Отиди на
Форум "Наука"

Думата "тролене" във форума - изследване


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 7 минути, tantin said:

Спокойно.. Като ме забранят, ти ще можеш да си регистрираш още един ник и да пишеш още по-уверено и ненаказуемо. 

Остава да сте 2-та колеги на заплата при Росен и тогава съвсем за никаде я докарахме. 

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 101
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител
Преди 8 минути, tantin said:

Като ме забранят, ти ще можеш да си регистрираш още един ник и да пишеш още по-уверено и ненаказуемо. 

Ти искаш Южняк да бъда забранен от форума, както и ние със Скенер.
Защо не си направиш твой форум и там да колиш и бесиш? 🙄

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, gmladenov said:

Ти искаш Южняк да бъда забранен от форума, както и ние със Скенер.
Защо не си направиш твой форум и там да колиш и бесиш? 🙄

Никога не съм предлагал Южняк да бъда забранен от форума .

Що така грешно ме цитираш?  Единственто което съм предлагал е да бъдат отнети модераторските права на Южняка..

Нито пък теб съм те предлагал за забрана, нито пък Сканера ..

Много лошо цитираш Младенов.  Тези дето "колят и бесят" не съм аз.  Аз не съм такъв човек.  
 

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 минути, Кибик said:

Скенера и Младенов определено са различни хора, виж Джереми вероятно е бъг във форумния софтуер.

🤣

Гравити и той ли е бъг ?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Колеги, моля пишете по темата. Не давайте пример за несвързани с темата коментари, не отвличайте обсъжданията в друга посока. 

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Втори след княза said:

Колеги, моля пишете по темата. Не давайте пример за несвързани с темата коментари, не отвличайте обсъжданията в друга посока. 

Нека първо сме сигурни че пише 1 човек, а не един човек с 4-те си ника... (Виждаш как от гмладенов и сканера в дискусията остана само единия)

Редактирано от tantin
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, tantin said:

Нека първо сме сигурни че пише 1 човек, а не един човек с 4-те си ника... (Виждаш как от гмладенов и сканера в дискусията остана само единия)

Смяташ ли множество никове за тролинг? Аз не. Възможно е обаче единият ник да е трол, което е по темата. Моля, развий защо едно лице иска да се представя с един сериозен и с един тролещ ник? 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 минути, Втори след княза said:

Смяташ ли множество никове за тролинг? Аз не. Възможно е обаче единият ник да е трол, което е по темата. Моля, развий защо едно лице иска да се представя с един сериозен и с един тролещ ник? 

Ами това си е съвсем по тематиката...

Единия ник се представя уж за сериозен участник.. А другия заема противоположната позиция. (Да разлайва кучетата)..

Така се създава допълнителен интерес по темата. (Съспенс).

Има повече развитие. Примера с Младенов-Сканер ни е предостатъчен, който не го е разбрал да погледне в темите им по физика за Айзенщайн и подобно..

Не случайно се намесих като видях последователните постинги на тези двамцата по едно и също време.  А защо го правят ? Допускам дори че може и да им се плаща за да го правят.. Щото така се генерира трафик, интерес, привличат се нови участници. 

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 47 минути, tantin said:

Нека първо сме сигурни че пише 1 човек, а не един човек с 4-те си ника... (Виждаш как от гмладенов и сканера в дискусията остана само единия)

Ти зашо коментираш. като не си сигурен. :ag:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 21 минути, tantin said:

Примера с Младенов-Сканер ни е предостатъчен, който не го е разбрал да погледне в темите им по физика за Айзенщайн и подобно..

Всеки, който е учавставал в тези теми, ще ти каже, че не сме един и същи човек. Толкова ни е различно всичко.
Питай например @Станислав Янков.

Скенер е учен-ерудит, а аз съм инженер и се пада така, че по темите за физика го играя опозиция. Трябва да
имаш истинско раздвоение на личността, за да можеш да ги изиграеш тези две роли без да се издадеш.

Редактирано от gmladenov
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 35 минути, tantin said:

Примера с Младенов-Сканер ...

Апропо, това твоето е тролене по учебник:
Лична нападка, не по темата, която неизбежно ще предизвика емоциоална реакция. 🙄

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 51 минути, gmladenov said:

Апропо, това твоето е тролене по учебник:
Лична нападка, не по темата, която неизбежно ще предизвика емоциоална реакция. 🙄

Защо въобще се чувстваш нападнат ? Никой не те е нападал.

Ако със скенера сте различни хора - то приеми го за похвала: много добре сте се комбинирали двамата един с друг за да играете противоположните роли.

Ако пък сте един и същ човек: пак го приеми за похвала: превъзходна игра, както ти казваш "истинско раздвоение на личността". Дотолкова истинско, че може да мине за 2ма отделни хора. 

Редактирано от tantin
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Втори след княза said:

Колеги, моля пишете по темата. Не давайте пример за несвързани с темата коментари, не отвличайте обсъжданията в друга посока. 

То като се намеси тролчето тантин накъде другаде да тръгне темата освен към под кривата круша. :) 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, tantin said:

Единия ник се представя уж за сериозен участник.. А другия заема противоположната позиция. (Да разлайва кучетата)..

Така се създава допълнителен интерес по темата. (Съспенс).

Има повече развитие. Примера с Младенов-Сканер ни е предостатъчен, който не го е разбрал да погледне в темите им по физика за Айзенщайн и подобно..

Не случайно се намесих като видях последователните постинги на тези двамцата по едно и също време.  А защо го правят ? Допускам дори че може и да им се плаща за да го правят.. Щото така се генерира трафик, интерес, привличат се нови участници. 

Пак не е очевидно. Разбирам някой да изразява две позиции, едната сериозна, а другата на ученик, който пита. Или на критичен  присмехулник, който да се излага с мненията си и така да контрастира със сериозния близнак. Разбирам дори единият да е с агресивно поведение е другият да е "добрият полицай". Обаче тези роли не ми се връзват като трол. Горните раздвижват темите и не обиждат. Очакванията са, че тролът разваля темите, пропъжда участниците като ги дразни. Не ми се връзва някой да троли себе си. Ето, наричат ме трол. Каква ми е далаверата да си съсипвам темата? Да поддържам, че Втори  лъже, че най- добре е да му заключат темата? 

Наистина, може да има комбинация на трол и сериозен, но тролът да не троли темите на близнака, а само тези на съперниците. Да ги подлага на присмех, да ги обижда и опошлява темите им, но за споменатите никове ... ???

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 31 минути, makebulgar said:

То като се намеси тролчето тантин накъде другаде да тръгне темата освен към под кривата круша. :) 

Аз си говоря по темата, а твоята намеса в случая е нищо да не казваш, но да осмиваш и да обвиняваш безпричинно. Не случайно си в Топ-10 на цитираните . Държиш си много здраво 5-тото място.  Получаваш тенекиения медал !

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 19 минути, Втори след княза said:

Пак не е очевидно. Разбирам някой да изразява две позиции, едната сериозна, а другата на ученик, който пита. Или на критичен  присмехулник, който да се излага с мненията си и така да контрастира със сериозния близнак. Разбирам дори единият да е с агресивно поведение е другият да е "добрият полицай". Обаче тези роли не ми се връзват като трол. Горните раздвижват темите и не обиждат. Очакванията са, че тролът разваля темите, пропъжда участниците като ги дразни. Не ми се връзва някой да троли себе си. Ето, наричат ме трол. Каква ми е далаверата да си съсипвам темата? Да поддържам, че Втори  лъже, че най- добре е да му заключат темата? 

Наистина, може да има комбинация на трол и сериозен, но тролът да не троли темите на близнака, а само тези на съперниците. Да ги подлага на присмех, да ги обижда и опошлява темите им, но за споменатите никове ... ???

Троленето също е създаване на атмосфера на нетърпимост. На лесна раздразнителност на дадени участници.  Примерно намесата на мейк-булгар и безпричинни нападки към някого, само защото си е позволил да изкаже мнение.

Нямам друго обяснение. Затова си трябва да ползваме българските аналози за "тролене".  Тоест троленето може да са доста различни явления: като оскърбление, дразнене, обиждане, провокиране, разводняване, пречене.. И множество други. Слагане на всякакви такива категории в една група "тролене" е все едно нищо да не казваме.. 

Редактирано от tantin
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 минути, tantin said:

Аз си говоря по темата, а твоята намеса в случая е нищо да не казваш, но да осмиваш и да обвиняваш безпричинно. Не случайно си в Топ-10 на цитираните . Държиш си много здраво 5-тото място.  Получаваш тенекиения медал !

Ако имаш предвид, че използва често думата "тролене", това още не е негативна оценка. 

  Преди 1 минута, tantin said:

намесата на мейк-булгар

:) другаде го наричат Макето. :) 

Редактирано от Втори след княза
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Може би най-подходяща дума за превод на човек-"трол"  е "провокатор".

А вече "провокатора" може да ползва най-разнообразни техники за да обижда, пречи, дразни и разводнява.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, tantin said:

Ако със скенера сте различни хора

Младенов е призовал за свидетелството ми. Да, потвърждавам, че Младенов и Скенер нямат нищо общо. Скенер изпитва силна нетърпимост към откровено некоректни в научно отношение и с неправилна в научен план терминология коментари, особено пък и когато въпросните коментатори претендират да "коригират" днешната научна и по-специално физическата картина на света. Той се сблъсква упорито на само с Младенов, но и с други подобни на Младенов (като един Лапландец, какъвто имаше по едно време, с Малоум, аз също съм отнасял категорични критики и упреци в доста случаи).

  • Харесва ми! 2
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 часа, tantin said:

Може би най-подходяща дума за превод на човек-"трол"  е "провокатор".

А вече "провокатора" може да ползва най-разнообразни техники за да обижда, пречи, дразни и разводнява.

Българската дума е пощръкател.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, Кибик said:

Българската дума е пощръкател.

 

 

Чувал съм "пощръклял", но не и пощръкател.  Това не е ли някаква диалектна дума ? В кой район се ползва ?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 часа, Втори след княза said:

Ако имаш предвид, че използва често думата "тролене", това още не е негативна оценка. 

Е той тантин не чете по същество, а само троли с неговите си неща, така че са нормални такива грешки при него. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...