Отиди на
Форум "Наука"

Турция подава молба за членство в БРИКС


Recommended Posts

  • Потребител

Това сериозно ли? То ние трябваше да нападнем целия свят, понеже не ни харесват режимите им. А съседите по няколко пъти.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 161
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
On 9.09.2024 г. at 20:55, Gabraka said:

Това е пълна безсмислица...

 

Ето една тема,  точно по въпросите за глобализацията и деглобализацията: 

Ако те интересува какво сме бистрили по въпроса, влез и прегледай набързо темата.  Ако мислиш, че може да допринесеш нещо към дискусията по този въпрос може да го направиш там. 

Темата тук е за Турция и БРИКС. Общите приказки за глобализацията или още по-общите по чисто икономически въпроси само размиват  настоящата тема и се превръщат в спам.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Дали след това изказване ватенките все още ще искат да го пуснат в БРИКС тоя пумпал? 😅

Ако да, това ще говори предостатъчно за безсмислието на БРИКС. Всъщност и в момента за същото говори фактът, че официалната позиция на Китай е, че са ЗА териториалната цялост на Украйна, в международно признатите ѝ граници. Но нека някои да си въобразяват колкото искат, че в тоя сбирщайн изковават някакъв нов световен ред.

 

Screenshot_20240911-194020.jpg

Редактирано от Warlord
  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Amazonski said:

Само пропусна, че при денацификацията страната А всичко което успее да докопа го обявява за нейно и го вписва в конституцията си. Което е било горе-долу нормално до към 17-18-ти век където са застинали любимите ти денацификатори. 

Би било малко странно и доста нагло САЩ да обявят няколко милиона араби за свои. Затова и обявиха за свой само нефта им...

 

 

 

Ердоган се изказва като типичен западен лидер - посочва треските в чуждото око, но не вижда гредите в своите очи. Редно е борците за демокрация да го запитат "Чий е Кипър?". А иначе това му е поредния слалом - наклони прекалено много на Изток със заявката за членство в БРИКС и сега опитва да уравновеси положението с опорката за Крим.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 8 часа, Gabraka said:

Би било малко странно и доста нагло САЩ да обявят няколко милиона араби за свои. Затова и обявиха за свой само нефта им...

Айде бе! И как по-точно са го обявили за свой нефта им след като си плащат за него според цените, определяни от световния пазар, както и всички останали?

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Warlord said:

Айде бе! И как по-точно са го обявили за свой нефта им след като си плащат за него според цените, определяни от световния пазар, както и всички останали?

Не е срамно да вярвяш в Дядо Мраз. Срамно е да вярваш в "невидимата ръка" на "свободния пазар" : )

  • ХаХа 1
  • Неясен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор
Преди 12 минути, Gabraka said:

Не е срамно да вярвяш в Дядо Мраз. Срамно е да вярваш в "невидимата ръка" на "свободния пазар" : )

Срамно е да вярваш в неща, който казват някъде в интернет, но няма доказателства за тях.

Тук работим с доказателства, ако нямаш такива и си на принципа "една жена каза", то това не е мястото.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 17 минути, Gabraka said:

Не е срамно да вярвяш в Дядо Мраз. Срамно е да вярваш в "невидимата ръка" на "свободния пазар" : )

Е да де, като нищо свястно не може да репликираш по темата, дай да наблягаме на конспиративните теории :) Мъкаааа...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Р. Теодосиев said:

Срамно е да вярваш в неща, който казват някъде в интернет, но няма доказателства за тях.

Тук работим с доказателства, ако нямаш такива и си на принципа "една жена каза", то това не е мястото.

Достатъчно доказателство ли е наличието на картела ОПЕК? В свободния пазар, поне според западната икономическа теория, картели няма.

Достатъчно доказателство ли е, че в магазина испанското свинско е по-евтино от местното българско свинско? Испанец с испанска заплата произвежда свинско и после го превозва през цяла Европа, но стоката му е по-евтина от стоката на българин с българска заплата, който трябва да я превози само от Попово до Варна, например. А гръцките домати как стават по-евтини от българските? Свободният пазар не може да го обясни това. Но държавнкте субсидии и дотации могат. Те обаче не са част от инструментариума на свободния пазар. Поне според западната икономическа теория...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, scaner said:

Е да де, като нищо свястно не може да репликираш по темата, дай да наблягаме на конспиративните теории :) Мъкаааа...

Обясни как свободния пазар прави обикновена стока като домат, произведена от най-бедния европейски народ - българския, по-скъпа от същата стока, произведена от по-скъпоплатен грък, който трябва да включи и транспортни разходи в цената. Без конспирации, моля. Само с икономечска теория. Ако успееш, ще ти уредя да те публикуват в икономическо списание :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Gabraka said:

Обясни как свободния пазар прави обикновена стока като домат, произведена от най-бедния европейски народ - българския, по-скъпа от същата стока, произведена от по-скъпоплатен грък, който трябва да включи и транспортни разходи в цената. Без конспирации, моля. Само с икономечска теория. Ако успееш, ще ти уредя да те публикуват в икономическо списание

Нещо съвсем си се объркал. Какъв "свободен пазар" при наличие на Common Agricultural Policy на ЕС? Що за "икономист" си, ако в такива елементарни теми се оплиташ?

След като всички фермерски производители в ЕС работят по еднакви правила, и това задоволява и гърците, и португалците, очевадно е, че проблемът не е в ЕС, а в българите. Но много е лесно да се плаче, че ТЕ (ЕС, САЩ, Рокфелер, Билдербергите и др. по избор) са ни виновни. И докато не си въведем ред в кочинката, все така ще е. Ей от тука се пръкват и конспирациите...

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 25 минути, scaner said:

След като всички фермерски производители в ЕС работят по еднакви правила

Можеше просто да си признаеш, че не си чувал за Common Agricultural Policy. Запознай се с него и тогава ревизирай горното си твърдение.

После се запознай и какво значи "свободен пазар" според икономическата теория, за да не се излагаш повече.

  • Неясен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, Gabraka said:

Можеше просто да си признаеш, че не си чувал за Common Agricultural Policy. Запознай се с него и тогава ревизирай горното си твърдение.

Това на боб или на кафе го гадаеш?

Преди 7 минути, Gabraka said:

После се запознай и какво значи "свободен пазар" според икономическата теория, за да не се излагаш повече.

В споменатият казус "свободен пазар" е някаква твоя нонсенз фикция.  Няма свободен пазар при наличие на ограничения. Що за "свобода" е това? :)

Свободният пазар обхваща всички пазарни размени в обществото, които не са резултат от външен натиск или принуда. Ама ти тея неща трябва да ги знаеш ако си ги учил, не да се ограмотяваш за тях питайки по форумите :)

Просто е: който не може да постигне положителен икономически резултат за себе си, отпада и е добре да се захване с нещо друго, или да ревизира методите си. Без значение дали е на "свободен пазар", или на регулиран.

Аман от нищоговорене...

Момченце, до тука кръгла двойка!

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, scaner said:

 

Няма свободен пазар при наличие на ограничения. Що за "свобода" е това? :)

 

Хайде сега бързичко да напишеш двойката на Warlord, защото той изказа "нонсенз фикция" за свободен пазар, а аз му опонирах. Изпрати го да си донаучи ненаученото, а ти занапред внимавай повечко кой какво твърди в темата.

Благодаря за подкрепата в оборването на Warlord. 😀 Забавно се получи.

Момченце.

Редактирано от Gabraka
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 минути, Gabraka said:

Хайде сега бързичко да напишеш двойката на Warlord, защото той изказа "нонсенз фикция" за свободен пазар, а аз му опнирах. Изпрати го да си донаучи ненаученото, а ти занапред внимавай повечко кой какво твърди в темата.

Истината не се определя от това, кой какво твърди в някаква тема. Нито от болшинството на привърженици на някаква теза. Любопитно ми е, след като не си съгласен с Warlord, защо защитаваш същата безумна теза?

Да разбирам, че вече прозря как си оплел конците?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 19 минути, scaner said:

 Любопитно ми е, след като не си съгласен с Warlord, защо защитаваш същата безумна теза?

Да разбирам, че вече прозря как си оплел конците?

Четенето и четенето с разбиране са различни неща. Второто не го владееш. Извини се на Warlord за приятелския огън и се оттегли от разговора с достойнство. Аман от нищоговорене. Момченце.

 

Нека оставим троловете да се самооборват един другиго и да обърнем внимание на Bloomberg. Твърд евроатлантически стожер в медийната среда. Ето какво са обнародвали те преди няколко дни:

The US Will Abandon Europe. But When and How?

No matter who wins the White House, Europeans should know that Washington is drawing up scenarios for pulling out. They’re not pretty.

Дали пък това оттегляне на САЩ от Европа, за което писах и аз в темата, не дава крила на Ердоган за смелия ход с кандидатстването? Как обаче САЩ ще напуснат без да загубят лице пред троцкистките си привърженици на Стария континент? The Western Betrayal след ВСВ е на път да се повтори, но този път САЩ имат десетки военни бази тук. Имат ядрено оръжие в Инджирлик. Позорното изтегляне от Афганистан с висящите от самолетите излъгани туземци не направи особено впечатление в Европа. То и не беше масово отразено в медии като Bloomberg. Но медиите в Европа не могат да скрият изтеглянето на САЩ от същата тази Европа. А Турция без чужди войски на своя земя става свободна държава със силна и многичислена войска. Държава, на която България повери защитата на собственото си небе. Американските бази в Ямболско и Сливенско са гаранция, че Турция няма да ни посегне. Но ако ги няма?

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 минути, Gabraka said:

The Western Betrayal след ВСВ е на път да се повтори ...

Трай, коньо, за зелена трева.

Изтеглянето на САЩ от Европа е русоробска фантазия и опорка. Руската пропаганда
непрекъснато внушава, че САЩ вредят на Европа и я рушат. Класическа тактика за
всяване на раздор.

А истината е, че на земята няма по-силен съюз от този на САЩ и ЕС. Самите САЩ
никога няма да допуснат охлаждане на отношенията с най-верния си съюзник.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 21 минути, Gabraka said:

Четенето и четенето с разбиране са различни неща. Второто не го владееш. Извини се на Warlord за приятелския огън и се оттегли от разговора с достойнство. Аман от нищоговорене. Момченце.

Продължаваш от безсилие да приказваш глупости. Явно не си дорасъл за такива теми.

Аз дадох общоприетата дефиниция за "свободен пазар". Не знам какви сте ги мътили с Warlord, но тука гък не можеш да кажеш. Именно защото не разбираш каквото четеш :)

Преди 23 минути, Gabraka said:

Дали пък това оттегляне на САЩ от Европа, за което писах и аз в темата, не дава крила на Ердоган за смелия ход с кандидатстването? Как обаче САЩ ще напуснат без да загубят лице пред троцкистките си привърженици на Стария континент? The Western Betrayal след ВСВ е на път да се повтори, но този път САЩ имат десетки военни бази тук. Имат ядрено оръжие в Инджирлик. Позорното изтегляне от Афганистан с висящите от самолетите излъгани туземци не направи особено впечатление в Европа. То и не беше масово отразено в медии като Bloomberg. Но медиите в Европа не могат да скрият изтеглянето на САЩ от същата тази Европа. А Турция без чужди войски на своя земя става свободна държава със силна и многичислена войска. Държава, на която България повери защитата на собственото си небе. Американските бази в Ямболско и Сливенско са гаранция, че Турция няма да ни посегне. Но ако ги няма?

Любопитно, с какво си се напушил пък сега? :) Пак конспиративно мислене...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 минути, scaner said:

Аз дадох общоприетата дефиниция за "свободен пазар". Не знам какви сте ги мътили с Warlord, но тука гък не можеш да кажеш. Именно защото не разбираш каквото четеш :)

Любопитно, с какво си се напушил пък сега? :) Пак конспиративно мислене...

Да бе, момченце. Стига троли. Това е общоприетата дефиниция за свободен пазар. Прочети какви сме ги мътили с Warlord и на него обяснявай колко е безсилен. От него изисквай да гъква. Не ме занимавай повече с вашия приятелски огън по невнимание 😀 Поне си признаваш, че не четеш темата и просто пишеш на посоки. Сиреч, тролиш.

 

Не знам с какво са се напушили в Bloomberg. Не разбирам от пушене, непушач съм. Не мисля, че са конспиративна медия, но няма да ги защитавам. Може пък да са такава, знам ли 😀

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 41 минути, gmladenov said:

Изтеглянето на САЩ от Европа е русоробска фантазия и опорка. Руската пропаганда
непрекъснато внушава, че САЩ вредят на Европа и я рушат. Класическа тактика за
всяване на раздор.

А истината е, че на земята няма по-силен съюз от този на САЩ и ЕС. Самите САЩ
никога няма да допуснат охлаждане на отношенията с най-верния си съюзник.

Руската пропаганда е превзела Bloomberg! По-рано тази година Джо Байдън награди Майкъл Блумбърг, собственикът на медийния гигант Bloomberg, с Президентския медал на свободата. Майкъл Блумбърг също така е три мандата кмет на Ню Йорк и бивш кандидат на Демократическата партия за президент. Очаквам да направиш извода, че Демократическата партия е русофилска 😀

Иначе е ясно - дружбата между САЩ и ЕС е нерушима. Тя е като дружбата между СССР и България. Вечна!

"Аман от нищоговорене", както казва колегата scaner...

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Gabraka said:

Да бе, момченце. Стига троли. Това е общоприетата дефиниция за свободен пазар. Прочети какви сме ги мътили с Warlord и на него обяснявай колко е безсилен.

Не ме вълнува какви сте ги мътили. Интересува ме дотолкова, доколкото показах сбърканите ти "икономически познания" :)

Естествено че това е общоприетата дефиниция, важното е че твоята представа за "свободен пазар" не се покрива от нея. Стискаме си ръцете, че наговори много глупости по тоя повод, нали? :)

Преди 1 час, Gabraka said:

Не знам с какво са се напушили в Bloomberg. Не разбирам от пушене, непушач съм. Не мисля, че са конспиративна медия, но няма да ги защитавам. Може пък да са такава, знам ли

За Блумбърг не коментирам, коментирам написаното от тебе - насипна каша от разни безпочвени предположения, която поднесена в този вид си е чиста конспирология, че и по-зле.

Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...