Отиди на
Форум "Наука"

Изкуствения Интелект и Комунизма - среща описана в Универсалния Материализъм


Recommended Posts

  • Потребител

Заслужава отделна тема и я правя.

Света на И.И. е свят на един нечовешки Комунизъм с отношения изключващи капитал, пазар, пари и финанси, собственност и константна Определеност. Благодатна среда за идеите на съвременния Комунизъм.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Фаланстерът ще бъде това. ИИ ще контролира всичко. Четох в една книга, че учените вече са стигнали до там, че могат да предскажат /със съответни сензори на главата/, че какво ще ти е следващото решение при дадена тестова задача.

А вчера слушах по- радиото, че са способни вече не само да запишат сънищата ти, ами с помоща на ИИ и да ги визуализират....

Така, че..... 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 минути, Skubi said:

Фаланстерът ще бъде това. ИИ ще контролира всичко. Четох в една книга, че учените вече са стигнали до там, че могат да предскажат /със съответни сензори на главата/, че какво ще ти е следващото решение при дадена тестова задача.

А вчера слушах по- радиото, че са способни вече не само да запишат сънищата ти, ами с помоща на ИИ и да ги визуализират....

Така, че..... 

Няма да бъдат. Ползата от човешкия интелект и цивилизация е в степента на непредвидимост и алогичност от гледна точка на един предполагаем свят на И.И.

Съвкупност от свързани паралелни многобройни <цивилизации> разпростиращи се хоризонтално и вертикално в експанзията на материалната космическа еволюция е логичния избор. 

 Съдбата си иска своето, да има очи, уши, ръце на всяка <улица> на всеки  <квартал> в тоя тъмен Космически <град>.............................да бъде <осветен> , да бъде <променен>................ да бъде Пресъздаден и задвижен , подготвен за скок към нови Полета на Съществуване.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 минути, tekotaka said:

Няма да бъдат. Ползата от човешкия интелект и цивилизация е в степента на непредвидимост и алогичност от гледна точка на един предполагаем свят на И.И.

Съвкупност от свързани паралелни многобройни <цивилизации> разпростиращи се хоризонтално и вертикално в експанзията на материалната космическа еволюция е логичния избор. 

 Съдбата си иска своето, да има очи, уши, ръце на всяка <улица> на всеки  <квартал> в тоя тъмен Космически <град>.............................да бъде <осветен> , да бъде <променен>................ да бъде Пресъздаден и задвижен , подготвен за скок към нови Полета на Съществуване.

Ще повторя. Това, че са способни да предскажат при един човек какво ще реши е факт, вече. Мерят го. За другото, незнам може да е лятна, новинка от отдела интересно и забавно.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 минути, Skubi said:

Ще повторя. Това, че са способни да предскажат при един човек какво ще реши е факт, вече. Мерят го. За другото, незнам може да е лятна, новинка от отдела интересно и забавно.

Възможно, но не това сега акцентирам. Принципно, възможните в краткосрочен и средносрочен план  нелогични ( без коректива на Външната мрежа) решения, планове и Стопанство на материята.

За доброто разбиране на една <ситуация> е необходимо проиграването и  много на брой пъти.В нашия свят ние като многоголюден Колектив проиграваме Един път , проиграваме и <забравяме> . Външна мрежа би могла да има възможност да симулира многолюден Колектив и да експериментира с проиграване на <ситуация> много на брой пъти за нищожен времеви интервал.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Има една игра, която вбесява научните, е https://www.wheresgeorge.com/wild.php

Вземаш един долар, написваш си имайла, регистрираш го в системата и плащаш с него. И от тук почват да следят на къде ходи по светът доларът....И най-големите компютри не могат да го моделизират.....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Skubi said:

Има една игра, която вбесява научните, е https://www.wheresgeorge.com/wild.php

Вземаш един долар, написваш си имайла, регистрираш го в системата и плащаш с него. И от тук почват да следят на къде ходи по светът доларът....И най-големите компютри не могат да го моделизират.....

😀, не могат поради <скритата физика> зад К.Т.-Капиталистическата Теория:D

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 19 часа, tekotaka said:

Заслужава отделна тема и я правя.

Света на И.И. е свят на един нечовешки Комунизъм с отношения изключващи капитал, пазар, пари и финанси, собственност и константна Определеност. Благодатна среда за идеите на съвременния Комунизъм.

Вземеш си смениш аватара .Така като разглеждах темите ,видях тази и описанието и си казах ,"Боже  ,колко ли пиян съм бил" и в следващият момент ,като погледнах ,малко по концентрирано ,видях ,че някакъв Тикитака е пуснал темата и си поотдъхнах.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 6.09.2024 г. at 4:13, todorg said:

Вземеш си смениш аватара .Така като разглеждах темите ,видях тази и описанието и си казах ,"Боже  ,колко ли пиян съм бил" и в следващият момент ,като погледнах ,малко по концентрирано ,видях ,че някакъв Тикитака е пуснал темата и си поотдъхнах.

Моят настоящ ник има връзка дори и стази тема . Текотака е прякор на реалносъществуваш човек, който не знам сега жив ли е и в какво положение е. Те са Двама-винаги Двама😀, като чапай и петка и са истински легенди за тесен кръг запознати. Текотака , моят ник носи послание , легендата е Текотака и Сома, Сома и Текотака.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Звездна Одисея 2001 на на Артър Кларк ,там за пръв път бе разисквана възможността ИИ ,да е с чувства и емоции ,които ,да прецакат хората.преди това Айзък Азимов си бе измислил свои правила за роботиката.Тънка материя ,ако наистина се появи ИИ ,той няма ли да е наясно ,че е много зависим от хората създали кодовете му?За мен такава дилема няма ,компютрите са ЕИМ.

Редактирано от todorg
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 18 часа, tekotaka said:

Моят настоящ ник има връзка дори и стази тема . Текотака е прякор на реалносъществуваш човек, който не знам сега жив ли е и в какво положение е. Те са Двама-винаги Двама😀, като чапай и петка и са истински легенди за тесен кръг запознати. Текотака , моят ник носи послание , легендата е Текотака и Сома, Сома и Текотака.

не знам ,как успяваш ,ама като видя твой пост се при9теснявам ,че е мой ,малко като  Петка и Чапай в смисъл ,чел съм тези 'шедьоври' и в момент на опиянение се чудя аз ли  съм го писал това.То няма ,как да го напиша понеже съм десен ,но днешното десно е вчерашното ляво.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...