 

Общо взето, кръчмарски език, съответстващ на целевата група от потребители. По езика човек може да определи мисленето, а от там и предполагаемото поведение.

 

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 13 минути, Втори след княза said:

Смяташ, че православието е изтребено? Впечатляващо! Кой го замести? Папищашите или протестантите? А славянството сигурно е заместено от саксонци? Ако е така, сигурно има геноцид. Преследване на православни и славяни? Сериозен повод за защита и отбрана.

Не е необходимо някой нещо да замества. Покажи някакви православни дела. Не кръстни ходове с икони, а проява на любов към ближния, например. Може би убийството на онкоболни деца с ракети в съседна славянска страна? Или това не е православие, а проява на славянството?

Когато изчезне православието, не идват протестантите, идва варварството. Което наблюдаваме кристално ясно вече трета година.

Преди 16 минути, Втори след княза said:

Аз виждам и дехуманизиране на голяма част от българите. Цитирам само част от определенията в темата- само тези от тази страница. Изобщо мръсна кампания.

"идиот, антихристи, русоробия, пасмина, прослойка от дънната утайка, плямпаш безсмислици, русня, русороби" 

Дехуманизират се равностойни личности. Когато обаче на тъп човек му кажеш, че е тъп, това е само констатация. Както в случая за голяма част от българите.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 22 минути, Втори след княза said:

Аз виждам и дехуманизиране на голяма част от българите.

Аз пък виждам как една (слава богу малка) част от българите са тотално изтерщяли, освирепяли и оскотяли.
Нямат никакъв морал, поддържат варварската агресия на един самозабравил се его-маниак (когото те наричат
"мъдър лидер"), подкрепят избиването на цяла нация (която те въобще не признават за нация) и тем подобни.

Не знам как тези "хора" могат въобще да бъдат наричани хора - и те имат наглостта да поучават останалите. 🙄

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, scaner said:

убийството на онкоболни деца с ракети в съседна славянска страна?

Това, извършено от ПВО ракета ли? Не се ли спихна и този антируски балон като Буча? Изглежда много нелепо, когато някое дете носи на клечка спихнат балон, но "Тhe propaganda must go". Разбирам, но не оправдавам.

Преди 8 минути, scaner said:

Дехуманизират се равностойни личности. Когато обаче на тъп човек му кажеш, че е тъп, това е само констатация. Както в случая за голяма част от българите.

"Лошо, Седларов". Всяка дехуманизация на човеци е лоша. На евреите (не съм евреин), на комунистите (не съм комунист), на хомусексуалистите (не съм хомосексуалист), на циганите (не съм циганин)... "Когато дойдоха за мен – вече нямаше кой да говори" Мартин Нимьолер

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Втори след княза said:

Това, извършено от ПВО ракета ли? Не се ли спихна и този антируски балон като Буча?

За теб Буча и детската болница са фейкове. Акции на украфашистите.
И ти въобше не си гнусен путинофил, нъл тъй.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 7 минути, Втори след княза said:

Това, извършено от ПВО ракета ли? Не се ли спихна и този антируски балон като Буча? Изглежда много нелепо, когато някое дете носи на клечка спихнат балон, но "Тhe propaganda must go". Разбирам, но не оправдавам.

Не, доказана ракета Х-101. И Буча не се е спихнала, само неграмотните или промитите не могат да прочетат наличната информация и се тръшкат като малоумни.

Виждам, нямаш никакви доказателства за някакво православие в Русия, само се гърчиш и оправдаваш. После пак ще превключиш на оправдателната плоча.

Тъжно.

Преди 10 минути, Втори след княза said:

Всяка дехуманизация на човеци е лоша

Първо се ограмоти каква е разликата между констатация и дехуманизация, за да намалее малко потока простотии. После като се ограмотиш, ще философстваш, ако е останало за какво.

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, gmladenov said:

За теб Буча и детската болница са фейкове.

Сега в Прага върви дело срещу Филип Симан, който е мародерствал в Украйна, вкл. Буча при навлизането на украинските войски и споменава видени убийства и изнасилвания там. Не жертви, а действия.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, scaner said:

Не, доказана ракета Х-101. И Буча не се е спихнала, само неграмотните или промитите не могат да прочетат наличната информация и се тръшкат като малоумни.

Виждам, нямаш никакви доказателства за някакво православие в Русия, само се гърчиш и оправдаваш. После пак ще превключиш на оправдателната плоча.

Тъжно.

Първо се ограмоти каква е разликата между констатация и дехуманизация, за да намалее малко потока простотии. После като се ограмотиш, ще философстваш, ако е останало за какво.

Смешен ставаш. Даде го накъсо като Вълчо-"Виж го, че е без шапка". 

"Доказателства за някакво православие в Русия" !? А защо не "Доказателства за християнството на папата"?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 2 минути, Втори след княза said:

Сега в Прага върви дело срещу Филип Симан, който е мародерствал в Украйна, вкл. Буча при навлизането на украинските войски и споменава видени убийства и изнасилвания там. Не жертви, а действия.

Има хиляди свидетелства от очевидци там, както и кадри от камери какви ги вършат руснаците.

Just now, Втори след княза said:

Смешен ставаш. Даде го накъсо като Вълчо-"Виж го, че е без шапка". 

"Доказателства за някакво православие в Русия" !? А защо не "Доказателства за християнството на папата"?

Безпомощен си. Само може да приказваш някакви общи приказки и да пробутваш конспирации. Като опре въпроса до честност,  дори себе си залъгваш.

Грозно е. Или не ти прави впечатление? Или просто си заработваш така нещо? Не мога да си обясня тази  слепота по друг начин.

 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 часа, Втори след княза said:

Потвърждавам.
България е била значима когато е била силна, независима, когато не са й натрапвани чужди врагове. В това е върхът на дипломацията на Иван- Асен II. Сега сме обезоръжени, други диктуват паричната ни политика, натрапват ни се врагове, които не са наши врагове, а чужди.

Особен факт: Политизацията на спорта в темата се поддържа от наши охранители=мутри на чуждите интереси, а в световен мащаб от не- български интереси и сили.

Близостта с исторически доказани врагове, каквито са ни Русия и Сърбия след 1881 година, би ни направила много по-слаба държава, отколкото сме. 

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, scaner said:

Грозно е. Или не ти прави впечатление? Или просто си заработваш така нещо? Не мога да си обясня тази  слепота по друг начин.

Възразявам, че има "грозни" и "красиви" мнения. Видяхме провала на хвалбата за "умно-красивите", така че да оставим споровете за вкус, цвят и красота. От години знаем, че ползваме различни източници при формиране на мненията си.

По "заработването" също не съм съгласен... чак пък за дребна риба като мен. :)  Една от санкциите на ЕС срещу Русия е недопускане спонсорирането на партии и организации в ЕС. Така че ДАНС внимателно следи, ако ме разбираш. Замислям се, при тази малка честота и една- две теми в които участвам, колко бих дал аз на някого... Друго си е като русофобите- много коментари, много теми. Не казвам, че го правят възмездно, просто ползват други източници за информация и формиране на мнение.

Надявам се, бях изчерпателен. 

Доколкото четох в мнение на автора на темата, той е доволен от това, че не пишем по нея, а по политически събития, така че ще уталожа дискомфорта си, от офтопиците. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 минути, Втори след княза said:

Възразявам, че има "грозни" и "красиви" мнения. Видяхме провала на хвалбата за "умно-красивите", така че да оставим споровете за вкус, цвят и красота. От години знаем, че ползваме различни източници при формиране на мненията си.

По "заработването" също не съм съгласен... чак пък за дребна риба като мен. :)  Една от санкциите на ЕС срещу Русия е недопускане спонсорирането на партии и организации в ЕС. Така че ДАНС внимателно следи, ако ме разбираш. Замислям се, при тази малка честота и една- две теми в които участвам, колко бих дал аз на някого... Друго си е като русофобите- много коментари, много теми. Не казвам, че го правят възмездно, просто ползват други източници за информация и формиране на мнение.

Надявам се, бях изчерпателен. 

Доколкото четох в мнение на автора на темата, той е доволен от това, че не пишем по нея, а по политически събития, така че ще уталожа дискомфорта си, от офтопиците. 

Не прави лъжливи внушения. Недоволен съм точно когато не се пише по нея. Факт е и бяха дадени достатъчно примери, че мразещият ни руски политически елит използва всевъзможни похвати за влияние у нас с една цел - да живеем по-зле от руснаците. Това би се случило ако основен икономически партньор ни е Русия, но не е тя за сметка на ЕС и Слава Богу. Но все пак влиянието им води до появата на комплексари, които с фотошапове се опитват да изкарат мъж една велика шампионка в достатъчно популярен спорт само защото била украинка.

Редактирано от skorpion1980
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...