Отиди на
Форум "Наука"

Изпълни ли намеренията случайното разпределение на делата в Съдебната система? От кое са доволни юристите?


Recommended Posts

  • Потребител

Не съм компетентен и за това питам като гражданин. Лично аз, като потребител на пазара за правни услуги, като имам нужда от адвокат, ще потърся някой, който има опит и специализация по моите проблеми. Той също би ме насочил към друг, за да не се занимава с проблеми, които не са по неговата опитност. А съдиите и прокурорите не трябва ли да са опитни в защита интересите на държавата по специални насоки или трябва да са универсални? След няколко години въведена система, какви ли са мненията на участниците? Още ли има съмнение, че само хора, близки до програмистите могат да манипулират "случайният" избор? 

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 1 час, Втори след княза said:

 Още ли има съмнение, че само хора, близки до програмистите могат да манипулират "случайният" избор? 

Не може да бъде манипулиран - вярвай ми.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, resavsky said:

Не може да бъде манипулиран - вярвай ми.

Вервайте ми, ще ви оправя за 800 дни!

И защо да ти вярваме, че не може да бъде манипулирано. Всичко може да се манипулира, всичко опира до правилен подход и... пари :D

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 30 минути, fanatick said:

Вервайте ми, ще ви оправя за 800 дни!

И защо да ти вярваме, че не може да бъде манипулирано. Всичко може да се манипулира, всичко опира до правилен подход и... пари :D

Приеми,че имам известен опит .

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Сигурно има някаква специализация. Не мога да си представя, че някой, който по случая Дебора може да събере от ваканция депутатите, ще бъде доволен срещу някого като Пеевски да застане следовател на два петъка служба.

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Преди 8 часа, Втори след княза said:

Още ли има съмнение, че само хора, близки до програмистите могат да манипулират "случайният" избор? 

Като кажеш програмист - все едно казваш "работник от фабрика". Точно каква фабрика, какъв е тоя работник там не е много ясно. Ей така звучи твоето "програмист". Това са хора, които се занимават с толкова различни неща, че компетенциите им варират от небето до земята. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 25 минути, Р. Теодосиев said:

Като кажеш програмист - все едно казваш "работник от фабрика". Точно каква фабрика, какъв е тоя работник там не е много ясно. Ей така звучи твоето "програмист". Това са хора, които се занимават с толкова различни неща, че компетенциите им варират от небето до земята. 

Понеже не съм много наясно с ангажиментите на наетите служители, написах "програмисти", някак по- общо да е. А недоверието ми към тях иде от следния случай: профилът ми в един друг форум обещава, електронната поща да не бъде показвана на другите участници. Въпреки това един от тях (участник, не администратор) я развява, като не да е блестящ хакер. Значи някой му я е дал. А аз съм никой. При споменаваенто на някой от ранга на Пеевски, законът ще бъде много по- драстично нарушаван. Все ще се намери кой да промени "случайното разпределяне". Това е, което исках да кажа, а ако не става дума за "програмист", а за друг, прощавайте.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Хм.

ІІІ. Лица, извършващи случайното разпределение на делата: Достъп до програмата имат Председателя на съда, определените с негова заповед магистрати и системния администратор.Всеки има свое потребителско име и парола, с които осъществява достъп до програмата. При всеки запис в архива на програмата се съхраняват и данни, относно това кой е извършил конкретните действия.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 минути, Втори след княза said:

Хм.

ІІІ. Лица, извършващи случайното разпределение на делата: Достъп до програмата имат Председателя на съда, определените с негова заповед магистрати и системния администратор.Всеки има свое потребителско име и парола, с които осъществява достъп до програмата. При всеки запис в архива на програмата се съхраняват и данни, относно това кой е извършил конкретните действия.

A кой подава сигнал, че има извършени некоректни действия? А как някой ще разбере, че има нещо нагласено? А нали се сещате, че конкретните данни с извършените действия, могат да се трият. Моля Ви се, та това най-вероятно е един тъп SQL и нищо повече. Там и най-пишман програмиста.. може да изтрие данни :D

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Търсачката не намира някакви възхвали или претенции на юристите, което ме кара да мисля, че всичко върви по старому- разпределяне съобразно компетентностите на юристите. В това те, пък и аз не виждам лошо, стига разпределящият шеф да е почтен. Може би идеята е да разчистват нежелани шефове, защото не спазвали случайното разпределение. 

Потребно е мнение на действащ юрист, ще продължа да търся, но за сега оставам с впечатление, че разпределянето по старому бива толерирано и предпочитано, докато не се наложи на някого да скъсят ръста с една глава.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...